Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Земљиште у Блоку 43, које се налази преко пута будуће аутобуске станице на Новом Београду, продато за 2,36 милијарди динара на јавном надметању у Дирекцији за грађевинско земљиште и изградњу Београда.

Поред прихода од продатог земљишта, у буџет града биће уплаћен и допринос за уређивање грађевинског земљишта који ће инвеститору бити обрачунат у поступку прибављања грађевинске дозволе.
 
Пантограф":2g6kyq25 je napisao(la):
Kupac Kopernikus, navodno pobedili LIDL.
E neka nekad i domaći privrednik pobedi te strane što isisavaju pare i nose ih u Nemačku!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Živo me interesuje koliko će to biti "najviša" građevina u zemlji, dakle minimum 205m, da bi bio viši od Avalskog tornja.
 
Evo ja najavljujem da ću srušiti svoju kuću i tu podići soliter od 700 spratova. Imam mali plac pa moram u visinu. Nek crknu šeici od muke...
 
Ma to Koperikus samo vraća kusur državi od novca koji je dobio za kupovinu Prve i O2...
 
Žestoko velik kusur. Da li je moguće da je tolika vrednost lokalnog kablovskog distributera ?
 
Hajde da se podsetimo, Telekom je kupio Kopernikus za 200 miliona evra prošle godine, potom je Kopernikus kupio TV O2 I TV Prvu, a sada Kopernikus kupuje i zemljište, pitanje od kojih para.

Što se tiče najave nebodera, neka mi neko objasni kako će on da bude najviši u zemlji ako je dokumentacijom ograničena visina kule na 100 metara?
 
Od naših para. Pošto je Telekom i dalje u većinskom vlasništvu R Srbije.
Pitanje je da li je Kopernikus imao toliko pretplatnika da vredi 200 milki.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649448#p649448:3r0u4i5m je napisao(la):
Posmatrac » 16 Авг 2019 10:31 pm[/url]":3r0u4i5m]

Što se tiče najave nebodera, neka mi neko objasni kako će on da bude najviši u zemlji ako je dokumentacijom ograničena visina kule na 100 metara?
Није ограничено, кула у "запад 65" ће бити висине 155 метара, кула у "Београду на води" 168 метара, кула "Скајлајн" - она највећа исто преко 100 метара,...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649475#p649475:1yoh2c9o je napisao(la):
Гага » 16 Aug 2019 11:32 pm[/url]":1yoh2c9o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649448#p649448:1yoh2c9o je napisao(la):
Posmatrac » 16 Авг 2019 10:31 pm[/url]":1yoh2c9o]

Što se tiče najave nebodera, neka mi neko objasni kako će on da bude najviši u zemlji ako je dokumentacijom ograničena visina kule na 100 metara?
Није ограничено, кула у "запад 65" ће бити висине 155 метара, кула у "Београду на води" 168 метара, кула "Скајлајн" - она највећа исто преко 100 метара,...

Govorim o konkretnoj parceli, Bloku 43.

Evo izvoda iz dokumentacije, tj. oglasa na osnovu kojeg je danas prodato zemljište.

Kako će kula biti visoka toliko i kako će kompleks imati 100.000 kvadrata kao što najavljuju ako su ovo parametri?
 
^^ država je kupila, država će to promeniti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649468#p649468:31zvmzul je napisao(la):
Bulbulderac17 » 16 Aug 2019 11:00 pm[/url]":31zvmzul]Kopernikis tower ..plasim se malo
Sent from my iPhone using Tapatalk

Већ видим потенцијалне рендере:








Шалим се, о том - потом.
 
Njihovo saopštenje juče deluje kao da već imaju uradjen projekat, jer kažu da uskoro kreće realizacija.

To mi govori da su veoma dobro znali da će da baš oni kupe parcelu.
 
Normalno je da su imali neku ideju i skicu šta bi gradili, ali ne i "uradjen projekat".

Dali su samo neke deklarativne izjave o izgradnji, ali nisu dali neke skice ili rendere.
 
Dakle, kao što je elaborirano, par muva jednim udarcem:

Država (Telekom) kupi kablovskog operatera, tj da mu 200m eur, onako reda radi, a realna vrednost je puno manja.

Privatna firma (ex kablovski operater) dobije lovu da kupi 2 televizijske stanice sa nacionalnom frekvencijom i zaokruži de facto državnu kontrolu nad svim medijima sa nacionalnom freq.

Ostane love da privatna firma kupuje državne parcele po gradu i gradi.

A sve od naših para, 100% finansiraju građani kroz kredite.

Kakav poslovni model, fantastično.
 
Pa, sad . . tvoja je procena da "realna vrednost je puno manja", ali ne i Telekoma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649607#p649607:39bac42f je napisao(la):
Kartograf » Sub Avg 17, 2019 3:21 pm[/url]":39bac42f]Privatna firma (ex kablovski operater) dobije lovu da kupi 2 televizijske stanice sa nacionalnom frekvencijom i zaokruži de facto državnu kontrolu nad svim medijima sa nacionalnom freq.

A jok, strana drzava treba da ima kontrolu.
 
Ne znam zasto odmah ides u suprotnu krajnost, kao da je to jedina alternativa, a ukoliko ne vidis nista lose u tome da vecina medija bude pod kontrolom drzave, onda zaista nema sta da diskutujemo.

Sto se samog projekta tice, zaista se nadam da ce napraviti visoku zgradu posto je odlicna lokacija za to. Sumnjam da ce da naprave bas najvisu zgradu u Beogradu bez barem delimicne promene namene, ali bi voleo da me iznenade. :)
 
Ljudi, pričamo o Kopernikusu!
Mašini za pranje para na najbrutalniji, najbezobrazniji način.
Ja se sve nešto nadom, ako će već da se gradi, da će neko ozbiljniji da preuzme...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh