Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649823#p649823:3ngrldwa je napisao(la):
SerbPacker » 18 Avg 2019 01:48 pm[/url]":3ngrldwa] . .pranje para na najbrutalniji, najbezobrazniji način.
. . . da će neko ozbiljniji da preuzme...

Nema ovde nikakvog "pranja para", jer grade novcem od Telekoma, a ne od droge.

Neće biti ni nekog "preuzimanja", jer kako se najavili "kompleks od 100.000m2 će
objediniti ne samo sve poslovne ogranke kompanije Kopernikus na jednom mestu
već će u svom sklopu imati i najmoderniji opremljen televizijski studijski prostor
čija se gradnja planira za obe televizije - Prvu i O2."
 
Ja ovo vidim kao izvlačenje para poreskih obveznika kroz Telekom, i negovo usmeravanje u Kopernikus (plaćeno višestruko u odnosu na tržišnu vrednost), odnosno sada privatni projekat čoveka koji je rođeni brat šefa Niških naprednjaka. Ne znam šta nije jasno.
 
Gde i kada je provereno na Tržištu, da je to "višestruko" preplaćeno?

Jel neko drugi nudio na Tržištu mnogo manje para od Telekoma?
 
Da li je iko drugi nudio neke pare za kupovinu Kopernikusa?

Inače, Radijus Vektor i Avcom su ukupno plaćeni 120 miliona evra (138.000 korisnika), dok je Kopernikus plaćen 195 miliona evra (195.000 korisnika). Odnosi su slični, ali ipak su 870 vs 1000 evra po korisniku.

Elem, videćemo šta Kopernikus gradnja zapravo planira da (g)radi na ovom placu.
 
ccc":c2sr7khi je napisao(la):
Da li je iko drugi nudio neke pare za kupovinu Kopernikusa?

Inače, Radijus Vektor i Avcom su ukupno plaćeni 120 miliona evra (138.000 korisnika), dok je Kopernikus plaćen 195 miliona evra (195.000 korisnika). Odnosi su slični, ali ipak su 870 vs 1000 evra po korisniku.

Elem, videćemo šta Kopernikus gradnja zapravo planira da (g)radi na ovom placu.
Kopernikus nikad ali nikada nije imao 195 000 korisnika. To što su nastelaovali tako podatke pred prodaju je drugo a ja cu ti reci kako:
Ti kotistis kod Kopernikusa npr. digitalnu kablovsku, analognu kablovsku, internet i fiksni. Oni to računaju kao 4 korisnika.

Mi smo ioako ovce za šišanje i krivo mi je što Telekom nije prodat kada je trebao biti a ne ovako na kvarno da se izvlače pare od svih nas. Niko ne pominje da je Telekom od države uzeo kredit od 600 miliona evra da to uradi. To su ogromne pare.

Pozdrav i svako dobro.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649938#p649938:2g326i7x je napisao(la):
losmi. » 18 Avg 2019 07:44 pm[/url]":2g326i7x]Ti kotistis kod Kopernikusa npr. digitalnu kablovsku, analognu kablovsku, internet i fiksni.
Oni to računaju kao 4 korisnika. .
To jesu 4 različite usluge ili računa, samo glase na istog čoveka.

Ne znam kako se to računa i kako to računaju druge firme.

A, od tog kredita su, valda, kupovane i neke druge firme.
 
То што је баш Коперникус победио на овом "натечају" даје основ за сумњу, имајући у виду како је до новца за куповину дошао (продаја кабловског бизниса баш Телекому, по сумњивој цифри итд...), но то претходно муљање не доводи у питање саму цену по којој је предметни плац продат. Када се прерачуна, добије се оквирна цена од око 115.000 динара по м2, а знамо да је Дирекција прошле године продавала плацеве на кудикамо "слабијим" локацијама за око 105.000 динара по м2, те се даје закључити да ова цена није ни нешто бог зна шта надувана, нити испод своје вредности...
 
Жалим вас који имате омиљене тајкуне.
Мени су сви подједнако драги.
А, ови од чијих пара ови зликовци граде све те куле...њих посебно жалим и у болу саосећам...
 
dragan":2i38vmao je napisao(la):
"Otvoreni tržni centar tavori čekajući preseljenje"

Nekada popularni Buvljak na Novom Beogradu na kome je vrvelo od kupaca
i prodavaca a tezge su bile krcate robom poslednjih godina lagano odumire.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1603841
Kad se "ukrste vlasništva" sve je jasno čemu ovo smeće od teksta...
Ja bio u nedelju, stanje "redovno"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
"Reč je o poslovnom centru u Bloku 43, koji će biti prilagođen autobuskoj stanici i
biće futurističkog izgleda. Reč je o 100.000 m2 prostora. Tu je i Kopernikus Tower,
namenjen stanovanju, za koji verujemo da će promeniti izgled ovog novobeogradskog bloka.
Plan je da se sa gradnjom počne za dve godine", navodi D. Ivanova, dir.. Kopernikus gradnje. . ."
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1611585
 
Buvljak je spao na 5 redova i tu ima dosta tezgi koje su prazne ....
 
"Buvljak koji se trenutno nalazi u Bloku 43 od naredne godine biće smešten u bloku između Ulice Marka Čelebonovića, saobraćajnice T6 i novoprojektovane saobraćajnice, odnosno u privrednoj zoni "Auto-put".
Ovu lokaciju za otvoreni tržni centar predviđaju izmene i dopune Plana detaljne regulacije (PDR) za ovo područje koje su ove nedelje usvojili odbornici na sednici Skupštine grada.
Preseljenjem buvljaka stvoriće se i uslovi za gradnju poslovnih kvadrata u Bloku 43 na placu koji je prošle godine kupio "Kopernikus".
https://www.blic.rs/biznis/buvljak-osta ... su/8sd7y1h
 
"u bloku između Ulice Marka Čelebonovića, saobraćajnice T6 i novoprojektovane saobraćajnice, odnosno u privrednoj zoni "Auto-put""

Може ли неко да покаже на мапи где је тачно ово, пошто ја нисам успео да нађем. Не знам шта је саобраћајница Т6, нити на коју се новопројектовану саобраћајницу мисли.
Иначе, негде сам прочитао да ће бувљак бити негде код Кванташке пијаце. :/

Жао ми је што измештају бувљак. :(
 
Значи преко пута Кванташке пијаце, и преко пута Бежанијског гробља, односно на крај света...
 
Ono bi najradije da se buvljak samoukine
Umjesto da ga smjeste na dva nivoa ispod stanice NBG
Naprave lokale upristoje to ...
 
Zeleni kvadrat označava prostor budućeg OTC-a.

Dakle, od Dareksa do T6, i od zavšetka M. Čelebonoviča do pristupne saobraćajnice za Dareks.
 
Moгу слободно да угасе бувљак ако га преселе овде.
 
Kao neko ko je ranije često posećivao buvljak mislim da mu je vreme odzvonilo, jedino ima smisla da se zadrži deo gde se prodaju polovne stvari ali to je moguće kulturno rešiti kao recimo na Kalenić pijaci gde postoje određene tezge koje prodaju polovnu robu i plaćaju zakup tezgi na dnevnom nivou Beogradskim pijacama.

Puno ljudi je teglilo stvari na Buvljak pogotovu iz Pančeva pa je veza sa BG Vozom bila izuzetna. Možda je bolje da su stavili buvljak negde u zemun blizu stanice.
 
Delio sam tvoje mišljenje do pred koronu ali videćemo šta će ona ekonomski iznedriti. Koliko će ljudi na ivici potegnuti put buvljaka i sličnih načina prodaje svega i svačega.
 
Državi nije u interesu da prikazuje bedu, već je krije, zataškava i getoizira. Tako možemo gledati i ovaj potez. Po meni je lokacija iza bloka 45 bila bolja ali očigledno država pošto tu gradi priključak do autoputa u Surčinu ne želi da tu ima buvljak.
 
Slažem se da će železnička veza mnogo nedostajati ovom budućem Buvljaku... Komparativna prednost lokacije u Donjem Polju (iza bloka 72, ne 45) je bila u zadržavanju makar tramvajske veze, jer je njeo produžavanje trasom produženja J. Gagarina predviđeno.

Takođe, ne treba zanemariti ni rizik od javnog protesta protiv lokacije u Donjem Polju, jer bis e lako mogla perciprati kao suviše blizu stambenom tkivu naselja dr. Ivan Ribar...
 
Vrh