Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ovo je poslednji prezentovan render.
Šta će se sada raditi, ne mogu da pretpostavim.
Ono što znam je da nam je u naselju očajnički potreban veći market.
 
100% se slažem za prodavnicu.
Dodala bih jos i redovno pranje ulice jer gradiliste pravi nered i cini da se osecamo kao gradjani drugog reda.
 
Da li je neka od ovih renderovanih zgrada sa donje strane puta mozda vrtic ili skola ? Hoce li biti toga tamo ?
 
Ovaj privatni investitor je težak **** kom treba sudiditi za izazivanje opšte opasnosti ili slično. Ne daj bože nekog požara ilo zemljotresa da izbije u ovom projektovanom naselju, ili u već izgrađenom delu, ima da završe leševi popakovani ko onomad u Atini.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Goxy63 nisi mi trn u oku ni ti ni tvoje misljenje! Ja sam kupila stan pre 10 dana u zgradama privatnika i ja sam licno zadovoljna! Prijatan dan zelim!
 
Da li dobijate informacije od privatnika o rokovima za useljenje u zgradu B?Sta mislite da li je realno da bude do kraja godine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649038#p649038:1bre2nnx je napisao(la):
ja sam » Čet Avg 15, 2019 8:57 pm[/url]":1bre2nnx]Da li cete imati takav pogled i kada se naprave zgrade ispod ?


Pustite ljude da uzivaju i probajte malo da se opustite. Ne razumem potrebu da na bilo sta sto neko napise pozitivno neko mora da dodje sa svojim pokusajem da ga "udari u glavu" svojim komentarom. Pogled na zalaske sunca je fenomenalan i neka ga ima jedno leto sa svoje terase i dalje ce ostati fenomenalan. I ako bude zgrada ispred moci ce da se proseta par minuta i onda ce i dalje biti tu.
 
Po nezvaničnim informacijama, trenutno što se radi ispred zgrada je put koji će naselje povezati sa Mirijevskim bulevarom!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649156#p649156:2nxp49fb je napisao(la):
turbo_ » Pet Avg 16, 2019 9:20 am[/url]":2nxp49fb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649038#p649038:2nxp49fb je napisao(la):
ja sam » Čet Avg 15, 2019 8:57 pm[/url]":2nxp49fb]Da li cete imati takav pogled i kada se naprave zgrade ispod ?


Pustite ljude da uzivaju i probajte malo da se opustite. Ne razumem potrebu da na bilo sta sto neko napise pozitivno neko mora da dodje sa svojim pokusajem da ga "udari u glavu" svojim komentarom. Pogled na zalaske sunca je fenomenalan i neka ga ima jedno leto sa svoje terase i dalje ce ostati fenomenalan. I ako bude zgrada ispred moci ce da se proseta par minuta i onda ce i dalje biti tu.

Sve to stoji, ali skoro svi smo (bar ja) kupili ovde stan jer nam je obecana izgradnja vrtica, skole i zbog najvece prednosti naselja - zalaska Sunca. Posto je izgradnja ovih objekata diskutabilna, bar da nam ostane zalazak...
 
gospodarvremena":1yk1u7e4 je napisao(la):
Po nezvaničnim informacijama, trenutno što se radi ispred zgrada je put koji će naselje povezati sa Mirijevskim bulevarom!

Ahahahhaha... dobar dobar


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649415#p649415:2ysvlpq2 je napisao(la):
AndUp » Pet Avg 16, 2019 8:23 pm[/url]":2ysvlpq2]
gospodarvremena":2ysvlpq2 je napisao(la):
Po nezvaničnim informacijama, trenutno što se radi ispred zgrada je put koji će naselje povezati sa Mirijevskim bulevarom!

Ahahahhaha... dobar dobar


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iskreno, ni meni nije baš realno u ovoj situaciji.
Pre bih rekao da je u pitanju ulica oko budućeg dela naselja. Ali opet izvor bi trebalo da bude "pouzdan".
Ovo je fotografija od danas slikana danas iz Mirijevskog bulevar. Druga fotografija je izvod iz pdr-a Višnjičko polje.
 
Svetska Putnica":ki4y4cy6 je napisao(la):
@marcus lupus
Zbog cega tako mislite?
Primetićete da sve zgrade osim od ovog nazovi investitora imaju prolaze po svojoj sredini, i to na istoj koti (EP zgrade i braon zgrada kod Maksija), tako da ne morate obilaziti celu zgradu da bi prošli na njenu drugu stranu.
Međutim, našao se ovaj pametan da pravi zgrade-bedeme i tako spreči tu vrstu komunikacije.

Takođe je blamantno i za EP i za ovog drugara da nemaju komunikaciju između zgrada, nego morate izaći na glavnu ulicu da biste došli do susedne zgrade između npr. 3. EP zgrade i 1. Sunnyville zgrade.

Ne daj bože neke hitne evakuacije, sve zgrade moraju da se prazne komunikacijama jedva većim od pristupa nekoj privatnoj kući.

Ovako nešto je bilo nezamislivo pre 50 godina, a danas se dopušta i prodaje čak i kao neki luksuz po A blokovima itd.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Maslacak59":3l5psc2p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649156#p649156 je napisao(la):
turbo_ » Pet Avg 16, 2019 9:20 am[/url]":3l5psc2p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649038#p649038 je napisao(la):
ja sam » Čet Avg 15, 2019 8:57 pm[/url]":3l5psc2p]Da li cete imati takav pogled i kada se naprave zgrade ispod ?


Pustite ljude da uzivaju i probajte malo da se opustite. Ne razumem potrebu da na bilo sta sto neko napise pozitivno neko mora da dodje sa svojim pokusajem da ga "udari u glavu" svojim komentarom. Pogled na zalaske sunca je fenomenalan i neka ga ima jedno leto sa svoje terase i dalje ce ostati fenomenalan. I ako bude zgrada ispred moci ce da se proseta par minuta i onda ce i dalje biti tu.

Sve to stoji, ali skoro svi smo (bar ja) kupili ovde stan jer nam je obecana izgradnja vrtica, skole i zbog najvece prednosti naselja - zalaska Sunca. Posto je izgradnja ovih objekata diskutabilna, bar da nam ostane zalazak...
Svi ponekad ispadnemo naivni.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649651#p649651:7bo9sxm5 je napisao(la):
Marcus Lupus » Sub Avg 17, 2019 7:40 pm[/url]":7bo9sxm5]
Svetska Putnica":7bo9sxm5 je napisao(la):
@marcus lupus
Zbog cega tako mislite?
Primetićete da sve zgrade osim od ovog nazovi investitora imaju prolaze po svojoj sredini, i to na istoj koti (EP zgrade i braon zgrada kod Maksija), tako da ne morate obilaziti celu zgradu da bi prošli na njenu drugu stranu.
Međutim, našao se ovaj pametan da pravi zgrade-bedeme i tako spreči tu vrstu komunikacije.

Takođe je blamantno i za EP i za ovog drugara da nemaju komunikaciju između zgrada, nego morate izaći na glavnu ulicu da biste došli do susedne zgrade između npr. 3. EP zgrade i 1. Sunnyville zgrade.

Ne daj bože neke hitne evakuacije, sve zgrade moraju da se prazne komunikacijama jedva većim od pristupa nekoj privatnoj kući.

Ovako nešto je bilo nezamislivo pre 50 godina, a danas se dopušta i prodaje čak i kao neki luksuz po A blokovima itd.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Sto se tice prolaza na sredini zgrada izmedju dve lamele, mogu da kazem da zaista imaju prakticnu funkciju ali mislim da je privatnik zbog maksimizacije profita to izbegao. To je sigurnih 100 kvadrata koji se mogu prodati :)

A sto se tice veze izmedju objekata, mislim da su ovde investitori jasno podelili svoje imanje ne zeleci da imaju veze izmedju sebe. Po meni je kod nas (EP zgrade) poprilicno lepo reseno jer 3 zgrade imaju 3 pristupa na glavni put i realno dovoljno sirok pozarni put izmedju zgrada. Druga je stvar sto smo mi stanari takvi da nemamo para da kupimo garazno mesto (ili ne zelimo) i parkiramo na tom pozarnom putu i pravimo guzvu izmedju objekata (u ovu grupu ubrajam i sebe).

@gospodarvremena
Hvala Vam sto delite najpouzdanije informacije na ovoj temi.
 
Jasno je meni što je on izbegao, ali to nije smelo da mu bude dopušteno.

Takođe, oni ne prave privatne kuće na svojoj dedovini, pa da svako tera do svoje međe kako mu se oće.
Jedino normalno bi bilo da postoji komunikacija makar s gornje strane zgrada sve do slanačkog puta.
 
Od danas (19.08.) pa sve do 20.09. sprovodi se Javni uvid u Nacrt plana detaljne regulacije dela stambenog naselja „Višnjičko polje”, Gradska opština Palilula.

JAVNI UVID obaviće se od 19. avgusta do 20. septembra 2019. godine, svakog radnog dana od 9 do 18 časova, u zgradi Gradske uprave grada Beograda, u ul. 27. marta br. 43-45 (u suterenu).

JAVNA SEDNICA Komisije za planove Skupštine grada Beograda, održaće se u zgradi Gradske uprave grada Beograda, u Ul. kraljice Marije br. 1 (sala na 20. spratu), 10. oktobra 2019. godine, u 13 časova. U toku javne sednice, sva prisutna fizička i pravna lica koja su podnela primedbe u vezi sa Nacrtom plana u pisanom obliku, mogu obrazložiti primedbe pred Komisijom za planove Skupštine grada Beograda.

Informacije o predloženim rešenjima davaće predstavnik obrađivača utorkom i četvrtkom od 12 do 18 časova, u zgradi Gradske uprave, u Ul. 27. marta br. 43-45 (u suterenu).

Zainteresovana lica mogu, tokom javnog uvida, svoje primedbe na planirana rešenja, u pisanom obliku, da dostave Sekretarijatu za urbanizam i građevinske poslove, preko pisarnice u Ul. kraljice Marije br. 1, zaključno sa 20. septembrom 2019. godine.

Grafički deo plana: http://www.beograd.rs/images/file/5b866 ... 537707.zip
Tekstualni deo plana: http://www.beograd.rs/images/file/1bf92 ... 750263.pdf

Ono što se vidi iz plana jeste sledeće:
"U obuhvatu ovog plana, predviđena je izgradnja dva depandansa predškolskih ustanova (DU), u bloku 04 i 09, kapaciteta od po 80 dece.
Južno od predmetnog prostora, u obuhvatu susednog Plana detaljne regulacije stambenog naselja uz groblje Lešće, Gradske opštine Palilula i Zvezdara (Odluka o izradi „Sl. list grada Beograda“, br.76/16), predviđena je izgradnja osnovne škole za potrebe korisnika ovog prostora.
Za potrebe povećanja broja stanovnika na području obuhvata, predviđeno je povećanje kapaciteta u okviru postojećih objekata zdravstvene zaštite za jedan tim u zdravstvenoj zaštiti odraslog stanovništva"
 
To je bilo to o ideji sa školom ispred već sagrađenih zgrada. Zvanično dobijamo pogled na petospratnice.
 
Ja vas nista ne razumem. Sta je sada problem? Pogled?
Ja koliko vidim po ovom planu:
У блоковима 04 и 09, у приземљу и евентуално првом спрату стамбених објеката, планиране су дечије установе у депандансима, капацитета до 80 деце. На парцели објекта депанданса предшколске установе, обезбедити слободни простор према правилима грађења за депандансе (табела бр. 8 ).

Blok 4 se nalazi ispod EP zgrada. Gradi se objekat sa jednim spratom (predskolska ustanova) sto je super dok je vec izgradjena osnovna skola udaljena 800m. Upravo je tako i uradjeno na renderu na pocetku ove strane i ne kapiram zasto je to prevara?

Na istom renderu stoji sto su i nama rekli kada smo obilazili ovo naselje da ce se graditi zgrade ispod privatnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650459#p650459:fuoibwb3 je napisao(la):
koledaf » Pon Avg 19, 2019 8:53 pm[/url]":fuoibwb3]Ja vas nista ne razumem. Sta je sada problem? Pogled?
Ja koliko vidim po ovom planu:
У блоковима 04 и 09, у приземљу и евентуално првом спрату стамбених објеката, планиране су дечије установе у депандансима, капацитета до 80 деце. На парцели објекта депанданса предшколске установе, обезбедити слободни простор према правилима грађења за депандансе (табела бр. 8 ).

Blok 4 se nalazi ispod EP zgrada. Gradi se objekat sa jednim spratom (predskolska ustanova) sto je super dok je vec izgradjena osnovna skola udaljena 800m. Upravo je tako i uradjeno na renderu na pocetku ove strane i ne kapiram zasto je to prevara?

Na istom renderu stoji sto su i nama rekli kada smo obilazili ovo naselje da ce se graditi zgrade ispod privatnika.


Pa procitajte predlog pdr-a i proverite graficki deo.
Ispred ep zgrada je dozvoljena gradnja pr+4+pk.
Predskolsko je moguce na prizemlju ili prvom spratu zgrada.
 
Vrh