Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Искривљен систем вредности треба да исправе они који су га искривили али прво да се са њима ради на просвећивању па макар морало и да им се плати, јер ми немамо више времена на поделе и убеђивања , таборе и превлачења, траћење времена и енергије. Ситуација је алармантна и ванредна.
 
Ми смо на тачци без повратка...и у праву си. Ако се ускоро нешто не промени, изумрећемо. Надам се да још има памети да се покрене шира друштвена акција и договор око тога!
 
Мало је то компликованије од пуких мера. То су велике генетске транзиције између људи коју су предодређени да желе пуно деце и оних који желе мало.

У делу овог артикла је све то лепо објашњено (јако је занимљив) http://www.unz.com/akarlin/where-do-babies-come-from/
 
Ne moze se ocekivati od zena da radjaju protiv svoje volje, niti od lgbt da prave decu zbog nataliteta, to je suludo.
Ovakvi vidovi represije cine bas suprotno - da je sve manje stanovnika. Gde su slobode uskracene tu nema ni zivota.

Jedini nacin da povecnje nataliteta u ovoj situaciji su gastarbajteri, koji nece doci tek tako u nerazvijenu zemlju.
 
Више се ништа не може очекивати, сви су само на себе усмерени. Само љеба и игара. Зато су неминовни мигранти. Оне које остану ће онда рађати!
 
Треба озбиљно прићи проблему јер је овде ситуација специфична, имамо стару популацију али која се понаша инфантилно, и стално је у неком конфликту и нешто неће и нешто се буни без икакве реалне идеје о решењу било каквог проблема. Значи пројекат освешћивања Срба у том смислу мора да крене од најмлађих јер од ових нема ништа и то одмах и да траје дуго да би реално имали видљив резултат у најбољем случају за десет година кад полно и репродуктивно сазри нова генерација која је сад негде у основној школи.
 
Veći problem od lošeg nataliteta je masovno iseljavanje..Džaba i petoro dece ako svi posle zapale.
 
Проблем је што сада у вртићима и школама креће лгбтп програм, нема ништа од просвећивања! Док се не промени систем. Ту не мислим на партије, него на окретање целог друштва у другом смеру. Како то извести је велика тема и тражи дискусију на другом нивоу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650118#p650118:27spe7dd je napisao(la):
мајстор » 19 Avg 2019 09:32 am[/url]":27spe7dd]Више се ништа не може очекивати, сви су само на себе усмерени. Само љеба и игара. Зато су неминовни мигранти. Оне које остану ће онда рађати!

Zato treba raditi na tome da barem Srbija kao drzava ne nestane, a ko ce u njoj ziveti je druga prica.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650172#p650172:27spe7dd je napisao(la):
мајстор » 19 Avg 2019 10:56 am[/url]":27spe7dd]Проблем је што сада у вртићима и школама креће лгбтп програм, нема ништа од просвећивања! Док се не промени систем. Ту не мислим на партије, него на окретање целог друштва у другом смеру. Како то извести је велика тема и тражи дискусију на другом нивоу.

Pusti ti "lgbt program", ne zavisi sudbina citave nacije od jedne manjine. Tako je i Hitler hteo da okrene celo drustvo u drugom smeru, koristeci propagandu protiv manjina/jevreja, kako bi ostvario svoje bolestne ambicije. Poropast zagarantovana.
Ako drustvo treba da se promeni, onda je to u smeru potpune liberalizacije. Mozda bi tako imali neku sansu za razvoj, izolacijom se to nece dogoditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650280#p650280:k5j3w901 je napisao(la):
Drakche » Pon Avg 19, 2019 2:51 pm[/url]":k5j3w901]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650118#p650118:k5j3w901 je napisao(la):
мајстор » 19 Avg 2019 09:32 am[/url]":k5j3w901]Више се ништа не може очекивати, сви су само на себе усмерени. Само љеба и игара. Зато су неминовни мигранти. Оне које остану ће онда рађати!

Zato treba raditi na tome da barem Srbija kao drzava ne nestane, a ko ce u njoj ziveti je druga prica.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650172#p650172:k5j3w901 je napisao(la):
мајстор » 19 Avg 2019 10:56 am[/url]":k5j3w901]Проблем је што сада у вртићима и школама креће лгбтп програм, нема ништа од просвећивања! Док се не промени систем. Ту не мислим на партије, него на окретање целог друштва у другом смеру. Како то извести је велика тема и тражи дискусију на другом нивоу.

Pusti ti "lgbt program", ne zavisi sudbina citave nacije od jedne manjine. Tako je i Hitler hteo da okrene celo drustvo u drugom smeru, koristeci propagandu protiv manjina/jevreja, kako bi ostvario svoje bolestne ambicije. Poropast zagarantovana.
Ako drustvo treba da se promeni, onda je to u smeru potpune liberalizacije. Mozda bi tako imali neku sansu za razvoj, izolacijom se to nece dogoditi.

Nemci su shvatili da im nema spasa, pa pustaju svekoga ko se dovuce da ostane.
 
I ima da im bude fantastično za 10ak godina, kad postanu gosti u sopstvenoj zemlji.

Doduše čuo sam da i njima polako kreće da kipi, nego ljudi ćute jer ne smeju da se bune oko toga a i neće opet da ispadnu nacisti. Ali sve više njih i sami uviđaju kuda vodi ta katastrofalna politika.
 
Наравно да иде сукоб цивилизација, то се намерно ради, лгбтп је средство ка том циљу. Прави огромну штету. Како је могуће да се нешто тако прогура иако је 90% становништва против. Значи није демократија, него колонија, сада је на делу даље уништавање села, са смешним откупним ценама. Свесним нагуравањем становништва у торове као БГ. Да би радили за цркавицу. То све долази из истог извора. Онда сви незадовољни мигррају на запад, поправљају њихов наталитет и повећавају радну снагу. Наши су пристали на програм враћања цигана ( не пишем Рома-то код њих значи људи, а ми остали смо нељуди) и то свих цигана из целе европе. При томе се ради иста ствар са мигрантима као са шиптарима после другог св. рата. Дају им се паре, земља и куће. Србске избеглице и даље имају колективни смеештај. Када људи схвате да је земља окупирана и да је тренутни јавни капо АВ, тада можда и дође до неког помака.
 
Sve znaš osim jednačenja suglasnika po zvučnosti.
 
Čovek može da pročita dosta toga korisnog na ovom sajtu. Dosta sam čitao o svemu što nas okružuje, ne govorim u prazno. Ne volim teorije zavere, jer u njima vidim samo izgovore za neuspeh. Dosta tih teorija jesu istinite, još više njih su čiste gluposti. Niko nama nije kriv do mi sami, niko nam nije veći neprijatelj do mi sami sebi. 1001 put smo pucali sami sebi u noge, i posle dobili po p.čici. Da ne ulazim u velike rasprave i polemisanja. Selo kao selo svuda se prazni, to je civilizacijki trend (naravno da se tako marva lakše kontroliše), ali dobar deo naših sela i treba da propadne jer kada su pravljena, pravljena su što dalje od puta u što većim vukoje*******inama iz praktičnih razloga. Ova siromašna zemlja nema toliko resursa da pravi i obezbedi svu infrastrukturu neophodnu za normalan život, a tek da je održava, jednostavno to je neracionalno, neekonomično i uzaludno, bolje da te ograničene resurse ne rasipa i baca u bunar. Potrebno je odabrati strateški od tih 4-5k sela do hiljadu sela i varoši duž Morava, Drine i obodnim prodručjima i to pokušati spasiti. Neće samo nestati sela, nestaće i gradovi Knjaževci, Piroti, Ivanjice, Negotini..... za 20ak godina plafon. Jednostavno, kad ne budeš imao na 15 min od sebe doktora, majstora za ovo, majstora za ono, ovaj ili onaj sadržaj za sebe ili dete, nemaš ni približnu potrebnu javnu službu (a već je nemaš) prosto otići će i ta šaka jada što je ostala. Mislim da imamo još realne šanse da se za 15-20g stabilizujemo na nekih 5 miliona, mislim da nam je to najbolji scenario. Ako se epidemija koja je zarazila narod, ne izleči, ne prekine trend odlaska ljudi nemamo nikakve šanse. Kod nas je sada prisutan efekat rulje, pojedinci ne donose racionalne odluke, već samo kopiraju i oponašaju masu i odlaze vani. Situacija je takva da je narod kolektivno digao ruke od ove države, i da svak vuče samo nekako ode odavde, kao je neki crv ušao u glavu ljudima. A nije toliko još zaista crno. Skoro sve strukture, i oni od preko 40g, a da ne pricam mladi, i oni koji zaradjuju preko 2 soma, i oni koji nemaju ništa, svi idu. Milsim da će lakše biti podići prosečnu platu na 800 eura, nego prekinuti ovaj trend, tj, ubediti običnog čoveka da ostane i da ovde vredi živeti, da ima budućnosti za njega i njegovu decu. Naravno da ovakom stanju apatije i defetizma doprineli su značajno strani i spoljni faktori, ali glavna krivica je na nama. Rajinski i podanički mentalitet, nepostojanje nikakve solidarnosti, nepotizam, negativna selekcija, odsustvo poštovanja prema bilo čemu svetom a da ne pričam o nepoštovanju ljudi koji nešto znaju i nešto vrede, dobili smo ono što realno zaslužujemo. Ja koliki god da sam patriJota, sa 33 g sam prvi put sam na raskrsnici što da činim. Ostavio sam ovu celu godinu da se lomim, i da prelomim. Ako se odlučim da odem, nikada se neću vratiti iz inata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650314#p650314:3ohvm2oa je napisao(la):
мајстор » Pon Avg 19, 2019 3:33 pm[/url]":3ohvm2oa]Наравно да иде сукоб цивилизација, то се намерно ради, лгбтп је средство ка том циљу. Прави огромну штету. Како је могуће да се нешто тако прогура иако је 90% становништва против. Значи није демократија, него колонија, сада је на делу даље уништавање села, са смешним откупним ценама. Свесним нагуравањем становништва у торове као БГ. Да би радили за цркавицу. То све долази из истог извора. Онда сви незадовољни мигррају на запад, поправљају њихов наталитет и повећавају радну снагу. Наши су пристали на програм враћања цигана ( не пишем Рома-то код њих значи људи, а ми остали смо нељуди) и то свих цигана из целе европе. При томе се ради иста ствар са мигрантима као са шиптарима после другог св. рата. Дају им се паре, земља и куће. Србске избеглице и даље имају колективни смеештај. Када људи схвате да је земља окупирана и да је тренутни јавни капо АВ, тада можда и дође до неког помака.

Ovo za Cigane/Rome je apsolutno netacno, a sta ce biti sa Nemackom, vreme ce pokazati, svako nece biti jednostavno, ali oni su procenili da im je ovo bolja opcija. Sto se nas tice, mi smo sami sebi najveci neprijatelji. Narod sa sjajnim potencijalom, koji sebe unistava.
 
Сваког од моји прјатеља Цигана сам питао шта значи Роми, сви су ми одговорили да значи људи. Па шта смо онда ми који нисмо Цигани? Слажем се да смо себи највећи непријатељи. Мада нам лепо помажу и са стране!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650416#p650416:ah0nwre7 je napisao(la):
мајстор » Pon Avg 19, 2019 6:48 pm[/url]":ah0nwre7]Сваког од моји прјатеља Цигана сам питао шта значи Роми, сви су ми одговорили да значи људи. Па шта смо онда ми који нисмо Цигани? Слажем се да смо себи највећи непријатељи. Мада нам лепо помажу и са стране!
Htedoh reci, manji broj Roma vracaju u Srbiju, a najveci broj ima papire, rade ili su na sociijali.
 
Срећа наша и њима милија Њемачка, и поред забрана опет запале тамо!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650432#p650432:37112ggs je napisao(la):
мајстор » Pon Avg 19, 2019 7:27 pm[/url]":37112ggs]Срећа наша и њима милија Њемачка, и поред забрана опет запале тамо!
Ustvari je laz da postoji zabrana. Sistem azila je mila majka. Jos to funkcionise.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650347#p650347:wwuuwr1u je napisao(la):
fraivan » Pon Avg 19, 2019 3:33 pm[/url]":wwuuwr1u]Skoro sve strukture, i oni od preko 40g, a da ne pricam mladi, i oni koji zaradjuju preko 2 soma, i oni koji nemaju ništa, svi idu. Milsim da će lakše biti podići prosečnu platu na 800 eura, nego prekinuti ovaj trend, tj, ubediti običnog čoveka da ostane i da ovde vredi živeti, da ima budućnosti za njega i njegovu decu. Ja koliki god da sam patriJota, sa 33 g sam prvi put sam na raskrsnici što da činim. Ostavio sam ovu celu godinu da se lomim, i da prelomim. Ako se odlučim da odem, nikada se neću vratiti iz inata.

Rešio sam odavno samo što su se ove godine sklopile sve kockice. Sad samo čekam da poslodavac obezbedi stan i eto me u obećanoj D zemlji. Da vas obeshrabrim, idu ljudi sa preko 40 godina ima i par kolega sa 56-7 i jedan penzioner. Slično je i sa ostalim grupama vozača.
Definitino ovde više ne vredi živeti tj raditi da bi drugima bilo još bolje. Celog života radiš i na kraju ništa ne zaradiš, niti imaš za crne dane a moliš se bogu da ti se ništa ne desi. Svo vreme u stresu, grču i kao biće bolje. Neće biti bolje, bar ne sledećih 30 godina. Bio sam optimista kada sam rekao da nema napretka ni ulaska u EU barem 15-20 godina. Onda Makron doda još 5 a ja još 30 na to. :notok:
Za 15-20 godina zaradiću neku crkavicu koja će mi obezbediti penziju u toplim predelima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649784#p649784:3uqkqgrn je napisao(la):
Žika » Ned Avg 18, 2019 9:11 am[/url]":3uqkqgrn]Sumorna slika,
46% koji su ostali u zemlji razmišlja o iselenju.




file.php

 
Ствар је у томе како задржати Србе и поправити наталитет. Не знам ништа боље од Родних насеља и имања из "Анастасије "!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650482#p650482:224a1g4w je napisao(la):
Žika » Pon Avg 19, 2019 9:42 pm[/url]":224a1g4w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650347#p650347:224a1g4w je napisao(la):
fraivan » Pon Avg 19, 2019 3:33 pm[/url]":224a1g4w]Skoro sve strukture, i oni od preko 40g, a da ne pricam mladi, i oni koji zaradjuju preko 2 soma, i oni koji nemaju ništa, svi idu. Milsim da će lakše biti podići prosečnu platu na 800 eura, nego prekinuti ovaj trend, tj, ubediti običnog čoveka da ostane i da ovde vredi živeti, da ima budućnosti za njega i njegovu decu. Ja koliki god da sam patriJota, sa 33 g sam prvi put sam na raskrsnici što da činim. Ostavio sam ovu celu godinu da se lomim, i da prelomim. Ako se odlučim da odem, nikada se neću vratiti iz inata.

Rešio sam odavno samo što su se ove godine sklopile sve kockice. Sad samo čekam da poslodavac obezbedi stan i eto me u obećanoj D zemlji. Da vas obeshrabrim, idu ljudi sa preko 40 godina ima i par kolega sa 56-7 i jedan penzioner. Slično je i sa ostalim grupama vozača.
Definitino ovde više ne vredi živeti tj raditi da bi drugima bilo još bolje. Celog života radiš i na kraju ništa ne zaradiš, niti imaš za crne dane a moliš se bogu da ti se ništa ne desi. Svo vreme u stresu, grču i kao biće bolje. Neće biti bolje, bar ne sledećih 30 godina. Bio sam optimista kada sam rekao da nema napretka ni ulaska u EU barem 15-20 godina. Onda Makron doda još 5 a ja još 30 na to. :notok:
Za 15-20 godina zaradiću neku crkavicu koja će mi obezbediti penziju u toplim predelima.

Razumem vas, znam ljude i u 50im koji su otišli. Ja ako odem to neće biti zbog materijalne situacije, već zbog opšte ljudske gluposti i nekulture. Ova mapa je prava slika naše propasti, mi ne gubimo samo Kosovo, gubimo još 2-3 Kosova u samoj Srbiji. U fajlu cifre novorodjene dece u 2018 po opštinama, svaki komentar suvisan.
 
Za prvih 7 meseci ove godine negativan priraštaj nekih 24.000 znaci nista novo i ove godine preci cemo 30.000
 
Vrh