Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

@koledaf
@svetskaputnica
@jasam - Mi smo uzeli stan pod prezentacijom prvog rendera. Od tada je prezentovano nekoliko do ovog koji na koji se vi pozivate. Trenutan je aktuelan grafički što sam postovao nekoliko postova ranije. U mnogim detaljima se razlikuje od ovog na video prezentaciji.

Ovo je izvod grafičkog prikaza iz PDR-a koji je sad na usvajanju i tu se navodi da će u zoni ispred sadašnjih EP i Sunnyville biti moguće graditi Pr+4+Pk.
Mislite da neće iskoristiti tu mogućnost?
Lično, tako nešto me nije previše iznenadilo.
 
@Svetska Putnica U pravu ste. Nisam video ovo sto ste napisali da je dozvoljena gradnja pr+4+pk. Iskreno ni ja nisam iznanadjen ovime kao sto @gospodarvremena rece.
Ja nisam uzeo stan ovde zbog pogleda jer sam pretpostavljao da ce se ovako nesto desiti. Takodje znam kako se polako ali sigurno moj bivsi kraj NBG-a upropastava ogromnim zgradurinama. Sto mi rece jedan od agenata na lokaciji kod Cvetkove pijace gde je prozor od komsije na 3m: "Sta ocekujes ovo je centar. Kad komsija upali svetlo ti ne moras. Ogromna usteda energije." :D
Vise sam bio misljenja da se nista od toga nece ni realizovati na toj padini, a s' obzirom da su krenuli u realizaciju za mene je to samo pozitivno jer mislim da ce onda doci i neki veci marketi, pekare, vrtici, predskolska, a i zazivece ceo kraj...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650565#p650565:370xf2bo je napisao(la):
koledaf » Uto Avg 20, 2019 10:19 am[/url]":370xf2bo]@Svetska Putnica U pravu ste. Nisam video ovo sto ste napisali da je dozvoljena gradnja pr+4+pk. Iskreno ni ja nisam iznanadjen ovime kao sto @gospodarvremena rece.
Ja nisam uzeo stan ovde zbog pogleda jer sam pretpostavljao da ce se ovako nesto desiti. Takodje znam kako se polako ali sigurno moj bivsi kraj NBG-a upropastava ogromnim zgradurinama. Sto mi rece jedan od agenata na lokaciji kod Cvetkove pijace gde je prozor od komsije na 3m: "Sta ocekujes ovo je centar. Kad komsija upali svetlo ti ne moras. Ogromna usteda energije." :D
Vise sam bio misljenja da se nista od toga nece ni realizovati na toj padini, a s' obzirom da su krenuli u realizaciju za mene je to samo pozitivno jer mislim da ce onda doci i neki veci marketi, pekare, vrtici, predskolska, a i zazivece ceo kraj...

Hm... Ova poslednja recenica bi imala dosta smisla, i mislim da svi ocekuju tako nesto, ali kao sto vidite na grafiku, na zalost sve je plavo, tj. visespratno porodicno stanovanje, sa 90% - 100% stanova.
 
Mala ispravka, dozvoljena spratnost je P+4+Ps, dakle prizemlje, 4 etaže i povučeni sprat, u konfiguraciji kakva je sada kod Sunnyville ili kod Energoprojekta, ne više od toga (s tim da je na parcele gde su Energoprojektove zgrade spratnost P+3+Pk - otuda kosi krovovi). Razmak između objekata je 2/3 visine kote venca, što je kod Sunnyville zgrada ispoštovano (visina kote venca je 24m, širina među zgradama 16m).

Eh sad, što se pogleda tiče... Ako uzmemo da će se cela padina razvijati nizbrdo, logično je da najbolji pogled je i dalje sa groblja :) Što u koncu i nije tako loše... Treba uzeti u obzir da blokovi koji su definisani za gradnju su u denivelaciji jedan za drugim oko 10m (ili oko polovine visine zgrada). Kada se to lepo postavi u prostor, procenjujem da će svi koji žive na 2. spratu i iznad imati nesmetan pogled na ceo teren koji je uzvodno od Pančevačkog mosta (i Dunavom i Savom), što zapravo i nije loše uopšte, jer meni lično je to lepši deo pogleda (gledano sa C3 - drugi sprat). S obzirom da blokovi neće biti ispunjeni u potpunosti zgradama, već će biti koridora kao što ima i sada (jer uslovi gradnje to diktiraju), i pogled će niz te koridore biti dublji i veći.

Što se škole tiče, ona je deo drugog PDRa koji će se nastaviti na ovaj ka jugu, odnosno na padini dalje ka Mirijevu. Ja sam se nekako potajno nadao da toga neće biti, ali sam se prevario :) To se može videti i da ulica Nova 7. u novom Planu nema završetak kod kućice gde je sada, već se nastavlja dalje, kao i ostale ulice. Predškolske ustanove su definisane kroz plan (brine me mali kapacitet naspram ukupnog kapaciteta naselja).

Renderi koji su nam prikazivani se baziraju na PDRu iz 2011 godine. U međuvremenu je donet novi Plan Generalne Regulacije koji je omogućio podizanje spratnosti u ovom delu (otuda i izmena građevinske dozvole koju je Sunnyville tražio), ali koja i dalje ograničava gradnju na ove etaže koje su date. Pitanje je i koliko će se objekti ukopavati u padinu (sumnjam da će biti nasipanja, već pre ukopavanja kao što je i sada slučaj), pa i samim tim i za visinu objekata očekujem da će biti niža. Ono što je meni važnije i što je prelomilo da dođem ovde jeste projekat koji se realizuje po principu "greenfield", dakle od nule. To podrazumeva planiranje i izgradnju infrastrukture koja će zadovoljiti potrebe za razliku od većine projekata koji su umetnuti u postojeće urbano tkivo i koji se prosto nakače na postojeću infrastrukturu. Kada samo pogledate šta se dešava na Vračaru, Neimaru, Čuburi, Zvezdari, Voždovcu itd. gde se neko rezidencijalno ili porodično stanovanje menja za više porodično, nužno postoji drastično opadanje u kvalitetu isporuke svih komunalnih sistema: počev od toplote, vode, struje pa do ostalog. O parkiranju da ne govorimo. Naravno da je projekat megalomanski, sve ono što piše ovde u planu jeste jedan spisak želja investitora koji bi trebalo da se realizuje fazno kroz duži niz godina. Koliko dugo, i da li će se sve realizovati? Ko zna. Možda i sačekamo prvi polazak metroa :) Obišao sam mnoge lokacije, projekte, sa svih 6 strana reka, na svim brdima, jedino kod ovoga sam se zadržao (i kod Paunovog brega koji je bio rasprodat) i naposletku ostao. Renderi i investitorove priče mi nisu bile bitna stvar oko odlučivanja. Plan i lokacija ipak jeste. I smatram da bi svi trebali da se upoznate sa planom jer on definiše kako će to sve izgledati, na kraju krajeva i taj render. Render je samo marketing. Kamo sreće da su finalni radovi na nivuo rendera, da su se bar toliko potrudili :D Ali džaba, svi kvalitetni majstori odlaze.

No, malo pozitivnog razmišljanja, uživanja u pogledu (kojeg će i dalje biti!!!) i biće ovo lepo mesto za život. Ostalo je na nama da ga učinimo takvim.

Svakako se vidimo od 01.09. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650707#p650707:3ergj9gp je napisao(la):
vojino » Uto Avg 20, 2019 3:30 pm[/url]":3ergj9gp]Mala ispravka, dozvoljena spratnost je P+4+Ps, dakle prizemlje, 4 etaže i povučeni sprat, u konfiguraciji kakva je sada kod Sunnyville ili kod Energoprojekta, ne više od toga (s tim da je na parcele gde su Energoprojektove zgrade spratnost P+3+Pk - otuda kosi krovovi). Razmak između objekata je 2/3 visine kote venca, što je kod Sunnyville zgrada ispoštovano (visina kote venca je 24m, širina među zgradama 16m).

Eh sad, što se pogleda tiče... Ako uzmemo da će se cela padina razvijati nizbrdo, logično je da najbolji pogled je i dalje sa groblja :) Što u koncu i nije tako loše... Treba uzeti u obzir da blokovi koji su definisani za gradnju su u denivelaciji jedan za drugim oko 10m (ili oko polovine visine zgrada). Kada se to lepo postavi u prostor, procenjujem da će svi koji žive na 2. spratu i iznad imati nesmetan pogled na ceo teren koji je uzvodno od Pančevačkog mosta (i Dunavom i Savom), što zapravo i nije loše uopšte, jer meni lično je to lepši deo pogleda (gledano sa C3 - drugi sprat). S obzirom da blokovi neće biti ispunjeni u potpunosti zgradama, već će biti koridora kao što ima i sada (jer uslovi gradnje to diktiraju), i pogled će niz te koridore biti dublji i veći.

Što se škole tiče, ona je deo drugog PDRa koji će se nastaviti na ovaj ka jugu, odnosno na padini dalje ka Mirijevu. Ja sam se nekako potajno nadao da toga neće biti, ali sam se prevario :) To se može videti i da ulica Nova 7. u novom Planu nema završetak kod kućice gde je sada, već se nastavlja dalje, kao i ostale ulice. Predškolske ustanove su definisane kroz plan (brine me mali kapacitet naspram ukupnog kapaciteta naselja).

Renderi koji su nam prikazivani se baziraju na PDRu iz 2011 godine. U međuvremenu je donet novi Plan Generalne Regulacije koji je omogućio podizanje spratnosti u ovom delu (otuda i izmena građevinske dozvole koju je Sunnyville tražio), ali koja i dalje ograničava gradnju na ove etaže koje su date. Pitanje je i koliko će se objekti ukopavati u padinu (sumnjam da će biti nasipanja, već pre ukopavanja kao što je i sada slučaj), pa i samim tim i za visinu objekata očekujem da će biti niža. Ono što je meni važnije i što je prelomilo da dođem ovde jeste projekat koji se realizuje po principu "greenfield", dakle od nule. To podrazumeva planiranje i izgradnju infrastrukture koja će zadovoljiti potrebe za razliku od većine projekata koji su umetnuti u postojeće urbano tkivo i koji se prosto nakače na postojeću infrastrukturu. Kada samo pogledate šta se dešava na Vračaru, Neimaru, Čuburi, Zvezdari, Voždovcu itd. gde se neko rezidencijalno ili porodično stanovanje menja za više porodično, nužno postoji drastično opadanje u kvalitetu isporuke svih komunalnih sistema: počev od toplote, vode, struje pa do ostalog. O parkiranju da ne govorimo. Naravno da je projekat megalomanski, sve ono što piše ovde u planu jeste jedan spisak želja investitora koji bi trebalo da se realizuje fazno kroz duži niz godina. Koliko dugo, i da li će se sve realizovati? Ko zna. Možda i sačekamo prvi polazak metroa :) Obišao sam mnoge lokacije, projekte, sa svih 6 strana reka, na svim brdima, jedino kod ovoga sam se zadržao (i kod Paunovog brega koji je bio rasprodat) i naposletku ostao. Renderi i investitorove priče mi nisu bile bitna stvar oko odlučivanja. Plan i lokacija ipak jeste. I smatram da bi svi trebali da se upoznate sa planom jer on definiše kako će to sve izgledati, na kraju krajeva i taj render. Render je samo marketing. Kamo sreće da su finalni radovi na nivuo rendera, da su se bar toliko potrudili :D Ali džaba, svi kvalitetni majstori odlaze.

No, malo pozitivnog razmišljanja, uživanja u pogledu (kojeg će i dalje biti!!!) i biće ovo lepo mesto za život. Ostalo je na nama da ga učinimo takvim.

Svakako se vidimo od 01.09. ;)

Moram da Vas upitam da li zivite u naselju ili ste kupili stan pa tek treba da se doselite?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650719#p650719:184eb2bs je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Avg 20, 2019 3:47 pm[/url]":184eb2bs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650707#p650707:184eb2bs je napisao(la):
vojino » Uto Avg 20, 2019 3:30 pm[/url]":184eb2bs]Mala ispravka, dozvoljena spratnost je P+4+Ps, dakle prizemlje, 4 etaže i povučeni sprat, u konfiguraciji kakva je sada kod Sunnyville ili kod Energoprojekta, ne više od toga (s tim da je na parcele gde su Energoprojektove zgrade spratnost P+3+Pk - otuda kosi krovovi). Razmak između objekata je 2/3 visine kote venca, što je kod Sunnyville zgrada ispoštovano (visina kote venca je 24m, širina među zgradama 16m).

Eh sad, što se pogleda tiče... Ako uzmemo da će se cela padina razvijati nizbrdo, logično je da najbolji pogled je i dalje sa groblja :) Što u koncu i nije tako loše... Treba uzeti u obzir da blokovi koji su definisani za gradnju su u denivelaciji jedan za drugim oko 10m (ili oko polovine visine zgrada). Kada se to lepo postavi u prostor, procenjujem da će svi koji žive na 2. spratu i iznad imati nesmetan pogled na ceo teren koji je uzvodno od Pančevačkog mosta (i Dunavom i Savom), što zapravo i nije loše uopšte, jer meni lično je to lepši deo pogleda (gledano sa C3 - drugi sprat). S obzirom da blokovi neće biti ispunjeni u potpunosti zgradama, već će biti koridora kao što ima i sada (jer uslovi gradnje to diktiraju), i pogled će niz te koridore biti dublji i veći.

Što se škole tiče, ona je deo drugog PDRa koji će se nastaviti na ovaj ka jugu, odnosno na padini dalje ka Mirijevu. Ja sam se nekako potajno nadao da toga neće biti, ali sam se prevario :) To se može videti i da ulica Nova 7. u novom Planu nema završetak kod kućice gde je sada, već se nastavlja dalje, kao i ostale ulice. Predškolske ustanove su definisane kroz plan (brine me mali kapacitet naspram ukupnog kapaciteta naselja).

Renderi koji su nam prikazivani se baziraju na PDRu iz 2011 godine. U međuvremenu je donet novi Plan Generalne Regulacije koji je omogućio podizanje spratnosti u ovom delu (otuda i izmena građevinske dozvole koju je Sunnyville tražio), ali koja i dalje ograničava gradnju na ove etaže koje su date. Pitanje je i koliko će se objekti ukopavati u padinu (sumnjam da će biti nasipanja, već pre ukopavanja kao što je i sada slučaj), pa i samim tim i za visinu objekata očekujem da će biti niža. Ono što je meni važnije i što je prelomilo da dođem ovde jeste projekat koji se realizuje po principu "greenfield", dakle od nule. To podrazumeva planiranje i izgradnju infrastrukture koja će zadovoljiti potrebe za razliku od većine projekata koji su umetnuti u postojeće urbano tkivo i koji se prosto nakače na postojeću infrastrukturu. Kada samo pogledate šta se dešava na Vračaru, Neimaru, Čuburi, Zvezdari, Voždovcu itd. gde se neko rezidencijalno ili porodično stanovanje menja za više porodično, nužno postoji drastično opadanje u kvalitetu isporuke svih komunalnih sistema: počev od toplote, vode, struje pa do ostalog. O parkiranju da ne govorimo. Naravno da je projekat megalomanski, sve ono što piše ovde u planu jeste jedan spisak želja investitora koji bi trebalo da se realizuje fazno kroz duži niz godina. Koliko dugo, i da li će se sve realizovati? Ko zna. Možda i sačekamo prvi polazak metroa :) Obišao sam mnoge lokacije, projekte, sa svih 6 strana reka, na svim brdima, jedino kod ovoga sam se zadržao (i kod Paunovog brega koji je bio rasprodat) i naposletku ostao. Renderi i investitorove priče mi nisu bile bitna stvar oko odlučivanja. Plan i lokacija ipak jeste. I smatram da bi svi trebali da se upoznate sa planom jer on definiše kako će to sve izgledati, na kraju krajeva i taj render. Render je samo marketing. Kamo sreće da su finalni radovi na nivuo rendera, da su se bar toliko potrudili :D Ali džaba, svi kvalitetni majstori odlaze.

No, malo pozitivnog razmišljanja, uživanja u pogledu (kojeg će i dalje biti!!!) i biće ovo lepo mesto za život. Ostalo je na nama da ga učinimo takvim.

Svakako se vidimo od 01.09. ;)

Moram da Vas upitam da li zivite u naselju ili ste kupili stan pa tek treba da se doselite?

Upravo se useljavam :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650729#p650729:2yesqq7d je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Avg 20, 2019 3:57 pm[/url]":2yesqq7d]Vidi se, niste upoznati sa pravim problemima naselja.

Da li biste bili ljubazni da me uputite u te probleme? Doseljava se tu još ljudi, svima će nam značiti te informacije.

Hvala unapred!
 
Mislim da ima smisla post odozgo u pogledu nove infrastrukture vode struje itd.

Ali ako se ovo realizuje a slanacki ne ode na 4 trake, sto ne vidim da ce da se desi, bice to pakao :)

Sa toliko novih ljudi ne ginu semafori na raskrsnicama na ukljucenjima na Sl Put.

Nadam se da ce posle Mosta Ada Huja da porade i na tome, kada se bude radila SMT ka Mirijevu i petlja sa slanackim. Ali to je daleko daleko ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650761#p650761:2ior6ydz je napisao(la):
vojino » Uto Avg 20, 2019 4:56 pm[/url]":2ior6ydz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650729#p650729:2ior6ydz je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Avg 20, 2019 3:57 pm[/url]":2ior6ydz]Vidi se, niste upoznati sa pravim problemima naselja.

Da li biste bili ljubazni da me uputite u te probleme? Doseljava se tu još ljudi, svima će nam značiti te informacije.

Hvala unapred!

Nedostatak decijeg igralista.
Nedostatak marketa.
Nedostatak drveca ili bilo cega sto podseca na prirodu.
Ovo je obecano od strane investitora i dalje se koristi kao spin ideja a vidi se i po novom planu da od svega toga nece biti nista ni u daljoj buducnosti.
Neurednost i devastiranje ulice zbog izgradnje. Jasno je da se gradi i da to prlja ali isto tako je ulica mogla da se opere bar jednom za godinu dana.
Tokom zime ni jedan jedini put sneg nije ociscen u ulici!
Katatrofalna situacija sa linijom 35 (druge necu ni da pominjem).
Horde pasa lutalica.
Problem sa regulisanjem papira za stanove.
Za EP zgrade:
Problem sa upravnikom.
Problem sa parkiranjem.
Problem sa zavrsnim radovima.
Problem sa korekcijama i reklamacijama u stanovima.
Problem sa grejanjem u stanovima.
 
- Po mojim saznanjima, privatnik ce napraviti decije igraliste ispod zgrade A.
- Sto se tice drveca mislim da to mnogo doprinosi samom naselju ali i klimi, drvece za par stepeni smanjuje temperaturu, pored toga drugaciji je skroz subjektivni osecaj naselja. Moj je predlog kada se svi uselimpo da se napravi jedna akcija skuplanja para tipa 500 dinara po stanu i da se organizuje kupovina sadnica i sadjenje istih - najbolje lipe jer brzo rastu, veliki im je list i kada cvetaju mirisu. Treba samo da se javi dobrovoljac koji ce preuzeti tu obavezu organizacije na sebe :).
I ja bih mislio da je to nemoguca misija da tako ne funkcionise velika zgrada u kojoj trenutno zivim. Kada se prikupe sredstva i kupe sadnice jedan vikend se organizuje radna akcija kopanja jamica i sadnje i sledeca 2 vikenda zalivanje i to je to...
- Linije verujem da ce u buducnosti morati da se srede s obzirom da ce ziveti veliki broj stanara, najgore su prosli prvi stanari.
- Sto se tice pasa lutalica jer moguce da ne moze nista da se preduzme po tom pitanju bio sam pre neki dan da vidim dokle se doslo sa radovima i primetio 8,9 pasa. Dajte da svi posalju pismo ili online prijavu nadleznoj instituciji kako bi se resavao problem. Znam da ce biti i onih sto vicu slatke kuce sve dok nekoga ne ugrizu ili pojedu ili ne daj boze napadnu neko dete. Takodje apelovati na sve da se psima ne ostavlja nikakva hrana jer to samo pogorsava situaciju. :grand:
 
Hoću samo da se nadovežem na priču oko pogleda ispred zgrada privatnika, s obzirom da sam medju prvim doseljenicima ovde :)

Naime, od same prodaje pa sve do useljenja sam investitor kao i agenti prodaje u više navrata su ponavljali i tvrdili da će u zoni ispred zgrada privatnika biti škola (prizemlje, sprat, ravan krov) i da će to minimalno zakloniti pogled, što je bila jedna od glavnih stvari da se odlučim za kupovinu stana.

Ovo što sada objavljuju i rade predstavlja klasičnu obmanu i jedino što može donekle da ublaži situaciju bilo bi to da sledeći red zgrada bude u smaknutom rasporedu u odnosu na prvi red i da se dobro ukopaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651236#p651236:xtgvqsri je napisao(la):
starosed » Sre Avg 21, 2019 8:23 pm[/url]":xtgvqsri]Hoću samo da se nadovežem na priču oko pogleda ispred zgrada privatnika, s obzirom da sam medju prvim doseljenicima ovde :)

Naime, od same prodaje pa sve do useljenja sam investitor kao i agenti prodaje u više navrata su ponavljali i tvrdili da će u zoni ispred zgrada privatnika biti škola (prizemlje, sprat, ravan krov) i da će to minimalno zakloniti pogled, što je bila jedna od glavnih stvari da se odlučim za kupovinu stana.

Ovo što sada objavljuju i rade predstavlja klasičnu obmanu i jedino što može donekle da ublaži situaciju bilo bi to da sledeći red zgrada bude u smaknutom rasporedu u odnosu na prvi red i da se dobro ukopaju.


Klasicna obmana.
 
Dragi Sunvillovci :) Ulazim u proceduru kupovine stana u B zgradi.
Zanima me kakvo je stanje sa papirima? Jeste li proveravaali je li sve legalno, čitala sam već da probleme sa kreditima niko nije imao. Da li ste uspeli da vratite PDV i da li Vam je investitor da papire za povrat PDVa ili ste morali sami da jurite?
Molim za pomoć sve buduće komšije, jer malo sam u strahu da se ne zeznem nešto zbog papira, a opet s druge strane svi vi ste se već uselili ili se useljavate i valjda su svi proverili i sve prošlo ok.

Unapred hvala svima na pomoći
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651120#p651120:2qk1quk3 je napisao(la):
Olimp10 » Sre Avg 21, 2019 2:41 pm[/url]":2qk1quk3]- Po mojim saznanjima, privatnik ce napraviti decije igraliste ispod zgrade A.
- Sto se tice drveca mislim da to mnogo doprinosi samom naselju ali i klimi, drvece za par stepeni smanjuje temperaturu, pored toga drugaciji je skroz subjektivni osecaj naselja. Moj je predlog kada se svi uselimpo da se napravi jedna akcija skuplanja para tipa 500 dinara po stanu i da se organizuje kupovina sadnica i sadjenje istih - najbolje lipe jer brzo rastu, veliki im je list i kada cvetaju mirisu. Treba samo da se javi dobrovoljac koji ce preuzeti tu obavezu organizacije na sebe :).
I ja bih mislio da je to nemoguca misija da tako ne funkcionise velika zgrada u kojoj trenutno zivim. Kada se prikupe sredstva i kupe sadnice jedan vikend se organizuje radna akcija kopanja jamica i sadnje i sledeca 2 vikenda zalivanje i to je to...
- Linije verujem da ce u buducnosti morati da se srede s obzirom da ce ziveti veliki broj stanara, najgore su prosli prvi stanari.
- Sto se tice pasa lutalica jer moguce da ne moze nista da se preduzme po tom pitanju bio sam pre neki dan da vidim dokle se doslo sa radovima i primetio 8,9 pasa. Dajte da svi posalju pismo ili online prijavu nadleznoj instituciji kako bi se resavao problem. Znam da ce biti i onih sto vicu slatke kuce sve dok nekoga ne ugrizu ili pojedu ili ne daj boze napadnu neko dete. Takodje apelovati na sve da se psima ne ostavlja nikakva hrana jer to samo pogorsava situaciju. :grand:
Што се куца тиче ,морам да вам кажем-мрка капа. Куца има далеко више него што сте ви приметили(петнаестак их долази са гробља,а петнаестак од печењаре испод-где их хране)Рођени сам београђанин,али нисам видео крај са више куца.Међутим морам да признам да су све мирољубиве и не дирају људе.Евентуално се споречкају између себе два чопора и онда буде жешћег лајања.Организовани су љубитељи животиња који их редовно хране,лече и брину се о њима. Ја нисам међу њима ,али има нас доста који им доносимо храну кад можемо. Што је занимљиво још више има власничких куца,које изводе у шетњу,без повоца. Ја имам великог мешанца и старам се о још једном малом који живи на потпорном зиду. Једино што је не згодно је то што сад овде између зграда има доста простора за шетњу,без аутомобила.па су почели увелико да доводе своје љубимце из других крајева,В. Бање, Новог Нсеља поред и новоизграђених зграда на сланачком путу, и они с овде олакшавају код нас на ово мало зеленила које имамо,Ни један пас неће да каки испред своје куће, а од њиховог заливања увену нам све растиње и тује.Многи су покушавали да реше овај проблем.али како кад смо сиромашни.Пара за нове азиле немамо, а усвајање тешко иде,а то су једина два решења која постоје.Ако се пријаве ,они дођу ухвате их,стерилишу,вакцинишу,очисте их од паразита ,испитају како се понашају према људима и другим псима и ако су безопасни,врате их тамо одакле су их и узели да их ти људи и даље хране. Није више оно време као некад, кад су их шинтери хватали.одвозили у кАфилерију и од њих правили сапуне,а месо ишло зооврту. Један који није љубитељ животиња,као ти фрустриран овим што сам вам написао,покушао је на свој начин да решва проблм,па је једног згазио на улици намерно, а другом је само поломио ногу.Међутим акивисти су се постарали да је сад на суду,чак су му претили и изненедним физичким насиљем у мраку.
 
Svetska Putnica":et7m4qd5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650761#p650761 je napisao(la):
vojino » Uto Avg 20, 2019 4:56 pm[/url]":et7m4qd5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650729#p650729 je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Avg 20, 2019 3:57 pm[/url]":et7m4qd5]Vidi se, niste upoznati sa pravim problemima naselja.

Da li biste bili ljubazni da me uputite u te probleme? Doseljava se tu još ljudi, svima će nam značiti te informacije.

Hvala unapred!

Nedostatak decijeg igralista.
Nedostatak marketa.
Nedostatak drveca ili bilo cega sto podseca na prirodu.
Ovo je obecano od strane investitora i dalje se koristi kao spin ideja a vidi se i po novom planu da od svega toga nece biti nista ni u daljoj buducnosti.
Neurednost i devastiranje ulice zbog izgradnje. Jasno je da se gradi i da to prlja ali isto tako je ulica mogla da se opere bar jednom za godinu dana.
Tokom zime ni jedan jedini put sneg nije ociscen u ulici!
Katatrofalna situacija sa linijom 35 (druge necu ni da pominjem).
Horde pasa lutalica.
Problem sa regulisanjem papira za stanove.
Za EP zgrade:
Problem sa upravnikom.
Problem sa parkiranjem.
Problem sa zavrsnim radovima.
Problem sa korekcijama i reklamacijama u stanovima.
Problem sa grejanjem u stanovima.

Ne bih da ispadne da branim nekoga, ali bih više hteo da Vas ohrabrim. Problemi koje ste nabrojali su nesumnjivo tu. Neke mogu da razreše investitori, neke ni Vi, ni ja ni oni već neko drugi (Grad i gradske službe).
Igralište se gradi koliko znamo. Market će biti kada bude postojao prostor poslovni za market (nove zgrade, tržni centar), to je sasvim sigurno da nijedan lanac prodavnica neće ispustiti ovakvu lokaciju. Do tada moramo da se snađemo. Zelene površine jesu problematične jer ih mi doživljavamo striktno kao uređene (parkovi i sl) dok na primer možete videti da je oko naselja pretežno zelenilo naspram izgrađenih površina. Da treba drveća, treba, i mislim da se to samoorganizovanjem može rešiti. Ulica nije u vlasništvu investitora nijednog, već u vlasništvu Grada. Direkcija za građevinsko zemljište treba da pribavi upotrebnu dozvolu za istu i tada ona ulazi u sistem održavanja (kada pribavi upotrebnu dozvolu za ulicu, investitori mogu da pribave upotrebne dozvole za zgrade i onda mogu stanovi da se uknjiže kao posebni delovi objekata, do tada su svi zahtevi u katastru na čekanju, pisao sam već o tome). Slažem se da treba čistiti ulicu posebno tokom izgradnje jer je to obaveza investitora. Autobusi, znate i sami da je problem svuda. Psi lutalice isto.

No, svi ovi problemi postoje i samo je pitanje šta zapravo biramo kao limit koji izlazi van našeg komfora ili ne, sa čime se mirimo ili ne. Do sada , ovo vreme provedeno ovde, smatram ipak ovo jednim lepim naseljem.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652717#p652717:2drlu5vh je napisao(la):
vojino » Ned Avg 25, 2019 9:03 am[/url]":2drlu5vh]
Svetska Putnica":2drlu5vh je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650761#p650761 je napisao(la):
vojino » Uto Avg 20, 2019 4:56 pm[/url]":2drlu5vh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650729#p650729 je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Avg 20, 2019 3:57 pm[/url]":2drlu5vh]Vidi se, niste upoznati sa pravim problemima naselja.

Da li biste bili ljubazni da me uputite u te probleme? Doseljava se tu još ljudi, svima će nam značiti te informacije.

Hvala unapred!

Nedostatak decijeg igralista.
Nedostatak marketa.
Nedostatak drveca ili bilo cega sto podseca na prirodu.
Ovo je obecano od strane investitora i dalje se koristi kao spin ideja a vidi se i po novom planu da od svega toga nece biti nista ni u daljoj buducnosti.
Neurednost i devastiranje ulice zbog izgradnje. Jasno je da se gradi i da to prlja ali isto tako je ulica mogla da se opere bar jednom za godinu dana.
Tokom zime ni jedan jedini put sneg nije ociscen u ulici!
Katatrofalna situacija sa linijom 35 (druge necu ni da pominjem).
Horde pasa lutalica.
Problem sa regulisanjem papira za stanove.
Za EP zgrade:
Problem sa upravnikom.
Problem sa parkiranjem.
Problem sa zavrsnim radovima.
Problem sa korekcijama i reklamacijama u stanovima.
Problem sa grejanjem u stanovima.

Ne bih da ispadne da branim nekoga, ali bih više hteo da Vas ohrabrim. Problemi koje ste nabrojali su nesumnjivo tu. Neke mogu da razreše investitori, neke ni Vi, ni ja ni oni već neko drugi (Grad i gradske službe).
Igralište se gradi koliko znamo. Market će biti kada bude postojao prostor poslovni za market (nove zgrade, tržni centar), to je sasvim sigurno da nijedan lanac prodavnica neće ispustiti ovakvu lokaciju. Do tada moramo da se snađemo. Zelene površine jesu problematične jer ih mi doživljavamo striktno kao uređene (parkovi i sl) dok na primer možete videti da je oko naselja pretežno zelenilo naspram izgrađenih površina. Da treba drveća, treba, i mislim da se to samoorganizovanjem može rešiti. Ulica nije u vlasništvu investitora nijednog, već u vlasništvu Grada. Direkcija za građevinsko zemljište treba da pribavi upotrebnu dozvolu za istu i tada ona ulazi u sistem održavanja (kada pribavi upotrebnu dozvolu za ulicu, investitori mogu da pribave upotrebne dozvole za zgrade i onda mogu stanovi da se uknjiže kao posebni delovi objekata, do tada su svi zahtevi u katastru na čekanju, pisao sam već o tome). Slažem se da treba čistiti ulicu posebno tokom izgradnje jer je to obaveza investitora. Autobusi, znate i sami da je problem svuda. Psi lutalice isto.

No, svi ovi problemi postoje i samo je pitanje šta zapravo biramo kao limit koji izlazi van našeg komfora ili ne, sa čime se mirimo ili ne. Do sada , ovo vreme provedeno ovde, smatram ipak ovo jednim lepim naseljem.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Pisaćemo opet o ovome kada provedete godinu i po u naselju ;)
 
postovani, kupila sam stan u A bloku kod privatnika. posto je visoko prizemlje (44m2), zanima me kakva su Vasa iskustva sa grejanjem pogotovo ako ima neko ko isto ima v prizemlje a ispod garaza. da li je mnogo hladno i kolike su odprilike racune za tu kvadraturu? takodje, da li ima napredak vezano za dokumenta za uknjizbu stanova. hvala unapred
 
Da li neko zna zasto je Zorica/sefica gradilista ovako drska i bezobrazna i ko joj daje za pravo da se tako ponasa prema novim stanarima?
 
Nov stanar":3v1mnhr5 je napisao(la):
Da li neko zna zasto je Zorica/sefica gradilista ovako drska i bezobrazna i ko joj daje za pravo da se tako ponasa prema novim stanarima?
Uvek je takva bila.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Znaci goreci problemi i kvarovi se nikad nece resiti i odkloniti jer nju bas briga da saradjuje. Bitno je da su stanovi prodati pod obecanjem da ce svaki nedostatk biti uklonjen vrlo brzo samo se obratite Zorici i ona ce sve resiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653011#p653011:1gguboco je napisao(la):
Mimicka23 » Pon Avg 26, 2019 8:17 am[/url]":1gguboco]postovani, kupila sam stan u A bloku kod privatnika. posto je visoko prizemlje (44m2), zanima me kakva su Vasa iskustva sa grejanjem pogotovo ako ima neko ko isto ima v prizemlje a ispod garaza. da li je mnogo hladno i kolike su odprilike racune za tu kvadraturu? takodje, da li ima napredak vezano za dokumenta za uknjizbu stanova. hvala unapred
Sto se tice papirologije, nista! Kao koci ih ulica...
Sto se tice stanova u prizemlju, ove zime nije bilo prozora, a ni vrata na garazama (koliko se secam) i bilo je hladnjikavo. Vecina se dogrejavala. Racuni su bili oko 8.000-10.000 kada je bilo najhladnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653074#p653074:1mwp7w8e je napisao(la):
Nov stanar » Pon Avg 26, 2019 11:26 am[/url]":1mwp7w8e]Da li neko zna zasto je Zorica/sefica gradilista ovako drska i bezobrazna i ko joj daje za pravo da se tako ponasa prema novim stanarima?
I devojka koja je radila na gradilistu kao arhitekta je bila izuzetno bezobrazna. Mozete da zamislite kada smo imali njih dve zajedno kako nam je bilo...
Ne znam ko daje pravo Zorici da se dernja na stanare, a majstori rade sta hoce. Razbacuju limenke, papire od hrane, unistavaju terase krecom itd itd, umesto njih da dovede u red.
 
Komšije,
ako bi ibo neko ljubazan da mi odgovori, jako se brinem oko svega, značilo bi mi nečije iskustvo.

Dragi Sunvillovci :) Ulazim u proceduru kupovine stana u B zgradi.
Zanima me kakvo je stanje sa papirima? Jeste li proveravaali je li sve legalno, čitala sam već da probleme sa kreditima niko nije imao. Da li ste uspeli da vratite PDV i da li Vam je investitor da papire za povrat PDVa ili ste morali sami da jurite?
Molim za pomoć sve buduće komšije, jer malo sam u strahu da se ne zeznem nešto zbog papira, a opet s druge strane svi vi ste se već uselili ili se useljavate i valjda su svi proverili i sve prošlo ok.

Unapred hvala svima na pomoći
 
Vrh