Šta je novo?

Dijagram mreže autoputeva u Srbiji

Inače potkrala mi se greška - deo A4 je još u izgradnji. Ispraviću večeras.
 
Hvala ti na trudu. Ovo što bi voleo je da neko izradi dijagram važnih saobraćajnica prema trenutnom stanju, npr.
1. autoput punog profila 2x(3+z)
2. autoput punog profila 2x(2+z)
3. autoput bez zaustavne 2x(2+0)
4. autoput bez zaustavne 2x(3+0)
5. motoput punog profila 2x(2+0)
6. motoput sa zaustavnom 2x(1+z)
7. magistrala sa trakom za spora vozila 2+1
ili tako nešto...

A ima i kombinacija, kao deonica kod Ražnja gde je (2+z)+(2+0)
 
Odlicno izgleda, sve pohvale za trud! :)

Skroman feedback: cini mi se da bi bilo preglednije da su deonice u izgradnji prikazane isprekidanom linijom.
 
А1
  • Србобран је Врбас,
    Змајево је Сириг
    Нови Сад-Темерин је Нови Сад-Центар
    Нови Сад-Зрењанин је Нови Сад-Исток
    фали ти петља Бешка између Ковиља и Мардика
    Алексинац Север је Алексиначки рудници
    Алексинац-Југ је само Алексинац
    Ниш-Северни булевар је Ниш-Југ
    Ниш-Прокупље је Мерошина
    Лесковац-Север је Лесковац-Центар
    Лесковац-Исток је Лесковац-Југ
    фали ти Ристовац између Врања и Бујановца
    Бујановац је Бујановац-Југ
    фали ти петља Прешево као последња тачка пред С.Мак.

А2 фали ти петља Лучани, између петљи Чачак и Пожега

А3 продужи до Бубањ потока, петље су (редом од Добановаца):
  • Аеродром
    Змај
    Национал
    Тошин бунар
    Генекс
    Арена
    Сава центар
    Мостар
    Хитна помоћ
    Аутокоманда
    Душановац
    Медаковић
    Ласта
мислим да ће бити и петља Винча на обилазници ка Панчеву, треба проверити

А4
  • Градиње се зове Градина
    после ње има петља Стара обилазница и то је последња тачка пред Бугарску

ако нађем још нешто, поставићу
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653190#p653190:2s5ie8pf je napisao(la):
Steva » 26 Aug 2019 13:37[/url]":2s5ie8pf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653152#p653152:2s5ie8pf je napisao(la):
Tihi_SRB » 26 Aug 2019, 13:40[/url]":2s5ie8pf]A auto-putevi južne Srpske pokrajine KiM ?

Dijagram je mreža autoputeva pod kojima imamo kontrolu ;)

@milos.tro
Verovatno ću i to ubaciti kad tad ubuduće. Nažalost ni jedna ni druga deonica nisu autoputevi. Ubaciti moto puteve je rupa bez dna zato sto ni putevima Srbije nije jasno gde imaju moto puteve.

Јел уопште ико зна која је стварна разлика између аутопута и мотопута?

Ако би се са тим кренуло мислим да је оно што треба преко Крагујевца да иде мотопут
 
Orijentir da je nešto autoput je da ima denivelisane raskrsnice, minimum po dve trake (može i bez zaustavne) u svakom smeru koje su fizički razdvojene. KG-Batočina i BG-NS imaju neke odlike autoputa ali raskrsnice su u nivou u vidu semafora ili kružnog toka.

Moto put može i da bude 1+1 traka ali isto sa denivelisanim raskrsnicama i da ne prolazi kroz naselja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653204#p653204:212935iv je napisao(la):
Pendolino » Пон Авг 26, 2019 3:05 pm[/url]":212935iv]Hvala ti na trudu. Ovo što bi voleo je da neko izradi dijagram važnih saobraćajnica prema trenutnom stanju, npr.
1. autoput punog profila 2x(3+z)
2. autoput punog profila 2x(2+z)
3. autoput bez zaustavne 2x(2+0)
4. autoput bez zaustavne 2x(3+0)
5. motoput punog profila 2x(2+0)
6. motoput sa zaustavnom 2x(1+z)
7. magistrala sa trakom za spora vozila 2+1
ili tako nešto...

A ima i kombinacija, kao deonica kod Ražnja gde je (2+z)+(2+0)
И СМТ Земун-Борча-Овча који не моежш сврстати ни у једну категорију јер је јединствен пример у свету. :laugh: :bash:
 
Da li će se ikada graditi autoput u istočnoj Srbiji,ka Kladovu,Negotinu, taj deo Srbije mi iulea kao neka misterija,zabčen,nema ni puno bilo kakvih vesti odande...
 
Mi toliko pričamo i kunemo se u taj Istok , a nit' imamo krak gradske železnice ka istoku , nit' autoput ka istoku zemlje. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653237#p653237:3hkietlx je napisao(la):
JohnnyLee » 26 Авг 2019 03:49 pm[/url]":3hkietlx]
А3 продужи до Бубањ потока, петље су (редом од Добановаца):
  • Аеродром
    Змај
    Национал
    Тошин бунар
    Генекс
    Арена
    Сава центар
    Мостар
    Хитна помоћ
    Аутокоманда
    Душановац
    Медаковић
    Ласта
мислим да ће бити и петља Винча на обилазници ка Панчеву, треба проверити


Мала исправка Џони Ли :wink:

Није петља "Национал", него петља "Бежанијска коса"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654050#p654050:1fo6y786 je napisao(la):
solecar » Wed Aug 28, 2019 1:30 am[/url]":1fo6y786]Mi toliko pričamo i kunemo se u taj Istok , a nit' imamo krak gradske železnice ka istoku , nit' autoput ka istoku zemlje. :)

Niti imamo stanovništvo. To je ubedljivo najnenaseljeniji deo naše države. Ekonomski nije opravdano graditi autoput ka istoku i to je jedina istina. Sve ostalo su puste želje, maštanja, političke laži i izmišljanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653927#p653927:1jc663tb je napisao(la):
Dzigi Bau » 27 Aug 2019 18:51[/url]":1jc663tb]Da li će se ikada graditi autoput u istočnoj Srbiji,ka Kladovu,Negotinu, taj deo Srbije mi iulea kao neka misterija,zabčen,nema ni puno bilo kakvih vesti odande...

Јер има једноцифрено становништво. Радио сам неку анализу за себе, Зајечар би морао малтене да дуплира популацију да би тај регион уопште био разматран у ичему, до тад гравитираће Нишу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654051#p654051:avu2bi79 je napisao(la):
Гага » 28 Авг 2019, 01:35[/url]":avu2bi79]Мала исправка Џони Ли :wink:

Није петља "Национал", него петља "Бежанијска коса"


ипак бих, Гаго, рекао да је Национал:

Pogledajte prilog 1

 
Na SC forumu postoji tema na kojoj sam povremeno gledao trenutno stanje autoputeva kod nas i u okruženju, pa možda neka info može da pomogne i za ovaj dijagram ... (sad iskopah link: SC/YU/Karte)
Na istom forumu i temi nađoh još ranije i dobar pregled izgradnje kroz jedan animirani gif autoputeva u Srbiji ali samo do 2018te od korisnika Nicisyyo.
sdKPCkx.gif


@admin/Igor: Deluje kao korisna info, a navedoh i izvor, pa se nadam da nije veliki problem i da ne kršim ozbiljno pravila BB foruma pozivanjem na drugi forum (SC) i grafiku sa povezane teme.
 
Put Beograd - Pančevo ima jednu kratku deonicu od 5.5km, koja je bila kategorisana kao moto-put, ali više nije. Nedavno su skinute table (ne znam tačan razlog i da li je trajno ili privremeno), tako da je sada ceo taj potez u rangu magistralnog puta. U svakom slučaju to nikada nije bio, niti bi mogao da postane auto-put.
 
никада ми није јасно зашто ту нису урадили пун профил, са паралелним локалним саобраћајницама
 
To je bio gigantski propust. Dovršetak puta je otvoren 1999. ili 2000. sa Milanom Milutinovićem, i tada su propustili da izgrade nove i povežu postojeće paralelne saobraćajnice. Tada bi jedna denivelacija ili zaista veliki kružni tok kod Krnjače i jedan kod postojećeg račvanja pred Pančevom dramatično povećali i protočnost i bezbednost.
 
Svaka čast za trud. Odlično izgleda.

Samo da skrenem pažnju na jedan bitan detalj. Novi Sad ima jedno isključenje sa auto-puta sa koga se onda isključuje na navedene petlje te mislim da bi takotrebalo i napraviti na dijagramu. Pomisliće ljudi, koji ne znaju, da postoje tri isključenja a ne postoje.
 
A sta je sa cuvenim putem Batocina - Kragujevac,pa sa planiranim ka Zajecaru iz Paracina?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654942#p654942:24p2aw60 je napisao(la):
Železničar » 30 Aug 2019, 13:32[/url]":24p2aw60]Svaka čast za trud. Odlično izgleda.

Samo da skrenem pažnju na jedan bitan detalj. Novi Sad ima jedno isključenje sa auto-puta sa koga se onda isključuje na navedene petlje te mislim da bi takotrebalo i napraviti na dijagramu. Pomisliće ljudi, koji ne znaju, da postoje tri isključenja a ne postoje.

Znači praktično postoji samo jedan izlaz i to "Novi Sad" ? Ako je tako onda ću ga ubaciti u sledećem apdejtu.

@Doca - Batočina - Kragujevac nije autoput :)

@ilija - hvala!
 
Izašao je novi apdejt - ako imate zamerke kao i uvek pišite ovde!

- Uneo sam izmene od korisnika JohnnyLee
- Novi Sad ima sada po jednu (jednosmernu) petlju
- A4 je modifikovana po informacijama caribroda (razmenio sam privatne poruke s njim - hvala!)
- Dodat je odvojen dijagram za gradski autoput A3 u BGD-u

Link ka dijagramu

190830-MAP-ASD-01-D.png
 
Stevo vidis da Dragan lobira za Kosmajski koridor :)
 
Vrh