Šta je novo?

Trg Slavija

Moja pretpostavka:

Očajni materijali + očajna ugranja + ku***bolja onih koji su nadležni za ovaj plato.
 
Мени се чини да ниједно ЈП неће да га преузме у одржавање јер је процена да није квалитетно изведен и нико не преузима мачку у џаку. Или просто није добио употребну дозволу јер није прошао технички пријем, опет због квалитета радова.
 
Valjda postoji neki garantni rok za izvedene radove i ugrađenu opremu?
 
Mene zanima kako se ni jedan novinar nije setio da pita Vesića šta bi sa toaletima i TOB-om i zašto plato još uvek nije kompletiran.
Ne mogu da verujem da se Grad pravi lud i ignorišu to napušteno gradilište po principu to tako treba.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
ne znam sta ti je tu cudno...dosta pitanja ima za postavljanje ali nema ko ili niko ne sme da ih postavi...ne znam da li ste primetili ali sve manje i manje mozete da pretrazujete neka obecanja i neke rokove koje je vlast komunicirala u proslosti...evo najsloriji primer je rekonstrukcija 27. Marta gde se sada spominje da ce od 1.9. biti otvorene samo raskrsnice a ne ceo jedan deo ulice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648652#p648652:1vv4kmah je napisao(la):
Пантограф » 14 Aug 2019 04:55 pm[/url]":1vv4kmah]
(Ne)mogućnost komforne upotrebe automobila jedan je od glavnih razloga iseljavanja 'mejnstrim' populacije (porodice sa decom) iz starih gradskih jezgara Pariza, Brisela... u predgrađa.

Али и цене квадрата које иду до 15.000 евра, па обичан свет више нема ту шта да тражи...
 
Па није само то разлог. Не може да се пореди квалитет одрастања деце која имају двориште са децом која се играју у 5 квадрата дечије собе ...
 
Poslednji put sam na Slaviji, van vozila, bio početkom avgusta. Danas je bilo prvi put posle toga, ali sam više puta prolazio ili gradskim prevozom ili kolima. I tek danas sam čuo nekakvu muziku. Prolazio sam trotoarom od Makenzijeva do Bulevara oslobođenja, čula se muzika i pretpostavljam da je to ta famozna napredna fontana. Međutim nije bila toliko glasna i jasna, pogotovo zbog saobraćaja, tako da ne mogu da sigurnošću da tvrdim da je to to. Ali je i fontana svetlela nekako drugačije, svetla su često treptala, menjala boje, pretpostavljam u ritmu muzike. Da li su konačno nešto sredili ili se ovo čuje oduvek, samo sam ja gluv. :laugh:
 
Prelepa fotografija (ne ono šta je na njoj) https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... permPage=1



Sa jedne strane imamo staklence po gradu, a sa druge strane imamo ove prizemljuše / straćarice i sve to u kombinaciji čini jedan odvratan haos.

Još se to ni ne primećuje toliko "sa zemlje", ali ovako, iz visine, zaista izgleda loše. Jedino nas vadi to zelenilo, mada i ono može da se bolje oblikuje.
 
То нису приземљуше, него куће које су преостале из 19. века, има их на многим старим фотографијама. КУЋЕ КОЈЕ ИМАЈУ СПРАТ БИ ТРЕБАЛО САЧУВАТИ И УКЛОПИТИ У НЕКО БУДУЋЕ РЕШЕЊЕ.
Цео Београд до двадесетих година је био приземни и спратни са изузетком малог броја јавних здања са два до три спрата. Да ли треба да избришемо потпуно присуство нашег града пре двадесетих година прошлог века ?
 
Ne treba da izbrišemo , ali kada vidim te stare kućice u nizu , gde štrči jedna sedmospratnica (odokativno uzet primer) , izgleda kao čir na želudcu. Inače , kad smo već kod Slavijskog staklenca , rekonstruišu se stepenice ispred ulaza u istu.

 
Ja sam za to da se zadrži ova jedna kuća na uglu, da se restaurira i dogradi. Sve ostalo u tom bloku stvarno nema skoro nikakvu vrednost i treba redom porušiti.
Untitled.png
 
Низ у Краља Милутина је релативно ок, и поред оне нове која баш штрчи, није за чудо толико видљива из Краља Милана. Генерално се слажем са Гласом природе, куће са спрат-два могу да се дозидају још спрат-два, да се смањи јаз са две зграде са више спратова (чак бих ја и ону више спратницу поред НБС скратио за спрат или два). Приземне куће би могле да се руше и да се на њиховом месту саграде нове.
 
Може тако некако, али ту има најмање 3 једноспратнице које имају пристојну, али запуштену фасаду, а четврта једноспратница је преправљена тако да нема украсе, али их је имала. Приземнице немају никакву ликовну вредност, али као део историјске целине која сеже у 19 век - имају.

Да ли сте имали прилике да видите како је Славија изгледала до средине прошлог века, тј. до бомбардовања које је започело њено уништавање које се наставило тек на самом крају двадесетог века уклањањем једноспратне куће са апотеком, биоскопа Славија и још неколико зграда, чак и вишеспратних.

Славија је била скоро потпуно стилски уједначена, али нека здања су преправљена, а многа срушена у рату и миру и сада имамо један од најружнијих тргова коме ни водоскок помоћи неће.
 
Ja нажалост нисам, али верујем да је целина била како-тако формирана, заокружена, док данас имамо рупе и несклад суседних објеката са свих страна. Ако би могло да се једноспратнице надограде са модернијим решењем у стилу околних новијих објеката (НБС, хотели), тј. да се ураде преко крова виши спратови са стакленом фасадом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661282#p661282:3hkk1vqj je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Sep 17, 2019 11:34 pm[/url]":3hkk1vqj]Може тако некако, али ту има најмање 3 једноспратнице које имају пристојну, али запуштену фасаду, а четврта једноспратница је преправљена тако да нема украсе, али их је имала. Приземнице немају никакву ликовну вредност, али као део историјске целине која сеже у 19 век - имају.

Да ли сте имали прилике да видите како је Славија изгледала до средине прошлог века, тј. до бомбардовања које је започело њено уништавање које се наставило тек на самом крају двадесетог века уклањањем једноспратне куће са апотеком, биоскопа Славија и још неколико зграда, чак и вишеспратних.

Славија је била скоро потпуно стилски уједначена, али нека здања су преправљена, а многа срушена у рату и миру и сада имамо један од најружнијих тргова коме ни водоскок помоћи неће.
Bolje gledati trg kakav god da je nego one roštilje i hibride straćara i poslovnih prostora.
Povraća mi se od same posmisli na ono što se nalazilo tu.
 
Само ти гледај - и уживај. А пљескавице имаш и даље у једној лепој, просталој кући из старих времена.

Дошљаку, па имаш фотографије старе Славије, мада није лако наћи на једном месту све слике са некадашњим кућама.
 
A sta cemo sa nizom u svetozara markovica kod manjeza? Tu je jedan lep niz starih zgrada sa po dva sprata, i onda je neka bu**** dala da se zida zgrada od 8 spratova u tom nizu, jos u nekom kvazi pristina skoplje stilu. I sad imamo potencijalnu mogucnost da se te zgrade ruse ili nadogradjuju, jer ta zgrada strci opasno. Ucinjena steta maksimalna. Jel se neko bunio?

Odgovor koji sam dobio tu je dozvoljena ta spratnost. Neverovatno. Kako moze neko to da radi? Pa to nigde u tom Becu, cak ni une Zagrebu ne sme. A puna su im usta tih uzora. Sljam i sramota.
 
Изгледа је та спратност у том блоку дозвољена још пре рата када је никла она вишеспратница до НБС, што мислим да је и тада била грешка.
 
Занимљиво, само треба мало приближити постојећој згради на ћошку са Kраља Милутина, и да уз Београдску остане дрворед.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661348#p661348:3sm3fr0g je napisao(la):
sergio-m » Sre Sep 18, 2019 8:51 am[/url]":3sm3fr0g]ovo sam okacio na ssc pa sto ne i ovde...
posto ce nemci ponovo u berlinu da zidaju njihovu srusenu robnu kucu karstadt..

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2161230

setih se vrlo slicne na zalost nikada izgradjene miticeve palate za robnu kucu na slaviji...mozda se i kod nas neko seti pa reinkarnira ovaj projekat.....
images for forums
fotomontaje by me
Mitićeva rupa treba da ostane ono što jeste sada, nikakva zgrada tu nije potrebna.
 
Moже да се направи ту и компромис. Пола-пола. Да на пола плаца до Београдске остане паркић, а на половини ближој постојећим зградама да се зида зграда. Може и ова предратна идеја, са се скрати за пола дужине уз Краља Милана.
 
Treba da se izgradi itekako da ne gledamo dupe ovih zgrada u Kralja Milutina zauvek, ali nažalost ne verujem da će se i jedna vlast usuditi to da uradi. To bi bio najveći "ekocid" u gradu i mnogi bi to kritikovali.
Bilo bi adekvatno rešenje po mom mišljenju ako se dvorište zadrži kao park sa igralištem za javnost. Trg slavija treba sruši i ozeleni u jedan skver/parkić.
 
Vrh