Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Па требало би да га је изгубио формирањем предузећа Путеви Београда које је управљач путевима а БГ пут остао само извиђач.
 
Lesinar krenuo po musteriju skracenim putem verovatno. Sta li desava sa bioskopom Slavicom koji je tu pored to ne radi decenijama mogli bi da ga srede ovi sada na vlasti na paliluli da su pametni.
Tu je iznad i FK Beograd, cuveni djavoli sa Karaburme koji su isto u raspadu ;)
 
Lep gest,sačuvali su sliku i govor majora Dragutina Gavrilovića na zidu podvožnjaka u Tadeuša Košćuškog prilikom rekonstrukcije.Inače sam govor kao i bitka održali su se nedaleko odatle.
14de0ba2645e0d4f16e8e864b9dea0c6.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel se zna kada ce krenuti rekonstrukcija kaldrme u "gornjem" delu Skadarske ulice, od resotrana Putujuci glumac, pa dalje uz ulicu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654612#p654612:3mxsf6wn je napisao(la):
Tintoreto » 29 Avg 2019 15:25[/url]":3mxsf6wn]Jel se zna kada ce krenuti rekonstrukcija kaldrme u "gornjem" delu Skadarske ulice, od resotrana Putujuci glumac, pa dalje uz ulicu?
Prava rekonstrukcija ce krenuti
cim traktorom IZORU one donje ,,svak na obasku,, uradjene parcice kaldrmisanja Skadarske
takvi stilovi ,, zakrpa,, ni sada nema ni u cigan-malama
:lol: :lool: :lol:
 
Marijane Greogaran na cosku sa Vojvode Micka Krastica.
Konacno da se neko setio da sredi ovu ulicu posle toliko godina da ne kazem decenija. Odgovorno tvrdim da je bila najgora u Beogradu.
 
Maltene svake godine je uredno asfaltiraju Micka Krstića i sad odjednom ispade da niko ništa nije radio decenijama. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654449#p654449:23p25us0 je napisao(la):
Tikvica » Чет Авг 29, 2019 7:15 am[/url]":23p25us0]Lep gest, sačuvali su sliku i govor majora Dragutina Gavrilovića na zidu podvožnjaka u Tadeuša Košćuškog prilikom rekonstrukcije. Inače, sam govor kao i bitka održali su se nedaleko odatle.

Ту су били и сахрањени, на том месту су им нађене кости и личне ствари.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655046#p655046:15j9zpmw je napisao(la):
solecar » Pet Avg 30, 2019 5:52 pm[/url]":15j9zpmw]Maltene svake godine je uredno asfaltiraju Micka Krstića i sad odjednom ispade da niko ništa nije radio decenijama. :roll:
To sto imas patolosku potrebu da pljunes na sve sto ova vlast uradi to je ok jedino nije ok sto ne razlikujes Marijane Gregoran i Vojvode Micka.
 
Vojvode Micka su kompletno radili pre dve godine kad su radili toplovod i sad uzeli da menjaju vodovodne cevi i naravno biće krpačina, a bio je stvarno dobar asfalt.
Kordinacija i JKP nespojivo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655058#p655058:1o03cuyc je napisao(la):
Vračarac » Pet Avg 30, 2019 6:37 pm[/url]":1o03cuyc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655046#p655046:1o03cuyc je napisao(la):
solecar » Pet Avg 30, 2019 5:52 pm[/url]":1o03cuyc]Maltene svake godine je uredno asfaltiraju Micka Krstića i sad odjednom ispade da niko ništa nije radio decenijama. :roll:
To sto imas patolosku potrebu da pljunes na sve sto ova vlast uradi to je ok jedino nije ok sto ne razlikujes Marijane Gregoran i Vojvode Micka.
Takođe je to što imaš patološku potrebu da pljuneš na sve što je rađeno u vreme Đilasa , OK. Jedino nije OK što nisi shvatio šta je autor komentara napisao i koju je sliku postavio u prilog tome. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654994#p654994:163yst19 je napisao(la):
Vračarac » 30 Aug 2019 14:25[/url]":163yst19]Marijane Greogaran na cosku sa Vojvode Micka Krastica.
Konacno da se neko setio da sredi ovu ulicu posle toliko godina da ne kazem decenija. Odgovorno tvrdim da je bila najgora u Beogradu.

file.php

Уф, сећам се кад је друг морао ниском "алфом" да пролази туда. Људи мислили да је луд, само мења траке, човек само не жели да здроби браник :lol:
 
Спасовданска улица, раскрсница с Аце Јоксимовића код "Вера":











Примењује се исти, горе споменути начин прављења шахтова - асфалтира се један слој, затим се разбијају бетон и асфалт, и уграђују круна шахта и поклопац:











Десно је станица линије 89 код Дома здравља у Жаркову:



 
U Marijane Gregoran postavljena kamera. Šta snima ne znam.
Taman su je završili i zatvorili Vojvide Micka Od Višnjičke se ne može gore tako da busevi i dalje kruže. U Višnjičkoj svakoga dana sve veće gužve a u Vojvode Micka ni traga ni glasa radnicima:(
5b11a2b5affc04df9169532b6bc31f62.jpg
911d1b34f2b3a54baa5bb738ceaaac6c.jpg
e8973966a588351840299c2b28a20e8e.jpg
d48e7a728d5bbac6233847d1f44f8789.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Bulevar vojvode Putnika (od Topčiderske zvezde do Petra Čajkovskog)

















 
Не разумем зашто су прављени тротоари у Маријане Грегоран када се користе као паркинг, боље да су поставили оборене ивичњаке да могу људи лепо да се пењу.
 
Svetozara Markovića deo ispred Manježa,menjaju asfalt.
4741ae9612998b0a7dd3ef807c2b4289.jpg
9d8318de1e4aa270fbc1734a7f9e0b8f.jpg
871f65f8341cbe8c2b8e0d43766aedbe.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652006#p652006:3az8lbfe je napisao(la):
marrecar » 23 Aug 2019 02:20 pm[/url]":3az8lbfe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645936#p645936:3az8lbfe je napisao(la):
marrecar » 06 Aug 2019 02:36 pm[/url]":3az8lbfe]

Evo konačno došli da "srede" ovo, tri meseca nakon prvobitne prijave Beokomu, i naknadnih nekoliko prijava. Ulegnuće je zakrpilo Srbija Put, ne znam iz kog razloga, prvi put ih vidim. Ali su koristili ovu novu metodu. Gledao od početka do kraja. Mašina je zaista impresivna. Mada rezultat mi nešto nije najsrećniji, videćemo za par dana. Smatram da ovo ulegnuće, koje je sada daleko veće nego od prvobitne prijave, kako po dubini, tako i po površini, nije pogodno za ovakav vid popravke. Pri tome nije sređena cela površina, mada možda grešim. Videćemo kako će se držati u narednom periodu, ali mi je ova metoda baš nekako bezveze. Rasipa se asfalt na sve strane, izgleda kao da je nabacan tucanik, ne izgleda kao da je spojeno i čvrsto. Naravno, nije bilo utabavanja, ni ručnog ni sa onom malom mašinom. Nadam se iskreno da će ovi biti dobro jer mi je više preko glave da me u sred jutra bude kamioni i kombiji koji kao ludi prelaze preko rupe i naprave buku i probude me iz sna iznenada.

Mali apdejt. Posle par nedelja i nekoliko kiša, sitan kamen je sklonjen sa ulice. Udubljenje nije popravljeno, i dalje je tu. Mada nije baš kao ranije, ali i dalje postoji i i dalje predstavlja problem u saobraćaju. Kada su "popravljali" taj problem, izgleda da su radili kroz celu ulicu i popunjavali neke rupe, koje su malo bolje urađene. Juče su došli da rade sporednu ulicu, isto celu popunili iako ta ulica nema asfalt. Rano je da dam konačan zaključak, ali sam baš gledao neka kola koja su prolazila par sati posle popravke. Vozač zakočio, polako prešao preko tih popravki, a kola samo skakutala s jedne na drugu stranu od kvaliteta.
Ne znam, ali meni se ovo uopšte ne dopada. Nisam uopšte zadovoljan kvalitetom, ali i činjenica da se troši više materijala nego starom metodom.

Prica se izgleda nastavlja i pokazuje uzasan sistem u sluzbama, odnosno izmedju njih. Nakon nekoliko meseci od prvobitne prijave, a potom i "sanacije" velikog i dubokog ulegnuca na ulici od strane Puteva Srbije, dobio sam i odgovor od Beokoma, odnosno JP "Putevi Beograda". Tu kazu da je "nadzorni organ JP "Putevi Beograda" izdao nalog izvodjacu radova upisom u gradjevinski dnevnik da sanira ostecenje na predmetnoj lokaciji". Naravno, odgovorio sam da mogu slobodno da proslede i jos jednu prijavu, a to da su Putevi Srbije "sanirali" ostecenje novom metodom, kao i da i dalje postoji ostecenje na toj lokaciji, dakle da nije uradjeno kako treba.
Ja sam sokiran da ne postoji uopste koordinacija izmedju svih nadleznih sluzbi. Jer izgleda da su Putevi Srbije dobili nekakav nalog ili sta god, od nekoga, da sanira ostecenja na kolovozu, jer je cela ulica bila "saniran" u tom danu, kao i mnogobrojne druge ulice u okruzenju. Dakle, prijava od Beokoma je prakticno kasnila toliko meseci, kao i izvestaj Puteva Srbije da su sanirana ostecenja u tim i tim ulicama. Koordinacija cista nula, evo pokusavam da shvatim sta se desava i zasto se ovako radi, pa i ko je uopste rekao Putevima Srbije da saniraju ova ostecenja i zasto ne postoji nikakv zapisnik sta je sanirano, upravo kako ne bi doslo do ovakvog konflikta.
 
Vrh