Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

dragi moji, dobra zvučna izolacija na prozorima se postiže troslojnim staklopaketom, gde su sve debljine pojedinačnih stakala različite, zbog različite frekvencije. nešto što je dobro, i otprilike postiže zvučnu izolaciju od nekih 48 dB, je spolja 4mm(sa nekim filmom, uglavnom climaguard), u sredini 6mm float, a unutra pamplex 3/1/3, gde je ovo 1 ustvari specijalna antifonska folija. sa termix lajsnama 16mm argon 90%. Takvi staklopaketi su na SUNCITY projektu, isto prema Jurija Gagarina i Gandijevoj, gde je buka ozbiljna. A kad se zatvore prozori, muk.
 
Znam da si već dosta pisao o tome, ali mišljenja sam da svaki novi prozor sasvim dobro izoluje što se tiče zvuka. Pa čak i stari rade sasvim dobro (bio sam u Genex soliteru i tamošnji originalni prozori su dovoljni da eliminišu konstantni šum sa auto-puta.
 
VoiD":3utq1yju je napisao(la):
А огледног стана и даље нема, питам се зашто...

Zato što je sve prodato, pa nema šta da se "ogleda".


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651514#p651514:3bp0c3fr je napisao(la):
astrodule » Čet Avg 22, 2019 1:12 pm[/url]":3bp0c3fr]Znam da si već dosta pisao o tome, ali mišljenja sam da svaki novi prozor sasvim dobro izoluje što se tiče zvuka. Pa čak i stari rade sasvim dobro (bio sam u Genex soliteru i tamošnji originalni prozori su dovoljni da eliminišu konstantni šum sa auto-puta.

naravno, koliko para, toliko i muzike.
jedino sam mišljenja da ako se pravi ovakav high tech napucani kondominijum 20 metara od Jurija Gagarina, mora i te kako da se razmišlja o ozbiljnoj i kvalitetnoj zvučnoj izolaciji. Ne samo prozori, već i pregradni zidovi, zidovi prema komšijama levo, desno, gore, dole. Ulazna vrata...
a verujte mi, razlika između nečeg običnog i srednjeg i nečeg vrhunskog je minimalna. pogotovu kad se to podeli na kvadrate stana ili stanova.
da ne bude za jedno godinu ili dve ovde na ovom istom mestu objavljena loša iskustva i razočarenja novouseljenih stanara.
 
Veceras odgovaram na sva pitanja, misljenja i zapazanja koja su danas veoma aktivna. Ne zamerite sad sam jako zauzet.

Hvala na strpljenju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a653d731564a0b9bc02d6751d5ad97ae.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je u planu da se levo i desno od objekta uskoro grade i drugi objekti duz ulice Jurija gagarina? Taj deo, tj ta strana ulice mi bas ne deluje privlacno, kao neka napustena ulica. Kad god sam prolazio tramvajem tuda, uvek sam se osecao kao u Pripjatu. Nadam se da ce taj deo da se ubrzo razvije.
 
shadestudio":2shpex13 je napisao(la):
Da li je u planu da se levo i desno od objekta uskoro grade i drugi objekti duz ulice Jurija gagarina? Taj deo, tj ta strana ulice mi bas ne deluje privlacno, kao neka napustena ulica. Kad god sam prolazio tramvajem tuda, uvek sam se osecao kao u Pripjatu. Nadam se da ce taj deo da se ubrzo razvije.

I levo i desno su parcele namenjene gradnji. E sad kad ce neko ko je vlasnik ili u zakupu da se odluci da to gradi pitanje je za njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po planskoj dokumentaciji nema gradnje to je zona i zemljiste od toplane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651562#p651562:3apo4kt6 je napisao(la):
Djordje33 » Čet Avg 22, 2019 2:34 pm[/url]":3apo4kt6]Veceras odgovaram na sva pitanja, misljenja i zapazanja koja su danas veoma aktivna. Ne zamerite sad sam jako zauzet.

Hvala na strpljenju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je napisano 22. avgusta a jos nema odgovora na pitanja u vezi zvucne izolacije.
 
chiller":1moohc7n je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651562#p651562 je napisao(la):
Djordje33 » Čet Avg 22, 2019 2:34 pm[/url]":1moohc7n]Veceras odgovaram na sva pitanja, misljenja i zapazanja koja su danas veoma aktivna. Ne zamerite sad sam jako zauzet.

Hvala na strpljenju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je napisano 22. avgusta a jos nema odgovora na pitanja u vezi zvucne izolacije.[/quote

U pravu si kasnim sa odgovorom zato sto jos uvek nismo presekli neke pozicije kao na primer zid stan-stan. Nismo presekli zato sto radimo analizu sta je najbolje resenje da ne bi imali problem sutra. Zelim da nadjem najbolje resenje radi samih ljudi koji ce tu ziveti, pa i ja sam. Da sam kao svi drugi stavio bi najjeftinije ili najjednostavnije resenje i onako je prodato mnogo stanova a da zgrada nije ni podignuta i sta posle ? Onda sam kao i svi drugi. Ne zelim da lazem i napisem jedno a da sutra bude drugo i molim da me na to ne terate. Za medju spratne ploce imamo resena tehnicka resenja. Sutra cu vam napisati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mlsrdvjvc":13m0wnxr je napisao(la):
Jos jedna sa malo vise pozicije.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Postovani,

Imam jednu molbu za vas. Da li bi ste pristali da naravno uz neku naknadu dozvolite postavljanje kamere sa pozicije koje ste slikali prema gradilistu.

Znacilo bi na dosta zato sto bi smo voleli da prikazujemo online kako gradnja napreduje.

Hvala vam u napred.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djordje33

Da li će objekat imati agregatsko napajanje za svetla, liftove, parking rampe i slično, u slučaju nestanka struje?

Da li će se u garaži koristiti auto lift za niže nivoe?
 
Super slike, hvala. Mada mi nije jasno zasto iko koristi ovaj HDR efekat.
 
deyan":16ehyt7o je napisao(la):
@Djordje33

Da li će objekat imati agregatsko napajanje za svetla, liftove, parking rampe i slično, u slučaju nestanka struje?

Da li će se u garaži koristiti auto lift za niže nivoe?

Po zakonu mora da bude agregat. Bice u slucaju nestanka struje za te vazne potrosace.

Nemamo liftove u garazi vec samo rampe normalne za spustanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svetlopis":3pdjst5m je napisao(la):
Super slike, hvala. Mada mi nije jasno zasto iko koristi ovaj HDR efekat.

Nisam ja slikao. Preuzeo sa sajta firme brigate, mada ne mislim da je lose meni se svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662637#p662637:1g3j6tfr je napisao(la):
Oli » Sub Sep 21, 2019 8:36 pm[/url]":1g3j6tfr]https://www.gradnja.rs/podno-grejanje-cena-i-preduslovi-za-ugradnju/

Pitanje za Djordja, a nakon čitanja ovog teksta... Da li će se tokom ugradnje podnog grejanja, raditi regulacija protoka i temperature za svaku sobu ili samo za ceo stan?

Hvala unapred

Trebalo bi da bude posebno za svaku sobu. Ja sam od prodaje dobio ovakvu informaciju u specifikaciji...

Sistem hladenja:
Plafonski ugradni fan-coil uredaji proizvodaca "Inova",
"Artesi" Italija ili sl. sa kontrolom preko zidnih
termostata (svaka klimatizovana zona zasebno)

Sistem grejanja:
Primarni sistem:
podno grejanje, povezano na sistem toplotnih pumpi
"voda – voda", sa kontrolom preko zidnih termostata
(po prostorijama)
Dopunski sistem:
Plafonski ugradni fan-coil uredaji proizvodaca "Inova",
"Artesi" Italija ili sl. sa kontrolom preko zidnih
termostata (samo klimatizovane zone) – u slucaju
potrebe da se malo dogreje prostor ili ostvari visoka
temperatura unutar prostorija koji primarni sistem ne
može postici
 
Živiš uz toplanu, a greješ se na struju!?
Da li će svaki stan imati svoju toplotnu pumpu ili će toplotna pumpa biti za celu zgradu (kao nekada zajednička kotlarnica)?
Gde će da izbuše tolike bušotine, za svaku toplotnu pumpu (voda-voda) potrebne su dve bušotine!?
Pretpostavljam da što je toplotna pumpa veće stage to je i broj bušotina veći, ipak se radi o zgradi a ne porodičnoj kući.
 
Vrh