Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Kolko god bi voleo da se klime sklone oni nemaju pravu da te nateraju da je pomeras ili uklanjas, a racunajuci kolko bi to bilo skuplje verotvatno bi odustali skroz od projekta..
 
Na papiru imaju pravo da narede skidanje ako je zgrada u zasticenoj zoni u praksi ne diraju jer je to licna imovina nezgodno je ne nekom reci skidaj inverter od 60.000.
Mogu ti slikati odluku zavoda za zastitu spomenika za moju zgradu gde decidno pise da se klime uklone.
 
И те како имају право, и то не само у случају заштићених објеката.

То право не упражњавају, не зато што поштују приватну својину, већ зато што их нико не тера да раде свој посао.
 
Нек скину климе прво господа политичари са скупштина, министарстава, владе, управа, агенција, завода...
 
image.png


Evo kako je izgledala Brankova u original izdanju (1970), ja mislim da je sada lepša sa vedrijim fasadama
 
IMG-20190908-125836.jpg


IMG-20190908-125850.jpg


Не разумем зашто је људима који живе у овим кућама тешко да са пар литара воде залију ово дрвеће.

IMG-20190908-125925.jpg


IMG-20190908-125950.jpg


IMG-20190908-130235.jpg
 
Svaka cast na slikama Pedja, Zemun ne prepoznajem, jel to neko mesto u Austriji? :kk:
 
Bilo bi vreme da urade Ulicu Kralja Petra koja je trebala da se sredi još prošle godine a po svemu sudeći neće se krenuti ni do kraja ove, a možda ni iduće godine. Ima tu dosta bitnih fasada na primer kuća Mihajla Djurića kojoj fali kupola, pa susedna kuća koja je u veoma lošem stanju pa svakog trena može da se odvali parče fasade i da padne nekome na glavu.
Tu je i ona druga kuća sa kupolom koja je u veoma lošem stanju blizu Idea Dorcol, pa onaj niz gde je (bila) SBB radnja takodje loše izgleda da ne nastavljam...
 
Bilo bi dobro da ovu prvu srede kao ovu sa druge fotografije.
Inače kod sličnih zgrada forsirao bih boje zastave.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658280#p658280:2v4gzy3i je napisao(la):
Pedja_Nbg » Ned Sep 08, 2019 5:37 pm[/url]":2v4gzy3i]
IMG-20190908-125512.jpg

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658278#p658278:2v4gzy3i je napisao(la):
Pedja_Nbg » Ned Sep 08, 2019 5:37 pm[/url]":2v4gzy3i]

IMG-20190908-125050.jpg
 
Ali ovo nisu boje zastave. Niti je ovo crvena kao na zastavi, niti je plava kao na zastavi,jedino belo zaista jeste belo.

Meni se lično ne dopada ova zgrada kako je obojena. Izgleda kao negde u latinskoj americi.
 
Antene, refletkor, klime, neujednačena stolarija, napadna reklama. Nije dobro renovirana.

Da li neko zna postoji li objektivan razlog zašto mnoge prodavnice kod nas mrze prirodno svetlo, pa ovako prelepljuju prozore? Meni je npr. divan primer IDEA-e Dorćol i London gde se kroz staklo vide delovi unutrašnjosti, takođe dm prodavnice ne prelepljuju svoje prozore.
 
Mislim da tako dobijaju vise korisne povrsine za police unutra. A da je grozno, grozno je.
 
Ako se ne varam,barem su meni tako pričali to je zbog osećaja kupaca.Ovaka kadasu izlozi prelepljeni ljudi nemaju osećaj o vremdnu i zadrže se duže te uvek nađu nešto dodatno.Slične fore su i sa tržnim centrima.
 
Ta logika bi možda mogla da se primeni u velikim supermarketima, ali male lokalne prodavnice tipa Shop&Go? Ljudi ne idu tu da se izgube i vide šta ima nego da pokupuju potrepštine za doručak, ručak...
 
Vrh