Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651841#p651841:1zi7w3gx je napisao(la):
milos.tro » 22 Aug 2019 11:05 pm[/url]":1zi7w3gx]izgleda da su sredili fasadu

file.php

jel se zna na koji način pošto sam tupav pa mi na um padaju samo dve opcije, ili sa prozora nekako da dohvate što čisto sumnjam, nisu spajdermeni, ili sa zemlje pa dizalicom nekom i onda udri :D

Po pitanju estetike, iz daljine mi se zgrade baš sviđaju i onako ložih se malo na njih no problem je nastao kada sam im prvi put priašo na 50 metara, ova crna boja i terase mi izgledaju nekako soc pa mi ne opravdavaju datu cenu kvadrata (bar spolja :D), još ovako kada nema stanara odnosno nikoga na terasi izgleda mi malo a la Pripjat. :D
 
“Alpinisti”, vise na sajlama, kreću na rad sa krova. Ima par strana unazad video sa YT gde se sve vidi...
 
zahvaljujem Misje to sam npr skroz zaboravio avaj ja debilče vazda idem logikom pa mi te sajle sa krova zgrade nisu doprle do domalog mozga :D Ako ništa drugo ovi parkići će biti lepi kroz 5/6 godina, setimo se kako je Nemanjina bila šubi dubi pre 10 godina i bulevar pre 8 sa malim tankim drvećem. Dugi rok je mama xD
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637675#p637675:1yurvimd je napisao(la):
Misterija74 » 09 Јул 2019 04:46 pm[/url]":1yurvimd]Ne mogu da verujem da ovako zgrada izgleda kad se gleda s vana a unutra je luksuz to samo moze kod nas :D

Естетика зграде је на жалост подређена домаћем купцу. А домаћи купац некретнина много више пажње обраћа на ентеријер а фасада му је скоро па небитна. Тај манеталитет се види на свакој згради у београду, од предратних зграда до новоградњи. Фасаде се круне и распадају, а ентеријери станова прште. За зграду неће да плате ни кречење, а у стану мењају храстов паркет стар 5 година за још бољи....ђ

Да не говорим о томе што се демит у свести нашег купца сматра топ класом.
 
Аха, народ је крив што имамо ове наказе?! Народ је изразио жељу да плати 3500е по квадрату јефтиног соц солитера и наводни београд, шта ће јадан, морао то да им пружи. :roll: Како те бре више није блам ово да пишеш?

Народ то толико жели да жвалави рекетира пола приватног сектора у Србији куповином станова у овим грозотама.
 
Narod je kriv sto je doveo ove sto su odlucili da ovako nesto rade sa gradom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ове на власт није довео народ. Можда посредно немачки или амерички народ јесте, српски никако.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653341#p653341:1h882o9y je napisao(la):
Delija » 26 Авг 2019 06:46 pm[/url]":1h882o9y]Аха, народ је крив што имамо ове наказе?! Народ је изразио жељу да плати 3500е по квадрату јефтиног соц солитера и наводни београд, шта ће јадан, морао то да им пружи. :roll: Како те бре више није блам ово да пишеш?
Није ме блам јер сам написао истину. И сам се бавиш пројектовањем ентеријера, био си у различитим зградама и становима, нагледао си се већ довољно тога да можеш да потврдиш да јесам у праву. Људи улажу масовно велике паре у реновирање станова а ходници зграде су им запишани, кровори прокишњавају а фасаде ортпадају. Да ли сам погрешио? Имаш ли ти смисленије и логичније објашњење за такву разлику у квалитету ентеријера и екстеријера исте зграде?
 
dziggy":2w99kwv0 je napisao(la):
Ljudi i dalje misle da izbori zavise od volje naroda? Ah , so 19. Vek!


ja i dalje tvrdim da nema potrebe namestati izbore kada ti je 60% naroda nepismeno...odgovorno tvrdim da nije bilo potrebe za namestanjem izbora u poslednjih X godina...prodjite malo kroz Srbiju...pricajte sa ljudima van vaseg uobicajenog kruga ljudi sa kojim komunicirate i bice vam sve jasno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
27.08. pred suton. Ne vredi, mali je senzor moba za ovakvo svetlo, moram opet uzeti neki mirrorless, ne mogu se večno izvlačiti na Photoshop xD
Izvinjavam se što će se neke od ovih fotki ponavljati u drugim temama, jbg obuhvataju više projekata ^.^

Td0EZ7y.jpg


zF5BbA5.jpg


cC5O53A.jpg


i5rVwec.jpg


Y62PifX.jpg


UQSzENK.jpg


l2tTMPA.jpg


J4Kqw5o.jpg


p3rXNx0.jpg


shk6Jp1.jpg



I za kraj panorama rečnog skyline-a i gradskog Skyline-a :)

JuYcsyj.jpg
 
:roll:
Ja stvarno ne znam gde se tzv. socijalni stanovi nalaze u ovakvim zgradama?
Ono, budem u Beogradu 5-6x godišnje, malo sam stambenih zgrada video u sličnom rangu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657095#p657095:9ecyck9x je napisao(la):
lepi » Sre Sep 04, 2019 8:05 pm[/url]":9ecyck9x]:roll:
Ja stvarno ne znam gde se tzv. socijalni stanovi nalaze u ovakvim zgradama?
Ono, budem u Beogradu 5-6x godišnje, malo sam stambenih zgrada video u sličnom rangu.
Socijalni stanove se u ovakvim i sličnim zgradama nalaze na periferiji mnogih većih gradove Zapadne Evrope. Bolje rečeni "nalazilu su se" jer su to zgrade iz šezdesetih i sedamdesetih koje su dotrajale i ružne pa ih lepo dinamitiraju. A mi u 21 veku u centru grada pravimo "Nelson Mendela Towers" iz Mućki i prodajemo to kao nešto ekskluzivno.
 
Ovakav investitorski urbanizam koji vidimo na delu na najvrednijem zmljistu u Srbiji je zapravo pokazatelj koliko smo mi zaostali kao društvo u odnosu na civilizovani svet. Pre svega zbog ideje fensi solitera kojima je mesto preko puta reke (poseban level zaostalosti u vidu fensi unutrasnjosti, a osrednje lose spoljasnjosti), ocigledna je glad za parama na mestu gde se to ne bi smelo.

Spratnost i namena su potpuni promasaj. A prvi renderi su bili mnogo vise obecavajuci.

beograd_na_vodi_1_161013_tw1024.jpg
 
prvi renderi su bili zakon za ovo sto imamo sada. Pogotovu je kanal bio super ideja i odgovarajuci istoriji mesta zvana Bara Venecija.
 
Prvi renderi datiraju iz vremena kada SNS nije bila na vlasti. Tada je Vučiću bilo potrebno da pridobije javnost nekim velikim projektom, kako bi se pobedilo u kampanji za Beograd.

Podsetiću da je tada doveo Djulijanija (bivšeg gradonačelnika Njujorka) što je plaćeno novcem nepoznatog porekla, kako su tvrdili neki istraživački portali, dok se sam Djulijani pravdao da to nije tačno.

Nadam se da nije preveliki off, ali bilo je jače od mene:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657300#p657300:1cz9a4cx je napisao(la):
Posmatrac » 05 Sep 2019 04:09 pm[/url]":1cz9a4cx]Prvi renderi datiraju iz vremena kada SNS nije bila na vlasti. Tada je Vučiću bilo potrebno da pridobije javnost nekim velikim projektom, kako bi se pobedilo u kampanji za Beograd.

Ovo je prvi render SNSa za Beograd na vodi.

A kako je sve pocelo je onaj saljivi klip Nebojsa iz Beograda, kada Nebojsa 2005 (?) zove Olju Beckovic da hvali Vucica.. A 90 posto klipa Vucic prica kako ce da gradi u BG na vodi. Kao da je npr znao da neke pare postoje negde pa bi trebalo da se gradi.

Mene fasciniraju ljudi koji su svega toga svesni, ali i dalje misle da Vucic gradi i razvija, kao sto su nekad mislili da je Tito gradio. Da li ste mozda globalno pogledali da se ceo svet razvijao 60tih i 70tih, cak i Kina i Kambodza. Nije to sto Vucic gradi, to je kradeno. Ali ce mnogi nepismeni ostati ceo zivot, a ne moram da ih nabrajam, na forumu ih ima vecina.
I kao konacno ponizenje je radost da se na ovakvom projektu radujemo trznom centru. Besmisao poniznoga.

I znaju to svi sigurno, ali precutkuju, jer im je lakse da se pomire da je to tako, to je politika. A niko ne bi zeleo njom da se bavi. A govore kako je to dobro. Sramota do koske.

A samo zato sto su mali i jadni.

I ono sto sam siguran, dok god budem ziv, nikada se to nece promeniti.
 
Vrh