Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

Već sam bio počeo da se brinem da će ovaj događaj proći a da On nije dao svoj komentar...
 
И је л стварно нико не види барем малу, малецну везу између милитаризације/панцеризације фудбалског навијања са нападом хајдука и ускока (навијача) на аутомобиле код Мислођина у ноћи после утакмице?
 
наравно да постоји веза. тенк је испровоцирао ове павијане, па 'ајде мало да направе срање

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654682#p654682:1486owr4 je napisao(la):
relja » 29 Авг 2019, 18:43[/url]":1486owr4]Laže, kako zine.

добро, он јесте патолошки лажов. иначе, сумњам и да је она PzH испред стадиона Шалкеа, али рекох дај да пренесем
 
A drzava nam.je.maketa.jer je.70.godina iznutra razara "elita", koja iskonski mrzi sopstveni narod i zemlju dok metastasira na drzavnim platama i budzetima.
 
Не бих се сложио са 70 али са 30 да. СФРЈ је за ову макету данас била закон.
 
Политика оних који су руководили СФР Југославијом је ударила темеље свему кроз шта је српски народ прошао, и пролази, од 1991. наовамо.
 
Ljudi, vrtite se u krug a zaboravljate da sve ovo o čemu mi pričamo ovde i na ostatku foruma, o svemu tome je čika Arčibald Rajs pisao knjige još pre sto godina. I u njima sve lepo objasnio. Nije sve ovo krenulo ni sa komunistima, ni sa Kraljevinom, nego još mnogo pre. Kad su u toku formiranja moderne srpske države neke stvari krivo zasađene i puštene da rastu tako jer je svako hteo da bude sam svoj poglavica. No nije ni bitno jer to je ionako diskusija za neku drugu temu.
 
Сложио бих се, у принципу са оба последња поста - мислим да не искључују један другог - али, сходно теми додао бих да су и Краљевина Југославија и социјалистичка Србија били солидно ефикасни у градњи фудбалских стадиона. Из извештаја у предратном Времену, тако, сазнадох да је Челси по свој прилицу прву ноћну утакмицу одиграо у Београду, на БСК-овом стадиону 1937. године (пукавши као звечка).

Е, сад, да сам ја Терза, и да са чежњом гледам на савремене европске стадионе и на њихове садржаје који доносе новац, ево шта бих урадио: саградио бих, прво, потпуно нову источну трибину, за 15-ак хиљада људи, ако има пара са кровом, али свакако са скај-боксовима и, генерално, по високом (породичном) стандарду удобности. То би можда могло и за 20-ак милиона евра, што је, чини ми се, доступно, уз додатне изворе финансирања. То би био нуклеус из којег би, временом, трибину по трибину, растао нови, чисто фудбалски стадион.
 
@Bender
"Ljudi, vrtite se u krug a zaboravljate da sve ovo o čemu mi pričamo ovde i na ostatku foruma, o svemu tome je čika Arčibald Rajs pisao knjige još pre sto godina. I u njima sve lepo objasnio"

Odavno je u ovim krajevima obicaj da politickog oponenta u borbi za vlast, ako ne najlakse, onda najsigurnije pobedis tako sto ga skratis za glavu ili silom zaplasis. :mrgreen:


Problem svakog ko ima neku moc je da zeli sad i odmah. Nema tu dugorocnog smisljenog planiranja vec ako moze sve preko noci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654847#p654847:23542ilb je napisao(la):
Пантограф » 30 Aug 2019 07:25 am[/url]":23542ilb]И је л стварно нико не види барем малу, малецну везу између милитаризације/панцеризације фудбалског навијања са нападом хајдука и ускока (навијача) на аутомобиле код Мислођина у ноћи после утакмице?


Naravno da postoji veza. Tenk je simbol kontinuiteta političke zloupotrebe/militarizacije/kriminalizacije navijačkih grupa i sporta uopšte od 1989 do danas.

Sve će to tako ostati dokle god se u Srbiji sport ne odvoji od politike. Nemaju tu šta da traže raznorazne Vučele, Ružići, Ljajići.
 
Mislim da je vreme da se vratimo temi a to je stadion.

Zna li neko kako su se pokazale u praksi nove stolice na zapadnoj tribini. Da li je dozvoljen unos flašica vode na stadion ili se moraju baciti pred ulazak što donekle razumem ali u tom slučaju postoji li mogućnost kupovine vode, soka i sl. u okviru stadiona.
 
Obrisao sam offtopic nakon moje poruke da se vratimo temi ;)
 
Па, могли сте их пребацити негде. Није као да смо псовали, па да су поруке биле потпуно безвредне. Водили смо потпуно разумну дискусију, која можда није била у оквирима ове теме, али није била ни за брисање.
 
To ti je nepostovanje ljudi koji se trude da napisu nesto u fazonu moj sajt moze mi se.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658254#p658254:19mcj20n je napisao(la):
Vračarac » 08 Сеп 2019 23:45[/url]":19mcj20n]To ti je nepostovanje ljudi koji se trude da napisu nesto u fazonu moj sajt moze mi se.
Није баш тако. Да Игор не заводи ред, овде би владао хаос.

Зато, разумем потребу за завођењем реда, али не могу да се сложим с брисањем сувислих коментара, само зато што скрећу с зацртане теме. Неко је утрошио своје време писајући те коментаре. Ваљда то заслуђује неко поштовање?
 
Stvar je jednostavna napisao sam iznad pre par dana da se prestane sa offtopicom i da se vratimo temi cak sam i postavio pitanje u vezi stadiona ne radi reda nego zato sto me stvarno zanima. Naravno niko nije odgovorio ali se offtopic nastavio. Ako smo kod poštovanja pre ce biti da moja molba da se prestane sa offtopicom i vratimo temi nije ispoštovana tako da se uvek u nastavku offtopic briše.
 
То уопште није била поента мог коментара. Не тврдим да није требало стати с споредним током дискусије - сам сам се уздржао, после Вашег првог коментара, али нисам могао одолети да не одговорим када се дискусија наставила - али мислим да брисање споредних садржаја није увек одговарајући приступ. Можда можете направити неку тему-сваштару за сувисле коментаре, а глупости брисати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656641#p656641:39oz14hv je napisao(la):
Igor » Tue Sep 03, 2019 3:22 pm[/url]":39oz14hv]Mislim da je vreme da se vratimo temi a to je stadion.

Zna li neko kako su se pokazale u praksi nove stolice na zapadnoj tribini. Da li je dozvoljen unos flašica vode na stadion ili se moraju baciti pred ulazak što donekle razumem ali u tom slučaju postoji li mogućnost kupovine vode, soka i sl. u okviru stadiona.

Situacija sa vodom i bilo kojim drugim picem je ista. Zabranjeno je uneti te predmete na bilo koju tribinu. Na svakoj tribini moze se uzeti osvezenje u vidu soka, vode i sl. Na zapadu postoji cak i "virsla boy". Semenkari su standardno uvek tu.
Sto se tice komfora novih stolica iz price sam cuo da su ljudi veoma zadovoljni, postoji dovoljno prostora izmedju sedista i jednostavno osecaj je bolji, nema "disanja za vratom" .
Sto se samog stadiona tice, ostale stvari su cisto sminkanje, ali moze se reci da je bar koliko toliko osvezen.
Ako neko zna sta se na kraju desilo sa idejom da se fasada uradi od fasadne ciglice bilo bi fino da nas obavesti. :)
Mora se dodati da je Tenk totalni promasaj.
 
U subotu bio na utakmici koka kola u flasici od pola litre je 200din. :o
Toaleti na istoku katastrofa,neko je uzeo deo cevi koja vodi u wc solju pa mozete da zamislite sta se moze desiti ako se nehotice pusti voda,slavine doduse koju su zamenjene izgledaju ok, mada vecina uopste ne radi,a iz jedne stalno curi voda sramota :rant: :grand:
Bitno je da su zestoko povecali cene karata za LŠ u odnosu na prethodnu godinu :notok:
 
Vidim svi reže zbog cena karata.
Šatro klub je narodni, ja ih podrzavam uvek ovi samo na LŠ i sl.

Ona priča, ocemo metro al ne plaćamo ni autobus, oćemo evropski standard ali da ne plaćamo "toliki porez"
:lol:
 
Pa ne bih rekao, par hiljada praznih mesta protuv Oly, bice to za Totenhem i Bajern krcato.
 
Uz podelu karata uz pastetu i pasulj karnex, jeste losa popunjenost. (ako je stvarno istina da su delili)
 
Vrh