Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658361#p658361:3l6s3vbt je napisao(la):
rodoljub.ilic » Ned Sep 08, 2019 10:24 pm[/url]":3l6s3vbt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658348#p658348:3l6s3vbt je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 08, 2019 8:41 pm[/url]":3l6s3vbt]Stambene zajednice su registrovane. Ovih dana se sazivaju skupstine za smenu prof upravnika

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Dajte odmah nekog dobrog da ga uzmemo i za G!
Mozda je jos bolje da se uzme neki profesionalni ali stvarno profi... iz ovih novih naselja lepo odrzavanih pa ko god. Firme koje njih odrzavaju da se ispitaju ko su i kakve su a onda ta firma kao pravno lice (nas zastupnik - PU) tuzi i ganja IPM/GDS za NEodrazavanje naselja... raskinu ugovor i oni prezumu i to odrzavanje. Racunam ako su ozbiljne firme bolje znaju kako to ide i valjda imaju neko iskustvo/a mi imamo dokaze (slike, zapise koji bi im pomogle oko raskida ugovora sa GDSom.).
Samo predlog. Znacemo barem da smo ih mi izabrali :)
a i full-time ce se baviti time dok bilo ko od nas cisto sumnjam da ima toliko vremena zivaca. Valjda imaju i neke svoje advokate a i racunam borice se da uzmu odrzavanje a slazemo se da nije mala cifra u pitanju...win-win kombinacija? :)
 
Nisam video da je neko pisao o ovome, da li je zapravo zvučna izolacija između stanova onakva kako je GDS promoviše na sajtu ZK-a?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zavisi od stana do stana.
Negde je ok negde se cuje od hrkanja iz susednog stana, preko razgovora do muzike i tv-a.

Zvucna izolacija "zadovoljava minimalne usloce zvucne zastite". Navedeno u zvanicnom elaboratu. Tako da zavisi.
Ne daj boze da imas bubnjara kog reklamiraju

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658669#p658669:2vsb9s4g je napisao(la):
Nikola.magelan » Pon Sep 09, 2019 9:52 pm[/url]":2vsb9s4g]Nisam video da je neko pisao o ovome, da li je zapravo zvučna izolacija između stanova onakva kako je GDS promoviše na sajtu ZK-a?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Mi smo uradili dodatnu izolaciju na komsijskim zidovima i plafonu i dalje se cuje. Cujemo komsije kad pricaju a uvece nas uspvavljuje njihova masina za sudove posto se nas zid delimicno naslanja na njihovu kuhinju.
 
Kupci G stanova pitanje. Da li postoji nacin da se udje u stanove, da se pogleda kako to sad izgleda, eventualno premeri nesto ili mora da se ceka useljenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658788#p658788:1mxa7cqn je napisao(la):
stanke88 » Uto Sep 10, 2019 11:26 am[/url]":1mxa7cqn]Kupci G stanova pitanje. Da li postoji nacin da se udje u stanove, da se pogleda kako to sad izgleda, eventualno premeri nesto ili mora da se ceka useljenje?

Trebalo bi da može, pozovi prodaju i oni treba da ti zakažu termin (bilo je utorkom i četvrtakom). Zavisi doduše koja te lamela zanima, ne znam da li su završili tehnički za sve.
 
Prilikom primopredaje, da li reklamacije koje prijavite budu evidentirane odmah i da li dobijamo primerak na kome se vidi šta smo prijavili i kada?
 
Ono sto prilikom primopredaje uocite, reklamacija se unosi u zapisnik o primopredaji i jedan primerak ostaje vama. Sve naknadne reklamacije najbolje poalati postom sa povratnicom ili odneti licno da se zavede.
Moze se poslati i mejlom ili preko StepApp aplikacije na sajtu GDS-a.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pitanje za kupce stanova iz G objekta,lamele 3 I 4 ,do kada su vama naveli rok za primopredaju kljuceva?
 
Nama za lamelu 3 piše 31 decembar kao krajnji rok.
Ja očekujem novembar jer lamela 3 je gotova, skoro i lamela 4 samo je neka šminka ostala da se završi mada tehnički prijem i upotrebna dozvola može potrajati mesec dva...
 
Da li se mora doci na primopredaju onda kada vam GDS zakaze ili to moze da se odgodi koji dan ili koju nedelju, ako neko nije u tom trenutku u zemlji? Kako su vama zakazivali? Neko je ranije spomenuo da su bas bili neprofesionalni i u tom smislu, da su zakazivali od danas do sutra.
 
Izgleda zavisi od situacije do situacije.
Meni su rekli da se dogovorim sa zaposlenim u show room-u. Kad sam pozvao telefonom pitali su koji dan mi odgovara a oni su ponudli par termina u toku dana.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vi iz 3 I 4 lamele ce te na vreme u najgorem slucaju,a mi iz 2 tesko(01.10),skoro u isto vreme sve lamele izgradjene ,a rok dva meseca duzi za 3 I 4,deluje kao da su pogresno procenili rok za 1i2,ali hajde da sacekamo valjda ce ispostovati.
 
Fisico":29ycx492 je napisao(la):
G2 isto 31.12

Sent from my MI 9 using Tapatalk
G2 je potpisan do 01.10. Ne znam odakle ti taj datum


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659197#p659197:34j8erla je napisao(la):
Sceka » Sre Sep 11, 2019 6:41 pm[/url]":34j8erla]
Fisico":34j8erla je napisao(la):
G2 isto 31.12

Sent from my MI 9 using Tapatalk
G2 je potpisan do 01.10. Ne znam odakle ti taj datum


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije stvar u tome koji je ulaz u pitanju nego kada je ugovor potpisan. A pošto su ulazi 3 i 4 kasnije krenuli da se prodaju, oni su svi sa kasnijim datumom useljenja. U nekom momentu su očigledno shvatili da im je 1.10 malo knap. Ja sam ugovor potpisao krajem jula 2018, i zato je kod mene rok 1.10.2019.
 
Pozdrav buduce komsije, zanima me da li je neko od vas morao dodatno da ide u Katastar da vadi neko uverenje da na njegovom stanu nema tereta.Meni javili da mi iz Nacionalne korporacije to traze pa sad ne znam da li trebam da idem u katastar Zemun ili...?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659342#p659342:2j2f5kdr je napisao(la):
Srkisrki » Čet Sep 12, 2019 10:19 am[/url]":2j2f5kdr]Pozdrav buduce komsije, zanima me da li je neko od vas morao dodatno da ide u Katastar da vadi neko uverenje da na njegovom stanu nema tereta.Meni javili da mi iz Nacionalne korporacije to traze pa sad ne znam da li trebam da idem u katastar Zemun ili...?

morali su ti iz banke odmah reci da ti i to treba, bar je meni u Intezi odmah receno. Odes u kataster Zemun, na obicnom papiru svojom rukom napises zahtev sta ti tacno treba, navedes sve podatke o stanu, broj sprat lamela adresa parcela...sve iz ugovora sto pise o stanu recimo, i za 2 nedelje cini mi se odes da podignes to uverenje. Placa se 1000 dinara mislim prilikom podnosenja zahteva.
 
Rekli mi da su samo jednom trazili i da postoji mogucnost ali kao mozda i nece ali naravno trazili :)
 
Kada se saznaje efektivna kvadratura stana? Da li vam to saopstavaju prilikom primopredaje?
 
Trebalo bi da nam jave ranije valjda, jer u slucaju da je stan veci, ne dobijamo kljuc dok ne platimo razliku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659342#p659342:l820rnij je napisao(la):
Srkisrki » Čet Sep 12, 2019 10:19 am[/url]":l820rnij]Pozdrav buduce komsije, zanima me da li je neko od vas morao dodatno da ide u Katastar da vadi neko uverenje da na njegovom stanu nema tereta.Meni javili da mi iz Nacionalne korporacije to traze pa sad ne znam da li trebam da idem u katastar Zemun ili...?
Ako si kupio I garazno mesto kroz kredit I za njega ce ti trebati uverenje da nema zabelezbe, predaj zajedno za oba,da ne bi cekao ponovo 15 dana
 
Vrh