Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Kaldrma kod 11. aprila zamenjena prosle godine da si ti ziv i zdrav bila je u raspadu pre toga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659349#p659349:2qs6661l je napisao(la):
DraganSt » Čet Sep 12, 2019 10:35 am[/url]":2qs6661l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658975#p658975:2qs6661l je napisao(la):
Zion Williamson » Sre Sep 11, 2019 2:12 am[/url]":2qs6661l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658961#p658961:2qs6661l je napisao(la):
Gazi Bengazi » Uto Sep 10, 2019 11:29 pm[/url]":2qs6661l]Kocke se pomeraju gore-dole zbog silikona koji ih drzi. Znaci da je ispod kocke ispran pesak.

Ne razumam. Drzava i grad izdvoje sredstva. Kupi se skup materijal. Blokira se grad na sasvim dovoljno vremena. Ispune se svi uslovi da se kvalitetno uradi posao. I opet se ponavlja Slavija. Zar je moguce da u ovoj drzavi nema nikoga ko zna kako se slaze kaldrma?

Veoma je moguce. Nema vise dobrih majstora. Ili su u penziji ili otisli van zemlje.
Nije izgleda trebalo ni raditi kaldrmu za kolovoz. Ustedelo bi se par miliona da su samo asfaltirali. I svi bi bili zadovoljni. Ne verujem da bi iko rekao "e sto nisu kaldrmu stavili".
"Zona usporenog saobracaja" bukvalno ne znaci nista. Secam se kad je Vesic svojevremeno objasnjavao sta pod time misli, zvucalo je kao da ce pesaci imati prednost da hodaju svuda a kola kad naidju mogu da idu 5 km na sat. Glupost nevidjena.

Da, glupost. Kakva pesacka zona, gde to jos ima. Ko oce da pesaci nek ide u trzni centar. Na Trg Republike auto put treba postaviti sa naplatnom rampom zajedno.

Aman bre i ja sam za kaldrmu ali sta vredi kad ne znaju da urade i onda imamo ovu situaciju? Sad imamo situaciju da ce kocke da se potapaju niko nece popraviti to......dok ne odluce da opet urade
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659379#p659379:2hszxuv9 je napisao(la):
Vračarac » 46 minutes ago[/url]":2hszxuv9]Kaldrma kod 11. aprila zamenjena prosle godine da si ti ziv i zdrav bila je u raspadu pre toga.

Nije bila u raspadu da si ti meni još življi i zdraviji jer prolazim tuda kolima bar jednom nedeljno.

Postojali su lokalni problemi na 2-3 mesta i to je sve (na kraju su to zalili asfaltom. Deo od 11. aprila ka bolnici je bio savršen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659379#p659379:2i953bxe je napisao(la):
Vračarac » 12 Sep 2019 10:25 am[/url]":2i953bxe]Kaldrma kod 11. aprila zamenjena prosle godine da si ti ziv i zdrav bila je u raspadu pre toga.
Kaldrma je bila u celom Beogradu negde od dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka, pa sve do nedavno. A pre rata je bila i na teško oterećenim međugradskim drumovima. Beograd-Zemun, Zemun - Novi Sad, Beograd-Zagreb, itd. Masovnije asvaltiranje ulica je počelo možda tek osemdesetih i devedesetih godina. I svo to vreme je bez problema podnosila sav Beogradski saobraćaj i NIJE se menjala svaki čas, ili se nije menjala uopšte. Ako se dobro uradi ništa joj ne fali i svakako je trajnija od većine drugih podloga. I niko ne može da me ubedi da nigde nije bilo moguće naučiti kako se to ispravno radi. Naprimer evo u kakvom je stanju bio kolovoz Balkanske ulice sve do nedavno.

Pogledajte prilog 3
Ili na Guglu

https://goo.gl/maps/NkDkYbWsUEBA6wcy8

Pa čak je i DRVENA kaldrma sa Trga Republike (koju su obećali da će malim delom vratiti) na kraju izgledala bolje od ove posle samo 12 dana!

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659396#p659396:qnli8vj8 je napisao(la):
Zion Williamson » Čet Sep 12, 2019 12:59 pm[/url]":qnli8vj8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659349#p659349:qnli8vj8 je napisao(la):
DraganSt » Čet Sep 12, 2019 10:35 am[/url]":qnli8vj8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658975#p658975:qnli8vj8 je napisao(la):
Zion Williamson » Sre Sep 11, 2019 2:12 am[/url]":qnli8vj8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658961#p658961:qnli8vj8 je napisao(la):
Gazi Bengazi » Uto Sep 10, 2019 11:29 pm[/url]":qnli8vj8]Kocke se pomeraju gore-dole zbog silikona koji ih drzi. Znaci da je ispod kocke ispran pesak.

Ne razumam. Drzava i grad izdvoje sredstva. Kupi se skup materijal. Blokira se grad na sasvim dovoljno vremena. Ispune se svi uslovi da se kvalitetno uradi posao. I opet se ponavlja Slavija. Zar je moguce da u ovoj drzavi nema nikoga ko zna kako se slaze kaldrma?

Veoma je moguce. Nema vise dobrih majstora. Ili su u penziji ili otisli van zemlje.
Nije izgleda trebalo ni raditi kaldrmu za kolovoz. Ustedelo bi se par miliona da su samo asfaltirali. I svi bi bili zadovoljni. Ne verujem da bi iko rekao "e sto nisu kaldrmu stavili".
"Zona usporenog saobracaja" bukvalno ne znaci nista. Secam se kad je Vesic svojevremeno objasnjavao sta pod time misli, zvucalo je kao da ce pesaci imati prednost da hodaju svuda a kola kad naidju mogu da idu 5 km na sat. Glupost nevidjena.

Da, glupost. Kakva pesacka zona, gde to jos ima. Ko oce da pesaci nek ide u trzni centar. Na Trg Republike auto put treba postaviti sa naplatnom rampom zajedno.

Aman bre i ja sam za kaldrmu ali sta vredi kad ne znaju da urade i onda imamo ovu situaciju? Sad imamo situaciju da ce kocke da se potapaju niko nece popraviti to......dok ne odluce da opet urade

Ako ne znaju da urade, onda treba pozvati firme iz inostranstva koje znaju da urade. I ugovor napraviti tako da postoji garantni rok. Ako je ugovorom predvidjen garantni rok, onda ne krivim vlast, pa ne moze predsednik da dodje i licno da slaze kocke. A ako garantni rok nije predvidjen, onda krivicu snosi samo vlast.
 
DraganSt":96mpqq64 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659396#p659396 je napisao(la):
Zion Williamson » Čet Sep 12, 2019 12:59 pm[/url]":96mpqq64]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659349#p659349 je napisao(la):
DraganSt » Čet Sep 12, 2019 10:35 am[/url]":96mpqq64]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658975#p658975 je napisao(la):
Zion Williamson » Sre Sep 11, 2019 2:12 am[/url]":96mpqq64]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658961#p658961 je napisao(la):
Gazi Bengazi » Uto Sep 10, 2019 11:29 pm[/url]":96mpqq64]Kocke se pomeraju gore-dole zbog silikona koji ih drzi. Znaci da je ispod kocke ispran pesak.

Ne razumam. Drzava i grad izdvoje sredstva. Kupi se skup materijal. Blokira se grad na sasvim dovoljno vremena. Ispune se svi uslovi da se kvalitetno uradi posao. I opet se ponavlja Slavija. Zar je moguce da u ovoj drzavi nema nikoga ko zna kako se slaze kaldrma?

Veoma je moguce. Nema vise dobrih majstora. Ili su u penziji ili otisli van zemlje.
Nije izgleda trebalo ni raditi kaldrmu za kolovoz. Ustedelo bi se par miliona da su samo asfaltirali. I svi bi bili zadovoljni. Ne verujem da bi iko rekao "e sto nisu kaldrmu stavili".
"Zona usporenog saobracaja" bukvalno ne znaci nista. Secam se kad je Vesic svojevremeno objasnjavao sta pod time misli, zvucalo je kao da ce pesaci imati prednost da hodaju svuda a kola kad naidju mogu da idu 5 km na sat. Glupost nevidjena.

Da, glupost. Kakva pesacka zona, gde to jos ima. Ko oce da pesaci nek ide u trzni centar. Na Trg Republike auto put treba postaviti sa naplatnom rampom zajedno.

Aman bre i ja sam za kaldrmu ali sta vredi kad ne znaju da urade i onda imamo ovu situaciju? Sad imamo situaciju da ce kocke da se potapaju niko nece popraviti to......dok ne odluce da opet urade

Ako ne znaju da urade, onda treba pozvati firme iz inostranstva koje znaju da urade. I ugovor napraviti tako da postoji garantni rok. Ako je ugovorom predvidjen garantni rok, onda ne krivim vlast, pa ne moze predsednik da dodje i licno da slaze kocke. A ako garantni rok nije predvidjen, onda krivicu snosi samo vlast.
E pa, izbor izvođača može da ide na dušu upravi.
Jer lepo je kada se na TV-u kaže:
Izabrali smo najbolje izvođače.
I onda platiš te izvođače po vrhunskim ciframa, a dobiješ ovog koji "šalta" radnike sa jednog gradilišta na drugo...
Ozbiljan znak korupcije i nestručnosti..

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658946#p658946:3p9sdcb6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Sep 10, 2019 10:29 pm[/url]":3p9sdcb6]Biće ovo Slavija 2

Trg Republike na doradi - majstori noćas popravljali kocke

Radnici "Štrabaga", firme koja je bila izvođač radova na rekonstrukciji Trga republike, noćas su vršili popravke na delu saobraćajnice gde su od skora postavljene nove kocke, odnosno kaldrma, kako bi se usporio saobraćaj u ovom delu prestonice.

Stanovnike centralnih gradskih ulica iznenadila je noćašnja poseta radnika preduzeća zaduženog za ovaj deo puta, a sve zbog pojedinih kamenih kocki koje su se, kako saznajemo, tokom kiše koja je padala pre nekoliko dana, malo ulegle.
Pogledajte prilog 1

https://www.blic.rs/vesti/beograd/trg-r ... to/06j9mfl
Slike su od BaneK sa Tvitera
 
Pa morace posle svake kise da popravljaju ako je kisa po njima uzrok.
Boze me sacuvaj
 
У Србији ка да више нема радника који су у стању да ураде ишта сложеније од фарбања, или наношења новог слоја асфалта на већ постојећу подлогу.

Малтерисање и поплочавање, па чак и асфалтирање с изградњом нове подлоге - то је већ корак предалеко!
 
Kada se jednom izgubi znanje tesko se vraca. Postoji jos samo jedna ekipa za koju ja znam (majstor i sin sa Juga) koja ume da postavi kocku.
Na strminama se zalivala bitumenom na ravnini nije. Moraju da postoje i cvrste ivice, specifican slog i blago zakrivljenje i zbog statike i zbog odvodnjavanja.
Inace kocka je skuplja i mnogo trajnija od asfalta. Zivotni ciklus kocke je jefiniji, materijali i rad su domaci, ne emituje VOC-ove itd. Pravi vecu buku od asfalta, utice na smanjenje brzine i pruza zvucno upozorenje pesacima.
Na Zapadu je znak prestiza, u Srbiji gledaju kako da je zatrpaju.
Ovde ce biti stalni problemi u odrzavanju.
 
I ovde je kaldrma nekada bila stvar prestiza kao u Parizu i Rimu dok su u ovom gradu ziveli Beogradjani, prestala je da bude stvar prestiza kada su neki drugi poceli da se pitaju i da je besomucno zalivaju asfaltom, no nema velikog smisla pricati o tome posto je to vreme proslo a kaldrma dozivela urbani genocid, sada nam ostaju rupe na asfaltu kao secanje na ta vremena.
 
Још теже се ствара друштво које је у стању да цени и чува таква знања.

Да ствар буде најсмешнија, пола путева у ужем центру града крије предратну коцку испод асфалта. Та предратна калдрма служи као подлога савременом асфалту. Само је потребно уклонимо тај слој асфалта, тамо где желимо коцку.

А калдрма је и данас ствар престижа. Да није, не би је постављали у околини главног градског трга. Дакле, толико о укусу, или бар том његовом аспекту.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659504#p659504:sv2uatdp je napisao(la):
Vračarac » 13 Сеп 2019 00:47[/url]":sv2uatdp]I ovde je kaldrma nekada bila stvar prestiza kao u Parizu i Rimu dok su u ovom gradu ziveli Beogradjani, prestala je da bude stvar prestiza kada su neki drugi poceli da se pitaju i da je besomucno zalivaju asfaltom, no nema velikog smisla pricati o tome posto je to vreme proslo a kaldrma dozivela urbani genocid, sada nam ostaju rupe na asfaltu kao secanje na ta vremena.
Дајте, не покрећимо ту идотиску регионално-шовинистику причу. Нису "дошљаци" ти који су диктирали избор између калдрме и асфалта, већ време, могућности и струка. С наношењем асфалта отпочело се и пре доласка послератног таласа дошљака (коме је, узгред, претходило безброј сличних таласа - толико о "Београђанима" и Београђанима).

Наш проблем данас није то што на већини места имамо асфалт, што неретко јесте бољи избор, већ то што нисмо у стању ни да честито асфалтирамо, а још мање да добро поставимо плоче или калдрму, тамо где је томе место и где то желимо.

Кривце за то не треба тражити ни у двама Југославијама, ни у самом народу, већ у онима који су нас, попут неке дијаболичне верзије Мојсија, водили и воде ових протеклих тридесет година.
 
Ne, upravo je problem u primitivnim pogledima na jedan velegrad i njegovo svesno unistavanje koje proistice iz palanackog pogleda na svet. I nemoj da zamsnjujes teze i imputiras mi na neki regionalni sovinizam ja nemam nista protiv bilo kog pridoslicu, zelim svima da se osecaju u Beogradu kao tamo odakle su dosli. Ja pricam o ljudima koji su dosli ovde i odlucivali o izgledu grada. Probaj da odes u Rim i da im zalijes asfalt preko Fori Imperiali katapultirace te tamo odakle si dosao, e vidis kod nas se to nije desilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659506#p659506:37tmfsdv je napisao(la):
Vračarac » 13 Сеп 2019 01:01[/url]":37tmfsdv]Ne, upravo je problem u primitivnim pogledima na jedan velegrad i njegovo svesno unistavanje koje proistice iz palanackog pogleda na svet. I nemoj da zamsnjujes teze i imputiras mi na neki regionalni sovinizam ja nemam nista protiv bilo kog pridoslicu, zelim svima da se osecaju u Beogradu kao tamo odakle su dosli. Ja pricam o ljudima koji su dosli ovde i odlucivali o izgledu grada. Probaj da odes u Rim i da im zalijes asfalt preko Fori Imperiali katapultirace te tamo odakle si dosao, e vidis kod nas se to nije desilo.
Немам шта да Вам импутирам. Нисте ли сами управо "примитивне" и "паланачке погледе" приписали свима онима који изворно нису из "велеграда"? Ако то није регионални шовинизам, ја не знам шта јесте.

Ти "примитивни погледи" нису погледи неке тамо "паланке" већ тадашњег руковоства и струке - и то не само наше! Препоручио бих Вам да се мало боље информишете о пореклу оних који су у то време одлучивали, и о изворима њиховог размишљања. Видећете да међу њима никако не доминирају послератни "дошљаци" (сви Београђани су, на овај или онај начин, дошљаци, али то је већ нека друга прича), а још мање неки "дух паланке".
 
Ne razumes poentu, ja pricam o sistemu vrednosti ljudi koji su zajahali ovaj grad i izmenili mu opis a taj njihov poriv nastao je iz njihove porodicne tradicije. Evo da ti uprostim, npr jedna Radmila Hrustanovic cerka partizanskog genarala otimaca iz nekog tamo pi**** dobila je priliku da odlucuje, dobila je i par stanova ali nebitno. I sta ti ocekujes od osobe odgajane u takvom okruzenju nego da zatrpa svako secanje na stari Beograd gradjen u vreme istinske elite i prave gospode. To sto je ona sticajem okolnosti rodjena ovde ili Bogdanovic koji nije rodjen ovde nije toliko bitno, njihova kultura i doktrina daleko su od ovog grada, na to sam ja mislio a roditelji sa Beogradom. Ta komunisticka garnitura koja je usetala u ovaj grad posle rata izrodila je sve njih kasnije koji su nam napravili ovo sto danas imamo...
A elita, gradutelji kaldrme i mnogi drugi posten svet danas je u velikoj meri preko okeana.
 
A svi Beograđani su bili obrazovana aristokratija jelte, dajte bre ljudi više sa ovim glupostima.Toliko malograđanštine u svakom Vašem komentaru.
 
Ako je problem taj da nemamo majstore koji znaju kako se rade i izvode odredjeni radovi, zasto se prosto ne plate stranci, ako ne da rade (ajde nismo bas bogata zemlja) a onda bar da obuce nase radnike ili nadgledaju radove. Da li je moguce da u jednom madjarskom selu znaju kako da naprave gradski trg bez da se ploce rasklimaju, tonu ili popucaju, a mi u 21. veku kada su sve informacije malte ne dostupne na internetu gde covek moze da sazna sve i svasta od kako da se nasminkas do kako se gradi neboder u Dubaiju, mi zaostajemo kao da smo utonuli u neki srednji vek. I upravo kao da jesmo u nekom mracnom vremenu nalik na srednji vek, okruzeni zdanjima i spomenicima nasih predaka koji su znali i umeli a nesposobni da odradimo bilo sta u gradu (glavnom gradu drzave) a da to prezivi jednu zimu ili u ovom slucaju cak i mesec dana posle radova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659514#p659514:1edho80m je napisao(la):
Vračarac » 13 Сеп 2019 01:29[/url]":1edho80m]Ne razumes poentu, ja pricam o sistemu vrednosti ljudi koji su zajahali ovaj grad i izmenili mu opis a taj njihov poriv nastao je iz njihove porodicne tradicije. Evo da ti uprostim, npr jedna Radmila Hrustanovic cerka partizanskog genarala otimaca iz nekog tamo p******** dobila je priliku da odlucuje, dobila je i par stanova ali nebitno.
Па, видим да је не разумете, јер мешате вредности и порекло.

Ти који су "zajahali ovaj grad", зајахали су читав наш народ, и читаву нашу земљу. Њихов терор се подједнако осећао и у Београду и у Вагиновцу. Штавише, усућујем се рећи да се више осећао у (претпостављам) руралном Вагиновцу, који је био даље од очију јавности.

Оно чиме су јахачи црвене апокалипсе били вођени није била никаква "породична традиција", још мање нешто што су донели из завичаја, јер титоизам, који је тад тек био у настајању, није никако могао бити то онима који су нас зајахали 1945. То зло је можда било породична традиција једној Хрустановићевој, али није могло бити њеном оцу, који је вредности тог система пре покупио у "велеграду", и од оних из "велеграда", него из свог родног Вагиновца.

Дакле, уместо да критикујете вредности, Ви се хватате за нечје порекло, као да међу људима истог тог порекла нема и оних који су културни, и који деле наше вредности.

А кад је реч конкретно о градитељству, машите, и то потпуно, јер за ругло доброг дела послератних зграда, и асфалтирање калдрме, пре треба да будемо "захвални" познатим светским именима из поља архитектуре тог периода, и потребама савременог друштва, него неким тамо партизанским генералима, "дошљацима" и "паланкама".

I sta ti ocekujes od osobe odgajane u takvom okruzenju nego da zatrpa svako secanje na stari Beograd gradjen u vreme istinske elite i prave gospode. To sto je ona sticajem okolnosti rodjena ovde ili Bogdanovic koji nije rodjen ovde nije toliko bitno, njihova kultura i doktrina daleko su od ovog grada, na to sam ja mislio a roditelji sa Beogradom. Ta komunisticka garnitura koja je usetala u ovaj grad posle rata izrodila je sve njih kasnije koji su nam napravili ovo sto danas imamo...
Видите, управо у томе је поента: "njihova kultura i doktrina" нису "daleko su od ovog grada", јер они још увек владају овом земљом.

А што се тиче "istinske elite i prave gospode", да је она била све то што замишљате, и да је то време било тако златно, не бисмо изгубили не бисмо остали у заједници за коју се још двадесетих видело да не ради у српском интересу, не бисмо изгубили Народну библиотеку, и не бисмо завршили онако како смо завршили.

Ја разумем Вашу психолошку потребу да оно што Вам се не допада припишете другима, и да кривицу за то свалите на неки тамо "непожељни елемент". Али, тај непожељни елемент, ма колико био крив за безброј других ствари, није крив за накарадну моду која је ступила на сцену у послератном периоду.

A elita, gradutelji kaldrme i mnogi drugi posten svet danas je u velikoj meri preko okeana.
Калдрму није градила "elita". Градили су је мајстори, који би, да је асфалт тада био у широј употреби, исто тако градили асфалтиране путеве.

И, шта сад ако су преко океана? Треба да просто распустимо ову "паланку" и проведемо остатак свој националног постојања у колективном ридању за нашом "прекоокеанском елитом"? Тих људи више нема. Они нису део наше заједнице, и не могу бити део решеља наших проблема.

Узгред, можда нисте свесни, али та флоскула о некаквом "духу паланке" потекла је из пера оца и идеолога савременог српског аутошовинизма. Помало је ироночно да је користите у контексту критике идеолошког система коме је дотични сам припадао, и до краја живота остао веран.

Но, у основи ми се допада када се идеолошке флоскуле титоиста и еврофанатика окрену против њих самих, па само изволите.
 
Vidim ja tebi se mesaju frekvence Latinke Perovic i Mila Lompara pa ti predlazem da sednes i da se odlucis na kojoj si frekvenci pa da nastavimo rasparavu.
 
A ja vidim da se mešaju teme te bih vas zamolio da se vratimo temi ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659522#p659522:2e2vti4u je napisao(la):
Gollum » Thu Sep 12, 2019 5:51 pm[/url]":2e2vti4u]Ako je problem taj da nemamo majstore koji znaju kako se rade i izvode odredjeni radovi, zasto se prosto ne plate stranci, ako ne da rade (ajde nismo bas bogata zemlja) a onda bar da obuce nase radnike ili nadgledaju radove...
Pa rekose da je vesic angazovao coveka sa doktoratom sega mega za postavljanje kaldrme na trgu...
Predstavljen milom nam pretsedniku tokom brifingu kada je bio na licu mesta pre mesec dva..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659504#p659504:1dlnsgv2 je napisao(la):
Vračarac » 12 Sep 2019 05:47 pm[/url]":1dlnsgv2]I ovde je kaldrma nekada bila stvar prestiza kao u Parizu i Rimu dok su u ovom gradu ziveli Beogradjani, prestala je da bude stvar prestiza kada su neki drugi poceli da se pitaju i da je besomucno zalivaju asfaltom, no nema velikog smisla pricati o tome posto je to vreme proslo a kaldrma dozivela urbani genocid, sada nam ostaju rupe na asfaltu kao secanje na ta vremena.
A ova kaldrma je tako dobro uradjena i fantasticnog je kvaliteta da su morali, bez ikakvog prethodnog obavestenja, u sred noci da je popravljaju. Mislim, kao i sve drugo, fantomski, u sred noci, da se ne vidi sramota. Zaista lepo skretanje sa teme, da se ne prica o tome dalje.
 
Знамо ли име том "сега мега" калдрмашу?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659529#p659529:3ijv6ito je napisao(la):
Vračarac » 13 Сеп 2019 02:11[/url]":3ijv6ito]Vidim ja tebi se mesaju frekvence Latinke Perovic i Mila Lompara pa ti predlazem da sednes i da se odlucis na kojoj si frekvenci pa da nastavimo rasparavu.
Расправу нећемо настављати, јер је бесмислена од самог почетка. Мешате бабе и жабе, противречите самоме себи, а типично српска тврдоглавост и свадљивост спречава Вас да схватите да смо верватно на мање-више истим идеолошким фреквенцијама.

Још пре рата је асфалт почео да замењује калдрму, из чисто практичних разлога. То није имало никакве везе с идеологијом и пореклом ових или оних, нити је нешто што је било ограничено на нашу средину.

Лично сматрам да асфалту није место у парковима, тврђавама и историјским урбаним срединама, баш као што ни калдрми није место на аутопуту. Толико је ваљда логично, баш као што је логично да се мора учинити нешто по питању све горед квалитета градње. Све остало је споредно.

Толико од мене.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659536#p659536:3ijv6ito je napisao(la):
marrecar » 13 Сеп 2019 03:13[/url]":3ijv6ito]
A ova kaldrma je tako dobro uradjena i fantasticnog je kvaliteta da su morali, bez ikakvog prethodnog obavestenja, u sred noci da je popravljaju. Mislim, kao i sve drugo, fantomski, u sred noci, da se ne vidi sramota. Zaista lepo skretanje sa teme, da se ne prica o tome dalje.
Да, вратимо се теми.

Срамно је што квалитет јавних пројеката такав да "држе воду док мајстори оду", а још је срамније што се на такав квалитет бацају озбиљне паре.

Надлежни се понашају као да смо неки тамо вехабијски шеихат с неисцрпним извором прихода.
 
Vrh