Šta je novo?

Sportski događaji

@Блејд,
Тачно, а већ је постао глуп шаблон да ми у битним мечевима и против озбиљних противника падамо као саксија са петог спрата негде отприлике после прве четвртине - против Американаца у финалима оба пута, против Словеније, сад против Шпанаца... ову небитну Фибијаду против САД нећу да помињем, јер није релевантна ни за шта.

Наш тим годинама растура знатно слабије од себе, побеђује мало слабије, у принципу губи од једнако снажних и пуца од јачих као канта (130 кошева од НБА професионалаца, и то најбољих, није примила ни репрезентација Београда 1965. на Ташмајдану). Сад смо успели да пукнемо и од слабијих од себе. То је нетакмичарски тим. Тај приступ спорту мене не привлачи, трипут сам у животу отишао на пријатељску утакмицу.

@Лепи
Овај... ти си гледао Гудурића код тренера Ж. Обрадовића? Не може кош да убоде? Код Радоњића (то је онај који је успео у клубу у којем је наш селектор пропао) исто није могао? Убадао тројке против Реала (ниво репрезентације Шпаније), и то одлучујуће, са 19 година. И занимљиво, нико да примети да је баш Гудурић био у петорци која је смањила против Шпаније са -20 на -10. Оно, познаваоцима нема везе одбрана, тактика, ништа, само ко натрпа колико кошева. Ни Јокић баш није најбољи центар на свету, или је тренер Денвера малко бољи стручњак од тренера Србије? Бјелицу ће, познаваоци, да прогласе крш играчем?! Да нема, случајно, учинак појединачних играча у тиму некакве везе и са радом онога ко тај тим води??

Да, управо постоји опасност од генерацијских веза Даниловић-Ђорђевић у овом случају.
 
To -10 je bilo zato sto su Gasol i Rubio bili na klupi.
Pa sta ako igra odbranu, nije ovo rukomet. Igram odbranu napad neću.
A Jokić igra dobro u Denveru jer ima Mareja na pleju, a ovde ime Jovića i uvek neugodnog Micica.

U Bajernu Đorđević nije propao, ostavio je prvo mesto iza sebe.

Ne osvajaju se prvenstva bez pleja.

Mislim smehotres, o ocekivanjima iz prolog finala sa Slovenijom. Stvarno ste bre, kako bih rekao, maliciozni.
 
Па, као што тај Мареј није класичан плеј него комбо бек, тако исто можеш да посматраш и Немању Недовића...

Иначе, Јовић је одличан плеј, поготово да разигра тим. Васа Мицић је финалиста Евролиге, јачег такмичења од овог првенства. За Теа смо слушали од познавалаца да је добро што не иде, јер воли да попије (волео је и Кића, ал` он је, ваљда, из Чачка а не из Ваљева, па нема везе)...
 
I ja sam baš malo razmišljao o pleju. Jović i Micić jesu odlični, ali nemaju herca (da ne kažem muda) kao što je imao Teo (kojeg možemo da zaboravimo za ubuduće). Ovo im je možda prvo takmičenje da su glavni plejevi u reprezentaciji i mislim da će na sledećem Vasa da kida. Za vrhunsku ekipu je neophodan vrhunski plej ako se želi medalja.

Evo, Bogdan je tek ovo prvenstvo odigrao na baš vrhunskom nivou. Jeste on uvek bio odličan, ali sada je (mislim) konačno potpuno sazreo.

Bjelicu je upropastilo ćoškarenje u Minesoti i donekle se oporavio u Sakramentu.

Za to vreme, evo Australija blizu finala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659595#p659595:18341juj je napisao(la):
AleksandarGrf » 12 Sep 2019 11:57 pm[/url]":18341juj]
Ali taj kult licnosti a la Vucic, taj totalitarizam, taj fazon-ili po mome ili pali, na to narod bali. To iz****** ili dodji trceci ili nam ne trebas, ne cemo te ni zvati(pa onda ipak pozove)...to je to. Pevaj himnu ili idi kuci, na to klecaju kolena ovde.

Nije to kult licnosti, nego klasicna primitivna psihologija rulje. Ako radi nesto dobro, dizemo ga u nebesa, utehu u svim sopstvenim frustracijama nalazimo u uspesima sportista, a ako nesto kiksne odmah da ga razapnemo.

Taj isti Djordjevic je preuzeo reprezentaciju koja pre toga deceniju (ako ne i jace, ne secam se tacno) nije maltene dobacivala dalje od 5og mesta, koje se sada smatra takvim neuspehom. Preskocili smo uzastopne dve OI.
Kiksnuo je na prvom prvenstvu, posle toga uzeo 3 srebra. Da li je protiv Slovenije moglo da bude zlato, mozda jeste mozda nije, sta bi bilo kad bi bilo. Uzeli smo 3 srebra, dva u borbi sa amerikancima.

Covek je povratio kult reprezentacije, da je ostao neko levi, mozda bismo uzeli 3 zlata i sada se tukli za 4, ali ako cemo realno vrv ne bismo, nego bi se kosarka marginalizovala, niko ne bi ni znao da se igra svetsko sada.

Tako da ono, ne budite alavci.

Pritom svi su uporedili Argentinu sa timom ranga Angola, a oni su odmah iza nas na Fibinoj listi. Na to dodajte da smo izgubili od Spanije pre toga, a dan pred utakmicu Micicu je umrla majka. U takvoj atmosferi smo izgubili i neko se usudjuje da odmah zahteva ostavku. Internet ratnici... :roll:
 
Bas kolko su dobri Jović i Micić, tipa rang KkCzv, tolko smo dobro i prosli na ovom prvenstvu. Borba za 5.
Sve si objasnio Panto i sebi i ostalima.

Sportski pozdrav.
 
To da je u aktuelnoj košarci presudna uloga klasičnog pleja - nema dodirnih tačaka sa realnošću. Ja takve igrače, inače, posebno volim i cenim, ali bez njih se danas uspešno igra, posebno kad imaš Jokića i Bjelicu. Pa i Bogdana, koji, dok je prinudno igrao "keca", Partizan nije bio ništa slabiji. Savremeniji bek od Jovića je - Nedović.

U prevodu - problem tražimo u napadu, a on je u potpunosti bio u odbrani. A to nije do organizatora igre (Jović je, inače, savršen defanzivac).
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659698#p659698:3l8wv5xi je napisao(la):
Agent001 » 13 Sep 2019 10:27 am[/url]":3l8wv5xi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659595#p659595:3l8wv5xi je napisao(la):
AleksandarGrf » 12 Sep 2019 11:57 pm[/url]":3l8wv5xi]
Ali taj kult licnosti a la Vucic, taj totalitarizam, taj fazon-ili po mome ili pali, na to narod bali. To iz****** ili dodji trceci ili nam ne trebas, ne cemo te ni zvati(pa onda ipak pozove)...to je to. Pevaj himnu ili idi kuci, na to klecaju kolena ovde.

Nije to kult licnosti, nego klasicna primitivna psihologija rulje. Ako radi nesto dobro, dizemo ga u nebesa, utehu u svim sopstvenim frustracijama nalazimo u uspesima sportista, a ako nesto kiksne odmah da ga razapnemo.
Prestani da činiš logičke greške, poput ove besmislene redukcije. Između "psihologije rulje" i "psihologije kulta ličnosti" postoji, naravno, i ispravna psihologija kada je reč o odnosu prema značajnim i zaslužnim ličnostima.
 
Pa ne bi bio problem da se igra gradila na Jokiću (i ulozi koju ima u Denveru), ali nije.

Bjelica je imao dosta glupih grešaka, skoro sam siguran da je to zato što su ga upropastili sporednim ulogama u NBA, i normalno da je izgubio sigurnost.

Odlični su i Jović i Micić, ali nije to još uvek to.
 
Kad se jave strucnjaci iz devedeset trece, pa pojasne...Da, Micic je problem, jedan od hitova ovogodisnje evrolige...Da, Jovic je problem, najstabilniji plej Srbije zadnjih 5 godina. Jedini pravi plej. Jos kritike za Jovicevu odbranu. :violina: :violina: Jos u odnosu na Mareja. :kafa: Auh. Moze da se rikne od tolikog nivoa strucnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659698#p659698:1nnun8k9 je napisao(la):
Agent001 » Pet Sep 13, 2019 11:27 am[/url]":1nnun8k9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659595#p659595:1nnun8k9 je napisao(la):
AleksandarGrf » 12 Sep 2019 11:57 pm[/url]":1nnun8k9]
Ali taj kult licnosti a la Vucic, taj totalitarizam, taj fazon-ili po mome ili pali, na to narod bali. To iz****** ili dodji trceci ili nam ne trebas, ne cemo te ni zvati(pa onda ipak pozove)...to je to. Pevaj himnu ili idi kuci, na to klecaju kolena ovde.

Nije to kult licnosti, nego klasicna primitivna psihologija rulje. Ako radi nesto dobro, dizemo ga u nebesa, utehu u svim sopstvenim frustracijama nalazimo u uspesima sportista, a ako nesto kiksne odmah da ga razapnemo.

Taj isti Djordjevic je preuzeo reprezentaciju koja pre toga deceniju (ako ne i jace, ne secam se tacno) nije maltene dobacivala dalje od 5og mesta, koje se sada smatra takvim neuspehom. Preskocili smo uzastopne dve OI.
Kiksnuo je na prvom prvenstvu, posle toga uzeo 3 srebra. Da li je protiv Slovenije moglo da bude zlato, mozda jeste mozda nije, sta bi bilo kad bi bilo. Uzeli smo 3 srebra, dva u borbi sa amerikancima.

Covek je povratio kult reprezentacije, da je ostao neko levi, mozda bismo uzeli 3 zlata i sada se tukli za 4, ali ako cemo realno vrv ne bismo, nego bi se kosarka marginalizovala, niko ne bi ni znao da se igra svetsko sada.

Tako da ono, ne budite alavci.

Pritom svi su uporedili Argentinu sa timom ranga Angola, a oni su odmah iza nas na Fibinoj listi. Na to dodajte da smo izgubili od Spanije pre toga, a dan pred utakmicu Micicu je umrla majka. U takvoj atmosferi smo izgubili i neko se usudjuje da odmah zahteva ostavku. Internet ratnici... :roll:

Mozda...
Ili...
Vidimo kako se selektor ponasa od prvog dana kada je preuzeo tim, pa prepoznajemo bahatost i svojeglavost.
Vidimo da mu je od uspeha tima bitnije da izgradi kult sebe, pa vodi neke svoje vojnike a ostavlja najbolje kod kuce.
Da je izgradio kult reprezentacije, ne bi imao najgori odziv od kada ista postoji, i ne bi svake godine bila tema ko ne ide, umesto ko ide, ali je izgradio kult sebe, o cemu sam gore i pisao. Zato idolopoklonici i kidisu kao ranjene zveri. Sale nacionale...
Bolje da sam vam je*** mater nego sto vam u njega diram. :laugh:

Vidim da ne mozete ni da ukapirate da je kosarka nisko rangiran sport koji se ozbiljno igra u 5 zemalja Evrope a da su nasi i uz sav trud da propadnu na svim nivoima u top 3. I da nije nebeski uspeh biti pri vrhu u tim okolnostima-jer smo u vrhu po automatizmu.

Uvek ista prica- najslabije razbijamo, sa jednakim se mucimo i gubimo u grupnim fazama i onda se na misice provucemo do kraja ili do pred kraj. Onda nas pociste olovkom i papirom i nasi dominantniji i bolji igraci zblanuti idu kuci i daju izjave u neverici.
 
^^
O cemu prica ovaj gospodin?
Po automatizmu u vrhu? 2003-2013. sam krem kosarke, 1 srebro na 9 prvenstva ,2 propustili :lol:
Pociste nase dominantnije igrače?
Na kom to prvenstvu? Mislim zadnje smo gubili samo od Amera (od njih smo dominantniji?) Ili sa ekipom VinstonYuba liga proslo EP u egal finalu sa Slovenijom?
Kad smo to bili pocisceni a da nisu Ameri? Mislim jesmo dominantniji od njih :lol: to je činjenica :lol:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659712#p659712:bnhrds4h je napisao(la):
astrodule » Pet Sep 13, 2019 12:01 pm[/url]":bnhrds4h]Pa ne bi bio problem da se igra gradila na Jokiću (i ulozi koju ima u Denveru), ali nije.

Bjelica je imao dosta glupih grešaka, skoro sam siguran da je to zato što su ga upropastili sporednim ulogama u NBA, i normalno da je izgubio sigurnost.

Odlični su i Jović i Micić, ali nije to još uvek to.
Bas to, gradio igru- "plejmejkovao" na Jokicu, ali ko?
Jović i Micić? :lol:

U kosarci iz doba Sssr jedino bez plejeva se moglo.
Ko ne razume sta znaci plej u igri, nek prevede sam naziv košarkaške pozicije.
To su elementarne stvari, svako ko pokušava logiku da izvuce drugačije, nema pojma o ovoj plemenitoj igri ispod obruča.
 
Што да преводимо енглески израз "плејмејкер", кад га на енглеском говорном подручју ни не користе. То је српска реч:)
 
U toj misticnoj Americi ima raznih pricajucih glava. Ti ljudi otvoreno kazu(dok zaradjuju milione)-mi ne iznosimo svoje misljenje. Niti nas to zanima, niti smo za to placeni. Nas posao je da branimo stavove, cesto i suprotne od nasih i da to cinimo u raspravama najbolje sto mozemo.

Ali ni ti ljudi ne dobijaju zadatak da brane tezu kako je za Jokicev uspeh kljucan Marej. Ipak, mreza koja to izbaci u etar previse gubi kredibilitet. Takve gluposti ne mogu sebi da dozvole.

Inace, nasa skola kosarke nija nista losija od njihove, cak se u igri daleko vise oslanjamo na fundamente iste nego oni. Prosecan americki plej nema ni blizu toliko pasova koliko neki nas, a pogotovo ne vrhunski kao sto je recimo Jovic, jedan od najboljih asistenata Evrolige godinama unazad. A odbrana? Misaona imenica. Tako da je to jedna potpuno promasena tema, ne da nije istina nego je suprotni.


I na kraju jos jedna manje bitna lekcija -plejmejker se ne koristi u Americi kao izraz.
 
Posto ova tema postaje mucna za pracenje odjavicu se sa malo podataka o nasim igracima, losim za igru na prvenstvu, ili losim da uopste krenu na prvenstvo. Nas nesposobni plej Vasa Micic U Evroligi:
-top 10 po poenima
-top 3 po asistencijama
-top 10 po ukradenim
-top 10 po faulovima na njemu
-top 15 indeks

Nasa persona non grata Vlada Micov:
-top 3 po poenima
-top 10 po ukradenim
-top 15 po faulovima na njemu
-top 15 indeks

Nas "levi i slabo sposobni" centar Nikola Milutinov:
-drugi po indeksu
-top 15 poeni
-drugi po skokovima
-top 10 po faulovima na njemu

Ziveo Sale nacionale i njegov prepodobni gazda.
 
Samo bu**** može da ospori uloge Micića i Milutinova u sezoni. Što se tiče Micova i ostalih koji se ne uklapaju ili imaju sukob sa selektorom - to je normalna stvar i preko toga ne može da se prelazi i toga je uvek bilo, plus što je sada ego mnogo veći zbog mnogo više para i mnogo više utakmica koje su u igri nego pre.

Ja se samo nadam da nije bilo svađa i problema u komunikaciji između Saleta i sadašnjih igrača, kao i među igračima. Po nekim snimcima što sam gledao, atmosfera je među igračima bila sasvim OK

Meni se na ovom Svetkom prvenstvu sviđa jedna stvar. Naime, mnogi su govorili kako bi se SAD sa trećim timom prošetala do zlata, kad ono CVRC.

Realno, ovo jeste treći tim SAD, skoro pa i drugi. Takođe sada mnogi shvataju da u mnogim NBA timovima ključne uloge imaju stranci, tako da je očigledno razlika sve manja i manja između Amerikanaca i ostatka sveta.

Ono što ne valja je da bez NBA igrača, takmičenja su smešna, a još kada tu ubacimo sukob FIBE i EL i katastrofalne sudije koje sude u FIBInim takmičenjima i to je ono što se pod hitno mora rešiti.
 
Vasa Micić je plej za osvajanje SP? Vasa Micić da gradi igri za centre i da osvojimo SP? :lol:

Pa stvarno nemogući Srbi, čovek se ne sastavlja. Imao dobru sezonu i sad ce biti nosilac igre. Kad bude imao 4 sezone uspešne uzastopno, u razlicitim ekipama, onda moze da bude neko, sad ni rezerva Joviću, koji je Ulebcup plej.

Porediti skole kosarke SAD i Srbije. :lol:
Sve je manja razlika tipa nije 30, nego 20 razlike :lol:
 
Ako je za pravdanje, utehu... izgubili smo od dve najbolje reprezentacije na SP
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659793#p659793:35y8264c je napisao(la):
lepi » 13 Sep 2019 01:30 pm[/url]":35y8264c]Vasa Micić je plej za osvajanje SP? Vasa Micić da gradi igri za centre i da osvojimo SP? :lol:

Pa stvarno nemogući Srbi, čovek se ne sastavlja. Imao dobru sezonu i sad ce biti nosilac igre. Kad bude imao 4 sezone uspešne uzastopno, u razlicitim ekipama, onda moze da bude neko, sad ni rezerva Joviću, koji je Ulebcup plej.

Porediti skole kosarke SAD i Srbije. :lol:
Sve je manja razlika tipa nije 30, nego 20 razlike :lol:

Vasa je ove godine bio najbolji plej Evrope. Mogao je da bira klub. Odličan igrač i čovek.
 
Pa Vasa je izabran u 2.petorku EL.
Znaci nije bas najbolji, ali ajde nas najbolji u EL prosle sezone.

Sad je Vasa dobar čovek al je Đorđević ološ? Ne mislim na tebe Kokiii, ali sve vreme se to provlači.

Vasa na ovom nivou jos 3-4 sezone i tamo u 30oj moze da bude bitan faktor za reprezentaciju. Mozda bitan.
 
Ljudi, Vasina keva je bila teško bolesna poslednjih nedelja (meseci).
Naravno da nije mogao da igra najbolje što ume.
Sa obzirom da mu je ovo prva vrhunska sezona, očekujem da bude novi Teo na OI.

Poslato sa telefona
 
B92: Đorđević napušta Srbiju, menja ga Kokoškov? http://www.b92.net/sport/kina2019/vesti ... id=1591083

Ono, kad nije dovoljno da si uvek u vrhu.
I dalje se nadam da ce razum preovladati, da nece interesne grupe menjati selektora zbog jednog kiksa.

Priključi ga strucnom timu i svi ce biti zadovoljni
 
Ja mislim da bi promena selektora baš dobro došla. Naša centarska linija je žrtva Đorđevićeve taktike, a trebala bi biti naša najveća snaga.
Protiv Argentine nas ubio penzioner Skola, a evo sad protiv Češke centar za koga nikada nisam ni čuo. Za čitavo prvo poluvreme naša dva NBA centra su dala 0 poena, dok lik iz Češke lige samo sipa. U utakmici nas jedino održava Bogdanović sa nestvarnim procentom šuta tj za sada dao je 22 poena bez promašaja...
efc3be5ada067b5d517c89ecdcce997d.jpg
 
Mislim da ćemo ga od blata praviti, zdravlje videćemo vec na sledećem prvenstvu, ako se budemo kvalifikovali.

Ne sklanjaju se selektori zbog jednog kiksa u 5 godina.
A svima vama nek je na čast sta pišete o njemu.

Srpska posla, da sam bar hrvat da se ne nerviram :kafa:
 
Vrh