Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Ј*бала их нумерација!

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Видим данас 860И и жив не могу да се начудим шта је оно, где иде и одакле долази јер сам видео да пише Сурчин. Зашто И? :bash:
 
Иде до Савског трга преко Сурчина аутопутем.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ovo bi trebalo da mu je trasa: Barič - Obrenovac - Boljevci - Jakovo - Surčin - Aerodrom - Autoput - Savski trg
 
И је ваљда због индистријске зоне Барич. И мене је изненадила та линија вечерас кад сам прочитао Сурчин.
 
Zar nije logičnije da ta linija okreće negde na Novom Beogradu ili Zemunu? Ima već mnogo linija koje idu do Savskog trga i to značajno kraćim putem, zar ne?
 
На крају ће и онако све линије да лете са Савског трга. А чак и те 860 линије не окрећу на окретници већ на кружном току код задруге и онда чекају у Карађорђевој поред БАСа, а неке по попречним улицама. Знају ли се стајалишта за ту 860И?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660947#p660947:3avgvcp7 je napisao(la):
Nikola '93 » Uto Sep 17, 2019 7:12 am[/url]":3avgvcp7]Paaa jutros sam video Sprintera i Kent solo na liniji...
Videcemo sta ce ostati na liniji..

Bio je i Sultan juče. Zasad će verovatno od svega da bude po malo. Tako rade i na ostalim linijama.
 
Svaka čast na uvedenoj liniji, ali ova numeracija... Izgleda da im je plan da iskoriste celu abecedu...
 
Koja слова су остала слободна за линије 860?
 
860И Savski trg - Aerodrom - Surčin - Obrenovac - Barič /industrijska zona/

U smeru ka centru , piše da ide samo do centra Surčina.

 
Иде нормално ка граду и стаје на свим станицама у Савској. Јако добра линија, још само да је људи провале пошто има очајну рекламу. Чак ни на бусевима нису је ставили да је уведена.
 
Jutros oko 7 je bio bus pun..Jedva je moglo da se udje kod Radiofara...Naisao je Kent C.
Sto se tice buseva,vidjam na ovoj liniji 4 razlicite vrste..
Sprinter,Navigo LF,Territo i Kent C. Koji je kriterijum za pustanje odredjenog busa,stv nznm.
Polako ljudi kapiraju trasu i primecujem da je koristi dosta radnika sa aerodroma a Boga mi i Surcinaca.Nemaju limit na 50 km/h,verovatno je i brze putovanje do grada..
Linija pun pogodak od strane DJP, samo broj linije uzas...
 
Оволика линија са оволико стајалишта а да не користи зглобни већ стављају минибусеве? Па срамота.
 
Verovatno je jos probni period...
Iskreno,ja se bojim da je ne ukinu cim se ne oglasavaju na sav glas da su je uveli...
Nesto mi je tu trulo..
 
Ja bih proredio broj stajališta i stavio zglobne autobuse , jer stvarno je previše 57 stanica. Da li bi imalo poente da se pored ove linije napravi i linija koja bi bila 607 + 904?
 
Da nema toliko stanica ne bi bilo toliko ni putnika..
Jer nije ova linija ta koja se ceka,vec ako naleti,naleti...
Lako on nece stati na stanicu ako nema nikog..
 
Nije poenta u tome da nestane na stanicu ako nema putnika , nego da nestane na stanicu uopšte , tokom celog dana. Da se , recimo od okretnice u Surčinu linija malo rastereti i ubrza.
 
Вечерас сам се вратио са 860И из Сурчина и одушевљен сам. Уистину возио сам се увече и осим стјуарта и стјуардеса са аеродрома нико није ушао у аутобус. Верујем да би за шпиц добро дошла зглобна возила.
 
Evo jednog predloga za kružnu liniju- minibus linija, i vecim delom trase ispunjava vise uslova od 310, 312, 409 i ostalih minibus linija u predgradju...
zaista bi pokrila deo koji nema pristup gradskom prevozu, Kaludjerička 24ka...
(Save Kovacevica, Milana Rakica i jos neke ulice koje mi je @sole dodatno predlozio ne bi mogle da ispune te uslove, zato sam ih i iskljucio iz predloga)

XVPJTm5.jpg


https://i.imgur.com/XVPJTm5.jpg

Zikina*prilaz
Naselje Klenak
Novo stajaliste -Sretena Vukosavljevica(ugao sa Beogradskom)
Novo Stajaliste-Zeljka Milivojevica(ugao sa Zivka Davidovica)
Novo stajaliste-Zeljka Milivojevica-Radanska-(kod groblja)
Novo stajaliste-20 oktobra. neposredna blizina 309...
Stepe Stepanovica-1586
Kopaonicka -1584
Dom zdravlja-1582

SD Put-Partizanska varijanta
Put za Kaludjericu
Novo naselje
Nine Kirsanove
Pirandelova
Narodnog fronta
Partizanska
Klenak

Varijanta Sindjeliceva(nova stajalista u ulicama S.Sindjelica-29 novembra).-Partizanska-Zikina-Klenak

Dom zdravlja Kaludjerica
Novo Stajaliste- Gite Predic Nusic(ulica gde bi otp bio stajalisni stub u Stevana sindjelica)
Novo Stajaliste - Zivorada Nastasijevica-Radojke Lakic (ovaj potez dole ka Kaludjerici i MML je totalno odsecen)
Novo Stajaliste-Patrijarha srpskog Savatija (ispod cuvenog stajalista Moravac, isto dosta putnika ima da idu gore ka sd putu)
Novo stajaliste- Stefana Dragutina Nemanjica (kod Krsta, isto, ove ulice Rada Kondica,Bekerelova, Galilejeva , Vujanska, oko 1-1.5 km hoda od gradskog prevoza)
Novo stajaliste- 29 novembra malo pre ugla sa Partizanskom
postojece stajaliste Narodnog fronta
Partizanska
Klenak

Mislim da je bolja varijanta preko Stevana Sindjelica, taj deo uopste nema prevoz, a ne bi se gusio Sd put sa novom linijom, i onaj omiljen izraz direkcije,
preklapa se sa drugom linijom..

od postojecih stajalista koristila bi
VML-MML
Narodnog fronta
Zikina-prilaz
Naselje klenak
Kaludjerica
Stepe Stepanovica
Kopaonicka
Dom zdravlja
 
Vrh