Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Fasada bas brzo napreduje. Kada se planira useljenje prvi firmi u Usce Kulu 2?
 
Nadam se da ce jednog dana srusiti ovaj glupi trzni centar i napraviti poslovni kompleks zajedno sa dve trenutne kule.
 
Не знам да ли је ико приметио разлику у боји између прве и друге куле? Прва кула има зелени подтон као Сава Центар или Краун Плаза, док је нова кула плава, што опет ружи естетику обе куле, ако их желимо назвати сестре или близнакиње, што пак не можемо, јер свакако сваким даном све више и више утврђујемо разлику између кула, а ја се надам да архитекта није желео да постигне ефекат различитости, мада гледано из неке перспективе, наше око ће се више задржати на нечему што је различито супротно ономе где је све монотоно и исто.
 
Možda prisustvo velikog broja belih panela na kuli ušće 2 čini optičku varku pa jedna kula deluje svetlija od druge.
 
Svaki period gradnje nosi sa sobom i karakteristicnu boju stakla. Trenutno je popularno plavo tonirano staklo i ono se najvise i proizvodi. Ta zelenkasta su bila moderna do 2000ih. Meni plava bolje izgledaju. Dve kule i nemoraju da izgledaju isto, bilo bi bolje kad bi istara kula imala plava stakla ali i ovako je ok.
 
Preko crne podloge idu beli perforirani paneli.
190730-usce-kula-2-05.jpg
 
У првом плану - рекао бих да се не залива цвеће у жардињерама на огради Великог калемегданског степеништа, све изгледа сувоњаво:

















 
Komotno je mogla da bude duplo viša, niko reč ne bi rekao.
 
Ma samo 3-4 sprata...bolje bi izgledalo...ko kaze da mora da bude bliznakinja...kad su vec menjali fasadu mogli su i visinu...ovako ce biti poravnate obe bez razloga. Plus je kasnije iza mogla da nikne u Usce kula 3.
 
Извињавам се,да нема неко случајно слику са неке бандере....то би било право...

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
zexland":2bxvp4wv je napisao(la):
Ma samo 3-4 sprata...bolje bi izgledalo...ko kaze da mora da bude bliznakinja...kad su vec menjali fasadu mogli su i visinu...ovako ce biti poravnate obe bez razloga. Plus je kasnije iza mogla da nikne u Usce kula 3.

Mogla je jos ici u vis, ali onda je trebalo vise armature i deblje nosive stupove poceti od temelja. Tanjucni su ovi stupovi da drze zgradu od 150 metara visine. Pogledaj West 65 kako mocno izgleda.
 
Čuo sam da će u Kuli 2 biti NIS, kad se preseli iz NS.
Zna li neko nešto o tome?

BTW, poštujem slobodu govora, forum, bla-bla... i slobodno me pljujte da sam namćor, mrgud ili štagod, ali stvarno me smara logoreja na temu šta bi bilo bolje, a naročito lepše. Zašto mislite da ikoga zanima da li je nova kula po ukusu nekoga skrivenog iza nadimka? Koji je efekat takvog posta (osim što ste ispraznili vaš stav u etar)? Petar Matić čita forum i sad će da promeni projekat?
 
иритира када људи покушавају да намећу своју естетику осталима али нема ништа лоше у томе да дискутују шта би било боље или лепше, шта им се свиђа и шта им се не свиђа, како би можда требало следећи пут да се уради и зашто. Овај форум посећују и архитекте које праве пројекте (за које су такве теме јако битне) али и обични људи који могу нешто да науче или да изразе јединствену перспективу која је свима корисна. Није архитектура једне земље (па ни града) нешто што пар људи обликује него одраз менталитета читавог народа и похвално је што се све више људи интересује за њу и генерално лепоту јавног простора.
 
Koliko ce kula U bnv da bude vislja od usce 2 kule?
 
Hoće li više završiti zastakljivanje čini mi se da im to baš dugo traje.
 
Vrh