Šta je novo?

Relax diskusije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660415#p660415:2xw8tbm6 je napisao(la):
ПЕТАР » Ned Sep 15, 2019 1:04 pm[/url]":2xw8tbm6] Бежање из Србије је бесмислено и само се на прву помисао чини добрим решењем.
Multa paucis!
3726945182.gif
 
Dart":1ayiiddl je napisao(la):
To jeste, ali većini Srba to i odgovara.
Evo imam bas rođaka koji se vratio iz Nemačke gde je radio kao armirač za 8 evra na sat, da bi radio ovde za 5 evra. Tamo su se ubijali od posla i radili usred zime, a ovde lagano i čim je malo lošije vreme obustavljaju se radovi itd.
Obistavljaju se radovi i onda ima sta na sat? Nema nista ako ne radi.



A "bezanje" iz Srbije je jedino resenje za normalne ljude koji imaju i malo mozga i nisu sns poltroni.
 
Полтрони подстичу омладину на бежање одавде, уместо да се реше државни проблеми, што је посао СНС. Постоји разлика између жеље неког да напусти државу и усађивања погрешних ставова људима којим се лака и једноставна решења чине поузданим.
 
loyola":38hjezw2 je napisao(la):
Obistavljaju se radovi i onda ima sta na sat? Nema nista ako ne radi.

Ako ne mogu raditi svoj primarni posao spolja, rade nešto unutra (npr pregradne zidove), a kad je temperatura u minusu ne rade ništa.
Posao na građevini je ionako težak, nije im još potrebno da ih šiba kiša ili da rade po ledenom vremenu. Ne treba sve gledati ni kroz novac...
A "bezanje" iz Srbije je jedino resenje za normalne ljude koji imaju i malo mozga i nisu sns poltroni.
Za normalne ljude svuda ima posla, pa čak i u Srbiji. Najveći problem Srba je što im je uvek neko drugi kriv za sve, pa čak i za lične neuspehe.
Iskreno ne volim ni ja SNS, ali gde god da odeš naći ćeš neku njihovu verziju SNS-a. Jednostavno političarima je posao da lazu i kradu i nema tu poštenih...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660619#p660619:1n84zext je napisao(la):
loyola » Pon Sep 16, 2019 2:24 am[/url]":1n84zext] A "bezanje" iz Srbije je jedino resenje za normalne ljude koji imaju i malo mozga i nisu sns poltroni.

Sa koje tačke Zemljine kore se javljaš?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660651#p660651:11agxoyj je napisao(la):
Dart » Mon Sep 16, 2019 8:19 am[/url]":11agxoyj]
loyola":11agxoyj je napisao(la):
Obistavljaju se radovi i onda ima sta na sat? Nema nista ako ne radi.

Ako ne mogu raditi svoj primarni posao spolja, rade nešto unutra (npr pregradne zidove), a kad je temperatura u minusu ne rade ništa.
Posao na građevini je ionako težak, nije im još potrebno da ih šiba kiša ili da rade po ledenom vremenu. Ne treba sve gledati ni kroz novac...
A "bezanje" iz Srbije je jedino resenje za normalne ljude koji imaju i malo mozga i nisu sns poltroni.
Za normalne ljude svuda ima posla, pa čak i u Srbiji. Najveći problem Srba je što im je uvek neko drugi kriv za sve, pa čak i za lične neuspehe.
Iskreno ne volim ni ja SNS, ali gde god da odeš naći ćeš neku njihovu verziju SNS-a. Jednostavno političarima je posao da lazu i kradu i nema tu poštenih...

Nije problem da li ima posla ili ne, katastrofa je stanje celokupno. Dosta ljudi se iseljava koji imaju ok poslove
 
Potpuno se slazem. Imam prijatelja koji je zavrsio ETF, covek je prepametan i vredan. Dobio je posao vec u cetvrtoj godini studija, zavrsio i master, imao vise poslova u struci. Radio je cak u jednom velikom drzavnom preduzecu. I evo, sada se priprema da ode u Nemacku, jer nijedan posao koji je ovde radio nije bio "normalan". Od radnog okruzenja, gde ti nad glavom visi stranacki zaposleni nadredjeni, drugih radnika koji nisu dovoljno strucni za svoj posao ali i nacina na koji se ponasaju u firmi, pa do samih plata i uslova rada.
Uvek ima poslova u Srbiji, ali Srbija ne obrazuje ljude za te poslove, niti nudi bilo kakve programe obuke. Ne mora to da bude skolsko obrazovanje, ne postoji za svaki posao skola. Evo imam jos jednog prijatelja koji je zavrsio Saobracajni, malo losije mu je islo trazenje posla u pocetku. Aplicirao je, prakticno od muke, za posao vozaca kombija u nekom magacinu ili sta god, covek hteo da ga zaposli, ali mu je rekao da iz postovanja nece, jer je on inzenjer i fakultetski obrazovan, on nikako ne sme da vozi kombi i da nema adekvatnu poziciju za njega.
Nije ovde problem samo ljudi, zasto oni tako beze. Mnogi beze zbog tih prica da je tamo bolje, pa onda udari srpski mentalitet i sokiraju se kako tamo negde mora da se radi. Ali ima onih zaista vrednih, koji cene sebe i svoje znanje, vestine i idu odavde da bi neko cenio isto to kod njih. Ovde je ogroman problem drzave, koja sve radi samo da prodaje svoje ljude kao jeftinu radnu snagu, pa cak da to i ne krije, nego eksplicitno se prica o tome. Ne vidim nikoga kao izdajnika drzave, otadzbine, cega god, ako ode iz drzave. Ako ta osoba uspe u zivotu, ja vidim pobednika. Drzava je ovde izdajnik, niko drugi.
 
Држава је издајник и свако ко жели да оде, немам ништа против. Судство је корумпирано, лоши људи се баве политиком. Не кажем да је неко издајник ако одлази из државе. Смета ми кад неко масу људи усмерава на одлазак из државе, као да је то једино што може да се предузме.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660159#p660159:2387sro4 je napisao(la):
Agent001 » Sub Sep 14, 2019 4:51 pm[/url]":2387sro4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659724#p659724:2387sro4 je napisao(la):
nekianonimnilik » 13 Sep 2019 11:27 am[/url]":2387sro4]
naravno da treba da se resavaju problemi koji uzrokuju da ljudi odlaze, ali ne sme da se dozvoli otvoreno pozivanje na bezanje iz drzave, kao sto je bila ona megatrend reklama, nesto kao "sa nasom diplomom lako u inostranstvo"

nek ide ko oce, ali na tu individualnu odluku treba da deluje drzava destimulativno tako sto ce popraviti stanje, pokusati da ubedi coveka da je ovde dobro ili cak bolje, ali nikako se ne sme dopustiti da strani propagandni mediji pozivaju mlade da beze

Razumem sta hoces da kazes, ali sa druge strane kako ubediti nekoga da ostane ovde, da je ovde bolje?
Imas one tekstove po novinama, koji kazu otprilike "vratio se posle X meseci, tamo mora da se radi, nemas sa kim kafu da popijes..." - i otprilike to je jedina propaganda za ostanak koju mozes da prospes, a opet takva propaganda ne deluje na nase najperspektivnije omladince.

Jer preko se odlazi zbog boljih uslova u svemu, od obrazovanja, preko zaposlenja, do svih parametara (svakodnevnog) zivota. Emocije na stranu, sta je u Srbiji bolje u odnosu na Zapad? To sto nekom napolju to nije to, je uglavnom jer je emotivno vezan za porodicu, prijatelje, itd, sto je skroz razumljivo.

slazem se u potunosti sa svim sto si rekao, i bas zato sto nema dobrih argumenata da se ostane, tj nema "ostani" propagande, treba da se suzbije sto je vise moguce "odlazi" propaganda, jer se pravi disbalans


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660921#p660921:2387sro4 je napisao(la):
marrecar » Uto Sep 17, 2019 12:50 am[/url]":2387sro4]
Uvek ima poslova u Srbiji, ali Srbija ne obrazuje ljude za te poslove, niti nudi bilo kakve programe obuke. Ne mora to da bude skolsko obrazovanje, ne postoji za svaki posao skola.

tacno tako, obrazovni sistem je degradiran, jer iz sazaljenja prema olosima koji iz osnovne nose 30 poena jer ih je mrzelo da uce tablicu mnozenja njih pusta u "strucne" srednje, koje onda postaju leglo narkomana, navijaca i ostalih kancera drustva, zato normalna deca koja zele recimo nesto sa masinama moraju u gimnazije, sto nema veze s mozgom jer u gimnazije treba da idu svestrana deca, koje sve zanima i sve hoce da uce, naucni tipovi, ne strucnjaci, i onda pola te dece koja su za strucne stvari ne zavrse fax jer im je previse tezak (a kad bi postojale krstene strucne skole ne bi im uopste bio potreban), a pored toga, nivo znanja za koji se predaje i ispituje u gimnazijama opada, i uci se na nivou normalnih strucnih, pa oni svestrani filozofski tip dece ne moze da razvije svoju svestranost koliko treba, i nema ko da nam vodi drzavu

dok su gimnazijalci vodili drzavu bili smo medju prvima u svetu po dobrim a zadnji po losim stvarima, a sad je takvih premalo, pa njihova mesta popunjavaju najalaviji i najpohlepniji pojedinci, zakon anarhije: uvek ispliva najgori sljam, samozivi, bahati, i ostali
 
У којој банци отворити рачун, где су најповољнији услови и наравно у којој ми сигурно неће увалити Дину?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
U svakoj ces sigurno dobiti dinu, jer je takav zakon donet...
Trenutno je najpovoljnija mts banka, prvih 6 meseci besplatno, kasnije 100 dinara. Možeš koristiti sve bankomate u Srbiji bez provizije, a imaju i odličan kurs za evro. Masterkard se plaća jednokratko 500 dinara.
 
Мастер се плаћа 500дин на месечном нивоу? Чуо сам да у Теленор банци дају Мастер за џабе и не плаћа се дебитна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661561#p661561:2xuaxdex je napisao(la):
Djole Pevcanin » Sre Sep 18, 2019 6:52 pm[/url]":2xuaxdex]У којој банци отворити рачун, где су најповољнији услови и наравно у којој ми сигурно неће увалити Дину?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Poštanska štedionica ti je najpovoljnija banka i ima najjaču mrežu ekspozitura i bankomata, bezmalo u svakom selu imaju ekspozituru.
Ja mislim da mene master kartica košta 200 din godišnje.
 
Djole Pevcanin":mb15vkf0 je napisao(la):
Мастер се плаћа 500дин на месечном нивоу? Чуо сам да у Теленор банци дају Мастер за џабе и не плаћа се дебитна.
Plaća se samo 500 dinara za izdavanje kartice, takođe i u Telenor banci.
Obe banke imaju istu manu, a to je manjak poslovnica. S tim da ćeš u Telenor banci biti osuđen da juriš njihove bankomate, a u mts moses koristiti bilo koji bankomat bez provizije...
 
Dart nisi bas dobro obaveste, u telenor banci ako uzmes progresiv paket koji se placa 300 dinara, mozes da podizes 5 puta u toku meseca na bilo kom bankomatu bez provizije, a ako prebavis i platu dobijas progresiv plus paket sa kojim mozes da podizes koliko zelis puta mesecno na bilo kom bankomatu bez provizije. Po meni prednost telenor banke jeste sto sve radis online, ako uzimas kredit radis online oni dolaze na kucnu adresu da potpises papire, na telenor bankomatima mozes da uplacujes novac tako da banka kao poslovnica ti nije potrebna.
 
Не знам стварно где да отворим, треба ми због плате.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
srdjanprpa":no00czhm je napisao(la):
Dart nisi bas dobro obaveste, u telenor banci ako uzmes progresiv paket koji se placa 300 dinara, mozes da podizes 5 puta u toku meseca na bilo kom bankomatu bez provizije, a ako prebavis i platu dobijas progresiv plus paket sa kojim mozes da podizes koliko zelis puta mesecno na bilo kom bankomatu bez provizije. Po meni prednost telenor banke jeste sto sve radis online, ako uzimas kredit radis online oni dolaze na kucnu adresu da potpises papire, na telenor bankomatima mozes da uplacujes novac tako da banka kao poslovnica ti nije potrebna.
Pa MTS banka ima bolju ponudu i od progresiv računa, ne moraš prenositi platu (tj moraš ako želiš čekove i kredit), mnogo povoljniji kurs, nema provizije na uplate iz inostranstva, u bilo kojoj pošti možeš uplatiti na račun, i pritom je jeftinije održavanje računa. Telenor banka je pre imala odličnu ponudu, ali od kad je prodata Česima znatno su se pogoršali uslovi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661746#p661746:354w0nqr je napisao(la):
Dart » Čet Sep 19, 2019 11:36 am[/url]":354w0nqr]
srdjanprpa":354w0nqr je napisao(la):
Dart nisi bas dobro obaveste, u telenor banci ako uzmes progresiv paket koji se placa 300 dinara, mozes da podizes 5 puta u toku meseca na bilo kom bankomatu bez provizije, a ako prebavis i platu dobijas progresiv plus paket sa kojim mozes da podizes koliko zelis puta mesecno na bilo kom bankomatu bez provizije. Po meni prednost telenor banke jeste sto sve radis online, ako uzimas kredit radis online oni dolaze na kucnu adresu da potpises papire, na telenor bankomatima mozes da uplacujes novac tako da banka kao poslovnica ti nije potrebna.
Pa MTS banka ima bolju ponudu i od progresiv računa, ne moraš prenositi platu (tj moraš ako želiš čekove i kredit), mnogo povoljniji kurs, nema provizije na uplate iz inostranstva, u bilo kojoj pošti možeš uplatiti na račun, i pritom je jeftinije održavanje računa. Telenor banka je pre imala odličnu ponudu, ali od kad je prodata Česima znatno su se pogoršali uslovi...

Al opet moras do poste ako zelis da uplatis novac na racun :D
Salim se, imaju bolju ponudu, al opet imao sam posla sa MTS-om i nikad vise. Ja sam juce gledao njihov sajt jedva sam nasao da vidim koliko se placa odrzavanje racuna i to je ta stvar koja me nervira (al nije to samo kod njih, vec i ostale banke imaju tu foru), uvek nesto kriju, tako da nebi me cudilo da imaju jos nekih skrivenih troskova, na telenor banka sajtu lepo ti pise koliko kosta koji paket i sta sve dobijes sa tim paketom.
 
У Комерцијалној не може никако да се узме Мастер. Рачун се не плаћа до 27-е године. Тако да ми не одговара.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pa jel moze da se uzme Visa u Komercijalnoj? Zaboravio sam na te račune za mlade/studente, nekoliko banaka ih ima bez održavanja.
 
Може, али само за онлајн куповину.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Теленор од првог почиње наплату одржавања рачуна.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vrh