Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Zemun - Rakovica, koliko god zeleo da se tako nesto desi - jako tesko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654714#p654714:giqeqco9 je napisao(la):
krivakapa » 29 Aug 2019 07:56 pm[/url]":giqeqco9]Da ali i to nije sigurno npr desilo mi se da je kasnio iz Zemuna iz samo masinovodji znanog razloga (usporio pred Karadjordjevim samo tako) pa mi voz uopste nije opcija dok ne vrate da ide na 20 ili 30min.
Pa nije mašinovodja samovoljno usporio da bi putnike lišio stizanja na vezu za Rakovicu.
Kako možete tako nešto da napišete?
Jeste,sad će mašinovodja da vozi brzo kad mu je žena dala,a kad izvisi prethodnu noć onda će da kilavi i da vozi sa 20km/h,zato jer mu se može.
Svašta.
 
Многи нису свесни комплексности железнице па је често доживљавају као аутобус.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655251#p655251:1whriwkf je napisao(la):
mvbg1 » 31 Aug 2019 08:22 am[/url]":1whriwkf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654714#p654714:1whriwkf je napisao(la):
krivakapa » 29 Aug 2019 07:56 pm[/url]":1whriwkf]Da ali i to nije sigurno npr desilo mi se da je kasnio iz Zemuna iz samo masinovodji znanog razloga (usporio pred Karadjordjevim samo tako) pa mi voz uopste nije opcija dok ne vrate da ide na 20 ili 30min.
Pa nije mašinovodja samovoljno usporio da bi putnike lišio stizanja na vezu za Rakovicu.
Kako možete tako nešto da napišete?
Jeste,sad će mašinovodja da vozi brzo kad mu je žena dala,a kad izvisi prethodnu noć onda će da kilavi i da vozi sa 20km/h,zato jer mu se može.
Svašta.

Izvinjavam sam, nisam mislio da je masinovodja sam odlucio ali sam tako napisao :(
 
ja sam "iz samo masinovodji znanog razloga" razumeo kao "kad sam pitao radnike na stanici nisu znali da mi kazu zasto kasni"
 
Bager udario u voz između NBGD i Tošinog, evo stoji Bg voz na NBGD, ni tamo ni nazad ne može... U daljini se vidi lokomotiva, ne mogu da razaznam, kažu da je bager verovatno voz iz Ciriha zakačio...
 
Зна ли неко какав је одзив путника на Линији за Младеновац?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ova sedišta su zaista dobra :) osveženje

bfcd7a8dd2a9f7472e224b70f7211baf.jpg
 
EExJkSeXsAIf7gI


Возио сам се данас линијом до Младеновца и ево мојих утисака. Кад сам ушао унутра било нас је тек неколицина а онда је следило пут до Младеновца који се одужио као гладна година. Но ово су резултати, од Прокопа до Рипња (где је већина сишло) нам је требало 30 минута јер смо имали стајање у Раковици а потом касније кад смо кренули за Раљу и у Прњавору (ваљда се тако зове заселак). Најбољи резултат се постиже дефинивно од Сопота до Младеновца где је путовање свега 12 минута. Све у свему 100 минута вожње.

Повратак је било далеко опуштенији јер је воз шибао па само тако до Раља стигли за непуних 30 минута а до Ресника 70 минута. Но воз је био празана а ја сам био тужан, ето јер гледам људе како се гурају у ону 493 где морају перонску да плаћају за ништа. Друго, не разумем зашто људи који иду за Сопот или Раљу не користе ову линију јер аутобус не може никад да постине те резултате. Но битно је кад су најавили да ће БГ Воз доћи у Младеновац да су брже боље се тобоже сетили људи који су се годинама мучили и увели Палата правде.

Плашим се да ће да је укину но видећемо. И линија за Ресник је напочетку била празна а ево сада шљака као лептир. :D
 
Треба ту линију направити као продужетак неких полазака линије Овча-Ресник због преседања на Карађорђевом парку и Вуковом споменику. Овако ми се чини ок за локална путовања типа Рипањ-Сопот и сл.
 
Ма да прва линија иде на 15 минута не би било проблема никаквих. Наш човек је једноставан и не воли копликована решења.
 
b073f9a030e6d23bd0859b64e612510b.jpg


И даље не видим сврху Ресник - Младеновац/Лазаревац. Чини ми се као да ништа нису научили из Овча - Панчево.
Зар није боље Београд Центар - Младеновац/Лазаревац/ Ресник јер онда ту људи могу да преседају на прву линију?
 
И до Прокопа је нефункционално, треба једну пустити до Овче а другу до Батајнице или Земуна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617990#p617990:2banpby3 je napisao(la):
Norexan » Нед Апр 21, 2019 6:56 pm[/url]":2banpby3]Пре који месец ми смо овде изнели овај предлог...

bgvoz.png


Линија 1: Батајница – Овча целодневно на 15 минута
Линија 2: Ресник – Сурчин целодневно 60 минута (изградња пруге до Аеородома Никола Тесла и даље за Сурчин)
Линија 3: Панчевачки Мост – Лазаревац 7:00 9:00 11:00 13:00 15:00 17:00 21:00
Линија 4: Земун- Младеновац 7:40 9:40 11:40 13:40 15:40 17:40 21:40 (комбинацијом са линијом 2 прави се од Земуна до Ресника интервал од тачно од 30 минута)



Региоонални возови
Увеле би се две линије на којем би саобраћао СрбијаВоз пошто би БГ:ВОЗ држао Београдски метро и воз. Те две линије би служиле за повезивање Београда са оближњим градовима а који гравитирају према њему попут Панчева и Старе Пазове на пример. Ове линије не би се разликовали од других возова тарифе Регио али како представљају београдске регионалне возове имали би једну посебну погодност а то је да би БусПлус карта у њима важила али само унутар граница Града Београда. То значи да би кондуктери могли да очитају вашу БусПлус карту а онда ако идете изван зоне ИТС-а да купите доплатну. Примера ради ако имате БусПлус картицу а идите Нови Београд – Нова Пазова ви се са вашом БусПлус картицом можете се возите до Бајтанице а за Пазову након очитавања карте кодуктер вам наплаћује додатну карту према важећем ценовнику СрбијеВоза-а за тарифу регио на релацији Батајница-Нова Пазова. Линије су:

Панчево Војиловица – Ваљево 4:24 6:24 7:24 10:24 14:24 15:24 17:24 19:24 21:24 (обезбеђује се интервал од 60 минута на релацији Лазаревац – Панчевачку мост!)
Стара Пазова – Паланка 5:20 6:20 8:20 10:20 14:20 16:20 17:20 20:20 (обезбезђује се интервал од 60 минута на релацији Земун-Младеновац односно 30 минута од Земуна до Ресника као и 3-15 мин (08 20 23 38 50 53) од Земуна, преко новог БАС-а до нове железничке станице!)


Цитараћу себе да се подсетимо. :kafa:
 
Što je u suštini vraćanje Beovoza , a što je meni bilo potpuno OK rešenje.
 
Šta je ovo, produžili liniju za Surčin do mesta gde treba da bude Nacionalni stadion. Zar ne mogu L2 (plava linija) i L4 (zelena linija) da spoje u jednu? Drugo, mislim da bi linije za Mladenovac i Lazarevac trebale da idu do Karaburme.
 
Када планирају да појачају Бг воз линију 2?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Manguparija naša mlada, beogradska... šaraju po zidu, prozorima, puše u vagonu, dižu noge po sedištima, prave buku i ne znaju za strah :D

Ulepša mi vožnju kad ih vidim, a opet svestan sam da ruže grad svojim glupim natpisima.. a ajde barem da tu ima nečeg originalnog, da su slova stilizovana ili da je neka rima pa da se čovek zamisli ako je poruka jaka.. a ovi od juče sve nešto banalno pišu, pfc, grobari borča i sl.
 
Клошари мали нек шарају тати зидове по кући тако.
 
Ништа чудно. Данас се шарање, пљување по улици и бацање смећа по зеленим површинама сматра нормалним понашањем.Таквим људима и таквом децом треба да се баве социјалне службе и тиме би се решио највећи проблем Београда.
 
Da bi se rešio najveći problem Beograda, morale bi da padnu neke ostavke.
 
Ne raumete vi to. Koja je poenta toga što navijaš za Partizan/Zvezdu/Prnjavor... ako ostatak grada ne zna za to?
Ajde realno, zar vi ovde ne želite da ostatak grada zna gde živite? Čime se bavite? Odakle ste? Koje ste godište...?
I zar ne mislite da su to informacije od izuzetnog značaja za vaše komšije i sugrađane?

C,c,c... Ti mladi ljudi ostavljaju zapise o svojim životnim dostignućima da ih buduće generacije uče i nasleđuju, a vi tako o njima... Sramota.
 
Vrh