Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Prošla je građevinska na CEOPu, nije da je nedostatak iste usporio radove...
 
Da li se zna mozda kada ce biti potpisivanje predugovora? Ja sam razumeo da se to radi odmah nakon sto se dobije gradjevinska dozvola.

Pozdrav
 
Cini mi se da je ovo jedan od lepsih kompleksa koji se grade, pogoto zbog toga sto je u pitanju niza zgrada, a i stanovi po strukturi izgledaju bas dobro.
Da li moze neko da slika tablu sa gradilista, da vidimo ko su projektanti i izvodjaci radova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663465#p663465:ot05bwja je napisao(la):
flash » Uto Sep 24, 2019 3:17 pm[/url]":ot05bwja]Cini mi se da je ovo jedan od lepsih kompleksa koji se grade, pogoto zbog toga sto je u pitanju niza zgrada, a i stanovi po strukturi izgledaju bas dobro.
Da li moze neko da slika tablu sa gradilista, da vidimo ko su projektanti i izvodjaci radova?
Merin / ZOP. Ima puno stanova koji se ne nalaze u brosuri, a struktore stanova deluju zaista dobro. Sto se tice kvaliteta receno mi je da ocekujemo nesto slicno kao Gornji grad.
 
Nisam video da su postavili tablu, verovatno će je postaviti vrlo brzo jer su dobili gradjevinsku dozvolu.
Čuo sam da počinju sa prodajom stanova, ali nije provereno 100%
 
Pocinje potpisivanje predugovora do kraja ove nedelje ili pocetkom sledece. 10% se daje prilikom potpisivanja, a jos 10% nakon 120 dana od overe predugovora kod notara. To se daje kao kapara.
 
Izvinite,kakvi predugovori za šta, kakvih 10+10% ,ko to potpisuje i kome idu te pare,jel moguće da neko bira stan koji će da kupi na slici sa kompa i ajde to nego daje ozbiljan novac unapred,a ne zna ni kako će izgledati ni zgrada ni stan,osim na slici,a posebno žene kojima je svaki detalj u stanu i zgradi i okolo bitan,nije mi jasno...
 
Placa se ukupno 20% kao kapara za stan koji odaberete. Verujem da je svima bitno kako ce izgledati zgrada, dvoriste i naravno stan koji kupujemo, nevezano za to kojeg smo pola. Slazem se da nije malo novca, ali sa druge strane cena moze biti samo visa, nikako niza. Imam informaciju da je preko 50 stanova vec rezervisano. Ne bih zeleo da zvucim kao agent prodaje jer sam jedan od kupaca koji je rezervisao stan, ali onaj ko je zainteresovan bi trebalo da proseta do kompleksa 'Gornji grad" i da pogleda kako to sve izgleda jer ce nesto slicno biti uradjeno ovde. Ja sam imao priliku da ulazim u zgrade, stanove i na parking ovog kompleksa i zaista sam odusevljen kvalitetom. U pitanju su ozbiljne firme i verujem da ce svi koji budu u stanju da kupe stan biti na kraju veoma zadovoljni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666106#p666106:3vhz6p7e je napisao(la):
Marko Zemun » Čet Okt 03, 2019 2:44 pm[/url]":3vhz6p7e]Placa se ukupno 20% kao kapara za stan koji odaberete. Verujem da je svima bitno kako ce izgledati zgrada, dvoriste i naravno stan koji kupujemo, nevezano za to kojeg smo pola. Slazem se da nije malo novca, ali sa druge strane cena moze biti samo visa, nikako niza. Imam informaciju da je preko 50 stanova vec rezervisano. Ne bih zeleo da zvucim kao agent prodaje jer sam jedan od kupaca koji je rezervisao stan, ali onaj ko je zainteresovan bi trebalo da proseta do kompleksa 'Gornji grad" i da pogleda kako to sve izgleda jer ce nesto slicno biti uradjeno ovde. Ja sam imao priliku da ulazim u zgrade, stanove i na parking ovog kompleksa i zaista sam odusevljen kvalitetom. U pitanju su ozbiljne firme i verujem da ce svi koji budu u stanju da kupe stan biti na kraju veoma zadovoljni.

Koje su cene stanova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666130#p666130:2wb374mj je napisao(la):
pera1985 » Čet Okt 03, 2019 3:32 pm[/url]":2wb374mj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666106#p666106:2wb374mj je napisao(la):
Marko Zemun » Čet Okt 03, 2019 2:44 pm[/url]":2wb374mj]Placa se ukupno 20% kao kapara za stan koji odaberete. Verujem da je svima bitno kako ce izgledati zgrada, dvoriste i naravno stan koji kupujemo, nevezano za to kojeg smo pola. Slazem se da nije malo novca, ali sa druge strane cena moze biti samo visa, nikako niza. Imam informaciju da je preko 50 stanova vec rezervisano. Ne bih zeleo da zvucim kao agent prodaje jer sam jedan od kupaca koji je rezervisao stan, ali onaj ko je zainteresovan bi trebalo da proseta do kompleksa 'Gornji grad" i da pogleda kako to sve izgleda jer ce nesto slicno biti uradjeno ovde. Ja sam imao priliku da ulazim u zgrade, stanove i na parking ovog kompleksa i zaista sam odusevljen kvalitetom. U pitanju su ozbiljne firme i verujem da ce svi koji budu u stanju da kupe stan biti na kraju veoma zadovoljni.

Koje su cene stanova?
Cene stanova sa PDV-OM u ovom trenutku su:
* Prizemlje 1700
* I sprat 1800
* II sprat 1850
* III sprat 1900
Ima posebna cena za prizemlje sa privatnim dvoristem i iznosi 1850. Ovo su cene za prve dve zgrade, vila je nesto skuplja, ali ne znam koliko jer me nije preterano interesovalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663465#p663465:3ey34erf je napisao(la):
flash » Uto Sep 24, 2019 3:17 pm[/url]":3ey34erf]Cini mi se da je ovo jedan od lepsih kompleksa koji se grade, pogoto zbog toga sto je u pitanju niza zgrada, a i stanovi po strukturi izgledaju bas dobro.
Da li moze neko da slika tablu sa gradilista, da vidimo ko su projektanti i izvodjaci radova?

Evo table
 
Pozdrav svima ! Moja porodica i ja smo jedni od kupaca u ovom kompleksu. Zanima me da li je neko od budućih komšija, ko je dobio predugovor, imao zamerke na isti? Meni je malo diskutabilna ona naknada od 5€/m2 mesečno, u slučaju kašnjenja u izgradnji. Koliko znam ta cena bi trebalo da bude ekvivalentna najmu stana iste veličine, što ovde svakako nije slučaj.
 
Malo je problematično što ne postoji nijedno parking mesto napolju niti parking namenjen za posetioce. Ovo je potvrđeno od investitora. U praksi to znači da ce ulice oko zgrada biti pune parkiranih automobila. Javni parking u okolini je nepostojeći.

Objekat 2 i 3 su prilično blizu jedan drugome, a cela parcela je dosta uska. Osim toga, mislim da je naselje lepo zamišljeno i da će kvalitet gradnje biti dobar.

Inače, radovi su intenzivni. Prilično je već iskopano. Rečeno je da će se sve završiti u isto vreme, tj. neće biti etapa.

39f0353cab37725a2d89f2a713d61146.jpg
b0e8b44a635e4cf2ffc01c05fb01f774.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja sutra idem da na potpis predugovora kod notara.
Koliko sam upoznat svi trosobni stanovi su vec rezervisani. Garaznih mesta je ostalo jako malo.
Radovi su vec uveliko krenuli.
Projekat mi lepo izgleda, samo sto mi predstavlja problem su parking mesta kojih u okolini ocito nema dovoljno. Posto imamo 2 vozila pitanje je gde parkirati. Za jedno sam uzeo garazu a za drugo ostaje pitanje gde ce moci da se parkira.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Swimmer":1i8y6xg9 je napisao(la):
Ja sutra idem da na potpis predugovora kod notara.
Koliko sam upoznat svi trosobni stanovi su vec rezervisani. Garaznih mesta je ostalo jako malo.
Radovi su vec uveliko krenuli.
Projekat mi lepo izgleda, samo sto mi predstavlja problem su parking mesta kojih u okolini ocito nema dovoljno. Posto imamo 2 vozila pitanje je gde parkirati. Za jedno sam uzeo garazu a za drugo ostaje pitanje gde ce moci da se parkira.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Verujem da prodaja ide dobro, lično znam dosta ljudi koji su zainteresovani, ali ovo deluje malo preterano. Ja sam bio u petak popodne na razgovoru i gde god sam uperio prst bilo je slobodno, osim malog četvorosobnog štanda kojih je i bilo svega 6. Mahom sam gledao veće trosobne u objektu 2.
Što še tiče parkinga, male su šanse da se uličice oko samih objekata ne pretvore u haos.

Ja planiram da u narednih nekoliko dana donesem odluku, tako da za sada vagam šta je dobro a šta loše.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja sam im poslao mail pre 2 nedelje da sam zainteresovan i odmah su mi javili da imaju listu cekanja i da ce me zvati na razgovor. Posto me 2 nedelje nisu zvali u petak sam “nasao vezu” i rekli mi da je od trosobnih samo 1 ostao ne rezervisan u objektu 2. E sad u ponedeljak sam dogovorio sastanak i overu i znacu vise. Takodje moj zet hoce cetvorosoban i vodim ga u ponedeljak da vidimo kakva je situacija. Bas cu da vidim da li mogu da biram ako ne uzecu ovo sto mi je rezervisano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma kupujte šta može,daj šta daš,dok nije nestalo,uh kakvo je vreme došlo,ne može kvalitetna novogradnja u Zemunu da se kupi bez dobre veze...
 
Da li se znaju cene stanova za objekat Vila?

Da li će zgrade imati liftove, pošto se radi o samo 3 sprata?
 
Rikosito":fu2p7dzq je napisao(la):
Da li se znaju cene stanova za objekat Vila?

Da li će zgrade imati liftove, pošto se radi o samo 3 sprata?
Čini mi se da je za vilu bilo od 1900e za stanove u prizemlju sa zapadne strane, 2000e za prvi sprat na zapadu itd. mislim do 2100e. Na istoku je kretala cena od 2100e za prizemlje do 2300e. Nisam 100% siguran za povučeni sprat koje su cene.

Što še tiče lifta, da, svi objekti imaju lift nosivosti do 800kg.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Cene za objekat 1 i 2 su od 1.700-1.900EUR/m2 sa PDV-om.

Cene za vilu su od 2.000-2.300 EUR/m2 sa PDV-om.

Cena standardnog parking mesta za objekat 1 i 2 je 12.000EUR ili sistem klackalica 6.500/7500EUR sa PDV-om.

Cena standardnog parking mesta za vilu je 14.000EUR ili sistem klackalica 7.500/8.500EUR sa PDV-om




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
3692e4a10354c61bb4ecb1ca54066bdc.jpg

Danas kad sam bio na sastanku slikao sam kako ce ceo kompleks izgledati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I neki naši zaključci se slažu sa svim prethodno napisanim:

Plus strane:
- Projekat izgleda lepo vizualno
- Lokacija je vrlo OK, ima prelep pogled za Zemun i Beograd
- Kvalitet materijala je na visokom nivou
- Sličan projekat "Gornji Grad" sa sličnim (ili možda istim) Investitorom i Izvodjačima je završen u roku ...
- ... i u skladu sa projektom materijalizacije (ugradjeno je ono što rečeno da će biti)
- Naselje Tri Nove imaće ugradjeno centralno grejanje na gradsku toplanu i klime u stanovima (u četvorosobnim po 2 klime)
- Svaka lamela svake zgrade ima lift i mogućnost parking mesta u garaži
- Cena je i dalje povoljnija nego Novi Beograd koji je baš otišao predaleko

Minus strane:
- Biće problema za parking okolo bilo za one koji imaju 2 vozila, bilo za to da vam neko dodje u goste autom
- Već su povećane cene za parking mesta, a obzirom na iskustvo sa pomenutog projekta "Gornji grad" moguće je da će i cene kvadrata ići na gore
- Merin ima poveliku listu zainteresovanih koji čekaju na poziv za sastanak (bili smo kod njih i tako nam je rečeno)
- Malo prostora postoji za razmišljanje, lično to mi je baš smetalo jer ulazak u investiciju kupovine stana je velika odluka za ogromnu većinu
- Situacija sa novogradnjom danas je bukvalno ili uzmi ili neće biti sledeće nedelje
 
Slažem se sa gore navedenim.
Ja sam već odabrao stan i parking.
Ono što mi zasmetalo jeste samo jedna klima u trosobnom stanu bez mogućnosti da se doda još jedna...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Mi smo potpisali predugovor i uplatili prvu kaparu. Detaljno smo se raspitali i o investitorima i o firmi koja izvodi radove i mislim da je,sve uzevši u obzir, ovo jako dobra investicija. Jedino što me malo brine jeste izgradnja komplska na mestu sadašnne kasarne "Jakub Kuburović", odmah do naselja Tri nove. Mislim da će ulice biti premale za toliko broj vozila a neminovno ćemo prvih par godina živeti pored gradilišta.
 
Vrh