Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661485#p661485:36v9ueu5 je napisao(la):
nikoladzoni » 18 Sep 2019 02:33 pm[/url]":36v9ueu5]Koji deo grada preporučujete za kupovinu nekretnine po ceni od oko 1400-1500 eur po kvadratu?

Moj favorit je Zemun ali vidim da su cene dosta skočile tamo. Druge opcije su: Galenika, Ledine, Vojvode Vlahović naselje, Banovo Brdo, Vidikovac.

Zanima me vaše mišljenje pre svega o Galenici i Ledinama. Deluje mi kao da će se ti delovi grada razvijati i postajati sve urbaniji pa bi kupovina stana tamo bila dobra investicija. Zanima me prvenstveno novogradnja ili novije zgrade.

Galenika k'o Galenika manje vise vec formirano naselje, nema tu sta mnogo da se desi. Relativno blizu su Zemunske kapije, to moze malo da udahne neki novi zivot tom potezu, blizu je most, pa danas sutra ako dodje do neke ekspanzije preko reke, opet si relativno blizu. Autoput ti je blizu, automobilom je prilicno zahvalna lokacija.

Ledine po mom misljenju urbanisticki haos, uske ulice, gomila tange frange investitorske novogradnje. Jedina prednost sto administrativno pripada opstini Novi Beograd i naslanja se na blokove i Bezanijsku Kosu... Licno, da mogu da preskocim, preskocio bih i birao nesto drugo.
 
Па како сад 2020. нема шансе,зар није било 2019. година коначног слома,значи ништа има још 3 месеца да се надамо
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662689#p662689:3a86am99 je napisao(la):
Assad84 » Sub Sep 21, 2019 11:18 pm[/url]":3a86am99]Па како сад 2020. нема шансе,зар није било 2019. година коначног слома,значи ништа има још 3 месеца да се надамо

Nisi dobro pratio na času dečko. :D
 
Držaće sa sa objavom krize dok se ne reši Bregzit i dok ne Tramp osvoji novi mandat. Jednom su se zaj*** 2008 , neće opet sigurno. Tako da od novembra 2020 tek ima izgleda da priznaju da je gusto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662781#p662781:2nwzr5uv je napisao(la):
unedfined » Ned Sep 22, 2019 10:16 am[/url]":2nwzr5uv]Držaće sa sa objavom krize dok se ne reši Bregzit i dok ne Tramp osvoji novi mandat. Jednom su se Zaj**** 2008 , neće opet sigurno. Tako da od novembra 2020 tek ima izgleda da priznaju da je gusto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Da, to je dobar pogled na stvari. Velika je šansa da će pokušati da u 2020 to odlože što je više moguće i da objave tek pošto Trump osvoji drugi mandat. Ipak, moguće je da to bude i ranije objavljeno, iako verujem da će Trump sigurno imati još jedan mandat.

Gledajući inverted yield curve (10year vs 3 month) i fed interest rates cut, kriza bi trebala da krene u periodu izmedju februara i avgusta 2020.

Ipak, naravno ne isključujem mogućnost da će na sve moguće načine to možda da isprolongiraju da bude odmah posle izbora.

U svakom slučaju, kada objave svetsku ekonomsku krizu iz SAD, još par meseci će se cene nekretnina držati, a posle toga kreće postepeni pad.

I da, za neke koji se glupiraju ovde, i pričaju kako čekaju da vide taj stan u centru za 1.000e/m2, to se naravno neće dogoditi, već će cene u periodu od 3-4god postepeno padati i kada dotaknu dno, biće za oko 30-50% jeftinije nego što su sada.

To bi na konkretnim primerima npr značilo: Žarkovo ide ponovo na oko 1.000-1.100e/m2 sa ovih trenutno suludih 1.400-1.500e/m2, zatim NBG većina boljih naselja ide na oko 1.600-2.000e/m2 sa trenutno suludih 2.500-3.300e/m2 itd. Negde u centru npr naduvane cene od 3.000-3.500e/m2 će pasti na oko 2.000-2.500e/m2 i tako dalje da ne nabrajam sada sve. Znači doći će one neke dosta realnije cene, koje su i bile do 2015.god kada je počelo napumpavanje svega.

Eto samo to hteo isto da razjasnim, pošto ima ovde mnogo neozbiljnih pa da ne bih morao dalje da gubim vreme da pišem isto, a oni ni ne pročitaju šta sam pisao pa lupetaju šta im padne na pamet. :)
 
najviše izgleda lupaš ti pa se javiš čim neko napiše post da želi da kupi stan. Ili ti sujeta radi 24h ili imaš neke druge probleme. Nego el tebe interesuje neka nekretnina ili si samo došao da soliš pamet?

Stan u centru i sada imaš za 2000e+pdv i to novogradnja, po tvom znači cene će biti 1000e-1400e plus pdv posle te tvoje krize. Čekamo 2020 tj 2021-2022 da vidimo te cene. Inače da, prvo si predvidjao krizu krajem 2019, pa si pomerio sada na 2020 no nebitno, keš spremljen da kupimo pola lazarevca 2021ve :D
 
@imemperor1
Aha ,a ne reče koliko će se srozati cene onih stanova sa CG od 67m2 u Barajevu što sad koštaju ,,suludih" 20K ,o ostatku Srbije da ne govorim gde živi 2/3 stanovništva inače,ne računajući NS i Zlatibor cene su prosečno verovatno ispod 500 evra po m2 koliko su te cene se napumpale od 2015. ,koliko će se one ,,srozati" ili si ti stručnjak samo za nekoliko centralnih beogradskih opština?
 
Covek nije ni pominjao cenu Grocke i Barajeva. Samo je ukazao na to prema nekim parametrima moze doci do krize i skorije vreme i da je za ocekivati da ce cene pasti. E sad, mozda vam njegov stil pisanja zvuci malo senzaconalisticki, ali mnogo ozbiljnih analiticara to naslucuje.

Kada bi mi sad znali tacno u dan i euro koliko ce kriza trajati, koliko ce sta pojeftiniti..itd, bili bi bogati. Ja mislim da danas kupuje stan samo ko bas bas bas mora iz nekog razlga, koji ja ne vidim.
 
Iseceni pausalci. kreativna Brnb digitalizacija likvidirala 80% IT sektora. Kokice spremne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663810#p663810:239u7sds je napisao(la):
gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm[/url]":239u7sds]Covek nije ni pominjao cenu Grocke i Barajeva. Samo je ukazao na to prema nekim parametrima moze doci do krize i skorije vreme i da je za ocekivati da ce cene pasti. E sad, mozda vam njegov stil pisanja zvuci malo senzaconalisticki, ali mnogo ozbiljnih analiticara to naslucuje.

Kada bi mi sad znali tacno u dan i euro koliko ce kriza trajati, koliko ce sta pojeftiniti..itd, bili bi bogati. Ja mislim da danas kupuje stan samo ko bas bas bas mora iz nekog razlga, koji ja ne vidim.

covek je omasio forum. Ovo nije forex forum. A inace vidis da on zna kada ce, koliko i gde cene pasti tako da on verovatno jeste bogat, samo nikako da skupi za taj stan u Beogradu.

Kupuje stan onaj kome treba, zašto plaćati kiriju ako može ratu, bar je tvoje ili ja nešto pogrešno tumačim? Takodje dosta ljudi se doseljava iz drugih gradova u bg i to su najtrazenije upravo te lokacije koje se spominju. Otuda i toliko povećanje. Normalno je da će se cene stabilizovati samo niko ne zna sa koje sume će početi i gde će se završiti, osim jednog pojedinca koji verovatno broji njegove stanove kao neko karte.
 
Jedan od jasnih indikatora da cene nece dalje rasti je intezivno spamovanje po medijima zadnjih nedelja. Hoce li padati zavisi od recesije koja je ocekivana naredne godine i koliko ce biti intezivna...sve je na stolu,od blage do dramaticne :)
 
Mislim da je izvesnije da će zbog potencijalne recesije doći do regulacije ponude (broja novih stanova) u toj luksuznoj kategoriji koja gura cene na gore. Cena stanogradnje je ionako relativno statična.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663845#p663845:zzx54hs1 je napisao(la):
mariks » Sre Sep 25, 2019 3:20 pm[/url]":zzx54hs1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663810#p663810:zzx54hs1 je napisao(la):
gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm[/url]":zzx54hs1]
Kupuje stan onaj kome treba, zašto plaćati kiriju ako može ratu, bar je tvoje ili ja nešto pogrešno tumačim?

S ratom placas i kamatu, plus na ove trenutne cene. Ko veruje da ce se cene smanjiti, bolje mu je da saceka. Ako npr, za cenu jednog kvadrata stana od 40m2 na nbg, mozes godinu dana da placas zakup, pitnje je sta je pametnije.

A kad pricas o cenama sve se i svede na forex u nekom trenutku :) on nagadja, ti nagadjas, ja nagadjam... svako ima neku svoju logiku, videcemo ko je u pravu...
 
Svako kome ne treba stan ima takvo slicno razmisljanje, ko je podstanar ima neku drugu racunicu... Placas kamatu svakako ako nemas kes da kupis odjednom kad god kupio, pogotovo je pitanje sta je bolje sada kada su manje kamate ili kasnije kada su vece... A kad saberes koliko si kirija platio dok ne resis da kupis svede ti se na isto. Ako cene ne padnu mnogo u minusu si, ako cene padnu drasticno u plusu si ili si na istom, pa ti sad gledaj u pasulj. A troclana ili jos gore cetvoroclana porodica tesko ce u 40m2.
 
gamblerNBG":lpssp635 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663845#p663845 je napisao(la):
mariks » Sre Sep 25, 2019 3:20 pm[/url]":lpssp635]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663810#p663810 je napisao(la):
gamblerNBG » Sre Sep 25, 2019 2:24 pm[/url]":lpssp635]
Kupuje stan onaj kome treba, zašto plaćati kiriju ako može ratu, bar je tvoje ili ja nešto pogrešno tumačim?

S ratom placas i kamatu, plus na ove trenutne cene. Ko veruje da ce se cene smanjiti, bolje mu je da saceka. Ako npr, za cenu jednog kvadrata stana od 40m2 na nbg, mozes godinu dana da placas zakup, pitnje je sta je pametnije.

A kad pricas o cenama sve se i svede na forex u nekom trenutku :) on nagadja, ti nagadjas, ja nagadjam... svako ima neku svoju logiku, videcemo ko je u pravu...
Ne razumem, cena kvadrata stana od 40 kvm je po tebi koliko?


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne moze cena da bude "po meni" :) cena ja tolika kolika je, imas halo oglase pa vidi. Ako izuzmes Ledine i suterene za staru gradnju te velicine ide oko 2000, a za novu vise ne smem ni da gledam. Eventualno paviljoni mogu da se nadju za oko 1500 il malo vise, ali uglavnom zgrade iz 50ih godina bez lifta.

Al cemu rasprava, ko voli nek izvoli... Da je po meni, jedino Karaburma ima neke pristojne cene u odnosu na "kvalitet".
 
gamblerNBG":3e9p9sdt je napisao(la):
Ne moze cena da bude "po meni" :) cena ja tolika kolika je, imas halo oglase pa vidi. Ako izuzmes Ledine i suterene za staru gradnju te velicine ide oko 2000, a za novu vise ne smem ni da gledam. Eventualno paviljoni mogu da se nadju za oko 1500 il malo vise, ali uglavnom zgrade iz 50ih godina bez lifta.

Al cemu rasprava, ko voli nek izvoli... Da je po meni, jedino Karaburma ima neke pristojne cene u odnosu na "kvalitet".
Pa ne ide, stan od 30-40 kvm 21.blok prizemlje, 1500€ kvm

A iznajmljuje se za 210€ namešten


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Prizemlje, suteren - isti djavo. Ja nista ovde ne vidim za 21.blok da nije blizu 2000, ne znam da l gledmo iste halo oglase? Jedimo je malo jeftinije poslednji spratovi ili prizemlja. Al ajde nek ti bude, da ne spamujemo temu. Meni je sve ovo prenapumpano, a ti ako hoces izvoli... :D
 
Ovo što ti ja navodim je ostvarena prodaja, a ti gledaj oglase...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
upravo, pa nek je i 2000e po m2 po tome onda kirija je negde oko 250e mesecno minimum za 30kv (gledajući oglase) što dolazimo na cifru oko 3000e godišnje što je opet više nego cena kvadrata. Ili ko gleda A blok gde je kirija za 50kv 500e,a cena kvadrata 2500e. Kažem kome stan nije potreban, a ima keš i hoće da investira u dodatni stan i još živi sam pa mu je dovoljno 30-40m2 on ima neku svoju računicu, kome treba stan za život i porodicu on gleda i računa malo drugačije. Problem je što je nekima uvek skupa cena kvadrata ma koliko ona bila, kada raste rastu i kirije, kada pada padaju i kirije i onda se uvek vrtiš u krug.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664011#p664011:1sl7r6dy je napisao(la):
mariks » 26 Sep 2019 08:34 am[/url]":1sl7r6dy]upravo, pa nek je i 2000e po m2 po tome onda kirija je negde oko 250e mesecno minimum za 30kv (gledajući oglase) što dolazimo na cifru oko 3000e godišnje što je opet više nego cena kvadrata. Ili ko gleda A blok gde je kirija za 50kv 500e,a cena kvadrata 2500e. Kažem kome stan nije potreban, a ima keš i hoće da investira u dodatni stan i još živi sam pa mu je dovoljno 30-40m2 on ima neku svoju računicu, kome treba stan za život i porodicu on gleda i računa malo drugačije. Problem je što je nekima uvek skupa cena kvadrata ma koliko ona bila, kada raste rastu i kirije, kada pada padaju i kirije i onda se uvek vrtiš u krug.

Mala ispravka, cena po oglasim za ablok je oko 3500 za m2.
 
mozda sada da kod preprodavaca, samo je to preterano i ne verujem da neko kupi po toj ceni, uvek kada dodje do realizacije dodje i do manje cene ;) Ja sam pre par meseci nailazio na stanove u A bloku 56m2 sa oko 2600m2 po m2. Sve i da je 4000e po m2 opet je manje nego godišnja kirija. Naravno sve je ovo nebitno već samo primeri kako takvo računanje i nema nekog smisla i da svako ima neku svoju računicu.
 
I pord svih najava cene nekretnina ne padaju, čak u nekim delovima grada , kao što je Banovo Brdo na primer, još uvek rastu. Kako novogradnja tako i starogradnja. Agenti samo sležu ramenima, ne znaju ni oni dokle će trajati.
A u bankama isto tako. Jeftini krediti će potrajati još neko vreme izgleda.
Isto važi i za Novi Sad, neka naselja i centar grada su još uvek (pre)skupi po periferiji još može da se nadje nešto po pristojnoj ceni.
 
evo još jednog tvrdog podatka sa terena: odlicno očuvan salonski stan, kneza miloša kod kanadske ambasade, 100+ kvm, 1600 po kvadratu.
 
Vrh