Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Мало смо се избезобразили... Малчице премашили спратност за 3 спрата... Већ су их затварали и сад зато раде на кварно полако. Угао Качићеве и Живка Давидовића. Чак су им и парцелу укинули (део тај није био испарцелисан, па је парцела била уцртана и сад је избрисана, дакле неће моћи ни да се легализује вероватно). Доле ниже има још 2 зграде исто тако са јачим вишком, а овде је неко зезнуто земљиште, срушиће им се само од себе.
XrttYUh.jpg
 
Odlične slike. Bolje ih okači direktno na forum, a ja ću samo dve.

Pogledajte prilog 1

Ove frižidere sam prijavljivao više puta i ništa. Zanimljivo je da sam sličnu stvar prijavio za trafiku kod Maksija (dijagonalno) i da su tamo doveli u red te frižidere.

Sa obzirom da je trend da se uklanjaju te trafike koje nisu "globalne", tipa Moj kiosk i slične, nadam se da će se uskoro ukloniti. Iskoristiću ove dve tvojeslike da ponovim prijave.
 
Ima na kraju Goce Delčeva sa leve strane (pravac ka Dunavu) jedna trafika koja naspram sebe ima maltene celu parcelu popunjenu frižiderima (okvirna procena površine tog prostora 3m x 3m). Imaju između 4 i 8 frižidera, ne sećam se tačno. Ali baš smrdi na bahaćenje.
 
Da, ali oni nisu na trotoaru, nego na zelenom pojasu između bici staze i trotoara. To jeste naročito opasno, ako neko od trafike krene da prođe kroz taj tunel od frižidera i zakorače na bici stazu.Tu bi morao da stoji neki lanac između frižidera i bici staze.
 
Nova nadogradnja u Narodnog fronta.

Džaba nama krečenje fasada, kada se grad pretvara u kasabu.

Džaba!
 
Ajd što je nakaradna nadogradnja, nego što su radovi na njoj trajali nekoliko meseci i čak bili praćeni postavljanjem mobilnih kranova i blokiranjem trotoara! Što znači ili da je sve rađeno na divljaka, ili da je neko bolestan zapravo dao dozvole za sve te bezobrazluke!
U svakom slučaju bruka i sramota zbog koje bi neko u normalnoj državi bio odveden na sud, a ovde će samo sve da se zakopa a kajmak da se podeli i nikom ništa. :bash:
 
To je to...opšti haos u gradu umiven sa malo farbe...korak napred nazad dva...
 
Pogledajte prilog 1

Čovek u Zemunu napravio kuću na sred trotoara u Ševinoj ulici... ne znam kako je dobio dozvolu za gradnju. Upropasti jednu prelepu, staru ulicu - jedino ruglo ovog tipa u okolini.
 
Trljam oči i ne verujem šta gledam...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Dozvole valjda daje Opština, tj, dovoljno je platiti par ljudi da se dobije potpis i onda sve može legalno. Možda je rešenje prijava Gradskoj inspekciji.
 
Ja prosto ne verujem za ovo čudo u Zemunu koje gazi trotoar par metara. Da li su oni čitavi?! Koliko bezobrazan moraš da budeš da ti ovako nešto uopšte padne na pamet i kakva dijabola treba da budeš da onda kupiš stan od tog "investitora!"
 
"Pažnja gradilište"... Pešaci će definitivno morati da pređu na drugu stranu. U normalnoj zemlji ovaj bi prvo u dilkarnici završio.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Пробао сам да видим у плану шта се ту збива, али је праисторијски па се ништа ни не види, али у катастру колико видим ту је она класична ствар у питању - неке парцеле су мало истурене без разлога. Е сад да ли се улица сужава мало не знам (јер је план прастар и ништа се не види), али ако је то у питању, онда се то не ради овако (генерално код било којих промена регулације не треба овако како се сад ради, увек све крезаво испадне)

Не верујем да би му се исплатило да плати толико да иступи, парцеле су огромне ту, а зграда не делује толико велика, не би му се исплатило (пример је зградурина на углу Бајдине и БКА, коју је радио Енергопројект или Бекамент или нека тако јача фирма, платили јако очигледно да прекрше грађевинске али не и регулационе линије). Наравно можда је урадио скроз на дивље. Мора се то добро испитат


Мала занимљивост: прави се нов ПГР за цео град, помињу се неке зоне где ће бити забрањена свака градња док се не донесе - то делује занимљиво за "нападнуте" делове
 
Na kičastoj zgradi kod Čuburskog parka, na mestu Čuburske lipe već uveliko vire nelegani spratovi.
Zgradu inače gradi tajkunska firma MVC Mirković Invest koja u istoriji svoga postojanja nikada nije izgradila objekat bez divljih kvadrata, gradila je uvek barem 2 a ponekad čak i 4-5 spratova više od dozvoljene spratnosti (vidi Gajeva 2-4). Uprkos tome investitor i tajkun Branislav Mirković nikada nije sankcionisan, a objekti nisu ni pipnuti od strane nadležnih pa ih je najverovatnije uspeo i da legalizuje.
Čovek je inače prošle godine osnovao još jednu firmu zvanu Brixwell doo.
05-E47663-60-B2-4-D6-D-98-E1-4-FCB35-B6-A844.jpg
 
Улица Милана Кашанина (у продужетку Палмотићеве према Бул. Деспота Стефана):





Сандук за сладолед на Калемегдану - на више од трећине ширине стазе према Павиљону "Зузорић":



Галерија УЛУС-а на углу КМ и Вукове - тужне жардињере:

 
Ovo divljanje u centru grada je preteklo razmere iz vremena vlasti SPO 1997-2000. Kao da neko hoce namerno da naruzi stari Beograd.
 
Pa i hoće, inače ne bi doneli taj zakon o ozakonjenju. Mene interesuje da li je u nekoj dalekoj budućnosti moguće povući sve te legalizacije koje se dele bez osnova. Da li je moguće retrospektivno pretvoriti dogradnje iz legalnih u nelegalne pa ih rušiti ili nekom vrstom eksproprijacije otkupiti i porušiti.
Nekako mi je tužno pomisliti da su prizori kao ovo što je Saša postavio sudbina naših gradova. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664788#p664788:wisowqom je napisao(la):
And7rey » 28 Sep 2019 21:30[/url]":wisowqom]Pa i hoće, inače ne bi doneli taj zakon o ozakonjenju. Mene interesuje da li je u nekoj dalekoj budućnosti moguće povući sve te legalizacije koje se dele bez osnova. Da li je moguće retrospektivno pretvoriti dogradnje iz legalnih u nelegalne pa ih rušiti ili nekom vrstom eksproprijacije otkupiti i porušiti.
Nekako mi je tužno pomisliti da su prizori kao ovo što je Saša postavio sudbina naših gradova. :roll:

Наравно да може што не би могло хахахаха ко ће да те спречи
 
Саша je napisao(la):
Улица Милана Кашанина (у продужетку Палмотићеве према Бул. Деспота Стефана):





Saša,ako je to onaj golubarnik u Palmotićevoj između Džordža Vašingtona i Despota Stefana onda je to tu već 25 godina.Gledao sam to iz škole Vuk Karadžić dok se svojevremeno gradilo,a u delu ka botaničkoj bašti je još veće.Da paradoks bude veći dve kuće ispod je Urbanistički zavod Bgd.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Gde su novinarcici da se pobune zbog ilegalnih spratova mvc investitora, koji sistematski unistava grad bajacenjem i kicerajen? Covek u Gajjevoj digao 9 spratova zgradu, evo ovde novi niz zgrada, opet krezub, opet kiceraj. Ima li iko da radi nesto u ovom gradu? Niko nema muda nista da pita. De je vesic? De je svevisnji?
 
Kod nas se ljudi bune samo kad su direktno pogođeni bezvlascem, teško je očekivati da su novinari drugačiji.
U principu da bi nešto objavili, mora im se sve sažvakati i dokumentovati. Iako zgrada objektivno ima višak spratova, neophodno je da to utvrdi i građevinska inspekcija. U suprotnom ne smeju objaviti, jer mogu dobiti tužbu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665053#p665053:16ey3rhk je napisao(la):
dziggy » 30 Sep 2019 02:00[/url]":16ey3rhk]Gde su novinarcici da se pobune zbog ilegalnih spratova mvc investitora, koji sistematski unistava grad bajacenjem i kicerajen? Covek u Gajjevoj digao 9 spratova zgradu, evo ovde novi niz zgrada, opet krezub, opet kiceraj. Ima li iko da radi nesto u ovom gradu? Niko nema m*** nista da pita. De je vesic? De je svevisnji?

На мардељу
 
Vrh