Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Poredjenja radi, ja sam procjenjivao stan u bw residences, placen 310.000 eura sa parking mjestom, ok imaš pogled na rijeku i staro sajmiste ali unutra nista bolje nije bilo uradjeno od ovoga sto je Nikolas napisao. Dosta lose urađenih stvari, jeftinih materijala, na oko i laiku kad sam pokazivao slike odma se uoče nedostaci, kao npr kriv spusteni plafon. Da ne pricam da je raspored tek los, za stan od skoro 100 kvadrata tako skučeno djeluje i sve nabijeno, hodnik prevelik, plakari pola stana zauzimaju itd... pa me ne čudi da ce u ostale zgrade isto i losije biti.
 
Ono sto prodaje stanove u BNV je lokacija. To dobro zna "ekipica" koja radi posao. Kvalitet enterijera je u rangu maltene bilo koje prosecne novogradnje.
 
Ja sam bio preko stan na dan za dve noci u residences i mogu reci da mi se mnogo svideo komfor u tom stanu. Zvucna izolacija i podovi su mnogo dobro uradjeni. Kad zatvoris balkon imas osecaj da si u pustinji, jer osim svog daha ne cujes nista drugo. Svidja mi se medjuostalom sto nema nikakav vidljivi bojler u kupatilu. Sve je kao u hotelu, visoki zidovi. To je doprinelo da na kraju uzmem stan u metropolitan. Zato me interesuje, da li je kvalitet slican kao u residences.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663470#p663470:2z8fb3rq je napisao(la):
N_L » Uto Sep 24, 2019 3:29 pm[/url]":2z8fb3rq]Poredjenja radi, ja sam procjenjivao stan u bw residences, placen 310.000 eura sa parking mjestom, ok imaš pogled na rijeku i staro sajmiste ali unutra nista bolje nije bilo uradjeno od ovoga sto je Nikolas napisao. Dosta lose urađenih stvari, jeftinih materijala, na oko i laiku kad sam pokazivao slike odma se uoče nedostaci, kao npr kriv spusteni plafon. Da ne pricam da je raspored tek los, za stan od skoro 100 kvadrata tako skučeno djeluje i sve nabijeno, hodnik prevelik, plakari pola stana zauzimaju itd... pa me ne čudi da ce u ostale zgrade isto i losije biti.
 
Za malo pa B razred.
file.php

[/quote]


C razled nije los spram ostalih zgrada u Srbiji, ali za ovako ekskluzivnu gradnju kako se promovise, ja bi ocekivao kvalitet koji bi bio u B razredu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663486#p663486:2s9v7iac je napisao(la):
shadestudio » Uto Sep 24, 2019 3:49 pm[/url]":2s9v7iac]
C razled nije los spram ostalih zgrada u Srbiji, ali za ovako ekskluzivnu gradnju kako se promovise, ja bi ocekivao kvalitet koji bi bio u B razredu.

Ovo je 3. ili 4. najbolji rezultat od svih zgrada zavedenih na Savskom vencu, pri tom su ostale zgrade sa boljim koeficijentima sa samo jednim ili 2 stana i sa mnogo manje prozora. No to su samo proračuni, računi za grejanje i struju će biti jedino merilo.
 
Николас27 ти си још и добро прошао с обзиром на исказану мега наивност подржавањем овог пројекта па још и куповином стана у најгорој и најружнијој згради целог комплекса ниже вредности.

Улази у стан (више је хотелски апартман него стан) из кујне су изгледа постали стандард за градњу новокомповане високе класе. Ми социјала смо осуђени на предсобље, кухињске оставе и остале цивилизацијске тековине прошлог века.
 
a pri tom su na razdaljini manjoj od 15m jedna od druge........
 
Realno.. kad vec drzava gura projekat i prodaju ga kao luksuzan..

Stvrano je bruka, da nista inovativno u celoj prici nema.. niti obnovljive energije, niti neki kanal da iskopaju, da regulisemo malo tu vodu i iskoristimo je.. Nema ni preciscavanja kanalizacije.. arhitektura zaostala..

Msm ono, jes bolje nego sto je bilo.. i bice infrastrukturno bolje od bilo cega sa te strane reke u radiusu od kilometar.. Al verujem da mozemo i umemo bolje, ako vec hocemo da nekad budemo na nivou neke razvijene evropske zemlje..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663605#p663605:q8n187ht je napisao(la):
Delija » Sre Sep 25, 2019 12:34 am[/url]":q8n187ht]Николас27 ти си још и добро Улази у стан (више је хотелски апартман него стан) из кујне су изгледа постали стандард за градњу новокомповане високе класе. Ми социјала смо осуђени на предсобље, кухињске оставе и остале цивилизацијске тековине прошлог века.

i ja to isto mislim, mada ima i u "non lux" novogradnjama takva rešenja koja sam uveliko zaobilazio. Šta će mi stan gde se prvo ulazi u kuhinju. Za nas kojima je potrebna kuhinja potreban je i drugačiji raspored, dok verujem ovim "elitnijim" služi samo za ukras. Upucaju se najskuplji materijali i tehnika koja se upali mozda jednom, i to za probu, a većinom cela kuhinja služi samo kao šank. Ima toga dosta i u inostranstvu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663470#p663470:2245ilel je napisao(la):
N_L » Uto Sep 24, 2019 2:29 pm[/url]":2245ilel]Poredjenja radi, ja sam procjenjivao stan u bw residences, placen 310.000 eura sa parking mjestom, ok imaš pogled na rijeku i staro sajmiste ali unutra nista bolje nije bilo uradjeno od ovoga sto je Nikolas napisao. Dosta lose urađenih stvari, jeftinih materijala, na oko i laiku kad sam pokazivao slike odma se uoče nedostaci, kao npr kriv spusteni plafon. Da ne pricam da je raspored tek los, za stan od skoro 100 kvadrata tako skučeno djeluje i sve nabijeno, hodnik prevelik, plakari pola stana zauzimaju itd... pa me ne čudi da ce u ostale zgrade isto i losije biti.

Čekaj čekaj čekaj, kakav bre spušteni plafon u stanu? Spušten plafon je gipskarton ploča na visilicama koja se stavlja u kancelarijama. Odbijam da poverujem da su radili spušten plafon u stanovima??
 
Nisam mislio na takav mada evo nasao sam slike iz jednog stana, ipak mi je u sjećanju bilo malo drugacije, nesto kao nikolasova 2 slika mada ima svakakvih pregradjenih stvari po stanu. Ne znam kako ce se sad sa slike vidjeti ali uzivo je sve djelovalo ukrivo i bas "ofrlje" uradjeno.
I dalje mi je fascinantna velicina stana, udjes u kuhinju sa vrata, sank ti je trpezarija a ostatak dnevna soba, koja uopste nije ni velika jer na slici stojim pri kraju iste. No dobro, znajuci ko je kupac mislim da je mala sansa da ce ikad on i doci u taj stan a na kraju sto ce biti ko zna.
f95098971307fec47febde076c6986a6.jpg
 
Za ovakvu organizaciju prostora na projektovanju (na AF) se mozda dobije prelazna ocena.
 
Kuhinja i ovaj sank izgledaju prejadno. Onaj levi otvoreni kuhinjski element je imala moja pokojna baka tu je drzala cajeve i zacine al ona je rodjena prve polovine 20. veka pa joj nisam zamerao.
 
ово је душу дало за нови филм Жикине династије, само што стан крече фазон Цоби и Јала брат
 
O ovome smo već jednom odavno pričali. Realno ne znam šta su hteli da postignu tim kuhinjama od socijalne iverice. Onaj ko je pukao 300k za dvosoban stan sigurno ne želi tako nešto a može sebi da priušti bolju kuhinju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664512#p664512:1j2mk2y2 je napisao(la):
tzoran1 » Pet Sep 27, 2019 7:55 pm[/url]":1j2mk2y2]Ima li ova soba terasu da se zastakli?
ovako nije nista bolja od grckih apartmana.

Ako ima jedna dobra stvar u Beogradu na vodi i njihovoj upravi, to je činjenica da će da ti zabrane zastakljivanje i bilo kakve druge izmene na javnim delovima zgrade k'o beloj lali.
 
Myah":opshcnot je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664512#p664512 je napisao(la):
tzoran1 » Pet Sep 27, 2019 7:55 pm[/url]":opshcnot]Ima li ova soba terasu da se zastakli?
ovako nije nista bolja od grckih apartmana.

Ako ima jedna dobra stvar u Beogradu na vodi i njihovoj upravi, to je činjenica da će da ti zabrane zastakljivanje i bilo kakve druge izmene na javnim delovima zgrade k'o beloj lali.
Prc hoće. Bili su članci kako Viki Miljković pravi baštu, roštilj i đakuzi na velikoj terasi jednog od svojih stanova u Residences-u.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Зграда "Парк" предвече, понеко светло гори у становима:







Зграда "Виста":





Зграда је усељена, уређен простор около ње, али нико још није приметио оштећење на фасади дужине око 30 цм које је ту месецима; објавио сам неколико његових слика до сада овде, и - ништа. Десетине и стотине радника, мајстора, предрадника, надзорника, архитекте, сниматељи, продавци ... У висини првог спрата, изнад пролаза, не може да се не примети на новој фасади. Овај пут сам рекао за њега једном човеку који се ту нашао, изгледа као шеф нечега ту. Одмахнуо је руком као да га се то не тиче. Као да су из мени недокучивог разлога намерно оставили оштећену фасаду. Толико пажње и бриге за травицу и цвеће, а за зграду и станаре - ништа. Невероватно!






 
@Саша
O kakvom oštećenju se radi, na slici izgleda kao da je isprljana fasada?
 
Није испрљана - а и да јесте, морала би на новој згради да се одмах примети и прекречи, што је мали, лак и кратак посао - већ је физичко оштећење, бразготина дубока и широка око 1 цм. Није јасно како је настаla, можда се неки део скеле олабавио и ударио о зид, или је радник на ужету закачио нечим по фасади.

Но, мање је битно како је настала, а невероватно је да је нико још није поправио. Немогуће је не приметити је, као да на новим колима има дубока огреботина, или на новом комаду намештаја, или унутрашњем тек окреченом зиду ... Посреди је или крајњи немар, или намера ... У сваком случају одсуство надзора и контроле. Чак ни они који су правили службене снимке, а приметили су је, нису то пренели даље, ни они који показују станове купцима нису пријавили никоме ... Нико! Невероватно! Никога није брига.

А с друге стране се већ годинама померају камионети за брзу храну који служе само за украс, стално, и зими, мења свеже цвеће, помно трага за трунчицом коју треба очистити ... Оно што је реклама ради се на високом нивоу и јако скупо, с више штандова по тржним центрима, галеријама (нпр. "Прогрес" у КМ), на Шеталишту, у згради Завода, сада у Резиденсу, на огромним рекламним паноима, заставе, платна свуда око градилишта. Трошкови су сигурно огромни ... а оно што је квалитет за купца је далеко од тога.

Но, то може да буде чудно само ономе ко верује у зараду од 70 посто од укупне зараде која иде некоме ко је само почетно име у целом послу, и по свему судећи ни на који други начин не учествује у целом пројекту.



 
Vrh