Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

Филозофско је питање да ли је неколико хиљада празних места "лоша попуњеност" - сматрам да јесу претерали са ценама, ипак, стадион је био готово пун. Зарадили су много више пара него да су карте биле дупло јефтиније, а идуће године ће пет пута више људи да купи сезонске карте, што је и циљ.

Елем, зарадило се синоћ и од пива (безалкохолног), и од кока-коле, и од хот-догова (на трибинама продавани са сенфом или са кечапом, клинци масовно немају везе са животом, траже са оба, ал` не може :D). Западна трибина више није она од пре, макар у овај део стадиона уведена је цивилизација:
Pogledajte prilog 1

Посебно високо достигнуће је чињеница да је у тоалету било течног сапуна, а сушачи руку сви одреда исправни.
За ово - свака част, као и за три бода.
 
loyola":2zpk223k je napisao(la):
Uz podelu karata uz pastetu i pasulj karnex, jeste losa popunjenost. (ako je stvarno istina da su delili)
Naravno da nije istina.
 
Па, сигурно да су дељене. Спонзорима припада, мислим, 9.000.
Остало није дељено.
 
Jesu li i ti hot dogovi bili skupljinego inače? Mislim ako se uopšte prodaju na utakmicama linglong lige. Bilo bi lepo kad bi se prodavale svakog dana, jer Marakana je turistička atrakcija i uvek ima ljudi tamo u obilasku, a i onih koji rade.
 
Zna li se struktura raspodele karata. Meni se čini da je sve to ponekad obavijeno velom tajne, naročito za košarkaške utakmice.

Znači, koliko karata dobijaju navijači za dž, koliko je u slobodnoj prodaji, koliko ide na pretplatne karte, sponzore...
 
Opet koliko ja znam, 39.000 je bilo u slobodnoj prodaji.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665748#p665748:3hp4nyba je napisao(la):
tragac » 02 Oct 2019 10:38 am[/url]":3hp4nyba]Jesu li i ti hot dogovi bili skupljinego inače? Mislim ako se uopšte prodaju na utakmicama linglong lige. Bilo bi lepo kad bi se prodavale svakog dana, jer Marakana je turistička atrakcija i uvek ima ljudi tamo u obilasku, a i onih koji rade.
Ne znam, nisam jeo. Pio sam "pivo", ali nisam ja platio (štekara :D ), pa ni to ne znam...
 
Karte koje se "podele" sponzorima ti sponzori uredno plate klubu. Zato se i islo na ovako jacu cenu karata. Samo su se izglupirali ovim pred kraj prodaje jer su se uplasili fijaska pa su malo ljude koji su kupovali po punoj ceni napravili ludacima al sta da se radi, kapiram logiku jer zele da povecaju svest o tome da se sezonska uvek kupi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665748#p665748:3ikjmk0h je napisao(la):
tragac » 02 Окт 2019, 11:38[/url]":3ikjmk0h]Jesu li i ti hot dogovi bili skupljinego inače? Mislim ako se uopšte prodaju na utakmicama linglong lige. Bilo bi lepo kad bi se prodavale svakog dana, jer Marakana je turistička atrakcija i uvek ima ljudi tamo u obilasku, a i onih koji rade.

мислим да су били око 150 динара. знам да су Кока Кола и вода били по 150 динара, тако да претпостављам да су и виршле и кокице биле око те цене
 
Šta ovde neke čudi? Pa bar milion ljudi bi gledalo uživo LŠ. To je elitni događaj u celoj Evropi. Pokušajte da u slobodnoj prodaji nađete karte za ligašku utakmicu nekog evropskog giganta

Potrefilo se da sam bio u Minhenu kada je Bajern bio domaćin. Tri meseca ranije sam tražio karte, a karata nije bilo. Bilo je sajtova gde su se karte prodavale za par stotina evra.

Nije to za sirotinju, a još malo pa ni u osnovnim paketima kablovskih operatera neće moći da se gleda vrhunski sport, nego će morati da se doplaćuje.

Poslato sa telefona
 
када већ то спомену, видео сам барем 15 Кинеза у делу где сам ја био, што индивидуално, што у групи. а када сам се враћао с посла, видео једног у Јувентусовом дресу, ишао од Маракане до ЈНА
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666169#p666169:3ty1umaq je napisao(la):
JohnnyLee » 03 Oct 2019 04:14 pm[/url]":3ty1umaq]када већ то спомену, видео сам барем 15 Кинеза у делу где сам ја био, што индивидуално, што у групи. а када сам се враћао с посла, видео једног у Јувентусовом дресу, ишао од Маракане до ЈНА

I mi smo njima svi isti :D
 
Par fotki neposredno pred pocetak utakmice,kao i proglas navijaca koji su delili.pa procenite popunjenost tribina,ja ne pamtim medjunarodnu utakmicu da je zapad ovako bio prazan>
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Sto se tice cena karata one su bile prihvatljive da kazem za sezonce kad je u pitanju kupovina pojedinacnih karata npr sever,jug 2700 din,istok centar 6.000 a u prodaji pojedinacne su bile sever,jug 6.000 istok centar 15.000. :grand:

I da se nadovezem na konstantaciju Jonija da je koka kola bila jeftinija na ovoj utakmici nego na utakmici protiv macve u subotu (sa 200 pala na 150) bar da je nesto pojeftinilo :p
 
Zanimljiv je onaj proglas za navijače, zašto se ne bi svaka utakmica vodila tim proglasom? Ili to samo važi za "bratske" klubove :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666300#p666300:2dx67e1g je napisao(la):
Steva » 04 Окт 2019, 08:39[/url]":2dx67e1g]Zanimljiv je onaj proglas za navijače, zašto se ne bi svaka utakmica vodila tim proglasom? Ili to samo važi za "bratske" klubove :roll:

имали су сличне прогласе за Ливерпул и ПСЖ, тј. тражили су од навијача да се понашају цивилизовано и без расистичко/шовиниситчких испада. иначе, до другог гола је атмосфера била права позоришна (ако изузмемо Север и Кавез). народ је углавном седео и гледао. после другог гола се све променило

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666313#p666313:2dx67e1g je napisao(la):
astrodule » 04 Окт 2019, 09:43[/url]":2dx67e1g]Barem neće pasti kazna za sedenje po stepenicama :)

неће, али је УЕФА сада измислила неку глупост због 5 жутих картона
 
da li se zna koji procenat uzima UEFA od prodatih ulaznica
 
Mislim da ne uzimaju ništa od ulaznica. Uefa zarađuje na TV pravima i reklamama pored terena.
 
To su ozbiljne cifre, koliko se secam kad je Zvezda igrala sa Bajernom 91, Zvezda je zaradila cca 2miliona maraka u ono vreme od reklama i tv prenosa toliko je otprilike bilo i od prodaje karata
 
Hvala Pantografu na finom opisu i fotografijama koje prikazuju bolje stanje zapadne tribine. Zanima me da li se i dalje sedi kako ko stigne ili prema numeraciji.
 
Igore, moje iskustvo kaže da zavisi od utakmice (odnosno broja gledalaca) i tribine.
Većinu "evropskih" utakmica sam bio na južnoj i istočnoj tribini, i numeracija je bila bitna. I redarima je bilo stalo da te upute na tačno mesto, a i prvi put kod nas sam video da je ljudima stalo gde tačno sede. To se može videti lako i po ljudima koji bulje u svoje karte dok silaze niz stepenice.

Kada sam bio na severnoj tribini, to se nije ledalo. Takođe se nije gledalno na nekim manjim utakmicama, kao i utakmici reprezentacije.
 
E, odlično.

Za razliku od komšijske televizije, ovde neće glavni arhivski snimci biti sa tri dobijena derbija u nizu iz sredine devedesetih, zatim, sećanje na poraz od Groningena sa mnogo golova, ili na eliminaciju Kvins Park Rendžersa - moći ćemo da se podsetimo mnogo ozbiljnijh uspeha...
 
Svejedno, studio opet izgleda kao kod lokalne TV iz Donjeg Neradovca.
 
Vrh