Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Vidim dosta primedbi.. Je l' ima neko predlog kako da se rese klime? Jer ipak treba ljudi na +35 stepeni da nekako prezive..
 
Spustiš roletnu, otvoriš prozore tokom noći da bude promaja. Ne kuvaš sarmu dok je vruće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665906#p665906:2c5bopsr je napisao(la):
indigo » Сре Окт 02, 2019 8:49 pm[/url]":2c5bopsr]Vidim dosta primedbi.. Je l' ima neko predlog kako da se rese klime? Jer ipak treba ljudi na +35 stepeni da nekako prezive..
Мени за ове старе зграде пада на памет кибицфенстер са интегрисаном спољном јединицом климе у горњем делу.
 
Meni su od klima gore ove žice što čine da grad izgleda ko favela. Više ni Bog ne može da pohvata od čega su i kuda vode.
 
image.png


evo napravio sam koristan priručnik za ulepšavanje zgrada :) :)
 
Genijalno! :lol:
I najbitnije od svega - jednostavno, da korisnici uputstva mogu da isprate! :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666246#p666246:16swe8ok je napisao(la):
maršalsavo » Čet Okt 03, 2019 10:09 pm[/url]":16swe8ok]
image.png


evo napravio sam koristan priručnik za ulepšavanje zgrada :) :)
Još da podigneš malo spratnost, čisto da bude vidljivija i to je to. :lol:
 
Ovo je sjajno !!!

Samo dodaj jos:

2. Zastakliti i dozidati/prezidati/obmotati

4. Postaviti naprednu tehnologiju za hvatanje signala i rashladjivanje na krov i zid

5....i OTKUP laptopova
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666410#p666410:3b8bndj8 je napisao(la):
lukarts » Pet Okt 04, 2019 1:23 pm[/url]":3b8bndj8]mislim da fali nadogradnja posle 4 faze :)

Kosi krov OBAVEZNO !!!

+ Zauzumanje zajednicke prostorije u prizemlju i pretvaranje u stambenu jedinicu :D
 
Bravo za prikaz, ali nadogradnja (prvo legalna, a onda i divlja) kao i promena geometrije prozora (kako spoljašnjih okvira, tako i unutrašnjih pregrada), prosto moraju da se nametnu u spisak.
 
A izolacija na par delova fasade za one koji su pristali da plate i naravno rupa u fasadi za onog ko nije platio za demit.
Dodati spisku i ofarbane pojedinacne delove terasa u drečavim bojama po ukusu stanara.
 
Ništa bez krovne badže gde joj mesto nije ali i lučnog krova

Razmišljam da staviš badžu na lučni krov :)
showImage.php
 
Jel ova nadogradnja na Zelenjaku bila ili je dosla u paketu sa obnovom fasade?
U svakom slucaju greota za ovako lepu zgradu...
31db0ca65ee8d656834f8522cea07244.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Prosto neverovatno...u centru grada nakon sto je grad ulozio nas novac da se sredi zgrada , metastazira ovako nesto i nikom nista...dzaba nama sve dok ne profunkcionise pravna drzava i dok ne pocnu zakoni da se sprovode...
 
Интернационалних бригада или Хаџи Милентијева.
 
Pustimo Beograd na trenutak i skoknimo do nama toliko dragog Pariza.

Kada smo vec kod izuzetno korisnih SV snimaka koje nam je podario Google, gde mozemo pronaci pregrst vaznih informacija, pre svega vizuelnih hteo bih da ukazem na efekat pariske i londonske CECEsije. Tj, na ono kako mi to ovde volimo da zovemo u Beogradu.

Moram da priznam da sam se bas iznenadio trazeci nesto po Parizu na mapi, ali to nije jedini slucaj u Parizu, toga ima masa sada i po Londonu (ovo mi je definitivno sada potvrdilo to).

Pre neki dan, slucajno sam naisao na jedan objekat u Parizu na uglu dve ulice, ali mi je Streetview bio upaljen na 2008. godini (kada je Pariz prvi put pokriven), kliknuo sam sasvim slucajno na 2018. godinu i zaprepastio se.

O cemu se radi. Zapravo zainteresovalo me je gradiliste koje je sada aktuelno na toj lokaciji (Rue Jean Jaurès).

Zgrada na uglu je 2008. godine ovako izgledala:

Pogledajte prilog 5

2018. dakle prosle godine, ona izgleda kao da se nadogradjuje:

Pogledajte prilog 4

Medjutim nece biti da je tako, stara zgrada je u potpunosti srusena (nije neka velika steta za Pariz), da bi uskoro trebalo da se zavrsi ovo:

Pogledajte prilog 3

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1



Dakle Villa Juletta koja apsolutno imitira nekoliko prevazidjenih arh pravaca. Necu da kazem da je ovo lose, ili da sa druge strane opravdava da je dobro samim tim sto se ovo desava u Parizu, ali ocigledno da je ovo postao globalni trend.

Mada ovako ajde da kazemo elegantne retro zgrade definitivno imaju vise duse i privlacnije su za obican narod (koji nije nikada izucavao stilove ili estetiku). U takvoj zgradi se mozda covek oseca otmenije? To je vec stvar psihologije :)

A mozda se nekom od francuskih finansijera, investitora ili arhitekata slucajno pokvario avion, pa je morao prinudno sa sleti u Skoplje :lol:

Eto mozda odakle im inspiracija :)

link:
https://www.google.com/maps/@48.8811034 ... 384!8i8192
 
Pun je Pariz ovakvih zgrada ima ih na stotine i to je trend koji postoji oko 15 godina već ako ne i više. Mnogo kvalitetnije su u odnosu na Beogradsku CECEciju.
Postavio sam primere takvih zgrada pre par godina kako bi prikazao taj trend u novogradnji koji uopšte nije mali već zauzima ne mali procenat svih izvedenih objekata u Parizu u poslednje vreme.
 
Vrh