Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665796#p665796:qozwer09 je napisao(la):
Zuma » Sre Okt 02, 2019 4:25 pm[/url]":qozwer09]Nema ništa od mog potoka i vodopada. Teško je ovde očekivati nešto kreativno i različito. Počeli da glođu krečnjačku stenu u osnovi ostataka zidova. Oslobođeno je još prostora i priprema se armatura za neki beton. Nadam se da neće neki kafić da se okoristi okolnim zidovima.

file.php

Ideja sao potokom i vodopadom je nesto najbolje sto sam video na ovom forumu i nesto sto bi bila prava turisticka atrakcija i simbol Beograda. To sto tako nesto nece biti ostvareno, pokazuje da jos uvek placamo cenu komunizma. Prostakluk koji je tada zasejan, zilav je poput korova i jos dugo dugo nece Srbiji dati da progleda. A komentari koji na ovom forumu podrzavaju kafic, samo jos vise to potvrdjuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665759#p665759:2vtmhmev je napisao(la):
Tikvica » Sre Okt 02, 2019 1:11 pm[/url]":2vtmhmev]Koliki je stepen ludila i bezvlašća na kraju bi na taj potok/fontanu neko prikačio svoju kanalizaciju.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Pa prikacili bi ovi sto kazu da je to kic. I ne samo sto bi prikacili kanalizaciju, nego bi nuzdu vrsili u njemu. :bash:
 
Očigledno je potok i vodopad ipak bilo nerealno očekivati uzevši u obzir standarde i praksu koja nas okružuje. Ali onda sam očekivao da će shvatiti bar toliko da je 20 metara visinske razlike od Karađorđeve do Kosančićevog venca (i nešto manje do mosta i stanice GSP-a) idealno za pokretne stepenice i zaista previše da se masovno i često savlađuje peške. To je recimo nekih 6 spratova visine kod velikih stepenica. Nije baš za svakoga, a naročito za starije ljude. Pa da će bar ostaviti mesto za pokretne stepenice koje sam takođe ucrtao, a koje bi morale postojati i pored velikih i pored malih stepenica. To više nije neka lična estetika nego nužnost i obaveza da se obezbedi elementarna pristupačnost za sve kategorije građana. A ovde za njih ima mesta i ne bi previše odudarale od okoline, što je inače prilično teško naći i postići.

file.php
 
Зар на том месту није дугорочно планиран метро мост паралелан са Бранковим. Излазио би из земље баш на врху степеница.
 
Mislim da će metro ići ispod Save ali u blizini mosta negde.
 
Vodopad na ovom mestu me potseca na vodopade u Italiji. Cak bi umesto travnjaka mozda moglo i neko malo jezero.

depositphotos_140810442-stock-photo-sunny-view-of-fontana-dellovato.jpg


14_Fontana_Rometta_DSC_6067.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666198#p666198:3fg6m55i je napisao(la):
Nurko7000 » 03 Oct 2019 06:07 pm[/url]":3fg6m55i]Зар на том месту није дугорочно планиран метро мост паралелан са Бранковим. Излазио би из земље баш на врху степеница.

Takav je bio plan za LRT.
A metro će prvo da "prioritetno" poveže Makiš i Mirijevo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666155#p666155:1w8k7veo je napisao(la):
DraganSt » 03 Oct 2019 03:33 pm[/url]":1w8k7veo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665759#p665759:1w8k7veo je napisao(la):
Tikvica » Sre Okt 02, 2019 1:11 pm[/url]":1w8k7veo]Koliki je stepen ludila i bezvlašća na kraju bi na taj potok/fontanu neko prikačio svoju kanalizaciju.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Pa prikacili bi ovi sto kazu da je to kic. I ne samo sto bi prikacili kanalizaciju, nego bi nuzdu vrsili u njemu. :bash:

Da mi je znati samo iz kog si ti ormana pa ispao?

Ovi sto kazu (citaj ja) da je to kic (a ja sam rekao da KOKETIRA sa kicom) su upravo i uradili (citaj ja) ovu montazu vodopada koji se tebi neizmerno dopada.
Meni se ideja sa vestackim potokom ne dopada jer ne vidim potrebu za tim zaista.

Elem, ovo s tribinama pitaj Boga na sta ce da lici na kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666153#p666153:2omgqtnf je napisao(la):
DraganSt » Čet Okt 03, 2019 4:30 pm[/url]":2omgqtnf]
Ideja sao potokom i vodopadom je nesto najbolje sto sam video na ovom forumu i nesto sto bi bila prava turisticka atrakcija i simbol Beograda. To sto tako nesto nece biti ostvareno, pokazuje da jos uvek placamo cenu komunizma. Prostakluk koji je tada zasejan, zilav je poput korova i jos dugo dugo nece Srbiji dati da progleda. A komentari koji na ovom forumu podrzavaju kafic, samo jos vise to potvrdjuje.
Bi sigurno, do Zelenjaka bi se napravio red turista.
 
U Beogradu se ne treba plašiti jačih akcenata, neobičnih, kreativnih i originalnih rešenja. On je isuviše puta rušen, bio tragično siromašan, vodili su ga primitivni ljudi i gazile strane vojske. Hteli su da bude, i gradili su ga kao Mađarski, Nemački, Turski, Krajiški, Jugoslovenski i još svakakav. Pa je kasno da se (sem na posebnim mestima) ustežemo zbog čuvanja klasične lepote, nekog sklada ili stilske ujednačenosti koje najčešće nema. Drugde bi nešto kao vodopad ili veštački potok u sred grada odudaralo od okoline i bilo viđeno kao kič. Kod nas su i ruševine od krstarećih raketa normalna pojava i prihvaćeni deo gradskog pejsaža. Zbog toga bi se malo duha, smelosti i mnogo kreativnosti divno uklopilo upravo u takvu raznovrsnost doživljaja grada koji nije kao drugi. Da li je nešto kič ili ne zavisi i od konteksta, a on je u Beogradu sasvim poseban. Tu posebnost treba dalje da razvijamo, a ne da je se stidimo. Potok, vodopad, pa čak i jarko osvetljni i bujni, možda i viseći vrt ispod ogromne metalne konstrukcije pune ofarbanih cevi koja glumi jednu novu vrstu gradskog neba (sa koje ionako padaju pravi vodopadi tokom svake veće kiše), odmah ispod visokog klasičnog zida od tesanog kamena i dve ogromne žute svetljke na ulazu u stepenište, zašto da ne? To već više nije oponašanje ničega, pa nije ni kič.
 
Некоме је и цвеће кич. Али било би добро да нам неко до дежурних стручњака каже нешто више о кичу. Па да размотримо да ли и нешто сасвим природно и здраво може да буде то, а нешто што је ту већ скоро па читав век, река аутомобила, је врхухнац људских достигнућа и стваралаштва.
 
Zuma, bez ljutnje, ali šta ti je zanimljivo u potoku i to veštačkom?
Meni bi taj deo da postaviš potok ličio najviše na ova bosanska etno sela, samo bi još vodenički točak falio i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666200#p666200:4avvwt56 je napisao(la):
DraganSt » Чет Окт 03, 2019 7:11 pm[/url]":4avvwt56]Vodopad na ovom mestu me potseca na vodopade u Italiji. Cak bi umesto travnjaka mozda moglo i neko malo jezero.
depositphotos_140810442-stock-photo-sunny-view-of-fontana-dellovato.jpg

Похваљујем идеју о потоку и водопаду, слажем се са Зумом. Али, не верујем да су власти у стању да брзо и способно реагују на тако добре замисли.

На сликама су делови парка с водоскоцима Виле д'Есте у месту Тиволију тридесетак километара од Рима, који представља у свету јединствено дело парковског уређења, хидрауличко-инжењерског умећа и уметности скулптуре. Рад водоскока и фонтане, као и чудесних оргуља које аутоматски свирају, засновани су на природном паду воде, без пумпи. Скупо за одржавање појединцима и породицама који су били међу најбогатијим у свом времену. Био сам тамо пре две и по године, неупоредиво је с било чиме до друге половине 20. века, наглог развоја технологије и великих државних и приватних пројеката.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%92%D ... 1%82%D0%B5

Што се кича тиче, Фонтана ди Треви у Риму би била његов добар пример да није изванредне скулпторске композиције која је њен главни део.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666259#p666259:3p6r4vf0 je napisao(la):
Corradi » 03 Oct 2019 09:34 pm[/url]":3p6r4vf0]Zuma, bez ljutnje, ali šta ti je zanimljivo u potoku i to veštačkom?
Meni bi taj deo da postaviš potok ličio najviše na ova bosanska etno sela, samo bi još vodenički točak falio i to je to.
Šta je zanimljivo? Voda. Čisti vazduh, hladi ga, umiruje ljude, popravlja raspoloženje, prijatnim šumom vode pokriva večnu buku grada i, u ovom slučaju, mosta. Pošto smo ubetonirali i sproveli u kanalizaciju toliko prirodnih izvora i potoka u Beogradu, mogli bi smo jedan i da napravimo, bar u parku Nesvrstanih i na par desetina metara ispod mosta. Gde je još u centru ostao neki potok? Ja sam predlagao i jedan od izvora u podrumu hotela Moskve, niz padinu Terazijske terase, pa sve do Save, kroz Beograd na vodi. Beograd je ustvari i naseljen zbog svojih reka, živeo od njih i opstao samo zbog njih. Reka je u grbu. Zašto onda u njemu nema daleko više vode? Da ne spominjem modernu ekološku arhitekturu i nove principe po kojima se priroda (pa čak i kompletan vodeni ciklus) MORA ukomponovati u grad i postati njegov integralni deo. Ali prava priroda, a ne tu i tamo simbolični cvet, travka, ili osakaćeno drveće koje glumi drvored, a sastoji se od dve grane i tri lista pošto velika krošnja iritira narod kome su još na umu sela kao nešto negativno, iako su neki modrnizovani seoski aspekti odavno postali kompliment za velike zagađene gradove, a ne pokuda. Evo kako se sve pokušava uvući voda i vodeni tokovi u moderni grad. On više ne sme da ostane samo asvalt i beton. To je zastareo, previše redukovan pristup. Mnogi drugi materjali i ambijenti su i poželjini i mogući kao "urbani".

The-Australian-Garden-by-Taylor-Cullity-Lethlean-and-Paul-Thompson-01.jpg

outdoor-waterfall-500x500.jpg

53e2535d49b13.image.jpg

Artful-Rainwater-Design-at-Penn-State.jpg

04d870a8ea66b4030853afd6d7d8cbf2.jpg

5f457c4e677973ffbd14c833ea12be3f.jpg

Spain2008_%20sevilla_24.jpg

tumblr_nr8jpc8NgN1rs5eudo1_1280.jpg

Teardrop-Water%20Wall_0.jpg

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666217#p666217:a17yj7rp je napisao(la):
Corradi » Čet Okt 03, 2019 9:55 pm[/url]":a17yj7rp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666153#p666153:a17yj7rp je napisao(la):
DraganSt » Čet Okt 03, 2019 4:30 pm[/url]":a17yj7rp]
Ideja sao potokom i vodopadom je nesto najbolje sto sam video na ovom forumu i nesto sto bi bila prava turisticka atrakcija i simbol Beograda. To sto tako nesto nece biti ostvareno, pokazuje da jos uvek placamo cenu komunizma. Prostakluk koji je tada zasejan, zilav je poput korova i jos dugo dugo nece Srbiji dati da progleda. A komentari koji na ovom forumu podrzavaju kafic, samo jos vise to potvrdjuje.
Bi sigurno, do Zelenjaka bi se napravio red turista.

Drago mi je sto se slazes sa mnom. U tom redu bi bili i oni koji uzivaju u lepoti i onima poput tebe koji bi dosli da vide kic, da slikaju pa da posle u svom selu pricaju o kicu koji su videli u prestonici.
 
Нажалост нема ништа од водопада, добијамо потенцијално сметлиште испод трибина.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666259#p666259:21jm0s9g je napisao(la):
Corradi » Čet Okt 03, 2019 11:34 pm[/url]":21jm0s9g]Zuma, bez ljutnje, ali šta ti je zanimljivo u potoku i to veštačkom?

Bez ljutnje, ali ti to ne mozes da shvatis. Kao sto je mom umu tesko da shvati teoriju relativnosti i kako to moze vreme da prolazi sporije ako se covek krece brze, tako i ti ne mozes da shvatis lepotu potoka i vodopada. Jedina razlika izmedju mene i tebe je sto sam ja svestan toga da ne razumem, pa se ne smejem onima koji pricaju o teoriji relativnosti.

Uzgred, pozdravljaju te "glupi" Slovaci iz Kosica, grada na istoku Slovacke. Sagradili potok kroz beton. :lol: Nadam se da ces im oprostiti na gluposti.

Reinterpretation-of-the-Cermel-Creek-in-the-Main-Street-in-Kosice-Source-Photograph-by.png
 
Da li je izašla neka informacija kako će da izgleda taj prostor?
Da li su postavili tablu na gradilištu? Da li je ovo u sklopu projekta uređenja Karađorđeve, tj. da li je ovo bilo prikazano na javnom uvidu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666335#p666335:8jdmv0vx je napisao(la):
DraganSt » Pet Okt 04, 2019 10:30 am[/url]":8jdmv0vx]

Bez ljutnje, ali ti to ne mozes da shvatis. Kao sto je mom umu tesko da shvati teoriju relativnosti i kako to moze vreme da prolazi sporije ako se covek krece brze, tako i ti ne mozes da shvatis lepotu potoka i vodopada. Jedina razlika izmedju mene i tebe je sto sam ja svestan toga da ne razumem, pa se ne smejem onima koji pricaju o teoriji relativnosti.

Uzgred, pozdravljaju te "glupi" Slovaci iz Kosica, grada na istoku Slovacke. Sagradili potok kroz beton. :lol: Nadam se da ces im oprostiti na gluposti.

Reinterpretation-of-the-Cermel-Creek-in-the-Main-Street-in-Kosice-Source-Photograph-by.png
Složio bih se sa tobom, ipak ne mogu da shvatim lepotu žubora potoka, zvuka zvona na ovnu predvodniku, oglašavanja petla u cik zore i sl., jednostavno nemam taj senzibilitet, ali verujem ti da je to nešta posebno.

Što se tiče ove turističeke atrakcije, malo sam izguglao i vidam da ima i u Krnjači.

Puek9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVRBN01EQV8vYmJmNjAwNjRmYjM3MDMyYTllMzFkOTA5MjYxNzUxNzguanBlZ5GTAs0C5ACBAAU
 
Тако изгледа сваки ћошак, жбуње, испод сваког степеништа где има шупљинa, у жардињерама, на сваком напуштеном плацу, око контејнера, око сплавова на води, по градилиштима...
 
Дошљак":3az999fe je napisao(la):
Тако изгледа сваки ћошак, жбуње, испод сваког степеништа где има шупљинa, у жардињерама, на сваком напуштеном плацу, око контејнера, око сплавова на води, по градилиштима...
Za sve to su krivi NATO, Masoni Vatikan i ljudska prava i gej lobi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Па НАТО због санкција којима је наш народ осиромашен духом па је постао немаран за околину и чистоћу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666558#p666558:anlaydfy je napisao(la):
unedfined » Pet Okt 04, 2019 8:36 pm[/url]":anlaydfy]
Дошљак":anlaydfy je napisao(la):
Тако изгледа сваки ћошак, жбуње, испод сваког степеништа где има шупљинa, у жардињерама, на сваком напуштеном плацу, око контејнера, око сплавова на води, по градилиштима...
Za sve to su krivi NATO, Masoni Vatikan i ljudska prava i gej lobi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Pa i jesu krivi Nato, Masoni, Vatikan. To je 30% posledica ropstva pod Trcima, a 70% posledica komunizma. A gde je izmisljen komunizam? U Nemackoj. Gde su Nemci izvezli komunizam? Na istok i jug, tacnije u slovenske zemlje. Lenjin koji je bio na carskoj poternici, diplomatskim vozom je poslat iz Evrope u Rusiju da organizuje revoluciju. Odmah posle zavrsetka revolucije, oduzuje se svojim nalogodavcima: Rusija izlazi iz Prvog svetskog rata i Nemackoj poklanja Ukrajinu, Poljsku i Finsku (to su tada bili delovi Rusije). Tako da si potpuno u pravu, krivi su ti sto si ih nabrojao.
 
Vrh