Šta je novo?

Компјутери и технологија

I ne treba. Kretenski i ograničeni telefoni koji služe samo i isključivo za fotkanje i jedino što im valja je senzor kamere i ništa više.
 
Ne bi se baš složio sa tim da su iphone telefoni loši. Mene najviše nervira na njima glupi iTunes sa sinhronizacijom, to ne mogu da svarim. Tačno je da je IOS zatvoreni sistem ali još više je zatvoreniji za korisnike u Srbiji a to već nije do telefona.
Inače izuzetno su brzi telefoni, ne trokiraju, ne usporavaju, sve radi na njima i od svih telefona najviše drže cenu.
 
to je odlika svih Apple uređaja. MacBook je recimo najbolja radna mašina koju neko može da ima za mnoge delatnosti. Zašto muzičari, menadžeri, dizajneri, i mnogi drugi koriste Macove - ne zbog jabuke na pozadini nego što su najstabilnij. Potpuna usaglašenost softvera i hardvera, gde je sve testirano i gde ne postoji opasnost od nekompatibilnosti komponenti kao kod post-IBM PC mašina gde svaki računar ima bezbroj kombinacija čipova, memorija itd i onda imamo probleme sa trokiranjem, bsod i ostalo. Mada verujem da ni Windows laptopovi koji koštaju kao uporediv MacBook ne zaostaju nimalo za njim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666872#p666872:323wicy7 je napisao(la):
Djole Pevcanin » 05 Oct 2019 08:13 pm[/url]":323wicy7]Jel može neko detaljnije da mi pojasni šta je cashback i čemu zaista služi nije mi baš jasno... (nemam vremena za guglanje)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Na svaki dinar/euro/dolar koji potrošiš preko Apple kartice, odredjeni iznos ti se vrati nazad. To postoji već kod drugih kartica, nije Apple inovacija u pitanju.
 
Provukao sam je milion puta, ali pitam jer mi je jedna bu****** došla na posao i tražila lične podatke i kao on od toga živi itd. da ne dužim.
 
Jel neko za Galaxy Fold? 8)
Inace, nevezano za to... Malo me frustrira sto jos nema u prodaji zvanicno iPhone 11 i 11 Pro.
Ne znam sta cekaju? Zainteresovani ljudi se polako hlade, ukljucujuci i mene...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mRTdee6u6ZE[/youtube]
 
Xiaomi je keva samo to imam da kažem. Davanje preko 60000 na telefon je čisto rasipanje.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kad spojiš korisno i dobro onda nije, uzeo sam paket 20 GB i dodao 5 evra mesečno (ukupno 40) za Huawei P30 Pro. Ispala odlična ponuda.
 
Neka hvala, ja ću kupiti DSLR ako želim da fotkam.

Pojavio se Redmi Note 8 Pro sa 4 zadnje, 64 odnosno 12 ili 16MP, 5 ili 8 i dve od 2 MP. Velika mana mu je MediaTek procesor.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Imam aparat ali me mrzi da ga vucaram. Ovako tel otključaš i slikaj.
Mediathek su osakaćeni I slabi procesori. Ne samo što je aparat usporen već i kamere imaju skromnije mogućnosti.
 
Zato sam i gledao da uzmem tekefon sa kvalitetnim procesorom. Kamera kod RN 7 nije loša, kažu da je bolje slikati sa instaliranom Google kamerom međutim meni deluje da nema nikakve razlike.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nije baš da nema razlike.

Tačka (tap) fokusa i ekspozicije je ista na oba kadra koji su kropovani 100%.

Fabrička kamera
https://i.postimg.cc/sVFnkZsK/01redminote7osnovna.jpg
01redminote7osnovna.jpg


Gcam
https://i.postimg.cc/w6hWgTBz/02redminote7gcam.jpg
02redminote7gcam.jpg
 
Plašim se da ne upropastim kameru, skinuću opet jer mi je nešto jako čudno bilo, kao da gcam fokusira sa više osvetljenja. I naravno podešavanja aplikacije jer ih nisam baš skapirao (tako ti je to kad si imao telefon star 7 godina preko 4 godine, nisam duduk za tehnologiju).

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Verzija koju sam instalirao pre ove je novija i kao da je kamera šira, samo ne znam da li to ima ikakve veze tj. da li je verzija bitna?

EDIT: Vraćam noviju ova mi smeta.
 
Kako noviju, ovo je poslednje verzija BSG developera koja se pokazala kao najbolja.

Instaliraj obe kamere tu što kažeš noviju i ovu što sam ti predložio i napravi fotografiju sa iste pozicije i postavi na postimages u punoj rezoluciji da vidimo razliku.
 
Zeznuo sam se, ta tzv. novija je nečiji edit. Vratio sam ovu tvoju. Opet mi je čudna i previše osvetljava prilikom fokusiranja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Evo fabrički softver i kamera na Huawei P30 Pro.
Sve fotografije su rađene po mraku.













 
Ne može da se poredi.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pa nije kamera toliko bolja koliko je telefon skuplji ;)

Koristim fotoaparat tako da mi kamera na telefonu nije prioritet pri kupovini.
 
Nije ni meni bila, samo sam hteo,da se otarasim kršine koja je tada bila pri crkavanju. Šta se više isplati, fotoaparat ili telefon?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pa zavisi kakve slike želiš da pravis. Ako hoćeš neke umetničke ili ako hoćeš bar da se baviš amaterskim fotografisanjem ali da to bude više od stiskanja na jedno dugme, to nećeš nikad uraditi uspešno sa telefonom.
Zna se šta je fotoaparat i čemu služi.
 
Upravo tako, stim što za relativno mala sredstva možeš kupiti polovno telo aparata i objektiv.
 
Apsolutno i dodao bi da je mnogo važnije kupiti dobar objektiv nego telo.
A obično ljudi rade obrnuto.
 
Vrh