Šta je novo?

Terazijska terasa

Nije slika najava za bilo kakve radove, nego čist promo Beograda na vodi, jer ta ekipa smatra da je ovo prelep pogled.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529690#p529690:icumr0uq je napisao(la):
zexland » 02 Apr 2018 07:16 pm[/url]":icumr0uq]Oduzice se to i vise jer prosto ne postoji mogucnost za domacu ugradnju jos uvek. Cim smisle nacin kako i tu da se ugrade, i da namaknu opstu dobit ima da "nikne" kao BNV.
Kakво наивно размишљање. Изградње метроа су доказано једни од пројеката са највећим учешћем корупције, и западне компаније су експерти за то.
 
Inače, kad smo na temi već, iznikla je nova zgrada u ovom delu, gore u Lominoj, videćemo kako će se uklopiti kada je završe.

Za sada se uklapa sa ovim treš bilbordima.
 
Ali zar se nije pričalo da je sve do Kraljice Natalije predviđeno za rušenje zbog gradnje auto tunela?
 
Deo sa slike je deo ulice Gavrila Principa koji se nalazi preko puta osnovne skole "Isidora Sekulic" i nisam siguran da se na taj deo mislilo kad je rec o rusenju. Ako neko zna vise neka me ispravi.
 
Ljudi, znate sta...ja sam dosao na ideju da mi lepo na Terazijskoj terasi sazidamo jednu lepu crkvu sa elementima neobaroka i vizantije i da resimo taj prostor jednom za svagda, a i lepo bi se uklopila uz Moskvu i Balkan, te bi cinila jednu celinu.

Ispod buduce crkve bi se nastavila Terazijska terasa, e sad da li je i dalje u planu rusenje ova dva bloka ispod do buduceg tunela u Gavrila Principa to ne znam...

Sto se mene tice ne moraju ni da se ruse, jer izgradnjom BNV-a prvobitna ideja spustanja TT-a do obale Save pada u zaborav.

Jedan lep sakralni objekat bi zaista akcentovao i donekle oziveo ovaj deo grada, a Beograd bi dobio neku svoju malu varijantu Sacré-Cœur-a sa sve terasom koja bi se nastavljala iza crkve.

Takodje i za vreme praznika ovaj deo Terazija bi isto bio jako provlacan za posetioce i vernike, a ne zaboravimo da se upravo kod Terazijske cesme i lomi cesnica - eto inspiracije :)

Terazijsku cesmu bi samo kasnije trebalo pomeriti zarad simetricnosti da bude centrirana u odnosu na Moskvu / Balkan i crkvu.

Evo kako bi to i izgledalo u nekoj mogucoj realnosti:
 
E pa meni se ovo baš svidja!
Znam da se mnogima neće dopasti ali meni ovo bas dobro izgleda kao u nekom italijanskom gradu.
Svaka čast za hrabrost!
+1
 
Људи, ово и није тако лош предлог. Подржавам идеју.
 
На жалост положај не одређује уобичајена естетика него канони. На којој страни се поставља улаз, а на којој олтар ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667299#p667299:jhqeuheh je napisao(la):
zexland » Pon Okt 07, 2019 1:05 am[/url]":jhqeuheh]Ljudi, znate sta...ja sam dosao na ideju da mi lepo na Terazijskoj terasi sazidamo jednu lepu crkvu sa elementima neobaroka i vizantije i da resimo taj prostor jednom za svagda, a i lepo bi se uklopila uz Moskvu i Balkan, te bi cinila jednu celinu.

Ispod buduce crkve bi se nastavila Terazijska terasa, e sad da li je i dalje u planu rusenje ova dva bloka ispod do buduceg tunela u Gavrila Principa to ne znam...

Sto se mene tice ne moraju ni da se ruse, jer izgradnjom BNV-a prvobitna ideja spustanja TT-a do obale Save pada u zaborav.

Jedan lep sakralni objekat bi zaista akcentovao i donekle oziveo ovaj deo grada, a Beograd bi dobio neku svoju malu varijantu Sacré-Cœur-a sa sve terasom koja bi se nastavljala iza crkve.

Takodje i za vreme praznika ovaj deo Terazija bi isto bio jako provlacan za posetioce i vernike, a ne zaboravimo da se upravo kod Terazijske cesme i lomi cesnica - eto inspiracije :)

Terazijsku cesmu bi samo kasnije trebalo pomeriti zarad simetricnosti da bude centrirana u odnosu na Moskvu / Balkan i crkvu.

Evo kako bi to i izgledalo u nekoj mogucoj realnosti:
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php


Svaka cast Zex, odusevljen sam. Prateci tvoje ideje i predloge...da se ja pitam i odlucujem, ti bi bio gradski urbanista.
 
"...ja sam dosao na ideju da mi lepo na Terazijskoj terasi sazidamo jednu lepu crkvu"

Crkve gradi Crkva, pa ne možemo Mi da odlučujemo o tome ili o lokaciji za crkvu.
 
Zanimljiva ideja ali mi se ne dopada tu.Stari Zeksov projekta bi realno uz par dorada mogao zaista da se realizuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667358#p667358:fqu4wc2c je napisao(la):
dragan » 07 Oct 2019 09:21 am[/url]":fqu4wc2c]"...ja sam dosao na ideju da mi lepo na Terazijskoj terasi sazidamo jednu lepu crkvu"

Crkve gradi Crkva, pa ne možemo Mi da odlučujemo o tome ili o lokaciji za crkvu.

Apsolutno mozemo. Ako narod zeli crkvu na tom i tom mestu, crkva ce izaci u susret (jedva ce docekati zapravo). Tako je bar po svim selima i gradovima do sada bilo unazad vekovima. Crkve se grade zbog ljudi i gradi ih narod, ali svakako je da se crkva pita.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667405#p667405:2gtgdut1 je napisao(la):
zexland » 07 Okt 2019 11:55 am[/url]":2gtgdut1]Ako narod zeli crkvu na tom i tom mestu, crkva ce izaci u susret . . .
Pa, ti ode do Naroda :) . . . moraće da se raspiše jedan referendum.
Ako i bude ja ću glasati protiv, jer bi crkva zatvorila pogled na Savu
i Novi Beograd, ionako je ta vizura upropašćena sa izgradnjom BnV.
 
Postoji pogled, ali je narušen. . . a, objekat crkve bi zaklonio i ono malo Sunca i svetla.
 
S obzirom na to da su ovi eksperti na vlasti upropastili pogled i poentu terase, ovo je zanimljiva ideja... Medjutim, toranj i ulaz moraju biti kao na slici da bi činili smislenu celinu sa Moskovom i Balkanom ali - to je nespojivo sa orijentacijom pravoslavnih crkava, barem kod nas.

Pohvale za ideju, u svakom slučaju!
 
Svaka čast na trudu Zex...odličan kao i obično...jedino što mi je to na neki način Skopje2014...možda ako bi napravio neki moderan verski objekat...
 
и ја сам за то. мени се лично, не свиђа идеја цркве на том месту
 
Vrh