Šta je novo?

Razni projekti

Vezano za “Novi Dorćol” (www.novidorcol.rs), dosta loš i konfuzan sajt uzevši u obzir veličinu projekta.

Ko zna ko im je ciljna grupa kad pokušavaju da prodaju Dorćol kao lokaciju... Najmanje informacija ima o samom objektu koji deluje naprednija A-blokovska arhitektura, na mestu gde ne pripada.
 
Nisam razumeo oko ciljne grupe i Dorćola lokacije? Lokacija je odlična, trenutno zapostavljena ali se brzo menja što i treba ipak je centar grada...
 
Primetio sam da ovaj stambeni projekat nema temu ovde, a pošto smatram da je zanimljiv rešio sam da ga okačim pa da podelimo mišljenja. Meni deluje vrlo pristojno.

https://m-invest.rs/objekti-u-ponudi/st ... at-square/

Stambeno-poslovni objekat Square se nalazi u Beogradu na opštini Voždovac. Objekat ima mogućnost prilaza iz dve ulice Vojvode Stepe 391 i naselja Stepa Stepanovic. Objekat ima 74 stana, lokale, poslovne apartmane i garažu. Stambene jedinice od 40 do 60 kvadrata će biti opremljene električnim podnim grejanjem, a stambene jedinice od 60 do 140 kvadrata toplotnim pumpama i podnim grejanjem.

- Sistem grejanja i hladjenja – Toplotne pumpe, podno grejanje, fan coil uređaj za grejanje i hlađenje
- Obrada fasadnih zidova – Termo blok 20cm, kamena vuna 12cm, silikatnim akrilnim malterom u kombinaciji sa dekorativnim ciglama
- Zidovi između stanova – Zvučna izolacija, termo blok, mineralna vuna, gips ploča
- Stolarija – PVC stolarija šestokomorna sa troslojnim niskoemisionim staklom punjenim argonom
- Podovi – Kompozitni parket visokog kvaliteta, švajcarskog proizvođaca
- Keramika – Italijanska i španska keramika
- Sanitarije – Italijanske i nemačke sanitarije renomiranih proizvođača
- Ulazna vrata – Sigurnosna vrata
- Lift – Električni lift

rCloJIh.jpg


zqHuxBW.jpg


CvjZsVz.jpg


vbbRyrh.jpg


931gmOW.jpg


ygao5Uq.jpg
 
Evo kako napreduju radovi na razvojno stomatološko-istraživačkom i implatološkom centru sa podzemnom garažom.

Iz Nebojšine ulice.

I5fvbyI.jpg


1xNA2hd.jpg


AIXF67F.jpg


Sa druge strane.

kX2Ricf.jpg


1plNc5b.jpg
 
Da li će se "City Residence Vračar" nalaziti tačno preko puta onih par ruina sa Ciganima (ugao Gospodara Vučića i Ustaničke) , na velikoj praznoj parceli ili malko iznad? Vidim da će se voditi kao Gospodara Vučića 1.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668731#p668731:wduxfcch je napisao(la):
Vaske » Čet Okt 10, 2019 8:41 pm[/url]":wduxfcch]Primetio sam da ovaj stambeni projekat nema temu ovde, a pošto smatram da je zanimljiv rešio sam da ga okačim pa da podelimo mišljenja. Meni deluje vrlo pristojno.

https://m-invest.rs/objekti-u-ponudi/st ... at-square/

Stambeno-poslovni objekat Square se nalazi u Beogradu na opštini Voždovac. Objekat ima mogućnost prilaza iz dve ulice Vojvode Stepe 391 i naselja Stepa Stepanovic. Objekat ima 74 stana, lokale, poslovne apartmane i garažu. Stambene jedinice od 40 do 60 kvadrata će biti opremljene električnim podnim grejanjem, a stambene jedinice od 60 do 140 kvadrata toplotnim pumpama i podnim grejanjem.

- Sistem grejanja i hladjenja – Toplotne pumpe, podno grejanje, fan coil uređaj za grejanje i hlađenje
- Obrada fasadnih zidova – Termo blok 20cm, kamena vuna 12cm, silikatnim akrilnim malterom u kombinaciji sa dekorativnim ciglama
- Zidovi između stanova – Zvučna izolacija, termo blok, mineralna vuna, gips ploča
- Stolarija – PVC stolarija šestokomorna sa troslojnim niskoemisionim staklom punjenim argonom
- Podovi – Kompozitni parket visokog kvaliteta, švajcarskog proizvođaca
- Keramika – Italijanska i španska keramika
- Sanitarije – Italijanske i nemačke sanitarije renomiranih proizvođača
- Ulazna vrata – Sigurnosna vrata
- Lift – Električni lift

rCloJIh.jpg


zqHuxBW.jpg


CvjZsVz.jpg


vbbRyrh.jpg


931gmOW.jpg


ygao5Uq.jpg


Zgrada sa strane Stepe naselja izgleda luksuznije nego sa stuge ali generalno lepa zgrada, da malo podseti sta znači luksuz ove sto su kupili stanove u stepi pošto su im se stanovi prodavali po cenama kao da je elitno naselje u pitanju a ne Soc gradnja....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668152#p668152:cjvj594y je napisao(la):
Johnest_Hon » 09 Oct 2019 10:00 am[/url]":cjvj594y]Nisam razumeo oko ciljne grupe i Dorćola lokacije? Lokacija je odlična, trenutno zapostavljena ali se brzo menja što i treba ipak je centar grada...
Ja isto mislim da je lokacija odlična (i tek će biti zbog linijskog parka umesto pruge, itd), te me je i začudilo zašto toliki trud ulažu da umesto samog kompleksa i stanova prodaju tj obrazlažu lokaciju, kojoj ne treba poseban uvod. Očigledno su procenili da ciljna grupa ne misli kao ti i ja, te im je potrebno dodatno ubedjivanje.
 
Tako je...samo kažeš Stara Hercegovina je pored i gde ćeš bolji marketing...ili za ciljnu grupu Đura bar... :D
 
Kad smo već kod Novog Dorćola, evo nešto iz komšiluka

Projekat Duga
https://www.urban-developers.com/srb/projekat-duga

Планирани стамбено-пословни комплекс Дуга се налази у старом делу Београда, на десној обали Дунава, у делу општине Палилула познатом као Вилине воде.

Пројекат се планира на локацији некадашње фабрике боја и лакова Дуга, на ивици некадашње индустријске зоне, где су у складу са Планом детаљне регулације града Београда планирани стамбени и комерцијални садржаји. Положај комплекса прати линију укинутог железничког коридора који ће бити замењен зеленим појасом, по плану за урбани развој обода старог Београда.

Површина земљишта је око 100.000 м2 а укупна површина пројекта је око 230.000 м2 што укључује стамбене и пословне зграде.

Детаљну студију прве фазе пројекта тренутно разрађује архитектонски биро Хлавачек и партнер из Чешке

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669450#p669450:3h36ztvx je napisao(la):
zexland » 13 Oct 2019 12:52 pm[/url]":3h36ztvx]Koliko stamebnjaka pa ovo je haos...zida se vise nego izmedju dva rata.
Izgleda da krupni kapital svoje projekte koncentriše u blizini najavljene prve trase metroa, što može da bude indikator da će se metro u predloženoj trasi ipak graditi (iako vlastima po pravilu i sa razlogom ne verujem ništa). Ili indikator da je trasa nekako tim diktirana... Konkretno BGH2O, Skyline, KMR, Novi Dorcol, Duga, Luka Beograd, itd. Sve je to bukvalno na trasi planirane prve linije.
 
+1 Srdjane, dobro si to primetio, kad se sagleda situacija, zaista se gradi ili se planiraju zgrade na trasi prve linije metroa.
 
zivim u beogradu u naselju koje je izgradjeno pre nekih 45 godina na trasi planirane linije metroa, uz jos 3-4 naselja na istoj trasi. pametnome dosta
 
Pa ako si na mestu aktuelne trase i ako izguraju celu priču dobićeš metro, to bi trebalo da te raduje.
 
Nema to veze sa metrom, ali ima sa tertnim vozovima koji su tuda prolazili.
Zeleni pojas koji se vidi na renderu naravno da investor nije ostavio od svoje parcele, već je to bivša pruga. Zbog nje do sada i nije građeno, jer u krugu od oko 100 metara od pruge nije pogodno za stambene objekte zbog vibracije i buke...
 
ok, dodatno objasnjenje

planiranje masovne izgradnje na planiranim trasama metroa nije nesto sto bi ikoga trebalo da cudi, tako se radi u celom svetu a na primru mog naselja vidi se da se radilo i ovde.

aktuelna trasa ce biti izgradjena samo i iskljucivo ukoliko ovi budu imali vremana da svoje planove sprovedu do kraju. promenom vlasti doci ce do promene trase

ps. niko od nas nece dobiti metro, metro cemo platiti. kada to shvatimo mozda cemo se i boriti da za nase pare izgradimo ono sto nam treba a ne ono sto ce uterati pare u dzepove onih koji ce, kako ti kazes, izgurati celu pricu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669457#p669457:1do0k5ks je napisao(la):
srdjan » 13 Oct 2019 01:19 pm[/url]":1do0k5ks]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669450#p669450:1do0k5ks je napisao(la):
zexland » 13 Oct 2019 12:52 pm[/url]":1do0k5ks]Koliko stamebnjaka pa ovo je haos...zida se vise nego izmedju dva rata.
Izgleda da krupni kapital svoje projekte koncentriše u blizini najavljene prve trase metroa, što može da bude indikator da će se metro u predloženoj trasi ipak graditi (iako vlastima po pravilu i sa razlogom ne verujem ništa). Ili indikator da je trasa nekako tim diktirana... Konkretno BGH2O, Skyline, KMR, Novi Dorcol, Duga, Luka Beograd, itd. Sve je to bukvalno na trasi planirane prve linije.

Stvarno odlicno zapazanje ! Ali pazi zida se bukvalno po citavom Beogradu i u kvartovima gde metroa nece biti mozda nikada.
 
Zida se, što bi se reklo “za svačiji džep”. Mene to ne čudi uzevši u obzir unutrašnje migracije i konstantan priliv ljudi u Beograd, koji traje već godinama.

Povukao si lepu paralelu sa periodom izmedju dva rata, čini mi se da je i tada kao i sada dosta toga gradjeno tj kupovano sa rentijerskom logikom. Ali me sve to jako brine, pre svega zbog neadekvatne saobraćajne i svake druge infrastrukture grada da primi toliki broj ljudi, a potom jer se druge sredine prazne na račun Beograda.
 
Tako je. U kraljevini je makar spratnost bila dosta manja po tadasnjem sirem centru. Sve gde tada bilo predvidjeno P+3 ili max P+4 sada je minimum P+7+1. Beograd ukoliko ne pozuri sa razvojem infrastrukture uopste, biti vrlo brzo paralisan grad. Ne moze ovoliko da se gradi i toliko novih ljudi da dolazi u grad koji prebacuje 2.5 miliona, a da i dalje nemamo makar iole razvijenu zeleznicu, makar 2 linije metroa, zavrsenu obilaznicu i jos dva ringa makar.

Mislim da ce spas biti zivot na uzoj a Bogami i siroj periferiji. Sto polako ali sigurno postaje trend u Beogradu. Ziveti mirnije i humanije na makar 12-20km od centra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669450#p669450:1sgcg7vl je napisao(la):
zexland » 13 Oct 2019 12:52 pm[/url]":1sgcg7vl]Koliko stamebnjaka pa ovo je haos...zida se vise nego izmedju dva rata.
Ali nigde ni jednog znacajnog poslovnog objekta a o visokim zgradama da ne pricam. Stanovi i stanovi + trzni centri i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669555#p669555:crubcgjk je napisao(la):
zexland » 13 Oct 2019 19:07[/url]":crubcgjk]Tako je. U kraljevini je makar spratnost bila dosta manja po tadasnjem sirem centru. Sve gde tada bilo predvidjeno P+3 ili max P+4 sada je minimum P+7+1. Beograd ukoliko ne pozuri sa razvojem infrastrukture uopste, biti vrlo brzo paralisan grad. Ne moze ovoliko da se gradi i toliko novih ljudi da dolazi u grad koji prebacuje 2.5 miliona, a da i dalje nemamo makar iole razvijenu zeleznicu, makar 2 linije metroa, zavrsenu obilaznicu i jos dva ringa makar.

Mislim da ce spas biti zivot na uzoj a Bogami i siroj periferiji. Sto polako ali sigurno postaje trend u Beogradu. Ziveti mirnije i humanije na makar 12-20km od centra.

Ма какви. Не требамо да толеришемо глупост као остали. Сад можда као лекцију и треба да пусте да се тотално паралише, онда лепо декларација да је град непогодан за живот и лепо сви да се врате окле су дошли. А неће нико правити проблем јер никог неће ни бити у држави
 
Излазак Београда на реке и замена индустријског - стамбеним ткивом је дуго очекиван догађај. Али таква места заслужују нешто много авангардније и занимљивије од преласка новобеоградског урбанизма и архитектуре из доба давно истрошеног коцкастог модернизма на другу страну Саве.
 
Ma samo nek nam se taj kockasti modernizam Novog Beograda ne preseli na desnu stranu Beograda ponovo i biće dobro.
Stari deo grada je već zatrovao na par mesta i biće potrebne decenije da se promene te fasade da bi ti objekti ličili na nešto ali dobro sto su bar počeli sa tim.
Modernizam je inace jedini arhitektonski pravac koji je doživeo da prilikom rekonstrukcije izmene potpuno fasade kako bi bio izbrisan sa lica mesta i otišao u večna lovišta.
 
Vrh