Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

Pa kad nije problem da se pešači i da se ne parkira pod prozorom , što je onda problem proširenje Makenzijeve?
 
Ne znam da li si probao da se parkiras na Vracaru nekad? To bilo gde je nigde!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa kad je garaža skupa...
To bi isto i ja mogao da te pitam za Savski venac , gde stanujem. Generalno , problem je u mnogim opštinama sa parkiranjem , pa opet ne mislim da to treba da bude razlog da se ništa ne radi po pitanju funkcionalne uređenosti saobraćajnica (iscrtavanje parking mesta ne podrazumevam pod pomenutim). Imam kola , ali opet smatram da grad ne treba da postane neizdrživo nefunkcionalan zbog tih istih kola (prilagođavanja saobraćajnica većinom za njih). Što više garaža i razumna mesečna cena za parking mesto , to bolje.
 
14000 dinara mesecno, bez garancije da ima slobodnog mesta. Meni mnogo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mesto bude rezervisano kada se plaća mesečni zakup.
Drugo , apropo prvobitne cene koju si napisao , ili 14.000 nije 200€ ili je € naprasno oslabio.
 
Mesto nije rezervisano, ako se hoce rezervisano jos je skuplje. 200 evra sam napisao na pamet, bez provere. Ne pravi se pametan, 14 soma je dzabe, jel?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Manje nego 200€ u svakom slučaju , jer si rekao da zakup košta kao iznajmljivanje stana 200 - 300 €. Ne pravi se pametan. :)
 
Sad zato sto je manje treba gradjanima Vracara je*******ati majku zato sto imaju garazu a ne koriste je, a ona je prosto dzabe. Prosto greota koliko je dzabe a zvrji prazna. Ja se izvinjavam svim forumasima sto sam se drznuo da nagadjam da zakup garaze kosta 200 evra, a on je tricavih 14 hiljada dinara, sto iz korena menja stvar!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa koliko košta garažno mesto po raznim novogradnjama? Ne sviđa ti se što nemaš gde da parkiraš? Dobro znaš šta bih ti rekao (ne samo ja), ali o tome smo već dosta puta pričali, pa neću da započinjem ponovo raspravu i na ovoj temi.
 
Ja čim isparkiram kola , znam da kada se budem vratio , da neću naći slobodno mesto. Ali ne kukam na sav glas zbog toga , nego se snalazim kako znam i umem. Isto i kada treba da idemn kod nekog u goste , ili da obavim neki posao u gradu. Vidim prvo da li mogu da idem kolima ili mi je isplatljivije gradskim prevozom , pa se onda upustim u "avanturu". O svakodnevnom parkiranju u mom naselju , ljudi sa Banjice , Miljakovca i Kanarevog brda , pošto je to poslednje mesto van parking zone , da i ne govorim. A haos je i kada igraju Zvezda i Partizan. Nikada mi zbog toga nije palo na pamet da kažem da treba da se suzi Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića kako bi se napravila parking mesta. A svakako ne dajem odokativnu procenu da iznajmljivanje garažnog mesta košta kao iznajmljivanje stana , kada to u suštini nije ni polovina cene.
Grad je paralisan neuređenjem saobraćajnica koje su nam ostale iz perioda komunizma , a koje je vreme odavno pregazilo , pa tako imamo Saobraćajnice na Lekinom brdu , Marinkovoj Bari i Medakoviću , koje su same po sebi toliko široke da se jedva dvoja kola mimoiđu , a gradski prevoz teramo tuda. I na sve to , još i one koliko toliko prohodne ulice smo suzili zbog parking mesta. A sve zarad toga što je lakše ne raditi ništa teže od držanja četke za farbu , i umno i fizički , nego uključiti malo mozak i naći rešenje koje će biti iole funkcionalno. I na kraju , kada se neko u retke petke seti da bi mogla neka uska saobraćajnica da se uredi , i da bude jedan "čep" manje , krenu ljudi da se bune što se baš njima ukidaju parking mesta , a ne tamo nekom drugom , a u haosu i jedni i drugi. Gde god može da se proširuje , sa ili bez rušenja , treba da se radi.
Vojislava Ilića se prođe za desetak minuta max , a onda se zaglaviš na potezu od Žičke do Slavije , pa putuiješ više nego kroz Vojislava Ilića. I to je OK sve dok se ne dira u svetinju zvanu "parking mesto" , po mogustvu još i da je pod prozorom.
 
Ko hoce da zivi u centru, nek pesaci. Evo kod mene na Vidzi mesta koliko hoces, biju ko nece. Ionako oni sto zivu u centru mrzi ih da mrdnu guzicu dalje od nogokruga, dalje od kruga dvojke ne idu jer to je selo.
 
Svetinja parking mesta, sjajno, sjajno!

Evo prosvetlili ste me, sad stavljam auto i stan na oglas, selim se na selo. Sve cu uraditi samo da periferija ne trpi.

Jer mi iz kruga dvojke smo najgori sljam, ne damo nikome da zivi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da nije parking mesto svetinja , ne bi se bunio što se širi Makenzijeva.
Ne misle svi ljudi iz kruga dvojke da je sve van te zone selendra i da ne treba da mrdaju odatle , isto kao što ne misle ni svi van kruga dvojke da su ljudi u krugu dvojke besnji skorojevići.
 
Evo ja stavio na oglas svoja tri automobila, a sutra idem u agenciju da oglasim svoj stan od 150 kvadrata. Kupujem kucu u Meljaku, visak poklanjam Vesicu da ih upotrebi kako misli da treba.
Ajd uzdravlje!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669935#p669935:3gry1r15 je napisao(la):
Ventilator_BGD » Pon Okt 14, 2019 10:28 pm[/url]":3gry1r15]Ko hoce da zivi u centru, nek pesaci. Evo kod mene na Vidzi mesta koliko hoces, biju ko nece. Ionako oni sto zivu u centru mrzi ih da mrdnu guzicu dalje od nogokruga, dalje od kruga dvojke ne idu jer to je selo.

Šta je "Vidzi"?
 
@Johnest_Hon

hvala! pretpostavio sam ali bolje da proverim :)

@Ventilator_BGD

srpska sela su uglavnom lepa, a "Vidzi" treba sravniti sa zemljom i sagraditi sve izpočetka
 
Nije Vidikovac tako loš , ima lepih delova , ali nije ni nešto za padanje u nesvest.
 
Мекензијева јесте тешко проходна, али зато што је једнако широка Његошева пасивна, слично је са прометном Светогорском и пасивном Косовском. Али то није тек случајан пропуст саобраћајне струке...
 
Можда би решење било да Мекензијева има један смер, а Његошева други, и да троле имају своју издвојену трасу. Најбитније је да се најзад уведу дрвореди.
 
Много њањавите без разлога - лепо као у Јапану немаш своје паркинг место не можеш ни да имаш ауто и крај готово свако размишљање ван тога је укинуто

А и, јел би стварно сметало врачарлијама да живе у контејнеру на годину дана док се лепо све то смеће тамо не реконструише како треба? Вероватно, сметаће им пословни ривали... А можда и не јер иовако су начичкани ко у Каулуну :bash:
 
Opština najavila juče da će 2020. Grad raditi širenje Žičke i Makenzijevu kao i južni Bulevar. Za Žičku sumnjam dok mi je Makenzijeva skroz realna sa sve parcelizacijom koju vrše trenutno.
 
Жичка и није толико спорна (ситни локали и уџерице с циганима, видели смо сад како се то завршава и за мање битну ствар). Цара Николаја око ГСПа је критичнија
 
Можда не би било лоше да моторни саобраћај од Крста иде Милешевском и после пијаце Његошевом, а троле и стаза за бицикле улицама Цара Николе и Мекензијевом ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670870#p670870:58gcs36g je napisao(la):
SRBO » Čet Okt 17, 2019 8:03 pm[/url]":58gcs36g]Жичка и није толико спорна (ситни локали и уџерице с циганима, видели смо сад како се то завршава и за мање битну ствар). Цара Николаја око ГСПа је критичнија

Kod gsp-a se nista ne rusi. Samo onaj cosak sa Maksima G.
 
Vrh