Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Poštovani

na skupštini stanara smo rešili da promenimo profesionalnog upravnika i umesto njega postavimo upravnika iz sopstvenih redova.Ukoliko sam lepo razumeo jedini način na koji može biti plaćen taj upravnik je ugovor o delu koji povlači sa sobom plaćanje penzionog,zdravstvenog i poreza?Da li postoji drugi način?I kakva su vasa iskustva sa naplatom tekuceg odrzavanja preko infostana(koliki je njihov fee) ili je bolje ostati na posebnom računu?predpostavljam da je laksa naplata preko infostan?

hvala na vašem vremenu :gobb:
 
to prvi put čujem za ugovor o delu sa plaćanjem poreza i zdravstvenog za upravnika u svojstvu domaćeg lica .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661844#p661844:3d7c0vrc je napisao(la):
hobotnica » Čet Sep 19, 2019 5:13 pm[/url]":3d7c0vrc]to prvi put čujem za ugovor o delu sa plaćanjem poreza i zdravstvenog za upravnika u svojstvu domaćeg lica .
Pa ako ces da ga placas mozda moras da imas neku formu, neki ugovor.Mislim ni ja nemam pojma pitao sam ranije...
 
Pozdrav svima,

Zna li neko kakva je procedura za raskid ugovora sa Gradskim stambenim, i da li postoji ta mogucnost ako je zgrada u minusu?

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Beli985":3ffz07b1 je napisao(la):
Pozdrav svima,

Zna li neko kakva je procedura za raskid ugovora sa Gradskim stambenim, i da li postoji ta mogucnost ako je zgrada u minusu?

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Oni su maksimalno zakomplikovali to, mi smo probali i kad su krenuli da nam ređaju, odustali smo.
Kako vidimo u prethodnim postovima, postali su još bezobrazniji...
A ako ste u minusu tek, verujem da nema šanse dok ne izmirite to....
BTW, mi im se obratili za ponudu za sređivanje hodnika i ulaza zgrade (krečenje sa gletovanjem) i dobili ponudu koja je na oko ok, ali bez ikakvih detalja u smislu koliko se gletuje, da li se skida površinski sloj na ulazu (to su neke sitne pločice) itd....
Ono što je mene iznerviralo je da jažu da je bio njihov čovek, snimio situaciju, ali niko od stanara ili upravnik nije bio sa njim niti ga je iko video...


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nama su za : krecenje 250 m2 , struganje stare boje i gletovanje 120 m2 i bojenje metalnog gelendera 20 m2 tražili bezobraznih 170.000 dinara.
Moram da napomenem da je ponuda bila da se kreci obicnom poludisperzijom da ne pomisli neko da je u pitanju neka Oikos dekorativna tehnika :)

Sto se tice otkaza, do skora su trazili samo odluku stanara a otkazni rok je bio 6 meseci , toliko pise nama u ugovoru a verujem i svima vama jer je ugovor tipski.
 
Градско стамбено је једна опасна мафија са којом је тешко изаћи на крај.
 
Hocemo da otkazemo ciscenje preko GS i da angazujemo privatnu firmu za to. Elem kako ide naplata kod tih privatnika? Da li salju uplatnice svakom stanu? To bi bilo najidealnije jer niko u zgradi nece da skuplja pare ko ranije. I ako neko ima iskustva koja je procedura za otkazivanje kod GS ciscenja?

Za sad bi to prvo odradili kasnije mozda i vidimo da otkacimo GS.

I ako bi mogle neke preporuke za privatnike koji rade ciscenje, predpostavljam da je sve bolje od ovog sto nudi GS.
 
Kod mene je Jedra. Šalju svakom stanu uplatnicu svakog meseca.
Naravno da je bolje nego pre kada su sa jednom vodom prali par spratova.
 
Poštovani forumaši,

Stiže zima i opet me navodi na razmisljanje o centralnom grejanju. Naime zgrada kojom upravljam je iz 84-te godine i jako je dobra fasada u pitanju ima spolja ciglu sa unutrašnjim šupljinama pa iza stiropor pa unutra opet šuplje blokove sa komorama, vecina stanara je stavilo pvc stolariju medjutim stanovi od 74 kvadrata plaća 8.400 mesecno racun za centralno grejanje i mislim da je previse jer zgrada je zaista kvalitetno odradjena i ne smatram da spada u C kategoriju u koji je verovatno smestena po pitanju energetske efikasnosti i želeo bi da nekako smanjim troskove grejanja jer bukvalno jedu porodične budžete i godisnje ode preko 100.000 samo na grejanje i zelimo to da smanjimo al ne znamo kako, ne znam koliko bi kostala procena i izrada energetskog sertifikata...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662016#p662016:1cds623v je napisao(la):
Beli985 » Thu Sep 19, 2019 11:55 pm[/url]":1cds623v]Pozdrav svima,

Zna li neko kakva je procedura za raskid ugovora sa Gradskim stambenim, i da li postoji ta mogucnost ako je zgrada u minusu?

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Naravno kada svaki dolazak "majstora" i ako ne poprave kvar na liftu debelo fakturisu. Liftovi su im glavne si.se.
Kada su suzavali stakla na vratima lifta to su uradili ko nogom i trajalo je deset dana sve na teret zgrade.
Ako lift izdrzi dva meseca bez popravke evo ih majstori ka rade neki servis i crkne u troku od tri dana. pa sve jovo nanovi.. banda
Da mi je da ih skinem sa odrzavanja pim.
 
da li neko zna koliko otprilike košta sredjivanje fasade? u pitanju je predratna zgrada od pet spratova. zgrada je pod zaštitom i na nekom tamo spisku planirana za sredjivanje (detalji nejasni) ali tu se onda ionako radi samo ulična strana pa bolje da mi to poguramo i uradimo sami.
 
Imam pitanje oko pp zaštite. Pored pp aparata ispravnih hidranta, plana evakuacije šta je još potrebno da se ispuni zakonska obaveza? Imamo protivpožarni alarm za koji ne znam da li funkcioniše kao i sirene za koje isto ne znam da li funkcionišu. Ko to održava i ko proverava da li ti uređaji rade? Šta je sa panik svetlom? Piše da instalacije panik svetla održava gradsko stambeno u sklopu redovnog održavanja Da li to uključuje i instalaciju same sijalice? Da li je neophodno da protivpožarni aparat bude i u podrumu?
 
I još jedno pitanje, kako mogu da proverim da li lift u zgradi ima sertifikat? Imam utisak da nije u potpunosti ispravan a ovi iz GS čini mi se da ga otaljavaju. Da se nekom nešto ne desi pa bude SZ kriva jer ima neispravan lift.
 
Dal je pravo mesto za pitanje - potrebna firma koja se bavi krecenjem. Potrebna za krecenje ulaza. Stambeno dalo bezobrazno visoku cenu. Dajte predloge...
 
nena964":wkx5x6m6 je napisao(la):
Dal je pravo mesto za pitanje - potrebna firma koja se bavi krecenjem. Potrebna za krecenje ulaza. Stambeno dalo bezobrazno visoku cenu. Dajte predloge...
Izvinite , jel imate i možete da podelite tu ponudu stambenog za krečenje?
Pošto su oni nama dali koliko toliko ok ponudu što se tiče cene, ali bez dovoljno detalja u ponudi što nam je bilo sumnjivo pa smo tražili razjašnjenje detalja, a onda muk!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kakva su iskustva sa firmom HouseMan? Prelazimo na profi upravnika a oni su bili da nam predstave svoju ponudu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673347#p673347:3hqt1mq2 je napisao(la):
SerbPacker » Pet Okt 25, 2019 10:52 am[/url]":3hqt1mq2]
nena964":3hqt1mq2 je napisao(la):
Dal je pravo mesto za pitanje - potrebna firma koja se bavi krecenjem. Potrebna za krecenje ulaza. Stambeno dalo bezobrazno visoku cenu. Dajte predloge...
Izvinite , jel imate i možete da podelite tu ponudu stambenog za krečenje?
Pošto su oni nama dali koliko toliko ok ponudu što se tiče cene, ali bez dovoljno detalja u ponudi što nam je bilo sumnjivo pa smo tražili razjašnjenje detalja, a onda muk!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
moja preporuka je da izbegavate bilo kakve ponude gradskog stambenog jer u 99% slučajeva šalju najjeftinijeg ponuđača sa nekog tendera, koji niti ima kvalitetne radnike niti koristi kvalitetan materijal. Jedina prednost je to što svoje usluge fakturišu kroz infostan pa je naplata lakše sprovodljiva, makar prinudno, od situacije u kojoj imate nesložan komšiluk gde neke komšije prosto ne žele da uplate pare za konkretan posao
 
Da li bilo ko osim profesionalnog upravnika može da ima u uvid u stanje na racunu zgrade?
 
Kod mene se na svakom sastanku deli izvod iz banke za proteklih mesec-dva (od prethodnog sastanka) pa svi onda gledaju na šta se trošilo
 
Dzangrizalo":ujytap26 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673347#p673347 je napisao(la):
SerbPacker » Pet Okt 25, 2019 10:52 am[/url]":ujytap26]
nena964":ujytap26 je napisao(la):
Dal je pravo mesto za pitanje - potrebna firma koja se bavi krecenjem. Potrebna za krecenje ulaza. Stambeno dalo bezobrazno visoku cenu. Dajte predloge...
Izvinite , jel imate i možete da podelite tu ponudu stambenog za krečenje?
Pošto su oni nama dali koliko toliko ok ponudu što se tiče cene, ali bez dovoljno detalja u ponudi što nam je bilo sumnjivo pa smo tražili razjašnjenje detalja, a onda muk!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
moja preporuka je da izbegavate bilo kakve ponude gradskog stambenog jer u 99% slučajeva šalju najjeftinijeg ponuđača sa nekog tendera, koji niti ima kvalitetne radnike niti koristi kvalitetan materijal. Jedina prednost je to što svoje usluge fakturišu kroz infostan pa je naplata lakše sprovodljiva, makar prinudno, od situacije u kojoj imate nesložan komšiluk gde neke komšije prosto ne žele da uplate pare za konkretan posao
Pa zapravo, to sa naplatom je, da tako kažem, najveći problem...
Mi imamo dva stana koja plaćaju ono osnovno, ali su nagovestili da "nemaju i neće da plate" bilo šta dodatno.
Tako da je plaćane kroz "uplatnicu infostana" jedino rešenje jbga...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh