Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Кров није проблем, јер постоји и спрат изнад тако да јбг њему ће прокишњавати

Лифтови, притисак и грејање су исто зезнути, мада и даље то само у случају неких кварова...

Е сад искочио је и неки стан на врху Руда, сем наведених проблема (који важе за све високе објекте) има ли неких других специфичности баш везаних за Рудо?
 
Nije to samo do kvarova. Leti je uvek slabiji pritisak vode, a grejanje gubi deo toplote dok prođe sve stanove ispod.
Mislim da Rudo nema problema sa grejanjem, jer je odmah pored toplane, ali je to ujedno i najveća mana (dimnjak je previše blizu)
 
Rudo je kao i ceo Konjarnik "zazidan" i odsečen iza Autokomande. Neposredno okruženjue je uprkos novogradnja budževinama koje su se opasno približile "starom" Konjarniku i dalje jako lepo. Verovatno najbolji pogled u gradu.

Sve na Despota Stefana možeš da vagaš zagađenje i gužvu sa "15 minuta peške do Trga" i busevi za svugde i pešački pristup celom krugu dvojke.
 
Da li neko ima info kakve su zgrade na ul. Marijane Gregoran, Karaburma preko puta bioskopa Slavica? Koliko znam gradjene su 70tih ali izgledaju mi solidno.
 
Kakva je situacija sa placevima na Ledinama?
Vidim da se kuce rasirile skroz od B. Kose pa do ograde aerodroma.
Nasao sam par interesantnih placeva u tom delu, cene se krecu od 4500e do 6000e/aru.
Zanima me kakva je sudbina svih tih silnih kuca koje su napravljene tik uz ogradu aerodroma?
Ja sam gledao placeve u Rembrantovoj ulici, doduse ja bih to za montaznu halu, (magacin), pa me zanima sta mislite o kupovini placa na tom potezu?
Zivim na B. Kosi, tako da bi mi to bilo super jer bi mi posao bio blizu, tacnije blize, takodje dobavljaci sa kojima radim su mi na tom potezu tako da mi sa tih strana to odgovara.
Avioni u niskom letu ti nadlecu iznad placa to znam, ali opet, necu tu ziveti tako da to mi nije vazno.
Vise me brine da li cu ikada taj objekat moci da posedujem legalno, posto se tu ne zna ni sta je gradj. ni poljo. zemljiste, ni sta je zeleni pojas, ni bela zona, uopste jedna konfuzija, a kucice nicu kao pecurke posle kise :)
 
Ta ulica je samoj osi piste, suludo je bilo šta tu kupovati...
 
Da li neko ima iskustva/informacije/savete u vezi kupovine stama u zgradi na cijem krovu se nalaze antene mobilne telefonije?
Ukoliko se stan nalazi na pretposlednjem spratu, kako izmeriti nivo elektromagnetnog zracenja?Da li neko zna kompaniju, osobu, instituciju koja se bavi time?
Zgrada nema nikakvu dokumentaciju u vezi merenja, atesta i slicno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667583#p667583:3j1eel84 je napisao(la):
Tintoreto » 07 Окт 2019 06:41 pm[/url]":3j1eel84]Kakva je situacija sa placevima na Ledinama?
Vidim da se kuce rasirile skroz od B. Kose pa do ograde aerodroma.
Nasao sam par interesantnih placeva u tom delu, cene se krecu od 4500e do 6000e/aru.
Zanima me kakva je sudbina svih tih silnih kuca koje su napravljene tik uz ogradu aerodroma?
Ja sam gledao placeve u Rembrantovoj ulici, doduse ja bih to za montaznu halu, (magacin), pa me zanima sta mislite o kupovini placa na tom potezu?
Zivim na B. Kosi, tako da bi mi to bilo super jer bi mi posao bio blizu, tacnije blize, takodje dobavljaci sa kojima radim su mi na tom potezu tako da mi sa tih strana to odgovara.
Avioni u niskom letu ti nadlecu iznad placa to znam, ali opet, necu tu ziveti tako da to mi nije vazno.
Vise me brine da li cu ikada taj objekat moci da posedujem legalno, posto se tu ne zna ni sta je gradj. ni poljo. zemljiste, ni sta je zeleni pojas, ni bela zona, uopste jedna konfuzija, a kucice nicu kao pecurke posle kise :)
@Тинторето, најбоље да се обратиш @Белки, он ће ти најбоље рећи око тога, шта све има тренутно у понуди, да ли је легално или не. Са њим ћеш се најбоље посаветовати јер је он у тој теми тј. то му је посао. Пошаљи му ПП са везом на ову тему.

Можда не би било лоше пре тога да прочиташ постове задње две стране са теме „Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине“, где има један Белкин пост о легалности изграђених зграда на Лединама. То си сигурно прочитао и раније, али да се подсетиш
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... &start=175
 
Ko je pitao za Rudo

Caveat Emptor!
79df99147d6bde1b96ebd539ba460af7.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672647#p672647:1wiuuyvc je napisao(la):
SRBO » Sre Okt 23, 2019 7:11 am[/url]":1wiuuyvc]Давно је то било, то је малтене сређено
Ok onda dugo nisam prošetao tim platoom jer je meni tabla bila šok.
 
Ма табла стоји ту баш дуго мислим да је никад нису ни скинули, мада технички гледано та фасада никад није ни завршена (а пошто кошта једно 4 милиона евра да се уради како ваља, са садашњим системом размишљања неће ни бити)
 
Ne znam da li su nešto radili u međuvremenu, ali prošle godine je fasada bila u katastrofa stanju. Na mnogo mesta je otpao beton i viri armatura iz nje.
 
Е па не знам шта се тачно мисли под тим средили, вероватно су само одвалили све што може да се одвали да нема шта пасти више

Мада биће великог хватања за незгодно место пошто једно 90% тих масовних зграда нема нормалну изолацију
 
da li postoji opasnost da dug za infostan koji prodavac ima predje na kupca stana. Dug je ogroman, prodavac smatra iz nekog razloga da ne treba da ga plati i nece da ga plati. svi kazu da kupac ne treba da brine, ali eto brinem
 
nensav":ybspbft1 je napisao(la):
da li postoji opasnost da dug za infostan koji prodavac ima predje na kupca stana. Dug je ogroman, prodavac smatra iz nekog razloga da ne treba da ga plati i nece da ga plati. svi kazu da kupac ne treba da brine, ali eto brinem
Od pre nekoliko godina, Infostan je prešao "na ime".
Ali najbolje je da odeš do Infostana i pitaš...
Ja sam kod jednog stana imao situaciju nekog duga tipa 1 mesec...
U Infostanu rekli : Donesite kupoprodajni ugovor da uradimo "presek" i sve ok...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li se negde mogu dobiti detalji o hipoteci tj kreditu? Gledao sam eKatastar, pod teretima na objektu piše samo hipoteka i nema više informacija o tome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685499#p685499:26gfi8cn je napisao(la):
Dart » Sre Dec 04, 2019 5:55 pm[/url]":26gfi8cn]Da li se negde mogu dobiti detalji o hipoteci tj kreditu? Gledao sam eKatastar, pod teretima na objektu piše samo hipoteka i nema više informacija o tome.

Možete u katastru izvaditi prepis lista nepokretnosti gde će svi podaci o hipoteci (ili drugim upisanim teretima) biti vidljivi. Ili zamoliti nekoga ko ima ugovor sa katastrom, da vam preko eKatastra izvrši uvid - na taj način će podaci biti vidljivi. Preko javnog pristupa eKatastru nije moguće videti detalje.
 
michael":3n300kka je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685499#p685499 je napisao(la):
Dart » Sre Dec 04, 2019 5:55 pm[/url]":3n300kka]Da li se negde mogu dobiti detalji o hipoteci tj kreditu? Gledao sam eKatastar, pod teretima na objektu piše samo hipoteka i nema više informacija o tome.

Možete u katastru izvaditi prepis lista nepokretnosti gde će svi podaci o hipoteci (ili drugim upisanim teretima) biti vidljivi. Ili zamoliti nekoga ko ima ugovor sa katastrom, da vam preko eKatastra izvrši uvid - na taj način će podaci biti vidljivi. Preko javnog pristupa eKatastru nije moguće videti detalje.
A hoće li mu dati tu "proširenu" verziju u katastru tek tako?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Trebalo bi, samo što se to plaća oko 1200 dinara pa naviše. Ako je neka parcela opterećena hipotekama, može da košta i desetine hiljada dinara.
 
Iz ugla agenija za nekretnine (ipak teško ide bez njih, bar su moja iskustva takva)

Šta agenti savetuju potencijalnim kupcima!

Agenti koje se profesionalno bave prodajom nekretnina, uvek potencijalnog kupca pri prvom dolasku u agenciju informišu o nekretnini koju mu predlažu za kupovinu. To znači da je potencijalni kupac potpuno informisan o lokaciji, veličini, spratnosti i ceni tog stana. Agenti uvek predlažu klijentu da slobodno ispred prodavca stana pitaju sve što ih u vezi te nekretnine interesuje, ali da nikako ne pitaju koja je cena nekretnine.

Cena stana je uvek kamen spoticanja između prodavca i kupca, jer kupac smatra da mu svakako mora biti spuštena cena. Međutim ako kupac u datom trenutku ipak pita koja je cena te nekretnine, prodavac skoro uvek odgovara da je cena stana fiksna. Tada situacija postaje neprijatna, ali posledice snosi ipak potencijalni kupac, kome je pre dolaska u razgledanje stana, posebno napomenuto da ne pita u tim trenucima koja je cena nekretnine.

Pregovore oko cene stana trebaju voditi agenti iz agencije za prodaju nekretnina, jer je to na kraju i njihov posao i jer imaju znatno veće iskustvo u takvim situacijama. Zadatak agenta je da pokuša približiti ponudu prodavca sa potražnjom kupca, jer se uvek dešava da se te dve sume uvek razilikuju, ona koju postavi prodavac i onu koju priželjkuje kupac.

Zbog toga je izuzetno važno da kupac prepusti svom agentu sa kojim je i započeo saradnju da radi svoj posao i da mu omogući da on bude pravi i pre svega stručni posrednik između njega i prodavca.


Pregovore oko cene stana uvek treba da vode agenti iz agencija!

Dešava se često da kupci koji žele kupiti neku nekretninu, odmah na početku agentima kažu: „Mi imamo keš“. Agenti često predlažu prodavcima da ne odbace mogućnost kupovine njihove nekretnine putem kredita, jer i taj kredit koji se malo duže čeka u datom momentu postaje ipak gotovina. Prodavci nekretnina u poslednje vreme ipak prihvataju sugestije agenata za prodaju nekretnina da je prodaja nekretnina putem keša ili kredita u suštini potpuno identična.

Jasno je kako se prodavcu nekretnine mora omogućiti da dobije rok iseljenja od 30 dana pa je zaključak kako se i sam kredit za kupovinu te nekretnine može obezbediti u tom roku. Međutim ako je nekretnina prazna i u njoj niko ne živi, keš je u toj situaciji čak poželjan. Kupovina za keš dobija na snazi samo onda, ako je nekretnina potpuno prazna.

Ceo tekst je na http://www.solis-nekretnine.com/blognekretnine/Kako-kupiti-stan-83.html
 
Nije mi baš najjasnije ovo oko "kredita i keša" i kupca stana.
Naravno da je bolji kupac koji kupuje za keš!
Ovo izjednačavanje može da se odnosi jedino na zamerku prodavcu koji kaže:
Hoću samo keš kupce...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pozdrav, tražim bezuspešno garsonjere za kupovinu koju bih izdavao posle.

Koja naselja su dobra za izdavanje studija od 200e?
 
Da li neko ima iskustva sa stanovima u Susedgradskoj ulici na Vidikovcu? U pitanju so duplexi koju su gradjeni oko 1985. Trenutno sam u procesu kupovine jednog, ali sam prilikom peregledanja stana primetio pukotine na zidu u dnevnoj sobi i spavacoj. Vlasnik tvdi da su te pukotine nastale 80tih i da nije sanirano od tada, jer je sam stan u izvornom stanju. Popricao sam i sa komsijom koji kaze da je taj deo registrovan kao kliziste, i da mogu da se nastave takvi problemi. Prema ovoj mapi - https://gis.beoland.com/visios/gisBeoland , taj deo nije registrovan kao kliziste.

j5Uv8Cq.jpg
Slika lokacije u prilogu. Pozdrav
 
Vrh