Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

pa koje su to firme?

pa sta nije tacno u tome sto sam napisao; sin salje roditeljima pare kada ovi umru on prodaje njihovu imovinu i iznosi iz srbije. u najboljem slucaju ce podeliti pare sa jos bratom/sestrom koje je u srbiji, a ako ne, ode sve iz srbije.

znam ja koliko iznose doznake i lepo sam pitao, o veliki ekonomisto, kako to doprinosi proizvodnji i izvozu posto samo to pravi plus?
 
Idi u APR pa pitaj. Nisam ti ja knjigovođa pa da odvajam vreme da tebe zadrtog ubeđujem da Jura, Fiat i arapi nisu jedini koji ovde nešto zapošljavaju.
pa sta nije tacno u tome sto sam napisao; sin salje roditeljima pare kada ovi umru on prodaje njihovu imovinu i iznosi iz srbije. u najboljem slucaju ce podeliti pare sa jos bratom/sestrom koje je u srbiji, a ako ne, ode sve iz srbije.
I ti si ubeđen da to tako ide? Da se svaka priča sa porodicom koja ima nekog gasterbajtera tako završava? Znaš 100 takvih primera pa tvrdiš na osnovu toga?
znam ja koliko iznose doznake i lepo sam pitao, o veliki ekonomisto, kako to doprinosi proizvodnji i izvozu posto samo to pravi plus?
Ne moram da budem ekonomista da bih shvatao kako ulivanje nekoliko milijardi evra (evro, znaš, ona strana valuta... ono što nije dinar) u zemlju svake godine doprinosi: 1) boljem životu njenih građana, što dalje dovodi do: 2) povećane potrošnje i prometa novca i 3) jačanja srpske valute kada se ti evri menjaju u dinare.

To su osnovi ekonomije. Koje ti očigledno ne poznaješ. Što potvrđuje i tvoj stav da se ekonomija svodi samo na proizvodnju i izvoz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673065#p673065:1t3cxb59 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Okt 24, 2019 2:14 pm[/url]":1t3cxb59]Idi u APR pa pitaj.

Ne moram da budem ekonomista da bih shvatao kako ulivanje nekoliko milijardi evra (evro, znaš, ona strana valuta... ono što nije dinar) u zemlju svake godine doprinosi: 1) boljem životu njenih građana, što dalje dovodi do: 2) povećane potrošnje i prometa novca i 3) jačanja srpske valute kada se ti evri menjaju u dinare.

To su osnovi ekonomije. Koje ti očigledno ne poznaješ. Što potvrđuje i tvoj stav da se ekonomija svodi samo na proizvodnju i izvoz.

1. ok, znaci imamo stelt firme za koje ni sam ne znas koje su ali bitno da si ih spomenuo kao: ''sve to spada u neke od čestih biznisa koje naši ljudi iz inostranstva/koji žive u inostranstvu dovode ovde u Srbiju.'' toliko su ceste da ne znas niti jedan jedini primer onako iz glave.

2. lepo te pitam, sta ce taj sin koji salje doznake roditeljima uraditi sa tom njihovom imovinom kad oni capnu (kao sto sam kazes ...evro, znaš, ona strana valuta... ono što nije dinar)?

3. tvoje shvatanje ekonomije je ono sto i dovodi do iseljevanja iz srbije. upravo tog lika koji je otisao u norge ili sverige ili gdegod i tamo otvorio posao a ne u srbiji. i koji sigurno nece otvoriti u srbiji nista i koji ce sigurno izneti svu imovinu koju bude nasledio u srbiji. :wink:
 
Ne bavim se evidentiranjem stranih firmi samo da bih na forumima zatucanim srbendama objašnjavao da ovo nije 1955. godina... :wink:
2. lepo te pitam, sta ce taj sin koji salje doznake roditeljima uraditi sa tom njihovom imovinom kad oni capnu (kao sto sam kazes ...evro, znaš, ona strana valuta... ono što nije dinar)?
A ti misliš da se svaka porodica sastoji od sina/ćerke, majke i oca? I da se tu sve završava?
3. tvoje shvatanje ekonomije je ono sto i dovodi do iseljevanja iz srbije. upravo tog lika koji je otisao u norge ili sverige ili gdegod i tamo otvorio posao a ne u srbiji. i koji sigurno nece otvoriti u srbiji nista i koji ce sigurno izneti svu imovinu koju bude nasledio u srbiji. :wink:
Tako je srbine, nisu krive domaće poglavice i probisveti što već decenijama ispijaju krv ovoj zemlji. Kriv je naš gastos što je otišao da radi nešto umesto da ovde ladi jaja, obitava po političkim skupovima i prodaje čast za kilo šećera i brašna. :lol: :roll:
 
nisam ja nista rekao protiv emigranata jer se slazem nacelno...njihov zivot njihova stvar...ali teza da je emigracija dobra stvar je nortorna glupost. apsolutno je katastrofalna, zemlja gubi sustancu drustva koju ne moze nikako da nadoknadi.
 
A ja sam rekao da je emigracija dobra... gde?
Rekao sam da postoji drugi ugao gledanja na naše gasterbajtere. Koji se ovde u Srbiji zanemaruje.

Sve na ovom svetu ima svoje prednosti i mane. Pa tako i emigracija. Zdrava priča je naći balans između dve krajnosti. Samo što ljudi na ovim prostorima vole da dele sve upravo na dve krajnosti - 100% dobro ili 100% loše.
 
Sta bi bilo kad bi svi otisli? Sadasnji emigranti bi izgubili poziciju da sede na dve stolice. Plati drugu stolicu, pa sedi na dve, ni kod babe nema dzabe.
 
https://www.youtube.com/watch?v=XQzP6-tvk2w

"Ovaj narod u svojoj istoriji nijedan posao nije mogao da završi zbog ja**** i prodanih duša. Nismo nijednom pobedili, a da pre toga nismo debelo izdali... Sami sebe, naravno. Na svaku pobedu imamo dva poraza. Na svakog junaka buljuk izdajnika. A posle nam neko kriv, je li? A za malo vlasti i za malo ćara, spremni smo da izdamo sveee... Majku, brata, sestru, narod, zemlju - sveee! Kako juče, tako i danas... Rđavi smo, škripimo svud'. Više nam nijedno podmazivanje ne pomaže! Moramo da se menjamo celi!"

Ovo je jedina istina.

Kakav to monstrum moraš biti da kažeš za nekog ko je emigrirao da je izdajnik. Niko nije izdao državu, država je izdala sve nas. izdali smo sami sebe, izdali smo svoje pretke. Ja njoj ne dugujem ništa, za 10 godina staža i ostvarenu potrošnju (imam tačnu kalulaciju) svo njeno usrano školstvo, zdravstvo i ostale usluge ja sam debelo preplatio, protivuslugu za istu neću nikada dobiti. Sve što sam naučio, uradio, postigao, uradio sam sam, sistem me je samo usporavao, saplitao, pravio prepreke. Masonerija, Vatikani, komunjare, novi svetski poredak sve je se urotilo samo protivu nas jer smo stariji od ameba, jer smo nebeski narod. A svi pomenuti su nam krivi za bahato parkiranje, za prljavštinu i opštu štroku i za sve ovo što nas okružuje na mikro nivou. Jednostavno evolucija je uradila svoje, iz sve one nesreće za oslobodilačke ratove od 1804-1945 preživeli su najgori, potomci dezertera, onih koji su se "snašli", mulj i talog. Niko, aps. niko ne bi mogao da nas izbuši spolja da mi nismo bušni iznutra.

Egzodus je počeo, poslednja seoba Srbalja je u toku. Ovakvi kakvi smo i bolje je da ne postojimo, doći će neko drugi. Bez ispaljenog metka, dezintegrisaćemo se sami. Sistem koji izjeda samog sebe, svoje ljude bliži se kraju, 30-50g plafon. Ova trenutna kamarila je samo metastaza koja je to višetruko ubrzala. Kao što si imao Marka Miloševića, imao si Radomira Pašića...preslikanu priču, samo 80 godina ranije. Ko je ubio Zorana Đinđića, Aleksandra Obrenovića, Mihajla Obrenovića, Đorđa Petrovića....srpska ruka. Slavimo Vuka Karadžića kao reformatora, običnog pijuna jezuita koji nam je svojim perom naneo više zla nego li najveći grobar Srba, Nikola Pašić kojemu je posvećen jedan od najvećih trgova u Bgu. Ko je prodao solunske ratnike, junake, invalide, čija je socijalna pomoć bila - prosjačenje, pritom samo oni bliski dvoru su mogli biti na potezu Terazije - Kalemegdan. Ko je bila ustaška klika...svi do jednog Srbi konvertiti iz Hercegovine. Keramičar - Gašić (BIA), narkoman Julin ministar odbrane, direktor EPS-a Grčić (vlasnik pečenjare, završio je školu u Sremčici za ometene u razvoju ), Slina (policija), Đurić, Selaković... za sve imam info iz prve ruke...takav šljam je produkt ovog soja, iznegovan je ovde, nije došao sa Marsa. Sa takvima nam nisu potrebni neprijatelji. Meni je sa 17g bilo jasno 1/1 da ovog naroda nema ništa, onda kada je 13og avgusta dvoje dečaka ubijeno u Goraždevcu , u milionskom Vavilonu (BG) niko nije izašao na ulicu da digne glas. Mlad si pa si opet prirodno optimista...utopija. Scenarija, i stanje društva koja sam očekivao za tamo neke 2040 i 2050te sada se dogadjaju. Ovakvoj zemlji ni svoje kosti ne treba ostaviti, a kamoli svoju decu.

Sa kim da živiš ovde, sa kim da menjaš ovu zemlju? Sam si, takmičiš i kolješ se sa državom na svakom koraku(gubiš u svakom slučaju) umesto da si podržan od iste. Šta tek reći za selektivnu pravdu, nepotizam, rajinski mentalitet (stečen u ropstvu pod Turcima), duboku iskompleksiranost (i lažne superiornosti i inferiornosti), opšte neznanje i glupost, nepoštovanje boljih od sebe i pravih autoriteta. Ostaće mi zauvek scena iz Lučana gde više stotina bednika je došlo da podržava komunjarsku sotonu koja vedri i oblači desetinama godina unazad i staje na muku roditeljima koji su izgubili ono najvrednije što su imali, svoje dete. Ovde koje ostao normalan, taj nije normalan. Idem odavde jer pre svega negde tamo je lakše biti i ostati čovek. Sateran sam u tor i tamo i ovde, ali ako ništa taj prvi komšija Turčin makar gleda svoja posla, živi svoj život. Ne želi mi na taj način zlo, i ne uživa u mojoj nesreći onako kako uživa moj komšija ovde.
 
Не желим ти зло, већ срећан пут и сву срећу да нађеш тамо коју ниси могао овде. Све те мане ове земље и народа које си навео стоје, све је тачно што би се рекло "у слово". Међутим мени то није разлог да све напустим и да се искореним. Теби и многима јесте. И то је разумљиво и људски. Не може свако са тиме да се носи. Лакше је бити страни победника.
 
Ko se skim bori da bi imali pobednike ?
Jedino je narod i država gubitnik. Zarad čega, bogaćenja obogaljenih i bahatih.
Dosta.
 
За вас је самоубиство остати. За нас је самоубиство отићи. Дијалог између вас и нас је као дијалог између кнеза Лазара и Бајазита или Милоша Обилића и Мурата у филму "Бој на Косову".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673406#p673406:2cdu8csf je napisao(la):
Astrotrain » 25 Oct 2019 12:08 pm[/url]":2cdu8csf]За вас је самоубиство остати. За нас је самоубиство отићи. Дијалог између вас и нас је као дијалог између кнеза Лазара и Бајазита или Милоша Обилића и Мурата у филму "Бој на Косову".
То је мит. Муратовог сина је верно служио Лазаров син, и заједно су потукли хришћанску коалицију у одсудној бици седам година после Косова поља.
Стварност је обично потпуно другачија од пригодне пропаганде. То на крају и неук човек осети, и спакује кофере...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673406#p673406:2zbq1y8m je napisao(la):
Astrotrain » Pet Okt 25, 2019 12:08 pm[/url]":2zbq1y8m]За вас је самоубиство остати. За нас је самоубиство отићи. Дијалог између вас и нас је као дијалог између кнеза Лазара и Бајазита или Милоша Обилића и Мурата у филму "Бој на Косову".

Zašto Vas i nas? Opet neke glupe podele.

Tačno, upravo neka vrsta samoubistva ostati. Prosto, sa ovakvim ljudima, bez razloga besnim i nervoznim, ovoliki stresom, večitim natezanjima jednostavno sam video da u Srbiji neću živ dočekati penziju (kao i veliki broj mojih kolega). Jedino rešenje je promena sredine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673430#p673430:p0ckye5a je napisao(la):
Žika » 25 Окт 2019, 14:14[/url]":p0ckye5a]

Zašto Vas i nas? Opet neke glupe podele.

Tačno, upravo neka vrsta samoubistva ostati. Prosto, sa ovakvim ljudima, bez razloga besnim i nervoznim, ovoliki stresom, večitim natezanjima jednostavno sam video da u Srbiji neću živ dočekati penziju (kao i veliki broj mojih kolega). Jedino rešenje je promena sredine.

Вас и нас у смислу две групе људи који очигледно различито размишљају а не некаквих крвних непријатеља.

Пантограф":p0ckye5a je napisao(la):
То је мит. Муратовог сина је верно служио Лазаров син, и заједно су потукли хришћанску коалицију у одсудној бици седам година после Косова поља.
Стварност је обично потпуно другачија од пригодне пропаганде. То на крају и неук човек осети, и спакује кофере...

Нисам намеравао да будем историјски тачан него да изразим потпуну разлику и размимолиажење у начину размишљања и начину гледања на ствари која је осликана у споменутим дијалозима у филму а која постоји и у овом дијалогу оних који одлазе и оних који остају.
 
Samoubistvo mog uma i duha je ostati ovde. Ja ne idem zbog para odavde, zarađujem ovde koliko i prosečan čovek na zapadu. Svi koji su mi nešto značili već su na zapadu.
Jedna lasta ne čini proleće (Arno Gujon).

PatriJote i izdajnici, vesele 90-te, to sam čekao. Jedan takav je rekao da ako ne umemo da radimo, umemo da se bijemo. Preostalo nam je za kraj još samo da se poubijamo među samima sobom i stavimo tačku na i. Nacionalizam je poslednje utociste hulja (Samuel Johnson), još lepše je govorio Antonije Pušić, alijas Rambo Amadeus.

Knez Lazar je junak, ali daleko većih junaka imamo u svojoj istoriji. Tada nije postojala država, postojale su feudalne oblasti. On je bio jedan od velikaša, oblasnih gospodara. Pravi junak ne bi se klao protivu tada najvećeg srpskog velikaša Nikole Altomanovića, i pre svega da je bio iole veći vizionar, bio bi zajedno na Marici sa Mrnjavčevićima. Na Marici je pala i zapečaćena sudbine srednjovekovne Srbije ne na Kosovu. Iako volim taj film, svi Šotrini dijalozi i film imali su jedinu svrhu, stvaranje mitomanije, buđenje nacionalizma i pripremanje naroda za rat, on je bio samo deo lažne nacionalno osvešćene komunističke klike.

Znači ako odemo vani postaćemo iskorenjeni, a ovde sve žive isključivo “ukorenjene”čistokrvne i pravoverne Srbende. Kome ovakvi „ukorenjeni“ trebamo. Niti sebi, niti drugima, niti precima niti Bogu. Pogledaj u grobljima spomenike starije od 100g, mi više ni njih po svojoj tradiciji i običajima ne izrađujemo, već smo preuzeli ’talijansku modu, isto važi za svaki aspekt života. Po toj logici, izdajice i iskorenjeni su bili i Nikola Tesla, Mihajlo Pupin, Milutin Milanković, Sveti Nikolaj Velimirović, Miloš Crnjanski, Slobodan Jovanović... pa do danas Miodraga Stojkovića, Voje Antonića, Vesne Trivalić....lista će se tek dužiti. Pogledaj listu 100 največih Srba određenih od SANU, i proveri koliko je njih živelo i stvaralo vani. Danas imaš više pravih Srba van Srbije, nego li u njoj, kad pomislim malo bolje u poslednjih 75g je tako. Ako su se i iskorenili i utopili se u tuđinsko more, prvo jer nisu bili dovoljno nacionalno samosvesni, i drugo bili su prepušteni sami sebi. To je više krivica matične države nego li njih samih, jer ih se ista odrekla kao najgora maćeha.
Imaš jednu susednu novostvorenu državu (Horvatiju) koja je uspela da usisa u sebe 90ih kada je bila u ratu, elemente koji nikada nisu pripadali njenom etničkom korpusu, Srbe katolike - Krašovane, Karaševce (Karansebeš i rumunski Banat) i Janjevce na Kosovu. Asimirali su Srbe unijate od kojih mnogi i dan danas imaju porodičnu slavu. Bila jednom Kvadratura kruga na tu temu. Da ne pričam o ranije usisanim Šokcima, Bunjevcima, pa i samim pravoslavnim Srbima u okviru RH, a danas lagano usisavaju katoličke Albance, nereliogozne Bošnjake. Mogu ja njih da prezirem, i pričam o njima sve najgore jer npr: pobili su mi ko zna samo koliko familije, ali je fakat da su država ili je pokušavaju napraviti za razliku od ove kore od banane.

I pre svega ko tebi daje pravo da sudiš i da deliš ljude? Ko tebi daje pravo da sebe smatraš većim Srbinom od mene? Čime se meri taj patriJotizam? Šta si ti to učinio za ovu zemlju i čime si je zadužio? Sam čin što ćeš ostati u njoj da živiš ne znači ništa. Koliko si uplatio poreza i doprinosa istoj za života? U koliko humanitarnih, volonterskih akcija si učestvovao? Jesi li joj i koliko si joj ostavio dece, i ako jesi šta ona rade za Srbiju? Jel hoćemo da se spustimo na primitivni nivo, pa da te pitam jesi li ikad bio na liturgiji u Visokim Dečanima, slušao uživo pojanje dečanskih monaha? Hodio pored Bistrice u Prizrenu, hodio kroz Južnu Mitrovicu, Prištinu, Kosovom Poljem, Peći, Gračanici, pio rujno vino u Velikoj hoči, bio na Gazimestanu... Ako sve to jesi, skidam kapu. A ako si ostao ovde kao pasivni posmatrač, živ samo sa medicinskog aspekta, ti si samo beskorisna ikebana, ništa više. Ja nisam sretan što odlazim, i ovaj scenario pre 5g bio bi mi science fiction. Akumulirano znanje i životno iskustvo, i promenjena percepcija budućnosti su uticale na to da delujem pre no što bude kasno.

Otići ili ne? To je pravo, racionalna ali i bolna odluka svakog pojedinca. Pre svega smo ljudi, a da li smo veći ili manji Srbi to samo mogu lična dela za života da pokažu i vreme, a Bog može da sudi. Zato ne uzimaj na sebe velike reči i ne privlači na sebe usud hiljada i hiljada onih koji su otišli i koji će otići.
 
"Национализам је последње уточиште хуља", рече припадник нације која је поробила пола света и која је слала бродове да бране "свету енглеску земљу" на Малвинима (Фолкландима). Омиљени цитат свих аутошовиниста.

Нисам ја ни кнез Лазар нити Арно Гујон, али ни ти вероватно ниси Тесла нити Пупин. А велика је разлика у томе што ти великани наше историје које си набројао нису пљували своју земљу и народ као што ви радите данас. То су људи који уопште не припадају категорији о којој овде говоримо.

Листа 100 највећих одређена од САНУ? Је ли то она иста САНУ која за председника гласа човека који се одриче КиМ а у којој нема места за нпр једног Слободана Антонића и која пере руке од Меморандума којим треба да се поноси? Није то никакава САНУ него ЈАНУ. Пусти њих.

Имаш плату као на Западу али ти овде опет нешто не ваља толико да баш мораш да идеш. Реци то било којој радници у маркету. Сигуран сам да ће потпуно разумети твоју потребу да побегнеш одавде "пре него што буде касно".

Ако идете идите, али схватите да идете зато што то хоћете а не зато што морате.

Кад кажем "ви" ту мислим на људе попут тебе, Која, Ђуричка и осталих пљувача који иду зато што хоће да и физички буду тамо где ментално припадају а не зато што им је материјално морање као возачима или занатлијама или су у смртној претњи као четници након 2. светског рата.

Ви идете ради личне среће. Зато ми који остајемо а такође смо свесни свих мана ове земље јесмо у суштини веће патриоте свиђало се то вама или не.
 
Samo da podsetim da iseljavanje sa Balkana traje vekovima, a
počelo je dolaskom Osmanlija, koje je možda i "doseljavanje".
Potomci balkanskih naroda su brojniji od svojih matičnih država.

Neki put je to veće, nekad manje, zavisno od ratova ili ekonomske
krize, verskih ili političkih ugnjetavanja, ali balkanski narodi su se
stalno iseljavali uglavnom na "Zapad" : USA, Kanada, Z. Evropa,...

Koliko pratim u Srbiji je ista situacija kao u članicama Evropske unije
Hrvatskoj, Rumuniji i Bugarskoj, tj. stanovništvo emigrira u "Beli Svet".
Doseljavanja na Balkan i nema, pa je "Izvoz mnogo veći od Uvoza." :)
 
Нису у свакој епохи разлози били исти нити је структура становништва била иста нити је степен рађања био исти, нити су историјске околности биле исте. Тешко је то међусобно поредити а не чинити притом велике методолошке и суштинске грешке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673656#p673656:3iymvxth je napisao(la):
Astrotrain » 26 Okt 2019 08:39 am[/url]":3iymvxth] Тешко је то међусобно поредити . . .
Nisam ništa poredio, već samo kažem da iseljavanje traje dosta dugo.
A, naveo sam i razne razloge zašto je to tako u balkanskim državama.
To je sa nekog "amaterskog" stanovišta, pa možda je "naučno" drugačije.
 
Ne, iseljavanje sa Balkana traje I duže, bar od povlacenja zadnjeg ledenog doba u Evropi od pre koju desetinu hiljada godina. Zato cete recimo naci I2a najstariju evropsku haplogrupu (poreklom sa Balkana, da Srbi narod najstariji) da je prva kolonizovala centralnu, zapadnu I severnu Evropu, a odatle kasnije emigrirala I do Amerike, Australije... Veliki deo svih belaca danas po svetu su time poreklom Balkanci, ili ajde da kazemo Srbi :) Iako se ne slazemo medjusobno sta to ime cak I znaci ;)
Ali brzinski par primera: Etrurci osnivaci Rima su se zvali Rasenima, Portugalci Lusitani (Lužičani), istocna I severna Nemačka su bile Lužička Srbija, Tračani su tRAŠANI, Rusi se zovu Rasi, Serdika je Sofija, Vilach je Beljak, Grac je grad, Sorbona je univerzitet, Mojsije je primio 10 Bozijih zapovesti na srbskoj planini na Sinaju (je*******el Serbal), engleska viteska titula je Ser, od Ser je I service (služba)... itd itd, znaci tragovi su jos uvek vidljivi po celoj Evropi I Bliskom istoku, pa I dalje, Šiva je živa, Buda je budan, samuraj ide sam u raj, Gaja najstarija grcka boginja je gajenje (na zemlji), mi I danas imamo prezime Gajić recimo, Uran je nebo U-ranu zoru, Kerber je ker... moj nik earth je od orati (zemlju), idi beri rasberry itd itd... gro latinskih I grckih reci je srbskog porekla u sta sam se licno mnogo puta uverio istrazujuci etimologiju. Neko ce reci da smo mi te reci uzeli od njih, ali problem je sto koren tih reci ima znacenje na nasem jeziku, a na njihovom nema.
Tako da su emigracije sa Balkana rasirile I ovdasnju kulturu (I dobru I losu), te smo time mozda I najodgovorniji za ovakvo stanje u svetu, te nije cudo sto je time danas oko uragana upravo nad nama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673838#p673838:30fgogyn je napisao(la):
Earthmoving » 26 Okt 2019 07:07 pm[/url]":30fgogyn]Ne, iseljavanje sa Balkana traje I duže, bar od povlacenja zadnjeg ledenog doba . . .
Auu, ja kao amater nisam stigao tako daleko u "naučnom istraživanju" :)
 
Земљани, потпуно си у праву ако говоримо о тренутној тј. петој цивилизацији на Земљи. Паметном довољно.Чак је и енглески језик још у Шекспирово време имао неколико падежа. Овај простор шири светлост, а ако отпадне од извора углавном таму. Тако то иде. Када ће и да ли ће се зауставити депопулација видећемо. Занимљива ствар у сред саннција против Србије за време Милошевића, Србија добија најмодернији систем за израду личних карата од Мотороле. Највећа контрола становништва је у Шведској, па у Србији и Ирској. Занимљиво је да те три земље имају највећу сличност у халпо групама! Наизглед смо тако далеко!
 
Pa da, na prvi pogled otkud bi istu haplogrupi "I" kao dominantnu imali Balkanci (Srbi), Skandinavci I zitelji Sardinije? Jer kad su Srbi zeveli na Sardiniji ili Vikinzi u Srbiji? Tako da bi onaj ko je ucio "naucnu" istoriju ostao zbunjen :) Slika jasno pokazuje da Evropa Jeste nastala raspadom "Velike Srbije" :)
 
Vrh