Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Propeler":1lyzwoki je napisao(la):
Istražuj, razmišljaj, čitaj, proučavaj, tek tada ćeš početi da shvataš.
To nije odgovor. Vidiš, ja sad imam veće pravo da tebi napišem da nemaš pojma nego što si ti malopre imao pravo da meni kažeš da ne znam ništa kad sam izneo odgovor baziran na onome što se uzima kao verodostojan podatak na osnovu više izvora.
мајстор":1lyzwoki je napisao(la):
Покушавам да схватим твоје аргументе. Нпр када су побијена 234 члана и пријатеља породице Обреновић. Где је ту био шећер и познаници. То је баш једноставно организовати. Или кад су партизани упали са црвеном армијом у Бг, побили 20.000 људи, послали омладину да гине на Сремском фронту још 30.000 мртвих, јел ти било због хлеба или рођака? Да не идем даље!
Plemenski mentalitet na delu. Vazda bilo i biće na ovim prostorima.
 
Племенски менталитет!!! Србија је до 1904 имала 95% часног и правдољубљивог становништва. Коме је потомоство било све. Први светски рат , трећина становништва побијена, скоро половина мушкараца. Други светски рат 2000000 жртава 80% Срба, Титово време око 300000 побијених Срба. Негативна селекција намножила се фукара, нерадници и пробисвети. Сад смо на 50% становништва које иоле држи до части. Аутошовинизам је одлика малих људи.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Vama je sve autošovinizam kao što je socijalnim ratnicima sve šovinizam. Vi ste dve strane istog novčića.
Zadrti ekstremisti i jedni drugi, samo na dve suprotstavljene krajnosti.
 
Нисам видео ни један аргумент, нити бар покушај адекватног објашњења. Схватам да је за то потребан интелект, кога очигледно нема. Само фраза, програмираних, за масе. Лака ноћ. Превише је касно.


Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Misliš na argumente tipa ''ne znaš ništa''?

Ili možda na ovako nešto:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673973#p673973:likvywrw je napisao(la):
мајстор » Ned Okt 27, 2019 12:01 am[/url]":likvywrw] Мада сад им за Хаарп нису неопходне земљаске станице, све могу са сателита. Још је једноставније јоносферу " побудити " одозго! Што се тиче земље која се зове Русија, шта се у њој променило од 1917-е. Па ништа, једино што су сада заменили улоге. Русија ће бити " добри " полицајац!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673884#p673884:3dzgmxpa je napisao(la):
мајстор » Sub Okt 26, 2019 9:03 pm[/url]":3dzgmxpa]@fraivan Браво, леп додатак, има још ствари које нам Ватикан не може опростити, да не наводим сада. Са друге стране треба прочитати Дагласову доктрину о Словенима и упоредити са ситуацијом. Лепо ће се разумети провођење плана. Да ли ће маса икада схватити...тешко. Као што си лепо приметио потребни су просвећени појединци који имају ауторитет у маси. Проблем је што ДБ такве уцењује, уништава или убија још од 1904-е. Под ДБ мислим на домаће издајнике у спец службама који раде углавном за ционисте, енглезе и језуите!
Fala, fala:) Tako je, od Apisovaca nam je krenulo sve u 3lpm, a dosli su iz britanske kuhinje. Mogu ja pisati na tu temu dosta toga, nije ni mesto ni vreme. Eto lepo sam rekao, da kompromitujemo temu, nije još sazrelo za nju. Nisam hteo pisati ništa što je teško svarljivo, sve što sam napisao se može sažvakati jednostavnom dedukcijom, svaka tvrdnja i informacija proverljiva. Najgora i trajna indoktrinacija je školstvo, najubojitiije oružje. Tu kada čoveka formatiraš, to je trajno i nepromenljivo. Kroz obavezno školstvo asimilirani su čitavi narodi od Biskajskog zaliva do Baltičkog mora, izdržali su toliki zub vremena ali su tu pali u XIX veku. Bitno je da je ta tema izvučena iz pandorine kutije, sledećim generacijama to neće biti tabu, oni ili njihovi potomci isteraće istinu.

@Bender R.
A. Rajsa sam pročitao sa 14g, i sažvakao ga na rep. takmičenju 2001.g iz istorije, u sklopu teme takmičenja I sv.rat. Sve je tačno što je napisao, nije bio Švabo, bio je Jevrejin provereno, nije nam zlo želeo, ne treba tu sad praviti nauku i svuda tražiti zaveru.

Šta je uzrok na tvoje pitanje? To je metafizičko pitanje. Ako mora u jednoj reči onda to neka bude Hazarija, 1/1 ( u proteklih recimo 200ak godina,tj, od Francuske revolucije pa do danas). Evo tebi domaći zadatak, malo ozbiljnije štivo od lektire za decu, A.Rajsa. Pročitaj Pan Europa od von Coudehnove-Calergi-ja iz 1922. Bice ti jasna i Francuska revolucija, Prvi Sv.rat, Oktobarska revolucija i Drugi svetski rat. Zašto su trima najveća evropska naroda slomljene kičme (Franci, Nemci, Rusi)....sve je prororačnski napisano, ono što se događa sada i što će se tek desiti. Napisao su je sam mason. Čovek bez identiteta, bez istorije, tradicije, korena nije čovek, već obična piši/briši tabla.
 
@bender r. Кад нешто смислено одговориш можемо разговарати. Цитирање мог поста из теме о Хаарпу ти је највећи домет!


Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
@fraivan Постоји много занимљивих књига, али ајде да се држимо демографије. Нажалост узрок је у политичким одлукама, које се преносе кроз катастрофалне економске, па надаље здратствене одлуке, промовисање вредности у култури и образовању које директно разарају породицу, а све још промовисано путем медија. Резултат је емиграција и катастрофална демографска слика. Решење је рушење система и враћање превасходно духовне вертикале, враћање НБС по контролу државе , финансирање развојних пројеката од исте. Стимулисање села кроз субвенције окренуте ка извозу. Укидање присилних мера у здраству. Забрана пропагирања лгбтп. Преузети систем образовања јапанског типа. Новчана стимулација и пореске олакшице за треће, четврто дете... Има тога још доста, али и ово би било довољно за почетак!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673982#p673982:18o8ucjl je napisao(la):
fraivan » Sub Okt 26, 2019 11:33 pm[/url]":18o8ucjl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673884#p673884:18o8ucjl je napisao(la):
мајстор » Sub Okt 26, 2019 9:03 pm[/url]":18o8ucjl]
A. Rajsa sam pročitao sa 14g, i sažvakao ga na rep. takmičenju 2001.g iz istorije, u sklopu teme takmičenja I sv.rat. Sve je tačno što je napisao, nije bio Švabo, bio je Jevrejin provereno, nije nam zlo želeo, ne treba tu sad praviti nauku i svuda tražiti zaveru.

Svaka čast na većini iznetih tvrdnji. Vidi se da si izuzetno prosvećen.

Jedino se oko R. Arčibalda Rajsa ne slažem. U pitanju je čovek koji je navodno iznenada pozvan u Srbiju od strane srpske vlade. On dolazi ovde sa perfektnim poznavanjem srpskog jezika i sa ogromnim znanjem o Srbima, što već odskače od slučajnosti.

Navodno je angažovan na fotografisanju i dokumentovanju ratnih zločina Austrougara nad srpskim civilnim stanovništvom u okupiranoj Srbiji. Kako to? Austrougari kolju, vešaju i poziraju dok ih on fotografiše i daju nekom Jevrejinu pravo da ih snima, jer žele da u svim tadašnjim svetskim medijima izađu na naslovnoj strani kao zločinci? Nije nego. Priča šuplja, kao švajcarski sir. Uostalom, Srbija je u Pr. Sv. ratu imala oko 300 000 žrtava u ratu, a milion ljudi je umrlo od raznih bolesti: tuberkuloze, pegavog tifusa itd. Austrougarska je imala preko 500 000 gubitke u Srbiji, što u ratu, što od bolesti. Nije tačno da su sve oni pobili.

Sam si napisao da je cilj Prvog svetskog rata bio razbijanje 3 velika hrišćanska carstva- Rusije, Nemačke i Austrougarske, što je i učinjeno. Za razbijanje tih carstava trebalo je iskoristiti i usmeriti ogromne izmanipulisane narodne mase, među kojima su nažalost bili i naivni, neobrazovani i lakoverni Srbi.

Ko je uostalom i organizovao ubistva: Kralja Milana Obrenovića, Prestolonaslednika Franca Ferdinanda, pa na kraju i regenta Aleksandra Karađorđevića. Pominju se Crna ruka, Mlada Bosna, VMRO, Ustaše itd.... Ko je organizovao sve te pokrete? Zar nije malo čudno da je slučajno i iznenada organizovana Mlada Bosna od strane bosanskih tinejdžera u situaciji kada se organizuju Mlada Turska, Mlada Grčka, Mlada Italija itd. Lokalni događaj, bez uticaja stranog faktora, malo sutra.

Zar nije čudno da R. Arčibald Rajs nije prozreo, niti pomenuo Hrvate u svojoj knjizi Čujte Srbi, već se zalaže za Jugoslaviju? Ja bih rekao grobnicu Srpstva. Kako to da on, tako prosvećen i pronicljiv nije uvideo kakvi su, a pri tom ih je Vojvoda Živojin Mišić 10 godina ranije do perfekcije prozreo i opisao? Slučajno ili je postojao definisani cilj, zvani formiranje proklete Jugoslavije?

Šta je uostalom i bio cilj formiranja Jugoslavije, osim razbijanja dotadašnje Austrougarske?

Ko je pokrenuo i sproveo Boljševičku revoluciju u Rusiji? Ko su bili idejni tvorci, organizatori i većinski izvršioci? Koliko je ruskih Hrišćana odnela? Beše dvadeset miliona?

Da ne idem dalje.....
 
teraj dalje , ali daj i konkretne odgovore , nemoj da nas pitaš ko je koga doveo. Zanimljivo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673625#p673625:2k6eos24 je napisao(la):
Astrotrain » Sub Okt 26, 2019 12:38 am[/url]":2k6eos24]"Национализам је последње уточиште хуља", рече припадник нације која је поробила пола света и која је слала бродове да бране "свету енглеску земљу" на Малвинима (Фолкландима). Омиљени цитат свих аутошовиниста.

Нисам ја ни кнез Лазар нити Арно Гујон, али ни ти вероватно ниси Тесла нити Пупин. А велика је разлика у томе што ти великани наше историје које си набројао нису пљували своју земљу и народ као што ви радите данас. То су људи који уопште не припадају категорији о којој овде говоримо.

Листа 100 највећих одређена од САНУ? Је ли то она иста САНУ која за председника гласа човека који се одриче КиМ а у којој нема места за нпр једног Слободана Антонића и која пере руке од Меморандума којим треба да се поноси? Није то никакава САНУ него ЈАНУ. Пусти њих.

Имаш плату као на Западу али ти овде опет нешто не ваља толико да баш мораш да идеш. Реци то било којој радници у маркету. Сигуран сам да ће потпуно разумети твоју потребу да побегнеш одавде "пре него што буде касно".

Ако идете идите, али схватите да идете зато што то хоћете а не зато што морате.

Кад кажем "ви" ту мислим на људе попут тебе, Која, Ђуричка и осталих пљувача који иду зато што хоће да и физички буду тамо где ментално припадају а не зато што им је материјално морање као возачима или занатлијама или су у смртној претњи као четници након 2. светског рата.

Ви идете ради личне среће. Зато ми који остајемо а такође смо свесни свих мана ове земље јесмо у суштини веће патриоте свиђало се то вама или не.
"Национализам је последње уточиште хуља", рече припадник нације која је поробила пола света и која је слала бродове да бране "свету енглеску земљу" на Малвинима (Фолкландима). Омиљени цитат свих аутошовиниста.

Ovaj komentar samo govori o tvom infantilnom nivuou vođenja dijaloga i pre svega načina rezonovanja. Osporiti i diskvalifikovati bilo kog čoveka samo zbog nacionalne pripadnosti, a ne osporiti činjenično njegova dela i rad, konkretnu izrečenu misao, kakav autogol, kakav samo amaterizam. Elita kao elita koja vodi narod je jedna stvar puki narod je nešto drugo. Kakvo slepilo...zadojenost....strašno. Čak i Hazarija o kojom sam prethodno pisao u lošem kontekstu, radio sam kod njih, upoznao običan puk, i Aškenaze (Hazare) i prave Jevreje (Sefarde), i imam samo reči hvale. Razlikuj običan puk od elite.
Ako sam ja autošovinista, ti si običan kvazi i pseudo patriota. To što govorim kritički o ovom današnjem semenu i soju srpskom, to je realnost a ne autošovinizam. Ponavljam deo posta, odgovori mi konkretno, slobodno i u privatnoj poruci, da ne trkeljišemo ovde nepotrebno.
"I pre svega ko tebi daje pravo da sudiš i da deliš ljude? Ko tebi daje pravo da sebe smatraš većim Srbinom od mene? Čime se meri taj patriJotizam? Šta si ti to učinio za ovu zemlju i čime si je zadužio? Sam čin što ćeš ostati u njoj da živiš ne znači ništa. Koliko si uplatio poreza i doprinosa istoj za života? U koliko humanitarnih, volonterskih akcija si učestvovao? Jesi li joj i koliko si joj ostavio dece, i ako jesi šta ona rade za Srbiju? Jel hoćemo da se spustimo na primitivni nivo, pa da te pitam jesi li ikad bio na liturgiji u Visokim Dečanima, slušao uživo pojanje dečanskih monaha? Hodio pored Bistrice u Prizrenu, hodio kroz Južnu Mitrovicu, Prištinu, Kosovom Poljem, Peći, Gračanici, pio rujno vino u Velikoj hoči, bio na Gazimestanu... Ako sve to jesi, skidam kapu. A ako si ostao ovde kao pasivni posmatrač, živ samo sa medicinskog aspekta, ti si samo beskorisna ikebana, ništa više."
Ja sam aps siguran da ću i živeći vani više uraditi za Srbiju nego ti za 10 života.

"Нисам ја ни кнез Лазар нити Арно Гујон, али ни ти вероватно ниси Тесла нити Пупин. А велика је разлика у томе што ти великани наше историје које си набројао нису пљували своју земљу и народ као што ви радите данас. То су људи који уопште не припадају категорији о којој овде говоримо.
"За вас је самоубиство остати. За нас је самоубиство отићи. Дијалог између вас и нас је као дијалог између кнеза Лазара и Бајазита или Милоша Обилића и Мурата у филму "Бој на Косову".

Ja niijednom rečju sebe nisam svrstao niti ne daj Bože poredio sa našim velikanima, ja sam običan rab Božji. Ti si taj koju uvodi velike reči, i svodi sebe i našu raspravu na Kosovski boj a sebe trpa medj' Lazara i Obilića Miloša....koja lažna skromnost. Ne davaj sebi značaj koji nemaš. Budi patriota tako što ćeš ostaviti svojoj zemlji što više malih Srbendi (pa makar živeli i vani), tako što ćeš je uplatiti što više poreza, tako što ćeš biti aktivan član komune, lokalne zajednice u kojoj živiš i učiniti što više za nju na tom mikro planu....Hiljadu je načina da postaneš uistinu patriota. Bitke u 21.veku se biju na hiljadu načina od psihtronskih ratova do finansijskih i tehnoloških ratova. A ti si još u srednjem veku, racionališeš i polemišeš na isti način.

Tvoja retorika me tako podseća na slične likove iz ličnog života. I pun mi je k….takvh malih djokica, koji nemaju realan život, ništa nisu uradili u istom i onda u neimanju istog svu tu svoju prazninu nalaze u praznim kolektivističim floskulama i idejama, svi jednog su pseudo vernici i pseudo patriote, pseudo jer nema nikakvih dela samo prazne reči.

Ovo nije država srpskog naroda, jedina stvar što je određuje srpskom što mogu da pričam slobodno maternji jezik. Ovo je prodana i izdana kolonija od strane udbaških potomaka, koja je i od njih inicijalno okupirana raznim divizjama dovedenim iz 3plm Crne i Gore i BiH. Onih koji su se iživljavali i ubili jednog od najvećih vojnika i junaka vojvodu Petra Bojovića. Isto bi oni radili i sa Stepom i Živojinom M. da su bili samo živi. Da može točak istorije da se vrati unazad siguran da bi se sve svi časni preci do jednog pounijatili i poturčili kada bi videli u šta se njihovo seme pretvorilo. Ja ne mogu da živim okružen s jedne strane lažnim, nepismenim i zatucanim patriJotama, i sa druge strane takođe sa lažnom liberalnom i konzumerističkom kvazi elitom (malograđanštinom). Ako je sudbina da moram da živim u nekoj pederastiji od društva, okružen Indusima, Turcima, subsaharskom Afrikom (a tako će biti i kod nas za najviše 10-20godina )...izabraću da živim u nekom koliko toliko humanom i socijalističkom uređenom društvu.

"Листа 100 највећих одређена од САНУ? Је ли то она иста САНУ која за председника гласа човека који се одриче КиМ а у којој нема места за нпр једног Слободана Антонића и која пере руке од Меморандума којим треба да се поноси? Није то никакава САНУ него ЈАНУ. Пусти њих."

Opet ista priča. Pogledaj i pročitaj knjigu, pa onda sudi, ovako kompromituješ samog sebe. Iako "komunistička" knjiga , na listi se nalazi jedan od najvećih Srba u XX veku, Milan Nedić, moj rođeni Gročanin. Eto to toliko govori koliko su autori ovog dela bili komunsitčki zadojeni.

"Имаш плату као на Западу али ти овде опет нешто не ваља толико да баш мораш да идеш. Реци то било којој радници у маркету. Сигуран сам да ће потпуно разумети твоју потребу да побегнеш одавде "пре него што буде касно".
Ако идете идите, али схватите да идете зато што то хоћете а не зато што морате.
Кад кажем "ви" ту мислим на људе попут тебе, Која, Ђуричка и осталих пљувача који иду зато што хоће да и физички буду тамо где ментално припадају а не зато што им је материјално морање као возачима или занатлијама или су у смртној претњи као четници након 2. светског рата."
Ви идете ради личне среће. Зато ми који остајемо а такође смо свесни свих мана ове земље јесмо у суштини веће патриоте свиђало се то вама или не."

Kao što sam već napisao, za mene je umno i duhovno samoubistvo ostati ovde, jer ja nisam medicinski fenomen, već homosapiens. Prvo izumiru duh i um, a na kraju i telo. To što ćeš ostati ovde i živeti, i što si medicinski živ nije nikakva umetnost,90% funkcija radiš nesvesno i mehanički...a koliko je neko ZAISTA ŽIV to je skroz druga metrika i dimenzija. Ti ako misliš da mene spustaš na nivo životinje, da živim po inerciji i puko izvršavam motoričke funkcije (spavaš, jedeš, j.beš, radiš) ti živi na taj način, ja tražim mnogo više od života nego neka radnica u marketu, uz svo dužno poštovanje. Za sve sam se izborio sam u životu, voljom, strpljenjem, znanjem. I ta u marketu i onaj ganfur rodjen ispod Gazele, a prilično sam siguran i ti, imali ste bolju startnu osnovu od mene.

Izvlačiš mi i podmećeš nekog Đuričkog i Koju iz konteksta, a ja ti mogu napraviti spisak unazad 200g svih velikana koji su živeli i stvarali vani i uradili zilion puta više za Srbiju, nego da su ostali i "propali" u svakom životnom aspektu okruženi polusvetom u kojem su bitisali. Evo ti današnji klasičan primer doktora Miodraga Stojkovića, hajde reci mi šta je on? Izdajnik? Ja nisam ni muva u odnosu na njega, ali u nekom metafizičkom smislu imamo slične potrebe i razloge odlaska. Ja hoću da stvaram (ne mislim na materijalne tvorevine) i ostavim nešto iza sebe. Ovde mi to nije moguće. Kako je to po tebi nekoj radnici iz marketa, vozačima i šljakerima svih sorta dozvoljeno da odu, a nama koji zaradjujemo ovde i imamo neke druge potrebe mimo egzistencijalnih nije dozvoljeno. Glupost par exselans, kakva despotija pa to ni Platon nije radio. Batica rangira ljudske potrebe...kontradiktoran si samome sebi. (dužno poštovanje svim profesijama, nikog ne želim da vređam)
Ja nemam nikakvih iluzija o zapadu. Na osnovu najbiližih ljudi (od kamiondžije do doktora nauka) video sam i osetio život tamo. Za zrelog i formiranog čoveka danas, veća je hrabrost otići u nešto novo i nesigurno, tuđinsko pre svega i ostaviti sve, nego ostati i pomiriti se sa sudbinom ovde pa kakva god bila.

Glupost je gora od samog zla, a ovde caruje samo glupost. Vеć negde rečeno nekada su ljudi išli trbuhom za kruhom, danas idu mozgom za dostojanstvo.
 
Ne dopada mi se na ovoj temi predhodna razna pisanija sa notom nacionalizma, sovinizma i sl.
Al kako se ta nota cesto ovde poteze ajd da vidimo sl. i ove demografske sitnice... :roll:

Dok su neki Srbi bili pod vlascu
Austrougarske i sluzili su tada njenu vojsku...
pa i u prvom sv. ratu....
sada sa ove tacke gledista
znaci da je njihov ,,bratski,, pradeda pucao na mog pradedu ... i cinio nam mnoge lose stvari...
a danas potomci tog ,,bradskog,, pradede ovde kolo vode i svoj deo povecanja nataliteta ispunjavaju malko bolje
jer nekim cudom ovde cim je po poreklu ,,odud i onud,, sve im lakse na ruku ide... na pr. kad se zaposljavaju prva stavka u CV-u mora covek da je njihov pa onda ostale stavke
eto odma im lakse podizati decu...
I sta sad ... jbg. unutar jedne demografije nije isto za sve :kafa:
 
@fraivan У реду је патриото и прави верниче који ће учинити сто милиона пута за земљу више од мене и за почетак учини бар толико да пишеш/куцаш ћирилицу. Не, латиница није "наше богатство".

Срећан пут, спасавај се и учини бар још једну ствар. Престани да пљујеш оно што остављаш. Глупо је.

А мени је жао што одлазиш и ти и било ко други ко је могао можда да допринесе да се нешто промени на боље.

То је суштина.
 
Latinica je isto pismo srpskog jezika i svako bira koje će pismo koristiti.
Nije ni čudo što svi gledaju da pobegnu od vas ćirilizatora koji smaraju po forumima i pokušavaju da na silu nameću jedno pismo.
 
Поново замена теза дежурних ослободилаца Срба од српства. Латиница није писмо српског језика и наметнута је Србима од стране разних окупатора, страних и домаћих.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673970#p673970:19nx9rn4 je napisao(la):
мајстор » Sub Okt 26, 2019 11:55 pm[/url]":19nx9rn4]Племенски менталитет!!! Србија је до 1904 имала 95% часног и правдољубљивог становништва. Коме је потомоство било све. Први светски рат , трећина становништва побијена, скоро половина мушкараца. Други светски рат 2000000 жртава 80% Срба, Титово време око 300000 побијених Срба. Негативна селекција намножила се фукара, нерадници и пробисвети. Сад смо на 50% становништва које иоле држи до части. Аутошовинизам је одлика малих људи.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Iz kog izvora je podatak o 2 miliona poginulih u bivsoj Jugoslaviji?
 
@Navip То је званични податак из Сфрј, тачније био је 1870000. Међутим број несталих је био ненормално висок. Тако да је бројка од 2 милиона вероватно и умањени износ.
Општина Чајетина бележи пораст броја становника. Са 15 000 на 18 000. Шта значи правилна политика и адекватан стандард. Слично је и у Мокрој гори.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Mislim da su imena ćirilica I latinica pogrešni, I da su prikladniji nazivi azbuka (az/ja, buki/pravim buku, pričam) I abeceda. Nit je Ćirilo izmislio ćirilicu, nit su Latini latinicu, što se vidi I u slovima etrurskog pisma, a oba su poreklom od vinčanskog pisma, srbice. Jedna pretpostavka kaze da su slova nastala po izgledu delova tela ili stvari, a druga da su nastala po polozaju jezika, donjeg nepca, gornjeg nepca, grla, usana... kada se izgovara to slovo. Meni je ova druga pretpostavka bliža.
 
Sramotu osećam što moram da vas podsetim ali ljudi, 21. je vek. Ajde malo razmislite o tome i pustite se gluposti više.

A što se Igorove molbe da se vratimo na temu tiče, ja bih radije izabrao da nas je 5 miliona pametnih, dobrih, kvalitetno obrazovanih, sposobnih i zadovoljnih nego 200 miliona glupih, neobrazovanih, siromašnih i zlobnih.

U ovom veku nije bitno koliko stanovništvo ima neka država, već kvalitet tog stanovištva. A taj kvalitet nikada nećemo uspeti da podignemo ako zadrto jurimo puki kvantitet.
 
Ми више немамо ни квалитет ни квантитет.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Мени чини да "глупи" свуда побеђују. Једино што иза њих стоји шачица прилично паметних и до бола кварних, може и назив- паразита. Јер су то суштински! Док је полиције и глупости људске да их чува ништа се неће променити. Као што си лепо приметио, ово атак на белог човека.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Vrh