Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674807#p674807:24yqt4ms je napisao(la):
MrGood2016 » Uto Okt 29, 2019 12:06 pm[/url]":24yqt4ms]Po logici i zeljama sase75 to znaci da ako je cena polovnih stanova starih 5+ godina u oglasima 2900e, onda novi mora da kostaju 2400e max 2500e i to sa PDV.

To sto ih prodaju po visim cenama, to je samo caka CBS-a.
Imas dokaz da su nekom u wellportu prodali stan po 3k+ eur I da je to realno? zepterra 2,5...exing isto...belim...
 
Prolazio sam danas tosinim bunarom i b65, saobracajni kolaps, a tek kada se useli jos tih 10ak hiljada ljudi bice pakao...Sta grad radi po tom pitanju ne znam, ali podvoznjak ka bul.umestnosti stoji, nema radova, Djordja Stanojevica se i dalje zavrsava u Oml.brigada. Ako se ne napravi 1 novi most pored poatojecih, ne otvore sve ove ulice i otvori zavrsetak Mosta na Adi u Topcideru sve se zaustavlja
 
"trol" - onaj ko ima drugačije mišljenje od mog i koji ne želi da prihvati moju verziju istine, to je vasa definicija... Ali ja vidim ovde neke koji bez argumentacije iznose neke neverovatno visoke cene (za Beograd - 3,000eur i plus za "demit", pogled na komšiju, nigde ni L od luksuza...) i onda mi preostaje da pomislim da rade u nečijem interesu možda :)
 
sasha75":23vdap0z je napisao(la):
"trol" - onaj ko ima drugačije mišljenje od mog i koji ne želi da prihvati moju verziju istine, to je vasa definicija... Ali ja vidim ovde neke koji bez argumentacije iznose neke neverovatno visoke cene (za Beograd - 3,000eur i plus za "demit", pogled na komšiju, nigde ni L od luksuza...) i onda mi preostaje da pomislim da rade u nečijem interesu možda :)
Izvini, ti si potencijalni kupac stanova na ovoj lokaciji? U kom svojstvu "odredjujes" cene kvadrata po Beogradu. Nije mi bas jasno. Ovo je prvenstveno tema za ljude koji su kupili ili planiraju da kupe stan na ovaj lokaciji. Da li je nesto skupo, jeftino, pretplaceno to je individualna stvar svakog od nas. Ono sto je meni skupo ne mora da bude i tebi i obrnuto. Iz tog razloga mislim da je dalja polemika na ovu temu suvisna. Vratimo se lepim stvarima. Jos malo pa useljenje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Diskusija o cenama je na drugoj adresi :) Ja ne "odredjujem" cene, ovo je samo razmena mišljenja, bez brige, ništa ružno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674948#p674948:377khihn je napisao(la):
Nisko » Uto Okt 29, 2019 7:34 pm[/url]":377khihn]
sasha75":377khihn je napisao(la):
"trol" - onaj ko ima drugačije mišljenje od mog i koji ne želi da prihvati moju verziju istine, to je vasa definicija... Ali ja vidim ovde neke koji bez argumentacije iznose neke neverovatno visoke cene (za Beograd - 3,000eur i plus za "demit", pogled na komšiju, nigde ni L od luksuza...) i onda mi preostaje da pomislim da rade u nečijem interesu možda :)
Izvini, ti si potencijalni kupac stanova na ovoj lokaciji? U kom svojstvu "odredjujes" cene kvadrata po Beogradu. Nije mi bas jasno. Ovo je prvenstveno tema za ljude koji su kupili ili planiraju da kupe stan na ovaj lokaciji. Da li je nesto skupo, jeftino, pretplaceno to je individualna stvar svakog od nas. Ono sto je meni skupo ne mora da bude i tebi i obrnuto. Iz tog razloga mislim da je dalja polemika na ovu temu suvisna. Vratimo se lepim stvarima. Jos malo pa useljenje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ako ne bude useljenje do marta na kraju, kao što je negde napisano u Ugovoru kao krajnja gornja granica.. :)

Prošao sam danas pored da kupim kafu.. Spoljašnji deo fasade je skoro gotov, vidim postavljeni prozori i "lažno" drvo :) Kada se skinu skele mislim da će izgledati mnogo dobro, još bolje nego unutrašnja fasada.. Ostaje da vidimo
 
Dobro vece! Rezervisao sam stan u 2.fazi, mozda zgrada odstupa od 1.faze po izgledu, ali bice.to dobro...A ceo blok ce za 2-3 godine biti u vrhu celog grada. Da li je nekome skinuto onih 3% tolerancije u kvadraturi, to mi je neprijatno iznenadjenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674962#p674962:fw7vikzp je napisao(la):
DV10 » Uto Okt 29, 2019 8:25 pm[/url]":fw7vikzp]Dobro vece! Rezervisao sam stan u 2.fazi, mozda zgrada odstupa od 1.faze po izgledu, ali bice.to dobro...A ceo blok ce za 2-3 godine biti u vrhu celog grada. Da li je nekome skinuto onih 3% tolerancije u kvadraturi, to mi je neprijatno iznenadjenje?

Ja kažem da će ovo biti u samom vrhu što se tiče projekata, pored Šakure (šteta za lokaciju) i W Tower.. Ali ajde da ne budem kako sam kupio stan ovde, pa naginjem na tu stranu..

Što se II faze tiče, jeste promenjeno, ali i dalje izgleda dobro..

Nažalost što se tiče tih 3% ja nisam uspeo ništa da uradim povodom toga na sastancima dok su trajali pregovori.. I dan danas mi nije jasno žašto to postoji kao moguće odstupanje, u današnje vreme gde je tehnologija dosta precizna.. Iz mog iskustva ovo ni u jednum trenutku nije bila opcija za pregovore.. Bilo je uzmi ili ostavi.. Ako je neko uspeo, može da podeli s nama ako želi.. Vidim da je to zakucana konstanta i u situacijama CG i VK.. Nisam siguran kako je u Skyline, ali rekao bih ista priča..

Koliko sam načuo kod Exing projekta je ova vrsta odstupanja 2%..
 
Nažalost što se tiče tih 3% ja nisam uspeo ništa da uradim povodom toga na sastancima dok su trajali pregovori.. I dan danas mi nije jasno žašto to postoji kao moguće odstupanje, u današnje vreme gde je tehnologija dosta precizna.. Iz mog iskustva ovo ni u jednum trenutku nije bila opcija za pregovore.. Bilo je uzmi ili ostavi.. Ako je neko uspeo, može da podeli s nama ako želi.. Vidim da je to zakucana konstanta i u situacijama CG i VK.. Nisam siguran kako je u Skyline, ali rekao bih ista priča..

Koliko sam načuo kod Exing projekta je ovo vrsta odstupanja 2%..
[/quote]
U Skylinu je isto 3% i vrlo su tvrdi oko toga. ONo sto oni nude je nakavih 2% popusta i koliko sam ja razumeo to je prakticno kompenzacija za tih plus minus kvadrate (interesantno da nisam nikoga cuo da je dobio 3% kvadrata vise...)
 
moja informacija od nekih izvodjaca je da se moze racunati sa -1.5% do -2%...Sakura je spustala ovo u nekim izuzetnim slucajevima na -1%, belvil to nema uopste, mislim da je A blok bio na -1.5%
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674978#p674978:2jcmhe71 je napisao(la):
potencijalnikupac » Uto Okt 29, 2019 8:47 pm[/url]":2jcmhe71]
U Skylinu je isto 3% i vrlo su tvrdi oko toga. ONo sto oni nude je nakavih 2% popusta i koliko sam ja razumeo to je prakticno kompenzacija za tih plus minus kvadrate (interesantno da nisam nikoga cuo da je dobio 3% kvadrata vise...)

Nisam razumeo najbolje ovaj deo sa 2% popusta.. Smanjena je ukupna vrednosti nekretnine za oko 2% ukoliko je bilo odstupanje da kažem ka dole, odnosno manja kvadratura od projektovane/kataloške?

Znači ni u SL nema slučajeva da je neko dobio više..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675137#p675137:2njy02rr je napisao(la):
vladimir15 » Sre Okt 30, 2019 12:40 pm[/url]":2njy02rr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674978#p674978:2njy02rr je napisao(la):
potencijalnikupac » Uto Okt 29, 2019 8:47 pm[/url]":2njy02rr]
U Skylinu je isto 3% i vrlo su tvrdi oko toga. ONo sto oni nude je nakavih 2% popusta i koliko sam ja razumeo to je prakticno kompenzacija za tih plus minus kvadrate (interesantno da nisam nikoga cuo da je dobio 3% kvadrata vise...)

Nisam razumeo najbolje ovaj deo sa 2% popusta.. Smanjena je ukupna vrednosti nekretnine za oko 2% ukoliko je bilo odstupanje da kažem ka dole, odnosno manja kvadratura od projektovane/kataloške?

Znači ni u SL nema slučajeva da je neko dobio više..

U pregovorima daju 2% popusta na ukupnu cenu ali to nije ni na koji nacin povezano sa ovih 3% vezano za povrsinu ali malo citajuci forume sam shavtio da je to neki nacin kako se oni brane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674958#p674958:2efnki64 je napisao(la):
vladimir15 » Uto Okt 29, 2019 9:20 pm[/url]":2efnki64]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674948#p674948:2efnki64 je napisao(la):
Nisko » Uto Okt 29, 2019 7:34 pm[/url]":2efnki64]
sasha75":2efnki64 je napisao(la):
"trol" - onaj ko ima drugačije mišljenje od mog i koji ne želi da prihvati moju verziju istine, to je vasa definicija... Ali ja vidim ovde neke koji bez argumentacije iznose neke neverovatno visoke cene (za Beograd - 3,000eur i plus za "demit", pogled na komšiju, nigde ni L od luksuza...) i onda mi preostaje da pomislim da rade u nečijem interesu možda :)
Izvini, ti si potencijalni kupac stanova na ovoj lokaciji? U kom svojstvu "odredjujes" cene kvadrata po Beogradu. Nije mi bas jasno. Ovo je prvenstveno tema za ljude koji su kupili ili planiraju da kupe stan na ovaj lokaciji. Da li je nesto skupo, jeftino, pretplaceno to je individualna stvar svakog od nas. Ono sto je meni skupo ne mora da bude i tebi i obrnuto. Iz tog razloga mislim da je dalja polemika na ovu temu suvisna. Vratimo se lepim stvarima. Jos malo pa useljenje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ako ne bude useljenje do marta na kraju, kao što je negde napisano u Ugovoru kao krajnja gornja granica.. :)

Prošao sam danas pored da kupim kafu.. Spoljašnji deo fasade je skoro gotov, vidim postavljeni prozori i "lažno" drvo :) Kada se skinu skele mislim da će izgledati mnogo dobro, još bolje nego unutrašnja fasada.. Ostaje da vidimo
Slazem se, prolazio tuda takodje i zaista lepo izgleda, ne znam jedino kad se tu nacickaju sve zgrade da li ce moci da se "dise"...Iako svi kritikuju fasadu, verujem da je jeftinija od svih tih modernijih resenja, ali izgleda bar korektno...Za kvalitet izrade, vreme ce pokazati, a mozemo probati da saznamo od izvodjaca :)
 
Pretpostavljam da se salite kada kazete da je ova lokacija bolja nego lokacija gde ce biti Sakura.
Ovaj kraj ce biti toliko prenatrpan, da ce parkiranje biti magija, a prolazak kroz Omladinskih brigada nemoguc.

Inace, gde se nalazi najblizi park? Skola, ambulanta? Tu ce ziveti 15 000-20 000 ljudi (ako ne i vise), pa shodno tome moraju biti i obezbedjene adekvatne ustanove.
Vidim da je jedini cilj sazidati jos koji kompleks i obavezno izraditi ljude u pogledu plana detaljne regulacije, koji se menja kako vetar duva (neobicno za Srbiju, zaista).

To sto su poslovne zgrade u blizini ne znaci bas previse, jer ovo nije doba SFRJ, posao nije obezbedjen dozivotno u jednoj fabrici, vec ljudi menjaju pozicije, firme se sele, zatvaraju... Jedino sto je zagarantovano je da ce svaki dan od 8 do 18 svi parkinzi biti krcati, i ko ne da dzak novca za 2 mesta, u gadnom je problemu.

Citao sam i da navode kao problem to sto je Sakura blizu dalekovoda i toplane. U principu, svako moze da izvede vestake da izmere delovanje dalekovoda, a toplana koristi sledece energente:
- око 350 милиона метара кубних природног гаса (око 85 одсто)
- око 45.000 тона мазута (око 13 одсто)
- око 3.200 тона угља (0,4 одсто)
- око 2.000 тона пелета (биомаса – 0,25 одсто)
- око 1.500 тона брикета (биомаса – 0,2 одсто)
Gas sagorevanjem izbacuje paru, a u planu je da voda (do 140 stepeni) iz TENT-a ide do toplane i da se na taj nacin obezbedi grejanje.
 
Dobra tema za diskusiju :)
Deo oko prenatrpanosti je potpuno na mestu, ali ako biram između toga da platim stan 200k u gusto naseljenom bloku ili uz toplanu i dalekovod, moj izbor će biti prvo. Da se uzdam u to da će dovesti tu vodu, da neće udarati po mazuta... teško... Toplana jedna od najvećih u zemlji, tu niko nije gradio ništa pa sad bas ja da izaberem tu lokaciju za život, za mene nije interesantno
 
Vidim da ste van teme :) ali samo napomena da ta toplana zapravo na mazut ni ne radi, jedino im je to rezervna varijanta (ako nema gasa). Ova gore podela je za sve toplane u sistemu Beogradskih elektrana ja bih rekao. tako da ta toplana nije toliko problematična sa stanovišta zagađenja, više zagađuje pogled :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675295#p675295:37j4gcf3 je napisao(la):
DV10 » Sre Okt 30, 2019 7:28 pm[/url]":37j4gcf3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674958#p674958:37j4gcf3 je napisao(la):
vladimir15 » Uto Okt 29, 2019 9:20 pm[/url]":37j4gcf3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674948#p674948:37j4gcf3 je napisao(la):
Nisko » Uto Okt 29, 2019 7:34 pm[/url]":37j4gcf3]
sasha75":37j4gcf3 je napisao(la):
"trol" - onaj ko ima drugačije mišljenje od mog i koji ne želi da prihvati moju verziju istine, to je vasa definicija... Ali ja vidim ovde neke koji bez argumentacije iznose neke neverovatno visoke cene (za Beograd - 3,000eur i plus za "demit", pogled na komšiju, nigde ni L od luksuza...) i onda mi preostaje da pomislim da rade u nečijem interesu možda :)
Izvini, ti si potencijalni kupac stanova na ovoj lokaciji? U kom svojstvu "odredjujes" cene kvadrata po Beogradu. Nije mi bas jasno. Ovo je prvenstveno tema za ljude koji su kupili ili planiraju da kupe stan na ovaj lokaciji. Da li je nesto skupo, jeftino, pretplaceno to je individualna stvar svakog od nas. Ono sto je meni skupo ne mora da bude i tebi i obrnuto. Iz tog razloga mislim da je dalja polemika na ovu temu suvisna. Vratimo se lepim stvarima. Jos malo pa useljenje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ako ne bude useljenje do marta na kraju, kao što je negde napisano u Ugovoru kao krajnja gornja granica.. :)

Prošao sam danas pored da kupim kafu.. Spoljašnji deo fasade je skoro gotov, vidim postavljeni prozori i "lažno" drvo :) Kada se skinu skele mislim da će izgledati mnogo dobro, još bolje nego unutrašnja fasada.. Ostaje da vidimo
Slazem se, prolazio tuda takodje i zaista lepo izgleda, ne znam jedino kad se tu nacickaju sve zgrade da li ce moci da se "dise"...Iako svi kritikuju fasadu, verujem da je jeftinija od svih tih modernijih resenja, ali izgleda bar korektno...Za kvalitet izrade, vreme ce pokazati, a mozemo probati da saznamo od izvodjaca :)

A koje fasade trenutno spadaju u modernija rešenja od tekućih projekata? Mislimo na to što nema staklene površine celom "visinom"? :)
 
Blok 32 - Sakura - Merin Hill, mislim da je to bolje u fasadama od Wellport
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675744#p675744:3mxtji5m je napisao(la):
DV10 » Čet Okt 31, 2019 10:45 pm[/url]":3mxtji5m]Blok 32 - Sakura - Merin Hill, mislim da je to bolje u fasadama od Wellport


Nijedan od prva tri projekta ne poseduje jos uvek nikakvu fasadu,dva od tri jedva da poseduju temelj,sa cime uporedjujete?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675744#p675744:12auohzl je napisao(la):
DV10 » Čet Okt 31, 2019 9:45 pm[/url]":12auohzl]Blok 32 - Sakura - Merin Hill, mislim da je to bolje u fasadama od Wellport

Ja ne znam da li je neko prošao pored Blok 32, ono očajno izgleda za sada, kao drugorazredna liga za te pare sa onim isturenim terasama.. Za Šakuru se slažem, skidam kapu ako bude tako kao što je na renderima..
 
Fasada na blok 32 je krenula, po meni to ce biti zgrade za klasu iznad Wellport i ove u bloku 65...Sakura - dobio sam specifikaciju, kad stignem pustam vam ovde...Merin - cuo od prijatelja, na slikama deluje odlicno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675757#p675757:3i4gujxo je napisao(la):
vladimir15 » Čet Okt 31, 2019 11:27 pm[/url]":3i4gujxo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675744#p675744:3i4gujxo je napisao(la):
DV10 » Čet Okt 31, 2019 9:45 pm[/url]":3i4gujxo]Blok 32 - Sakura - Merin Hill, mislim da je to bolje u fasadama od Wellport

Ja ne znam da li je neko prošao pored Blok 32, ono očajno izgleda za sada, kao drugorazredna liga za te pare sa onim isturenim terasama.. Za Šakuru se slažem, skidam kapu ako bude tako kao što je na renderima..

Drugorazredne isturene terase su bas aut ali zato ste odusevljeni sa terasama u Šakuri sirine 1m a duzine 8m ili sobama sirine 2,25m ?
 
Vrh