Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Maka":3fq4dgob je napisao(la):
Komsije, imam jos jedno pitanje.
U banci traze adresu i broj da se navede gde je stan.
Sta ste tu navodili?
U onom listu nepokretnosti pise Slanacki put 80 a negde sam naletela i da se pominje Nova bb.
Tražite od investirora rešenje o dodeli kućnog broja koje je izdao Republički geodetski zavod. Npr. C3 je Slanački put 80LJ.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ako ste u zgradi A ili B one još uvek nemaju broj, ali pretpostavljam da će i to biti Slanački put 80 samo sa drugim slovom.

Današnji update za zgradu B - počeli su da postavljaju radijatore. U nekim stanovima već su postavljeni parket i vrata.
 
Povodom izmena PDR i javnog uvida, pojavila su se obaveštenja da će se u četvrtak (12.09.) u 18:30 skupljati potpisi za peticiju protiv izmena PDR-a. Ko hoće može da se potpiše, a prikupljanje potpisa će biti negde kod EP zgrada.
 
Da li je neko imao problema sa papirima za povracaj PDV koje investitor treba da vam da? Radi se o privatniku, vec mesecima izbegava da izda odgovarajucu dokumentaciju....
 
Ja nisam imala problema sa papirima. Isto je u pitanju privatnik. Bas brzo su zavrsili sa potrebnom dokumentacijom i brzo sam povratila PDV.
 
Sad je izgleda odlučio da malo ne plaća PDV. :)

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Zdravo svim buducim komsijama,

Zanima me da li neko ima najnoviju informaciju kad ce biti useljiva zgrada B u kompleksu? Poslednje sto zn jeste da su stavljali sanitariju i pripremali se da puste vodu u prvi ulaz. Ako neko ima svezije informacije molim da pise.

Hvala na svakom odgovoru.
Pozdrav
 
Ove nedelje bi trebalo da je pustena struja u B, tako smo dobili info od investitora. E sad da li je pustena ne znam... Plan je valjda da se grejanje pusti do 26 oktobra. U B2 ove nedelje postavljani su jos uvek parketi po stanovima, bilo je dosta majstora. Vidim da su i sobna vrata doneta, sanitarije za kupatilo nisam video nigde. Lift se postavljao, na stepenistima su postavili gelendere. Ali bez mesec i po do dva sumnjam da ce oni sve zavrsiti. Bice najgori period za useljavanje, na zimu, u ledene stanove.
Teren ispod celog kompleksa se uveliko priprema za nove zgrade, kamioni konstantno skidaju zemlju...
 
Ispod radovi jako...
Ode pola brda. Ogroman prostor su očistili već.



 
Zdravo svim forumasima,

Nakon visegodisnjeg voajerisanja po forumu napokon resih da se prijavim i javim na ovoj temi.

Moja agonija sa trazenjem stana traje od 2015 godine (sa manjim i vecim oscilacijama u intezitetu trazenja) i ne nazire joj se kraj. Verujem da je ovde vecina ljudi prosla kroz nesto slicno.

Nemojte mi zameriti na poduzem postu, ali moram nekome da se izjadam a mislim da ste vi neko ko ce se najvise saosecati sa mnom :D

Trenutno zivim u blizini Djeram pijace, a odrastao sam na Vracaru pored Kalenica (idem od pijace do pijace :) ) i uglavnom sam gledao krajeve koji su manje-vise tu u blizini. Kako su cene otisle u nebesa, a nisam prelomio jos pre dve, tri godine kada sam imao neke solidne prilike, mislio sam da mogu bolje da prodjem, doslo je do toga da sam se pomirio sa tim da cu morati da platim kvadrat blizu 2.000. Starogradnja uglavnom ima losu ponudu, dobri stanovi se retko nadju u ponudi, a narocito mi predstavlja problem sto ne zelim da kupim neuknjizen stan, a sve novogradnje u ovim krajevima se prodaju pre nego sto uopste i krene gradnja. Tako da sam polako ali sigurno poceo da ocajavam, pogotovu sto sam se skoro ozenio i planiram prosirenje porodice, a trenutno zivim u 37 kvadrata.

I tako mi je pre desetak dana sinula ideja da batalim gledanje stanova po uzem centru i da gledam novogradnju u prigradskim naseljima, i dodjoh do Sunnyville-a koji sam doduse i ranije vidjao (imali su solidan marketing definitivno) ali nisam uopste razmatrao. Zgrade su mi se odmah svidele na prvi pogled (i EP i privatnik), ali sam smatrao da mi lokacija ne bi odgovarala. Medjutim, kako drustvo polako ide svako na svoju stranu, osnivaju porodice, napustaju zemlju i sl. shvatio sam da nema razloga da se vezujem za kraj gde sam odrastao, pogotovu sto se sam kraj i struktura stanovnistva dosta promenila.

Uglavnom sam gledao trosobne i dvoiposobne stanove tj. sa dve spavace sobe. Za pare koje sam planirao da odvojim za stan u prvobitno planiranom kraju mogu da dobijem dodatnih 25-30 kvadrata u prigradskim naseljima. Cinjenica da sam se prijavio na forum mi govori da sam makar malo blize odluci da kupim stan u ovom naselju, ali imam neka zapazanja i pitanja koje bih voleo ovde da postavim na koja vi mozete da mi odgovorite i pomognete u ovoj bitnoj zivotnoj odluci.

Na temu kvaliteta gradnje je manje-vise sve receno i tu je jasna situacija. Ja malo vise naginjem ka EP zato sto vecina stanova ima dva mokra cvora, sto mi je veoma vazno. Kod privatnika tek stanovi od preko 90 kvadrata imaju dva mokra cvora. Druga stvar, svakako bih uzeo i garazu koja mi kod EP deluje bolje odradjeno. Tu dolazimo do moje prve nedoumice, a to je plavljenje garaze kad padaju jaki pljuskovi. Ako bi neko od stanara iz EP zgrada mogao da mi kaze da li se to desava samo u onoj zgradi do privatnika (objekat 3) ili u svim zgradama? Posto nisam bas u vinklu kada su kola u pitanju ne znam da li bih preziveo da vidim da mi je poplavljen auto :D

Kod privatnika mi se definitivno vise svidja zavrsna obrada, i ne mogu da kazem da mi je to nebitno jer jeste, ali s druge strane vaznije mi je da ima dva mokra cvora, a keramiku, sanitarije, parket i ostalo mogu zameniti za 15ak godina pri prvom ozbiljnijem renoviranju stana (ako mi bas toliko bude smetalo). Takodje, terase kod privatnike su po mom misljenju odlicne, iako vidim da ima solidan broj negativnih komentara sto su skroz otvorene.

Gore sam napomenuo da ne bih kupio neuknjizen stan, medjutim koliko vidim ovde problem predstavlja ulica koja jos nije dobila upotrebnu dozvolu, tako da imam utisak da je to samo pitanje trenutka kada ce biti sve uknjizeno. Ne postoji neka neizvesnost u smislu da li ce investitor zavrsiti zgradu uopste, da li ce mu odobriti prikljucke itd. Ne znam da li neko od stanara ima informaciju kako to napreduje?

Svestan sam da je kupovina stana u ovom kraju ipak investicija za koju treba imati strpljenja, optimisticno 5 do 6 godina, realno barem 10. Ali svakao sam spreman na tako nesto, a verujem i svi koji su kupili stan u ovom kompleksu. Vidim i to da su promenili PDR i da su izbaceni neki sadrzaji koji bi bili veliki plus ovom naselju. S druge strane, nije to ni toliko strasno, nije da nema skola i vrtica u kraju, e sad kakvi su kapaciteti i mogucnosti za prosirenje kapaciteta, to je druga tema. S obzirom da su neki od vas u kontaktu sa privatnikom, da li kojim slucajem znate kakvi su njegovi planovi za teren koji se rasciscava? Meni bi tu najveca mana bila da nema nikakvo igraliste ni teren za fudbal/kosarku.

Da sumiram ovaj moj kilometarski post - mislim da ovo naselje ima veliki potencijal, kada se sve uzme u obzir (i gradski planovi za SMP, metro, Adu Huju itd.), ali treba biti strpljiv i docekati sve to :D
 
Teren koji se rasciscava sada je za novi blok zgrada..
parkic koji ne znam tačno kako će izgledati je u nekoj fazi izgradnje na kraju ulice...
po novom pdr-u preko parkica će proci put dalje ka Mirjevu...tako da je parkic tu privremeno, mada to privremeno je relativna stvar...
Taj put ka Mirjevu se neće raditi u narednih 15-20 godina po mojoj proceni..

Naselje ima perspektivu to sigurno... šta će biti ko zna..

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AndUp,

Hvala na odgovoru. Bas sam juce svratio do naselja da vidim kako izgleda, ali posto je bio mrak ne videh lepo taj park na kraju ulice.

Vidim i da stoje neke skele na prvoj zgradi EP-a (frontalno postavljene) :?:

Zvacu danas bas da se raspitam za cene i sta je ostalo slobodno.

Pozdrav
 
Bas u topli radijatori u C zgrdi. Nasta lici ovo? Svaka vam cast. Kad vas covek pozove vi samo nesto pricate neko je drugi kriv nikad nizasta niste vi krivi sve je do drugih. Sramota ste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674746#p674746:3jitz8fv je napisao(la):
Nov stanar » Uto Okt 29, 2019 8:28 am[/url]":3jitz8fv]Bas u topli radijatori u C zgrdi. Nasta lici ovo? Svaka vam cast. Kad vas covek pozove vi samo nesto pricate neko je drugi kriv nikad nizasta niste vi krivi sve je do drugih. Sramota ste.

Jel grejanje slabo u C ili ga nema uopste?
 
Zdravo,

Mi se jos kolebamo oko stana, proslo je vec godinu dana... ali barem smo resili da kupimo kod EP-a.

Posto vidimo da kod privatnika ima problema oko grejanja. Kako je situacija kod EP-a?

I koliko su kostanja za grejanje leti i zimi?

Pozdrav,
Baraba-i-Vila
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675323#p675323:2665eozs je napisao(la):
jocke » Sre Okt 30, 2019 9:25 pm[/url]":2665eozs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674746#p674746:2665eozs je napisao(la):
Nov stanar » Uto Okt 29, 2019 8:28 am[/url]":2665eozs]Bas u topli radijatori u C zgrdi. Nasta lici ovo? Svaka vam cast. Kad vas covek pozove vi samo nesto pricate neko je drugi kriv nikad nizasta niste vi krivi sve je do drugih. Sramota ste.

Jel grejanje slabo u C ili ga nema uopste?
Uopste nema grejanja! Deca i mi se budimo u hladnim stanovima. Prodajna kancelarija nasih investitora je vrlo topla kao i njihove reci utehe i podrske kad odete do njih ili kad ih pozovete da se pozalite. A problem grejanja niko ne resava. Verovatno investotor i ljudi iz kancelarije nemaju decu pa ne znaju sta to znaci. :?
 
Ja sam zakazao gledanje stanova u subotu kod EP. Ostala su samo jos 3 stana (sve u 3. objektu). A na sajtu nista nije azurirano, tamo ispade da se vise od pola nije prodalo. Taman i da vidim za grejanje kako radi :)
 
Bio sam juce da gledam stanove u EP zgradama. Ja se nisam dobro razumeo sa prodavcem, on je mislio da mene samo interesuju samo jednoiposobni stanovi, tako da je na njih mislio kad je rekao da su samo 3 ostala. Inace sajt je azuran i tacan.

Gradnja stvarno deluje solidno, struktura stanova je super. Uglavnom su im prostrane sobe (osim u jednoiposobnim stanovima - spavaca soba od 8 kvadrata). Nikako mi se ne svidjaju kupatila, ali dobro, to se da zameniti kroz par godina.

Zabrinjava me sto ima pukotina na sve strane - znam da je to zbog sleganja zgrade, ali na drugim zgradama po gradu nisam primetio toliko sleganje. I po recima prodavca to ce tako biti narednih 5 godina. Bacio sam pogled ponovo i na mapu klizista i vidim da se bas kod te prve zgrade, gde sam i video najvise pukotina, ima aktivno kliziste. Ebem li ga



Pritom tu i privatnik zida nove zgrade. Kad smo vec kod privatnika, prodavac iz EP mi rece da privatnik pocinje izgradnju najvece zgrade u donjem delu (u obliku cirilicnog P). Takodje, rekao mi je da ce ulica ka mirijevskom bulevaru ici u donjem delu placa i postoje radovi na njoj, vide se one naslagane betonske ploce.

Opalio sam i jednu sliku - nisam se bas proslavio kao fotograf, ali bolje nego nista :D

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677962#p677962:32wvr9fo je napisao(la):
Ana Marija » Čet Nov 07, 2019 4:35 pm[/url]":32wvr9fo]Jesteee, pusteno je grejanjeee :)))

I jel toplo? :)

Jel zna neko jel pusteno grejanje i za B zgradu ili samo za C?
 
Da li neko zna sta se desava sa zgradom A? Dokle su stogli sa radovima i koji je sada datum planiran za useljenje?
 
passdoro":biwyqv8q je napisao(la):
Da li neko zna sta se desava sa zgradom A? Dokle su stogli sa radovima i koji je sada datum planiran za useljenje?
Meni su spomenuli kraj janara, pocetak februara juce.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Vrh