Šta je novo?

Национални парк Тара

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665849#p665849:26iqc61v je napisao(la):
мајстор » Wed Oct 02, 2019 5:41 pm[/url]":26iqc61v]Радови при крају! Једино што изгледа ништа од асфалта ове године.

Ne mogu da verujem da su ovo sve raskopali i ostavljaju tek tako bez asfalta na neodređeno vreme.

A ona klizišta iznad R., tj. ispod P.Krsta - opstala do daljeg?
 
Све друго нису ни такли...кажу ићи ће по 1 км годишње, што значи за 17 година ће стићи до Предовог крста!
 
Скоро су завршили радове до кањона Дервенте. Постављају ивичњаке. Прилично су брзо и добро одрадили, штета што вероватно неће асфалтирати ове године.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Ево како пут изгледа данас. Ако прође тендер, можда и асфалтирају!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Uip4Is9YoPE[/youtube]
 
У понедељак идем поново за ББ па ћемо видети јел све готово и пробати да сазнамо да ли ће асфалтирати!
 
I šta bi - kada će, i koliko, asfalt ?
 
Кажу да ће асфалтирати. Све машине су одвукли, завршени су ивичњаци и отпусти, утабан шљунак. Видећемо да ли ће бити!
 
Само у Србији, у сред националног парла Тара. НП Тара и Милија Марјановић копају канал за струју, што само по себи није проблем , проблем је што канал иде посред јавног пута и само Милија Марјановић може званично да користи ту струју. Занимљиво је да кад затвараш јавни пут, не обавестиш никога. Не ставиш никаква обавештења да је пут у радовима. Стављаш кабл од 2.5 км под земљом 5 цм пречника за једног корисника? Смешна држава! Ништа није проблем да је као и свуда струја положена поред пута!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=62Ul8_9PZDQ[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670163#p670163:3hcju6oc je napisao(la):
мајстор » 15 Okt 2019 06:32 pm[/url]":3hcju6oc]Кажу да ће асфалтирати. . . Видећемо да ли ће бити!
I šta bi? . . Jel su ga asvaltirali?
 
Ово је други пут ....онај нису још асфалтирали!
 
Znam, pitao sam za put Perućac - Rastište. . . znači nije još završen.
 
Јесте направљен је, треба да се прошири и на део Таре према Вишеграду.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Данас сам се вратио из Бг-а, издржао сам три дана. У саобраћају је то сада углавном бесмисао. Раде петљу код Обреновца. Надаље, крпили су пут на Дебелом брду изнад Поћуте. Улазак у Бајину Башту је напокон сређен потпуно. Нажалост од Перућца до Растишта и даље нема асфалта. Вероватно на пролеће. Ставили су струјни кабла од Предовог крста до Омарског врела, али пут који је био одличан макадам, сада изгледа као орање. Ваљда ће га сутра још мало изравнати.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Kapija u Perućcu je van podrucja Nacionalnog parka. Tako im lakše jer bi morali da prave dve. Jesnu ka Mitrovcu a drugu ka Rastistu. A naplaćivace zapevao prolaz turistima do jezera koje je 300m salje4od kapije a koje veze nema sa Nacionalnim parkom.
Videćemo kako će to da prođe.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I otkad je normalno da Nacionalni park zahvata desetine sela gde živi i privredjuje stanovništvo. Prosto to nije normalno.
Na osnovu neke davno loše odluke kada se cela površina nekadašnjeg šumskog gazdinstva pretvorila u Nacionalni park. A koji drži maltene pola opštine Bajina Bašta i ide graničnom linijom izmedju opština Užice i BB. A koja ide delom preko Tare. Dakle, neprirodna je i čudna granica i područje Nacionalnog parka.
Prosto to nije normalno. Nacionalni park treba da bude na malom području gde raste omorika. Odnosno deo koji nije naseljen tj. van područja sela.
I sada bi pojedini, videći Kusturicu kako je privatizivao Mokru Goru gde naplaćuje putarinu na medjunarodnom putu i uzima ogroman novac za ništa, hteli to isto da urade, ali ovog puta na štetu uglavnom stanovnika jedne opštine.
Ne zato što će plaćati ili neće, već će oterati deo turista i avanturista koji pak ne voze najskupkja vozila jer prosto, ovde ne dolazi bogata klijentela.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Privatizovao Mokru goru????? Da nije Kusturice ni 5 posto ljudi ne bi znali za lepote tog kraja nase zemlje, a da ne pricam koliko je ljudi zaposlio od Mecavnika do Visegrada i koliko starosedelaca tom istom prodaje svoje proizvode... U ostalom nama nikada udovoljiti!!!
 
Mrguddd":1f4tcnp7 je napisao(la):
Privatizovao Mokru goru????? Da nije Kusturice ni 5 posto ljudi ne bi znali za lepote tog kraja nase zemlje, a da ne pricam koliko je ljudi zaposlio od Mecavnika do Visegrada i koliko starosedelaca tom istom prodaje svoje proizvode... U ostalom nama nikada udovoljiti!!!
Preko tuđe grbače. Na tome se zasniva 80% ekonomije naše zemlje. Daš zakonska ovlašćenja za monopolski biznis.
I koliko je zaposlio ljudi baš me zanima?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
"Preko tudje grbace" samo cu reci BRAVOO!! Znam da Kusturicu osporavaju iz Federacije ali evo ima i onih sa nase strane Drine. Ma najbolje da zatvori i Mecevnik, Sargansku osmicu i Kamengrad da ugovolji tebi i tebi takvim patriotama. Od mene toliko
 
Mrguddd":1a64iz3h je napisao(la):
"Preko tudje grbace" samo cu reci BRAVOO!! Znam da Kusturicu osporavaju iz Federacije ali evo ima i onih sa nase strane Drine. Ma najbolje da zatvori i Mecevnik, Sargansku osmicu i Kamengrad da ugovolji tebi i tebi takvim patriotama. Od mene toliko
Ne mora, samo da skloni rampu i ne naplaćuje prolaz. Šta više ako hoće može rampu da stavi ka Mecavniku njegova stvar. Ali da oslobodi medjunarodni put. Jer taj put je naš nije njegov.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
A sarganska osmica nema veze sa njim.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Осмица нема везе, али Парк природе у коме се и она налази, има.
Мокра Гора сада ф-нише као да није део општине или града на чијој се територији налази, осим кад треба да нешто добије - превоз, здравствену заштиту... Једини бенефит је ненаплаћивање те таксе за пролазак кроз ПП возилима са Уе.
Како ће на Тари то бити решено, видећемо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680627#p680627:23jgeybx je napisao(la):
Mrguddd » 15 Nov 2019 11:18 pm[/url]":23jgeybx]"Preko tudje grbace" samo cu reci BRAVOO!! Znam da Kusturicu osporavaju iz Federacije ali evo ima i onih sa nase strane Drine. Ma najbolje da zatvori i Mecevnik, Sargansku osmicu i Kamengrad da ugovolji tebi i tebi takvim patriotama. Od mene toliko
Tipično za nas, oblepi nekoga etiketom nepatriotskog ponašanja samo zato što je ukazao na nelogičnost, možda nezakonistost (ili prosto privilegovan položaj nekih ljudi). Pa ne ide to tako. Čak i da je osećaj privatizacije Mokre Gore samo nečije lično mišljenje, ima na njega potpuno pravo bez etiketiranja o nepatriotizmu.

Ja lično sam dobio uslovni refleks, čim neko počne da drombulja o velikom patriotizmu i ne ispušta tu reč iz usta ja se držim za džepove i stežem novčanik. Jer su je dosada najveći profteri (čiji naslednici studiraju po stranim fakultetima, žive u vilama po inostranstvu, sa pozamašnim bankovnim kontima) vrlo lepo izlizali od pogrešne upotrebe. Po principu - vama "uvaljamo" patriotizam i nema da se bunite dok mi "pelješimo" državne račune. (Pri čemu ovde ne mislim na Kusturicu, jer pretpostavljam da je on prosto takav kakav je uložio dosta svog novca da bi u Mokroj gori napravio nešto vredno poseta).
 
Vrh