Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Ja ne verujem da je neko spreman da iskešira ovoliki novac za stan a da se pritom neće odlučiti da pre useljenja ili pak ubrzo po useljenju u stan ne donese odluku da zameni ove užasne kuhinjske elemente, pa čak i elemente u kupatilu. Kupci će stanove, pa tako i sve ovo spomenuto, urediti prema svom ukusu, senzibilitetu i platežnoj moći. Nemojmo se mnogo sekirati za sva ova ostećenja (koja su uzgred nedopustiva) kada se ni sami kupci previše ne uzbuđuju, ili bar većina, velika većina kupaca.
 
srecni_princ":30fqxbs6 je napisao(la):
Ja ne verujem da je neko spreman da iskešira ovoliki novac za stan a da se pritom neće odlučiti da pre useljenja ili pak ubrzo po useljenju u stan ne donese odluku da zameni ove užasne kuhinjske elemente, pa čak i elemente u kupatilu. Kupci će stanove, pa tako i sve ovo spomenuto, urediti prema svom ukusu, senzibilitetu i platežnoj moći. Nemojmo se mnogo sekirati za sva ova ostećenja (koja su uzgred nedopustiva) kada se ni sami kupci previše ne uzbuđuju, ili bar većina, velika većina kupaca.

Tako je, hajde da se ne "sekiramo" jer većina kupaca ne piše ovde... Problem je nikolas27 koji je "rekorder" a pritom vam nisam napisao ni pola zamerki koje sam imao.

Ovako iz prolaza i ono gde sam ulazio, komšija ima baš baš raznih, ne bih nikako generalizovao. To što ljudi ne pišu ovde ne znači da se ne "uzbuđuju". Ako neko ima 100/200/300/400/500 hiljada za stan ne znači da je sisao vesla i da će dati dodatnih 2-3% (za popravku oštećenja i zamenu elemenata). Neko prihvati sve "as is", neko se žali, neko ima više sreće sa radovima, neko manje. Neko je oduševljen sa pogledom i zanemaruje sve drugo, a neko ni nema pogled niti vidi nedostatke. No kao što već napisah, samo mi se jedan komšija nije požalio ni na šta. Još čekam da vidim da je neko menjao nameštaj u kuhinji i kupatilu tako da ta logika i ne pije vodu (nevezano od toga da je neko stan platio 100 ili 500 hiljada).

I da, srećni prinče, praviš spin ovde. Da i ja napravim jedan spin - ovde nije problem Vista, nije problem ni BnV, problem je što nema klasnih tužbi kod nas. Da vidiš kako se onda ne bi kralo od kupaca 2-3% na završnim radovima i 2-3% na famoznoj +/- 3% klauzuli (koja važi za praktično sve investitore).

Šta da vam kažem, naleteli ste na mene, 4 potencijalna kupca (moji prijatelji) su već otišli na druga mesta. Mojih 2-3% ćete platiti i još ću vas koštati negativne reklame. Pa hajde da nastavimo da spinujemo da se sami kupci ne uzbuđuju previše :)
 
Problem Beograda je sto su skuplje stanove kupovali ljudi koji su lako dolazili do novca i dosta se nezainteresovano odnosili prema onome sto su dobili i zato postoji stav investitora da svi koji su kupili stan treba da budu sretni da su uopste dobili stan na super lokaciji ili pogledom isl. Doziveo sam da mi investitor kaze da sam ja besan i nezahvalan i da sam se umislio posto ne zivim u Srbiji. Ovo sto je nicolas 27 objavio je za oduzimanje dozvole nadzornom organu i za najgori moguci PR. Postoji specifikacija materijala i zna se sta je sta su standardi i to nema veze koliko neko ima para i sta bi neko zamenio po nekom svom ukusu/standardu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676143#p676143:1oc7ml9u je napisao(la):
nikolas27 » Pet Nov 01, 2019 9:09 pm[/url]":1oc7ml9u]
srecni_princ":1oc7ml9u je napisao(la):
Ja ne verujem da je neko spreman da iskešira ovoliki novac za stan a da se pritom neće odlučiti da pre useljenja ili pak ubrzo po useljenju u stan ne donese odluku da zameni ove užasne kuhinjske elemente, pa čak i elemente u kupatilu. Kupci će stanove, pa tako i sve ovo spomenuto, urediti prema svom ukusu, senzibilitetu i platežnoj moći. Nemojmo se mnogo sekirati za sva ova ostećenja (koja su uzgred nedopustiva) kada se ni sami kupci previše ne uzbuđuju, ili bar većina, velika većina kupaca.

Tako je, hajde da se ne "sekiramo" jer većina kupaca ne piše ovde... Problem je nikolas27 koji je "rekorder" a pritom vam nisam napisao ni pola zamerki koje sam imao.

Ovako iz prolaza i ono gde sam ulazio, komšija ima baš baš raznih, ne bih nikako generalizovao. To što ljudi ne pišu ovde ne znači da se ne "uzbuđuju". Ako neko ima 100/200/300/400/500 hiljada za stan ne znači da je sisao vesla i da će dati dodatnih 2-3% (za popravku oštećenja i zamenu elemenata). Neko prihvati sve "as is", neko se žali, neko ima više sreće sa radovima, neko manje. Neko je oduševljen sa pogledom i zanemaruje sve drugo, a neko ni nema pogled niti vidi nedostatke. No kao što već napisah, samo mi se jedan komšija nije požalio ni na šta. Još čekam da vidim da je neko menjao nameštaj u kuhinji i kupatilu tako da ta logika i ne pije vodu (nevezano od toga da je neko stan platio 100 ili 500 hiljada).

I da, srećni prinče, praviš spin ovde. Da i ja napravim jedan spin - ovde nije problem Vista, nije problem ni BnV, problem je što nema klasnih tužbi kod nas. Da vidiš kako se onda ne bi kralo od kupaca 2-3% na završnim radovima i 2-3% na famoznoj +/- 3% klauzuli (koja važi za praktično sve investitore).

Šta da vam kažem, naleteli ste na mene, 4 potencijalna kupca (moji prijatelji) su već otišli na druga mesta. Mojih 2-3% ćete platiti i još ću vas koštati negativne reklame. Pa hajde da nastavimo da spinujemo da se sami kupci ne uzbuđuju previše :)

samo da ste želeli mogli ste da pročitate da sam napisao da ta oštećenja smatram nedopustivim...
Pod tim "...smatram nedopustivim..." mislio sam na većinu stvari koje i sami navodite, nista novo nisam pročitao, sve to stoji
O spinovanju zaista ne bih...
 
Srećni prinče, ne bih da brojim krvna zrnca, ne priliči diskusiji i protiv toga sam generalno. Razumeli smo se čini mi se.

Potencijalni kupce, upravo to je najveći problem - postoji neki stav da mi treba da budemo zahvalni što smo dali svoj novac da bismo kupili stan. Kao da smo ga dobili na lutriji. Ili kao da smo novac ukrali pa ga osveštali kupovinom stana.

A i rizik koji su kupci preuzeli se na kraju nekako olako zaboravlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676154#p676154:159iv43m je napisao(la):
nikolas27 » Pet Nov 01, 2019 8:43 pm[/url]":159iv43m]Srećni prinče, ne bih da brojim krvna zrnca, ne priliči diskusiji i protiv toga sam generalno. Razumeli smo se čini mi se.

Potencijalni kupce, upravo to je najveći problem - postoji neki stav da mi treba da budemo zahvalni što smo dali svoj novac da bismo kupili stan. Kao da smo ga dobili na lutriji. Ili kao da smo novac ukrali pa ga osveštali kupovinom stana.

A i rizik koji su kupci preuzeli se na kraju nekako olako zaboravlja.
Bingo! Ko to kupuje penhtouse od 200 kvadrata na ilegalnim spratovima koji niknu na ultra lux novogradnjama oko Hrama nakon tehničkog prijema, za suvi keš?
 
U vreme kad se malo gradilo onda su vecinom kupovali ili ljudi sa prljavim novcem ili nasi ljudi iz instranstva. (cast izuzetcima). Ljudi koji su svojim radom zaradili novac i na to platili porez imaju potpuno drugi sistem vrednosti i odnos prema novcu. Sistem u Srbiji u kome ko koga stigne taj tome noge digne treba da stane jednom. Da li pricamo o 100 eura ili 100 miliona je nebitno. U Beogradu ne postoji ultra lux novogradnja (Merin Plaza je nasminkana zgrada, popravljana je fasada vec...)
 
Šokiran sam iznetim fotografijama i želim Nikolasu 27 da brzo reši problematiku. Ovaj investitor bi morao dobrano da se zamisli nad svakim ovakvim slučajem, jer se ova "loša rec" čuje mnogo daleko. Da je pametan, odmah će angažovati ekipu da sve ove fuseraje na završnim radovima reši u svim zgradama inače pada projekat... Ionako ga lično vidim na nekim staklenim nogama koliko god se oni trudili da zbrzaju i izgrade što više tih" luksuznih" stanova pre zakona o poreklu imovine
 
@Nikolas27

Hvala sto si podelio fotografije i utiske.
Nadam se da ce ova prica o kvalitetu stanova dobiti vise medijske paznje.
Ono sto prodaju preko rendera ni priblizno nije isto onom sto dobijes uzivo.
 
Ovo je za tužbu za PREVARU i to ne za mali iznos. :shok: ..kada ti ja obećam jedno (lux),uzmem ti pare, a dam ti nešto drugo to se zove prevara...i dati ovo novinarima, to njih najviše boli...a ko je radio i bio nadzorni organ to tebe ne treba da interesuje.
 
"Kvalitetno stanovanje u srcu grada" - BW Vista :laugh:

credit:https://youtu.be/vlzmdG0SLLQ (juce snimljeno)
 
STANOVI OD 3000, 4000, 5000 eur i OTPADA FASADA....Zar je potrebno nesto vise reci? Da li je zamenik naredio momentalnu zamenu po ugovoru? Koja firma je radila tu zgradu? Brzo brzo ,da sto vise zgrada u kratkom vrem.periodu izgrade, nebitno kakvog kvaliteta, jer posle ce biti kasno...Kad izgrade sve ove jadne zgrade, taj deo grada ce biti upisan u istoriji kao najveca pljacka.Ako sad otpada fasada zamislite kako ce izgledati za 10-20 godina...Oni koji su kupili stanove.dole su jako jako hrabri ili su im se parice pojavile niotkuda
 
Fasada nije otpala, da se razumemo. Oni sad prepravljaju fušeraj koji je urađen tokom finaliziranja fasade.
Nisam nigde video fotke, video snimke ili neku vest, gde se pokazuje fasada na pločniku ili travnjaku ispred zgrade. Jer da se tako nešto desilo, tj. da se fasada srušila sa 20+ metara visine, već bi portali i novine brujali o tome.
 
Blokovi 61 - 64 u originalu. Razlika je samo u obliku, tj. nezna se sta je gore.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681051#p681051:31eyzq8s je napisao(la):
Nebojsa » 17 Nov 2019 09:55 pm[/url]":31eyzq8s]Blokovi 61 - 64 u originalu. Razlika je samo u obliku, tj. nezna se sta je gore.

Блокови 61-64 су сасвим ОК, барем по мом мишљењу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676141#p676141:1bxxbubb je napisao(la):
potencijalnikupac » Пет Нов 01, 2019 10:00 pm[/url]":1bxxbubb]Da li se zna ko je nadzorni organ na ovom objektu?

Ko stigne druze moj. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680928#p680928:2tpdmdvz je napisao(la):
mvbg1 » Нед Нов 17, 2019 1:19 pm[/url]":2tpdmdvz]Fasada nije otpala, da se razumemo. Oni sad prepravljaju fušeraj koji je urađen tokom finaliziranja fasade.
Nisam nigde video fotke, video snimke ili neku vest, gde se pokazuje fasada na pločniku ili travnjaku ispred zgrade. Jer da se tako nešto desilo, tj. da se fasada srušila sa 20+ metara visine, već bi portali i novine brujali o tome.

Izvini molim te.Na slici fali fasad na 2-3 sprata.Voleo bi da znam kako se to popravlja fasada.Kako to skines je i odlepis sa tri sprata ostalo ostane,dok ne postavis ono sto fali.To prvo.Drugo nisam siguran da mozes tek tako da pridjes bilo kojoj zgradi.Ne pustaju tek tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681079#p681079:35jrdco9 je napisao(la):
Пеђа » 18 Nov 2019 12:18 am[/url]":35jrdco9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680928#p680928:35jrdco9 je napisao(la):
mvbg1 » Нед Нов 17, 2019 1:19 pm[/url]":35jrdco9]Fasada nije otpala, da se razumemo. Oni sad prepravljaju fušeraj koji je urađen tokom finaliziranja fasade.
Nisam nigde video fotke, video snimke ili neku vest, gde se pokazuje fasada na pločniku ili travnjaku ispred zgrade. Jer da se tako nešto desilo, tj. da se fasada srušila sa 20+ metara visine, već bi portali i novine brujali o tome.

Izvini molim te.Na slici fali fasad na 2-3 sprata.Voleo bi da znam kako se to popravlja fasada.Kako to skines je i odlepis sa tri sprata ostalo ostane,dok ne postavis ono sto fali.To prvo.Drugo nisam siguran da mozes tek tako da pridjes bilo kojoj zgradi.Ne pustaju tek tako.
Pa tako lepo što je fasada pričvršćena lepkom i tiplovima koji je drže na zidu. Zar misliš da se ona ređa tako da joj je glavni oslonac na zemlji i da on prima svo opterećenje?
Svaka tabla stiropora, stirodura, kamene vune se tipluje(mehanički pričvršćuje) u zid na najmanje 5 mesta. Tako da se bez problema može skinuti srednji deo izolacionih ploča a da gornji delovi ne krenu da padaju. Pitanje je da li se ovde pristupilo skidanju izolacionih ploča uopšte ili je skinut samo završni malter.
Da ti ne bi objašnjavao celokupan proces izrade demit fasade, odgledaj lepo ovaj video i sve će ti biti jasno.
https://youtu.be/Gp4L_cBYj7E
A drugo, nisu ove zgrade pobogu ograđene zidom od 5 metara pa da im se ne može prići. Prolazio više puta pored njih. Javni prostor kao i svako drugo mesto u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680923#p680923:pmdkcsic je napisao(la):
DV10 » Ned Nov 17, 2019 12:10 pm[/url]":pmdkcsic]STANOVI OD 3000, 4000, 5000 eur i OTPADA FASADA....
Ma 10.000e je kvadrat.
Prikane nemoj da filuješ, cena u Visti je bila 2200e što je cena kvadrata u zgradi iz 1937. na Vračaru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681083#p681083:v32a696k je napisao(la):
mvbg1 » Пон Нов 18, 2019 1:58 am[/url]":v32a696k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681079#p681079:v32a696k je napisao(la):
Пеђа » 18 Nov 2019 12:18 am[/url]":v32a696k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680928#p680928:v32a696k je napisao(la):
mvbg1 » Нед Нов 17, 2019 1:19 pm[/url]":v32a696k]Fasada nije otpala, da se razumemo. Oni sad prepravljaju fušeraj koji je urađen tokom finaliziranja fasade.
Nisam nigde video fotke, video snimke ili neku vest, gde se pokazuje fasada na pločniku ili travnjaku ispred zgrade. Jer da se tako nešto desilo, tj. da se fasada srušila sa 20+ metara visine, već bi portali i novine brujali o tome.

Izvini molim te.Na slici fali fasad na 2-3 sprata.Voleo bi da znam kako se to popravlja fasada.Kako to skines je i odlepis sa tri sprata ostalo ostane,dok ne postavis ono sto fali.To prvo.Drugo nisam siguran da mozes tek tako da pridjes bilo kojoj zgradi.Ne pustaju tek tako.
Pa tako lepo što je fasada pričvršćena lepkom i tiplovima koji je drže na zidu. Zar misliš da se ona ređa tako da joj je glavni oslonac na zemlji i da on prima svo opterećenje?
Svaka tabla stiropora, stirodura, kamene vune se tipluje(mehanički pričvršćuje) u zid na najmanje 5 mesta. Tako da se bez problema može skinuti srednji deo izolacionih ploča a da gornji delovi ne krenu da padaju. Pitanje je da li se ovde pristupilo skidanju izolacionih ploča uopšte ili je skinut samo završni malter.
Da ti ne bi objašnjavao celokupan proces izrade demit fasade, odgledaj lepo ovaj video i sve će ti biti jasno.
https://youtu.be/Gp4L_cBYj7E
A drugo, nisu ove zgrade pobogu ograđene zidom od 5 metara pa da im se ne može prići. Prolazio više puta pored njih. Javni prostor kao i svako drugo mesto u gradu.

Da pogledam video kako se radi fasada :lol:

Dobri moj uradio sam ih toliko da mogu da odrzim doktorsku klinku sto se fasade tice.I za tvoju informaciju tiplovi ne drze fasadu.I nikada nijednu jedinu nisam popravljao posle zavrsenih radova.Valjda ti to nesto govori.
Ako mozes da mi objasnis kako se to skida zavrsni malter sa fasde na toj visini,ili kako se uopste skida a ne zaboravi da je garancija na tu fasadu 20 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681343#p681343:2eq9899k je napisao(la):
Пеђа » 19 Nov 2019 01:53 am[/url]":2eq9899k]

Da pogledam video kako se radi fasada :lol:

Dobri moj uradio sam ih toliko da mogu da odrzim doktorsku klinku sto se fasade tice.I za tvoju informaciju tiplovi ne drze fasadu.I nikada nijednu jedinu nisam popravljao posle zavrsenih radova.Valjda ti to nesto govori.
Ako mozes da mi objasnis kako se to skida zavrsni malter sa fasde na toj visini,ili kako se uopste skida a ne zaboravi da je garancija na tu fasadu 20 godina.
Odlično imamo sad i "stručnjaka" za fasadu.
E pa dobri moj, objasni nama ovde neukima kako se na svakoj fotografiji vidi da je fasada "otpala" u pravilnim oblicima.
Takođe, objasni čemu služe tiplovi i kakva je njihova uloga tokom izrade demit fasade.
Za tehniku skidanja završnog maltera sa gotove fasade se obrati onom ko te nije naučio kako se to radi a potpisao ti je diplomu za majstora.
Toliko dobri moj.
 
Vrh