Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675156#p675156:vereab1s je napisao(la):
Ventilator_BGD » Sre Okt 30, 2019 12:32 pm[/url]":vereab1s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675152#p675152:vereab1s je napisao(la):
Whiplash » 30 Oct 2019 11:17 am[/url]":vereab1s]Crkva jeste mafija. Svuda u svetu pa i ovde

Da je crkva mafija ti bi odavno bio prisiljen da ides na liturgiju svake nedelje i ostavljas pozamasan procenat reketa crkvi. Ne lupaj gluposti.

Ne lupaj ti jer oni udaraju reket državi pa im država daje naše pare za gradnju hrama i ostale gluposti.
Tolike pare uzimaju za sahrane,krštenja i ostalo i još ih država dotira parama poreskih obveznika.
Gde ćeš veću mafiju od toga?
 
Ma evo sve se raspadaju od love :) Niko ne trazi od drzave pare, samo da vrati imovinu koju je pokrala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675440#p675440:1xc1lqz1 je napisao(la):
Whiplash » 31 Oct 2019 07:06 am[/url]":1xc1lqz1]Šta će crkvi imovina?

Sta ce drzavi imovina? Da crkva nije sacuvala kroz vekove imovinu, ne bi bilo ni drzave srbije. Mislim da vi ateisti crkvu kao takvu treba da uvazavate makar zbog toga sto i ovo parce srbije postoji danas ako nista drugo. Cak i da zanemarimo duhovnu ulogu crkve u ocuvanju naroda na ovim prostorima ali vi to ne bi razumeli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675387#p675387:10ctc53t je napisao(la):
Whiplash » 30 Oct 2019 10:04 pm[/url]":10ctc53t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675156#p675156:10ctc53t je napisao(la):
Ventilator_BGD » Sre Okt 30, 2019 12:32 pm[/url]":10ctc53t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675152#p675152:10ctc53t je napisao(la):
Whiplash » 30 Oct 2019 11:17 am[/url]":10ctc53t]Crkva jeste mafija. Svuda u svetu pa i ovde

Da je crkva mafija ti bi odavno bio prisiljen da ides na liturgiju svake nedelje i ostavljas pozamasan procenat reketa crkvi. Ne lupaj gluposti.

Ne lupaj ti jer oni udaraju reket državi pa im država daje naše pare za gradnju hrama i ostale gluposti.
Tolike pare uzimaju za sahrane,krštenja i ostalo i još ih država dotira parama poreskih obveznika.
Gde ćeš veću mafiju od toga?

Jeste, sad je ustvari irinej zvao vucica da on njega reketira :bash: :mrgreen: :D Aaaaa majko sta sve necu da cujem jos :grand: Djavo bas zna ljudima da pomraci svest.
 
бахахаха црква уцењује државу. ће ми иструли мозак

Сви знају да иде обрнуто, у цркви су на врх форсирани актери који ће онда да раде у интересу власти, свако ко је прочитао викиликс једном то зна

Или можда су неки они људи што верују да је викиликс руска путинацистичка пропаганда која покушава да стане на наш оооовроооопски пут и зоооороооонооову визију????
 
Из истог разлога зашто је потребна теби. Као и било коме на овом свету...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675084#p675084:1iig0av1 je napisao(la):
Whiplash » Сре Окт 30, 2019 9:58 am[/url]":1iig0av1]Citat iz jedne knjige domaćeg autora:

Crkva je mafija, njihovi tokovi novca su neuhvatljivi i zauvek će ostati neuhvatljivi!
Šta mislite odakle im oni džipovi! Koj' će k*** popu džip! Sto ja nemam džip?!
Ne, ja nemam leba da jedem, a oni su puni kao brod!
Ko zna gde idu pare koje vi ostavljate u crkvi!
Oni od vaših para kupuju džipove, od vaših para kriju ratne zločince, ko zna, mora da ima i neki koji od vaših para plaća dečacima da mu ga puše!

Искрено сумњам да дотични аутор нема леба да једе, јер ако је цитиран, значи да је познат, а ти нису црквени мишеви. Е, види фразу, сиромашан као црквени миш. Откуд она?


Ја не знам порекло имовине сваког владике, али поуздано знам за наколико од њих да су на поклон добили те исте џипове. Што нем џип? Д али је то неко љубоморан? Е па ево одговора:

Напусти свет, распродај имовину, иди у манастир. Заветуј се на безбрачије, поштуј канноне, заврши школе, буди монах 20 година, па ако се докажеш, можда те и изаберу у владике. А онда, ако се докажеш, ако те не оклеветају да си педер, лопов, насилник, наркотрговац, ако се неком силно допаднеш, можда ти и купи џип који ти толико недостаје у животу...

Колико има килограма тај "писац" што "нма леба да једе" 20? 30? Умире? Или је црвен и зајапурен док ово пише?

Од мојих пара нико није купио џип, злочинац још мора да се докаже да је такав, а такође да се докаже да се ико уопте скрива и да се то "финансира" од новца од прилога. Довољно изречених лажи и клевета да би суд могао да се позабави.
 
Vernik sam, verujem u boga, ali ne u crkvu, pogotovo ne u SPC. Vernik nisi ako zastupaš interese crkve, koja se je odavno odvojila od boga i krenula da zastupa svoje lične interese. Vernik si ukoliko veruješ u boga i poštuješ njega. Ventilatore pogledaj malo kako bi sveštena lica trebalo da žive, a šta se dešava u našoj ludoj državi.

Gde mogu da kupim maserati za 10.000 evra odmah da se prijavim?
vladika-grigorije-predsednistvo-srbije-1396989433-476141.jpg


A o parohijskim domovima neću ni da pričam, jel mogu ja da živim u jednom ovakvom?
vSnk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVRNN01EQV8vMDc2M2EzMjQxMDdjMDE3MGRiYjgwOTc1NjUzMDRlOWEuanBnkZMCzQLkAIEAAQ


Tako da Vas molim da prestanemo sa diskusijama na temu ko je i zašto protiv crkve. Mi, stanari naselja Stepa Stepanović najmanje smo protiv crkve, ali smo protiv nelegalnog otimanja zemlje i onoga što se gradi pored crkve brvnare. Svuda je u fokusu crkva, crkva, crkva, a niko ne vidi po tom nekom njihovom projektu parohijski dom koji je zgrada od 7 spratova.

Cilj države i GDS-a je da po svaku cenu zauzme parcele koje su predvidjene za prateće sadržaje, kako bi se sutra dan reklo da, eto, mi sada hoćemo da izgradimo vrtić, školu i dom zdravlja, ali nažalost infrastruktura ne dozvoljava jer su sve postojeće parcele već zauzete.

Takodje molim ljude koji nisu iz naselja, da pogledaju prvo svoje dvorište pa tek onda krenu da sredjuju naše. Principom mi nemamo zašto bi vi imali ništa nećete dobiti, svako treba da se bori za svoje naselje i za mesto gde će njihova deca odrastati.

Izadjite na ulicu i izborite se za svoje naselje, svoj parkić, svoju DECU! A nas nemojte da obstruišete. Mi se barem borimo za nešto, ne sedimo ispred računara i kuckamo poruke na forumima!

Prijatan dan i dovidjenja! :gobb:
 
Дај ти нама тај пројекат парохијског дома од 7 спратова. Иначе, то би био највиши парохијски дом у Београду, а можда и у целој СПЦ.

Зашто су замућене таблице масератија? Можда зато што је од Дејана Бодироге?
 
Pokažite vi nama prvo projekat i dozvolu za gradnju, pa ćemo mi vama pokazati parohijski dom sa 7 spratova. Odlično znamo da se zida pod izgovorom da će biti parohijski dom, ali će u stvari ti stanovi biti na prodaju (nešto slično kao i na NBGD).

Tablice su zamućene zbog zaštite podataka, a i kako bi utvrdili da je auto Dejana Bodiroge po tablicama kada to nije podatak dostupan javnosti, a i zašto vladika ulazi u auto Dejana Bodiroge??

Jel su i ovo vozila Dejana Bodiroge??
SPC-1.jpg


možda i ovo...
Screenshot_25.jpg


a ovo?
crkva-vozni-park.jpg


Završavam diskusiju, toliko o ovome...
 
Nemam ni ja nameru da se raspravljam u vezi sa ovim, svako ko zeli da radi na svom duhovnom razvoju i razumevanju ove teme, taj ce malo da pocne da cita a preporucujem i oca Rafaila, iz manastira podmaine iz Budve, na internetu njegove duhovne lekcije su neprocenjive. Ovo je postala banalna rasprava koja ne vodi nikuda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675615#p675615:9wm7v1h1 je napisao(la):
pavlovicnemanja92 » Чет Окт 31, 2019 4:15 pm[/url]":9wm7v1h1] Odlično znamo da se zida pod izgovorom da će biti parohijski dom, ali će u stvari ti stanovi biti na prodaju (nešto slično kao i na NBGD).

Ако је стварно тако, онда ће насеље утолико пре добити још један вртић, школу, дом здравља, зар не?

Ја никада нисам видео високе достојанственике СПЦ у новим луксузним аутомобилима. Јесам у старим, који изгледају половно, а у сјајним и новим као на сликама - не.
Начин паркирања као на сликама више личи на то како се у посету Цркви довозе домаћи политичари, него сами црквени достојанственици. Истина, не искључујем ни да су ови други.

Е, сад, свештеника има свакаквих. Једном сам се возио с једним који се у својој парохији служио половним голфом двојка, а за своје потребе ван парохије новим СУВ-ом (успут је слушао Дип парпл :) и у свему се понашао као савремени млађи човек) за који је рекао да га је добио од својих родитеља.
 
Да ли уопште вреди онима који појма немају о цркви било шта објашњавати...
 
Imamo mi dosta pojma o Crkvi, ali ne postoji objašnjenje zašto dobar deo vlastele i pored skromnosti koje Hrišćanstvo propagira vozi skupa kola.

Naravno da postoje primeri skromnih sveštenika, ali dok god ispred bllo koje crkve (ili Patrijarpije) vidim crni Audi (makar i polovan) taj velikodostojnik će za mene da bude primer bahaćenja i svega onoga čemu Crkva ne treba da nas uči.
 
Bravo Astro.

Ovo raspravljanje sa ovima sto brane crkvu ovako ko da su mozda botovi SPC je isto kao rasprava sa taxistima da nisu u pravu za proteste i napad na CarGo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675890#p675890:1p4f35zk je napisao(la):
astrodule » 01 Nov 2019 10:16 am[/url]":1p4f35zk]Imamo mi dosta pojma o Crkvi, ali ne postoji objašnjenje zašto dobar deo vlastele i pored skromnosti koje Hrišćanstvo propagira vozi skupa kola.

Naravno da postoje primeri skromnih sveštenika, ali dok god ispred bllo koje crkve (ili Patrijarpije) vidim crni Audi (makar i polovan) taj velikodostojnik će za mene da bude primer bahaćenja i svega onoga čemu Crkva ne treba da nas uči.

Ajde malo da pricamo o mormonima u americi, mene se ta tema tice taman koliko i tebe kao ateiste prica o SPC.
 
Naravno da me se kao građanina Srbije tiče SPC, bez obzira na moja verska uverenja. Kako ono beše - od svake marke ide deo SPC-u?
 
Zašto SPC ne izgradi neki vrtić ili starački dom? Ako se ima za džipove, i to ganc nove, zašto ne bi dali pare i za one kojima je pomoć najpotrebnija - stare i bolesne, ili da pomognu roditeljima da odgoje decu u normalnim uslovima, pa da otvore vrtić.
 
@pavlovicnemanja92 je sve lepo rekao i objasnio, tako da nema šta više da se doda na tu temu.

Inače da iskorsitim priliku kad sam tu i da kažem da sam u zadnje vreme bio nekoliko puta u ovom naselju i mogu reći da ima(te) jako puno finih ljudi. :) A i samo naselje izgleda baš lepo, da na kažem da se na momente osećam kao da nisam u Srbiji (u pozitivnom smislu). Samo ostanite takvi. :kk:
I ne dajte da vas ovi mafijaši u odorama maltretiraju i pljačkaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676328#p676328:p2cujxym je napisao(la):
roland » Sat Nov 02, 2019 3:14 pm[/url]":p2cujxym]Zašto SPC ne izgradi neki vrtić ili starački dom? Ako se ima za džipove, i to ganc nove, zašto ne bi dali pare i za one kojima je pomoć najpotrebnija - stare i bolesne, ili da pomognu roditeljima da odgoje decu u normalnim uslovima, pa da otvore vrtić.
Raspitaj se malo bolje pa ces videti da daju i onima kojima je najpotrebnije.
 
Ja nisam čuo da je SPC negde skoro napravila vrtić, starački dom ili bolnicu. Ako su izgradili negde, slobodno nas obavesti.
 
Kao kec na desetku pao je i ovaj Bokanov clanak na tu temu cime bi se odjavio sa ove diskusije, jer je postalo bespredmetno raspravljati sa ljudima koji nemaju ni osnovno znanje o crkvi i veri niti je dozivljavaju kao sebi blisku, i to cak i na nesvesnom planu rade, kao da su odrodjeni od onoga sto bi crkva trebalo da bude i sta ona u stvari jeste za srpski narod, a pod srpski narod, sve vise se slazem, podrazumevam upravo ono isto sto i Bokan. Da ne bi o tome diskutovao na temi na kojoj nije prikladno, postavicu clanak pa ko zeli da cita neka procita a ko ne zeli neka preskoci sasvim mi je nebitno. Ionako mi srbi postajemo manjina u odnosu na amorfnu masu u ovoj zemlji koja je dobro opisana mentalitetski npr. u novom blade runneru, eno i na RT su ga istakli kao vizionarsku verziju buducnosti.

Наравно, ништа то не би било тако убитачно, застрашујуће насртљиво, онако уверљиво увредљиво, да се није порадило на одговарајућој селекцији свега провокативног, морално и социјално осетљивог, контраверзног и људима недовољно јасног - у генералну линију континуираних антицрквених насртаја.
Циљ је био (и остао) да на сам спомен речи ”Црква” и, посебно, ”попови” људи осете гађење и непријатност у стомаку (а након интензивне припреме оваквог стања и баш такве реакције).

Владичански возни парк пред Патријаршијом, сексуални скандали, (расколничка) ”афера Артемије”, ”акакијевци”, ”ваљевска Грачаница”, клевета о наводној попустљивости српско-православног пред хрватским делом мешовите Комисије (на тему ”канонизацији А. Степинца”), приче о владици Николају као масону, патријарху Герману као комунистичкој марионети, нашим најугледнијим владикама и митрополитима као носиоцима ”црног папског прстена”, наводно ”већ договореној посети папе Србији”... уз намерни заборав свакодневног духовног колективног подвига српског свештенства, њиховог строгог поста, целоноћних богослужења, бриге о верницима, толиких монаха и ”попова” што немају довољно ни за најскромнији живот. И олако прелажење преко оноликог страдања истих тих са свих страна нападнутих владика, свештеника и монаха, још сасвим недавно - под усташама и комунистима.

Као да је наш народ ”покајан, племенит, скроман, трпељив, несебичан, добронамеран, веран датој речи и једном заувек прихваћеним заклетвама”, а, ето, Црква - ”недостојна и најдубљих дубина пакла заслужна”.

Невероватна је та логичка и психолошка акробација којом се апсолутно најзаслужнији и највише страдали део нашег народа (у редовима српске Цркве) оптужује за све оне небројене грехове и ужасне кривице читаве наше националне заједнице. Али, она, нажалост, и те како функционише и даноноћно односи свој данак у крви и количини саблажњених и злоупотребљених душа што (као последица свега овога) напустише нашу једину, свету, саборну и апостолску Цркву.

Тако да се запитајте где је ваше појединачно место у овој јеретичкој и секташки-бесрамној заврзлами.
 
Kao kec na desetku pao je i ovaj Bokanov clanak na tu temu cime bi se odjavio sa ove diskusije, jer je postalo bespredmetno raspravljati sa ljudima koji nemaju ni osnovno znanje o crkvi i veri niti je dozivljavaju kao sebi blisku, i to cak i na nesvesnom planu rade, kao da su odrodjeni od onoga sto bi crkva trebalo da bude i sta ona u stvari jeste za srpski narod, a pod srpski narod, sve vise se slazem, podrazumevam upravo ono isto sto i Bokan. Da ne bi o tome diskutovao na temi na kojoj nije prikladno, postavicu clanak pa ko zeli da cita neka procita a ko ne zeli neka preskoci sasvim mi je nebitno. Ionako mi srbi postajemo manjina u odnosu na amorfnu masu u ovoj zemlji koja je dobro opisana mentalitetski npr. u novom blade runneru, eno i na RT su ga istakli kao vizionarsku verziju buducnosti.

https://www.facebook.com/search/top/?q= ... SEARCH_BOX

Наравно, ништа то не би било тако убитачно, застрашујуће насртљиво, онако уверљиво увредљиво, да се није порадило на одговарајућој селекцији свега провокативног, морално и социјално осетљивог, контраверзног и људима недовољно јасног - у генералну линију континуираних антицрквених насртаја.
Циљ је био (и остао) да на сам спомен речи ”Црква” и, посебно, ”попови” људи осете гађење и непријатност у стомаку (а након интензивне припреме оваквог стања и баш такве реакције).

Владичански возни парк пред Патријаршијом, сексуални скандали, (расколничка) ”афера Артемије”, ”акакијевци”, ”ваљевска Грачаница”, клевета о наводној попустљивости српско-православног пред хрватским делом мешовите Комисије (на тему ”канонизацији А. Степинца”), приче о владици Николају као масону, патријарху Герману као комунистичкој марионети, нашим најугледнијим владикама и митрополитима као носиоцима ”црног папског прстена”, наводно ”већ договореној посети папе Србији”... уз намерни заборав свакодневног духовног колективног подвига српског свештенства, њиховог строгог поста, целоноћних богослужења, бриге о верницима, толиких монаха и ”попова” што немају довољно ни за најскромнији живот. И олако прелажење преко оноликог страдања истих тих са свих страна нападнутих владика, свештеника и монаха, још сасвим недавно - под усташама и комунистима.

Као да је наш народ ”покајан, племенит, скроман, трпељив, несебичан, добронамеран, веран датој речи и једном заувек прихваћеним заклетвама”, а, ето, Црква - ”недостојна и најдубљих дубина пакла заслужна”.

Невероватна је та логичка и психолошка акробација којом се апсолутно најзаслужнији и највише страдали део нашег народа (у редовима српске Цркве) оптужује за све оне небројене грехове и ужасне кривице читаве наше националне заједнице. Али, она, нажалост, и те како функционише и даноноћно односи свој данак у крви и количини саблажњених и злоупотребљених душа што (као последица свега овога) напустише нашу једину, свету, саборну и апостолску Цркву.

Тако да се запитајте где је ваше појединачно место у овој јеретичкој и секташки-бесрамној заврзлами.
 
Vrh