Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675011#p675011:22goqdi5 je napisao(la):
Assad84 » 29 Окт 2019 10:30 pm[/url]":22goqdi5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675006#p675006:22goqdi5 je napisao(la):
Propeler » Uto Okt 29, 2019 11:20 pm[/url]":22goqdi5]Pardon, većinom su se stanovi otkupljivali za 200 maraka kad je došlo vreme :D :bash: :lol: .

Da išta znate o srpskom i američkom zdravstvu, znali biste da oni imaju ubedljivo najkvalitetniju medicinsku delatnost na svetu, u bukvalno svim oblastima, prema svim mogućim statistikama, a naša je u potpunoj propasti i ovakav koncept koji imamo je apsolutno neodrživ.

Da li neko u 2019. godini moze i dalje da poveruje u ovo,tesko... Jos jedna postapalica o 200 maraka koja je kao laz postala istina,u zavisnosti koliko je ljudima tada ostalo otkupa placali su od 1000 maraka pa navise i to zato sto je potrebno vreme,u mesecima, da se izracuna ostatak duga pa je zbog inflacije koja je jace krenula to islo na ruku gradjanima,bas nepravedno jel,sigurno jedino za krupne kapitaliste koji vide da su na zapadu isti vlasnici blokova zgrada a u Srbiji preko 80% stanovnistva zivi u svojoj nekretnini,i rade vredno na tome da nam i ti standardi sto pre stignu.
Ето могу ја да поверујем. Мој отац је средином деведесетих откупио стан (војни, двособни 59 м² у блоку 38, зграда '68 годиште), за целих 550,00 марака. Још су га тада из војног стамбеног звали да што пре преда документацију за откуп стана. Колико знам, војска је имала посебан обрачун који се разликовао од откупа цивилних станова и плаћало се у ратама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675026#p675026:2u8ac3ll je napisao(la):
niki » Sre Okt 30, 2019 12:05 am[/url]":2u8ac3ll]Apsolutno tačno, bio sam u više zgrada gde su stanovi od 200.000€ naviše i ne radi zajednicko svetlo jer ne plaćaju struju, a zidovi prljavi i buzgavi, tako da novogradnja uopšte nije garancija kvalitetnog suzivota, s druge strane dosta novogradnje je daleko od nekog kvaliteta sem zavrsnih radova, kada krenu problemi i troškovi su izuzetno visoki. Tako da nema garancije nizašta, sem pamet u glavu kad se kupuje. Ima na pretek i starogradnje u kojoj par entuzijasta vrhunski održava ulaze, ostali stanari plaćaju troškove... na West-u slučajno pišem da me ne shvatite pogrešno, onda ljudi totalno zanemaruje basnoslovne troškove održavanja tih preskupih novogradnju, gde se za taj novac ne dobija gotovo ništa, gde su Stambene zajednice ucenjene i ne mogu zahvaljujući našem mentalitetu mnogo da promene ...

da, slicno sam nailazio i ja kada sam trazio stan, ali, jedno veliko ali, starogradnja gde je zgrada odrzavana, ulazi sredjeni, hodnik, stanovi... kostaju skoro ko novogradnja i ima ih bas bas retko. Ne prodaje se cesto stan u takvim zgradama, jos ako je na dobroj lokaciji... Opet je veca verovatnoca da ce u novogradnji ljudi paziti na svoje ali opet zavisi od samih stanara ali vecinom ugovor i upravnik to resavaju.
 
IMG-20191102-131207.jpg
 
auu jbt kako ovo već sad izgleda a još ni do pola nije došlo :shock:
 
Dobar i nesvakidasnji projekat ali Prodajni tim nedorastao zadatku
 
Pocelo je sa nizanjem spratova kao kod Usce 2. Samo ih slazu. Svaka cast.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676366#p676366:12uwmcpw je napisao(la):
Imemig » Sat Nov 02, 2019 7:05 pm[/url]":12uwmcpw]Dobar i nesvakidasnji projekat ali Prodajni tim nedorastao zadatku

zasto? moja iskustva sa prodajnim timom su izvrsna. uspesno kupljen stan...mozda 4. po redu koji smo detaljno pretabali i kroz cijeli proces su nas izvrsno podrzavali. Jedino sto je bilo zbunjujuce je sto su imena devojaka u prodaji ista kao imena arhitektica ;)
 
Šteta pa tramvaj ne ide ovom ulicom. Koliko su projektanti i vlasti trajno zaj**** ovaj grad i buduće generacije to je žalosno, kao da grade za prošlo vreme. Trebao je tramvaj sa mosta prirodno da produži do bežanije ovom ulicom.
 
Da bas steta,stanovnici ovih ovakvih okolnih blokova bas cesto koriste tramvaj,kad idu na pijacu ovako moraju da teglje cegere kroz buseve,ta tramvajska trasa bi za njih bila zila kucavica.
 
Ovde bi bilo najpametniji provući tramvaj od blokova do ulaza u Zemun. A stanicu BG voza pomeriti sa Tosinog bunara ovde
 
Stanica Tošin Bunar se pomera par desetina metara prema Novom Beogradu, tako da je kraj relativno pokriven.
Prema planu, biće izgrađena još jedna stanica kod naselja "Belville".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676536#p676536:3kfwmcv5 je napisao(la):
DzonTravolta » Ned Nov 03, 2019 11:40 am[/url]":3kfwmcv5]Stanica Tošin Bunar se pomera par desetina metara prema Novom Beogradu, tako da je kraj relativno pokriven.
Prema planu, biće izgrađena još jedna stanica kod naselja "Belville".
Pa dotle ima dve duzine voza,ne znam kome je to palo na pamet,stanice Nbg i Tosin bunar su vec sada prilicno blizu,voznja traje 2min. doduse danas je svasta moguce
 
Nije planirana izgranja stajališta ili stanice između stanice Novi Beograd i stajališta Tošin Bunar.

Stanica Novi Beograd tj pristup na njenom kraju pokriva naselje Belvil.

nbgtrasastpbgd.jpg
 
Planirano je stajalište u aktuelnom planu beogradskog metroa i gradske železnice.

Reč je, inače, o ideji Stanka Kantara. Mora se reći da bi to stajalište imalo ogroman broj putnika, ali, mislim da bi bilo lepo da se prvo dupliraju koloseci do Zemuna (što je u nekim nejasnim i dalekim planovima) - odnosno, da se ne planira korišćenje BG:voza kao metroa pre toga.
 
Jasno ti je da se to neće desiti.
 
Zapravo, iz nedavne izjave Božijeg Poslanika, nj. e. Aleksandra Najvećeg, može se razaznati da Francuzi pritiskaju da se uradi šinska veza do aerodroma. Ako će poštovati plan koji su sami napravili, biće tesno za dve linije BG:voza na po 15 minuta (za Bataju i Surčin) i za sav preostali saobraćaj kroz Beograd, uključujući teretne vozove, zatim sve putničke koji idu na severni zapad, ali i one koji idu sa juga do Zemuna i posle u suprotnom smeru, kao i za tehničke polaske do TPS Zemun, na ukupno dva koloseka. Onda bismo, mislim, mogli i 'pre roka' da dobijemo dupliranu prugu (do NB).

Vidi se, iz pomenute izjave, da su Božijem Poslaniku Francuzi pomenuli i 'laki metro' (do aerodroma u Lionu koji drži Vinci vozi najbrži tramvaj u Evropi, 100 km/h), ali, ne verujem da će biti produžavanja 'sedmice' do Tesle.
 
Данас:















Покварен аутобус на линији 73 и путници који су изашли из њега. То је један од два аутобуса којима сам се возио и који су се покварили на НБг, у размаку од 20 минута:





 
Vidi se sa pozicije bloka 42 i uskoro će nadvisiti i Geneks.
 
Sve vise mi se West izdvaja kao ozbiljan projekat kada ga poredim sa svim ostalim u tom bloku, jedino je steta sto su toliko blizu zgrade i njihove lepe terase gube na znacaju kada se direktno gleda u komsije prekoputa...Cak nisam siguran da su taj deo odradili potpuno regularno u smislu dozvoljenog rastojanja
 
Vrh