Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Ventilator_BGD jel ti zivis u stepi?
Sta tebi tacno znaci da se bas tu sagradi ckrva?
Da li bi dolazio u ovu istu crkvu koju zele da grade da je pomerena na neki drugi plac 300metara od ovog?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676572#p676572:sz0deg9s je napisao(la):
srdjanprpa » 03 Nov 2019 11:09 am[/url]":sz0deg9s]Ventilator_BGD jel ti zivis u stepi?
Sta tebi tacno znaci da se bas tu sagradi ckrva?
Da li bi dolazio u ovu istu crkvu koju zele da grade da je pomerena na neki drugi plac 300metara od ovog?
Isto pitanje moze da se postavi i za d.zdravlja i vrtic. Ali opet ne pricamo o hipotetickim situacijama vec sasvim konkretnim u kojima crkva ima vlasnistvo nad parcelom i dozvolu za gradnju crkve, i tu su stvari sasvim jasne. Prostora u stepi ima za sve navedene stvari ali da je bas problematicna samo crkva nije mi jasno.
 
Postoje dve vrste vernika: Bogoljubi i Veroljubi. Čik pogodite u koju grupu spada ventilator.

Problem sa ovom crkvom je što je u pitanju naknadno legalizovana uzurpacija zemljišta. Popovi su se setili da pobodu krst i zapljunu zemljište, a ova nakaradna država je nakon dve, tri godine to stanje legalizovala.

A najveći hit je motiv SPC da baš tu izgrade crkvu. Naime izbio je problem između banjičkih i popova sa medaka čijoj parohiji pripada stepa. Rešenje je bilo izgraditi novu crkvu.

I da, išao sam u crkvu pre talasa desekularizacije, dok je tamo bilo po dve babe na najveće praznike, tako da se ne trudite da me ubedite kako ja nisam vernik i kako su mi komunisti isprali mozak.
 
Nakon sto su popovi "zapljunuli" zemljiste na Badnji dan trebalo je drzavi nekoliko godina da pronadje model da ga legalizuje, polupijani ministar se setio da se to moze uraditi na osnovu zakona o restituciji , sto je i uradjeno...Trenutno imamo zabelezbu u katastru da je cela parcela naselja u procesu restitucije sa vrlo validnim osnovom...Sta je posledica da se popupismeni i aljkavi za.....vuju novcem poreskih obveznika od koga je trebalo da se grade izmedju ostalog i predvidjene Urabistickim planom i placene dazbinama kroz kupovinu stanova ustanove poput drugog vrtica, druge skole, doma zdravlja...Ako dozvolimo diletantima da nastave broj od 134 osobe koje dobijaju dnevno radnu dozvolu u EU ce se popeti na 200 pa onda dalje...Ostace crkve, popovi, veroljubi i pogadjajte bratski nam narodi sa Bliskog istoka, samo druge vere...
 
Koliko je teško verniku da objektivno vidi greške crvke, toliko je onome koji nije vernik lako da zapljune po svemu šta ima veze sa istom.
Takav smo narod po mnogim pitanjima i zato smo nekada tu gde jesmo. Niko ne pita odakle zgrade jehovinim svedocima koji se sire po Beogradu, i sto imaju vise standova po gradu nego politicke partije u jeku izborne kampanje

Treba razdvojiti da li su stanari generalno protiv gradnje crkve u naselju ili protiv nelegalne gradnje crkve.A cini mi se da provejava i treca kategorija koja je protiv gradnje crkvi u celom Beogradu ali se vesto maskira pod plaštom brige o naselju.

A price da li je neki pijani (posto polupijanstvo ne postoji kao kategorija) ministar dao ili nije dao nekome zemljiste, bi bilo u rangu tvrdnje da je neki tadasnji ministar po istom sablonu dao zemljiste za stepu i da naselje treba da se sruši. Na kraju krajeva sigurno da stanovnici banjice nisu bili oduševljenji gradnjom naselja i oni su mogli po istom principu da blokiraju gradnju, pod tezom da će im par hiljada "došljaka" stvorili saobraćajni kolaps i da tako masovno naselje nije bilo predviđeno gradnjom kada su se oni doseljavali.
 
...niko nije ni protiv cega, jednostavno treba da se izgradi ono sto je bilo u Urabistickom projektu naselja prilikom reklamiranja prodaje stanova koji su u tom trenutku spasavali gradjevinsku industriju u zemlji...To je preduslov ozbiljne drzave kojoj bi trebali da tezimo.
stanje polupijanstva postoji ako si na radnom mestu u radno vreme debelo mamuran, cesto...
Ja nisam vernik, ali sam postovalac crkve i svega sto je radila kroz istoriju bez obzira na njeno aktuelno stanje...Takodje bih veoma rado video crkvu na tom mestu iskreno se nadajuci da nece zaista da bude parohijski dom od 7 spratova ...ali ne po cenu da se ona izgradi na ovaj nacin, to je stav i dosta ljudi koji su vernici i koji zive u naselju! Sad mozemo da brojimo kategorije ljudi do beskraja...
 
Sta je starije, kokoska ili jaje, jel se urbanizam formira na takav nacin da se grade samo drzavne parcele koje strvinari jedva cekaju da rasture investitoru za stanove i molove? Prvo pokrenimo pitanje, zasto se stanovi po regularnim cenama grade bas na drzavnom zemljistu, ako ste toliki dusebriznici i legalisti zasto se ne zapitate a zasto je pitanje stepe apsolutno u istom rangu kao pitanje legalnosti beograda na vodi? Mozemo o urbanistickim teorijama do sutra. Sve krece od prostornog plana, naseljavanja ljudi, gupa pa onda tek dup-a. U Gup-u nikad nije mogao da nikne projekat koji je na prvom mestu napravio haos na svim infrastrukturnim prikljuccima a da pritom nije isplanirano kako ce se grad siriti i gde je ustvari potrebno prvo popuniti da bi na red dosla totalna periferija. Svaki projekat mora da ima bilo koji smisao pored jedinog kod nas aktuelnog da se stanovi prodaju. Zato jedna crkva je najmanji problem, da sam stanovnik vozdovca ja bi se i te kako bunio protiv prava stanovnika stepe na ustrp "mojih" prava.

Uostalom vratite se na pocetak teme, od pre koliko godina, nisam pratio ovde, ali na skyscrapercitiju je i te kako bilo diskusije na ovu temu, ako me secanje dobro sluz.
 
SPC u svom vlasnistvu ima imovinu vrednu vise milijardi evra, od cijeg samo rentiranja moze ugodno da posluje. Apsurdno je da forumski ateisti, budisti, svedoci ... odredjuju nacin na koji ce crkva upravljati svojom imovinom. Pripadnici/vernici SPC ukoliko smatraju da se sredstva trose neopravdano mogu isto da prigovore svojim svestenicima, bojkotovati istu, promeniti crkvu/veroispovest.

Ukoliko u vasim ugovorima imate navedeno da je ugovorna strana duzna da vam napravi x vrtica, x skola... --> sud
Ukoliko u vasim ugovorima nemate navedeno da je ugovorna strana duzna da vam napravi x vrtica, x skola..., a smatrate da ste prevareni --> sud
Ukoliko u vasim ugovorima nemate navedeno da je ugovorna strana duzna da vam napravi x vrtica, x skola..., smatrate da ste prevareni, a blokirate druge investitore sa odobrenim dozvolama --? corka

Crkva nije humanitarna organizacija, iako se ponudila da vam besplatno izgradi vrtic na preostalom zemljistu koje postoji. Takodje zagovoram i uvodjenje crkve u pdv sistem.
 
Pa stavite ljude u zatvor, pohapsite sve...kad je onaj muceni uzbunjivac uhapsen, u cemu je problem da se "par" pomahnitalih ateista koji sprecavaju legalnu i moralno ispravnu gradnju crkve pohapse...
U isto vreme na Trosarini se zavrsava 10-spratnica bez ikakve dozvole, tonemo nazalost sve dublje, kao drzava i drustvo...
 
U corku nego sta, inace bi na ulicama imali hiljade pomahnitalih serifa koji sprovode licnu pravdu, jer se smatraju ostecenim/obmanutim. Mozda i ja treba da blokiram firmu xxxx, jer ista izvodi radove koje je meni Djokica iz GDS obecao na majke mi.
 
Da li ima mesta i za crkvu i za ostale stvari koje su "obećane"? Ako ima, onda nemam ništa protiv izgradnje, ali ako nema, onda bih se bunio da živim u Stepi.
 
Mesta ima, samo sto ugovorna strana ne zeli da gradi majke mi "obecane" stvari. To im je i predoceno, ne moze Dom zdravlja --> moze zdravstvena stanica, ne moze...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676866#p676866:2ebvnsgv je napisao(la):
astrodule » Mon Nov 04, 2019 11:49 am[/url]":2ebvnsgv]Da li ima mesta i za crkvu i za ostale stvari koje su "obećane"? Ako ima, onda nemam ništa protiv izgradnje, ali ako nema, onda bih se bunio da živim u Stepi.
Moze i da se ne izgradi crkva, ali svakako nece dobiti to sto su trazili. Ako su bili bolidi da veruju da ce da dobiju sve to nacrtano i da budu posebni, sta da se radi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676866#p676866:2n6j42er je napisao(la):
astrodule » Пон Нов 04, 2019 1:49 pm[/url]":2n6j42er]Da li ima mesta i za crkvu i za ostale stvari koje su "obećane"? Ako ima, onda nemam ništa protiv izgradnje, ali ako nema, onda bih se bunio da živim u Stepi.

Има места.
 
Svaki put kad posetim ovo naselje sve mi se više sviđa. :) To važi i za ljude u njemu. :sesir:
 
Secam se kad sam prolazio tu pre par godina bila samo njiva, divno naselje, najnoviji deo Kumodraza, jos kad bi sredili Kmdz 2 i farmaceutski fakultet gde bi nam bio kraj......
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681640#p681640:d2q85ki6 je napisao(la):
maršalsavo » 19 Nov 2019 11:05 pm[/url]":d2q85ki6]Secam se kad sam prolazio tu pre par godina bila samo njiva, divno naselje, najnoviji deo Kumodraza, jos kad bi sredili Kmdz 2 i farmaceutski fakultet gde bi nam bio kraj......

Ajd pa da za koju godinu tako pricamo i za beograd na vodi!

Ziveli! :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681487#p681487:3p9lwk9t je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Nov 2019 04:35 pm[/url]":3p9lwk9t]Svaki put kad posetim ovo naselje sve mi se više sviđa. :) To važi i za ljude u njemu. :sesir:

:kk:

Potpuno se slažem!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683083#p683083:v44rdcgz je napisao(la):
ink » 25 Nov 2019 09:16 pm[/url]":v44rdcgz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681487#p681487:v44rdcgz je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Nov 2019 04:35 pm[/url]":v44rdcgz]Svaki put kad posetim ovo naselje sve mi se više sviđa. :) To važi i za ljude u njemu. :sesir:

:kk:

Potpuno se slažem!
Sram vas bilo, bogohulnici su sve tamo :shock: :twisted:
Sjajno naselje, za par godina kad olista svo zelenilo koje komšije marljivo sade i odrzavaju biće još bolje...
Grade se po obodu naselja dosta zgrada, koje će nadam se neke od potrebnih dodatnih sadržaja obezbediti, nedostaje fitnes centara, sala za dečje sportove, bilo bi sjajno i da se konačno ozbiljnije renovira SC Banjica...
 
Jos da se napravi kompromis oko lokacije ili da se organizuje referendum
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701947#p701947:2qfcb5cx je napisao(la):
srdjanprpa » Пет Јан 24, 2020 9:01 pm[/url]":2qfcb5cx]Crkva se povukla, shvatila da ce da izgubi :D

Биће да је то разлог. :roll:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702478#p702478:2qfcb5cx je napisao(la):
direktor » Пон Јан 27, 2020 12:22 am[/url]":2qfcb5cx]Jos da se napravi kompromis oko lokacije ili da se organizuje referendum

Компромис ја видим следећи: Сви који су против да скупе паре и откупе земљиште од СПЦ, па нека зидају тамо где је црква потребнија. А ови нека после продају земљиште инвеситотру који ће да изгради то што они хоће...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709616#p709616:2qfcb5cx je napisao(la):
La Grange » Уто Феб 18, 2020 2:57 pm[/url]":2qfcb5cx]Ovo su stanari Stepe platili - ne može TANTE za KUKURIKU!
https://www.youtube.com/watch?v=9XVlCaGFo28&t

Станари су платили своје станове. Да ли би купили стан да на рендеру нису показани други садржаји? Искрено одговорите.

Гледам овај видео па нешто немам утисак да је тако густо Степа изграђено. Шта је овај конгресни центар у стаклу и бетону?
 
Vrh