Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Pozdrav svima,

Imam 2 pitanja za ljude koji su potpisali predugovore i koji su kreditni kupci. Da li ste se konsultovali sa bankom kod koje planirate da uzmete kredit na temu šta je još preporučljivo prikupiti od dokumentacije u ovoj fazi (ne znam ni šta bi moglo da bude dostupno u ovoj fazi osim dokumenta Materijalizacije)? Da li ste imali mogućnost da izmenite (ili dodate) nešto u predugovoru?

Hvala, pozdrav,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675262#p675262:3s4k19a2 je napisao(la):
Alex1 » Sre Okt 30, 2019 7:02 pm[/url]":3s4k19a2]Pozdrav svima,

Imam 2 pitanja za ljude koji su potpisali predugovore i koji su kreditni kupci. Da li ste se konsultovali sa bankom kod koje planirate da uzmete kredit na temu šta je još preporučljivo prikupiti od dokumentacije u ovoj fazi (ne znam ni šta bi moglo da bude dostupno u ovoj fazi osim dokumenta Materijalizacije)? Da li ste imali mogućnost da izmenite (ili dodate) nešto u predugovoru?

Hvala, pozdrav,

Pozdrav!

Predugovor nismo mogli menjati, iako smo imali par primedbi. Ponudi za kredit smo dobili od UniCredit banke, ali ne znači da ćemo kod njih uzeti kredit, svakako ćemo se raspitati za uslove kod još nekoliko banaka. Kod UniCredit banke je kamatna stopa bila nešto povoljnija ali je bilo obavezno obezbeđenje kredita kod NOSKA. Nisu pominjali nikakvu dodatnu dokumentaciju.
 
Trafostanica za sva tri objekta ce biti na pocetku drugog objekta, tj u prvoj lameli drugog ovjekta, u nivou garaze. Bolja varijanta bi bila da je izvan objekta, ali...
 
Postovane potecijane buduce komsije, vidim da je par vas vec potpisalo predugovore sa Merinom pa imam par pitanja za vas. Naime da li ste uspeli da promenite dinamiku placanja i/ili procenat ucesca koje ste dali pri potpisivanju predugovora? Takodje me interesuje koliko je vremena proslo od trenutka kada ste rezervisali stanove do poziva za potpisivanje predugovora? Koliko sam dobio informaciju od Merina trenutno se placa 10% pri potpisivanju i jos 10% 120 dana posle potpisivanja. Listao sam malo forume o Gornjem gradu i oni su tamo placali 10% ucesca prilikom potpisivanja predugovora a ostalih 90% prilikom potpisivanja ugovora (pa ko voli na kredit, ko voli kesom) sto je mnogo prakticnije za svaciji kucni budzet.
 
Flies_away":3fu0gqn6 je napisao(la):
Postovane potecijane buduce komsije, vidim da je par vas vec potpisalo predugovore sa Merinom pa imam par pitanja za vas. Naime da li ste uspeli da promenite dinamiku placanja i/ili procenat ucesca koje ste dali pri potpisivanju predugovora? Takodje me interesuje koliko je vremena proslo od trenutka kada ste rezervisali stanove do poziva za potpisivanje predugovora? Koliko sam dobio informaciju od Merina trenutno se placa 10% pri potpisivanju i jos 10% 120 dana posle potpisivanja. Listao sam malo forume o Gornjem gradu i oni su tamo placali 10% ucesca prilikom potpisivanja predugovora a ostalih 90% prilikom potpisivanja ugovora (pa ko voli na kredit, ko voli kesom) sto je mnogo prakticnije za svaciji kucni budzet.
Lično nisam pokušavao da menjam uslove i dinamiku plaćanja, tako da ne znam ovaj odgovor.
Što se tiče vremena od potvrdjivanja odluke do potpisivanja predugovora, to je oko nedelju dana. U mom slučaju je bilo i nešto kraće. Nakon toga, rok je 3 dana da se uplati 10%.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li se uplate prilikom potpisivanja predugovora plaćaju u Eur-ima ili u dinarima?
 
Mi smo ozbiljno razmatrali kupovinu, ali smo ipak resili da za sada sacekamo i razmislimo jos malo. Cena, kvalitet gradnje i prethodni projekat su nam bili veliki plus, ali dve stvari su nam bile minus koji je doneo prevagu za sad. Obisli smo malo okolinu same zgrade i ceo taj kraj i nije nam se bas svideo. Ulice su tesne sa dosta saobracaja, a trotoari dobrim delom zauzeti vozilima, i ceo kraj je generalno sa dosta starih i oronulih zgrada. Cini mi se da bi zena sa detetom imala bas poteskoca da krene bilo gde u setnju ili da se krece recimo kolicima po ovom kraju. Opet, da se ogradim, ovo je neki nas subjektivni utisak, a dosta dugo zivimo na drugom delu grada gde smo navikli na malo sire ulice u trotoare.

Druga stvar je sto smo razmatrali stanove na jugozapadnoj strani kompleksa, tj. svi ovi koji gledaju ka ulici. Problem je sto ce se preko puta, na mestu sadasnje kasarne graditi novi kompleks zgrada i to celom duzinom ulice preko puta svih objekata, zakljucno sa Vilom. Cini mi se da ce ulica biti relativno tesna tako da jedini pogled koji se moze imati je na komsijski stan preko puta, a guzva u celom kraju ce postati znatno veca. Na ovom linku se moze okvirno videti kako bi sve izgledalo:
https://www.ekapija.com/real-estate/262 ... arne-javni

Inace, ima dosta slobodnih stanova. Nije kao sto je neko rekao da su svi trosobni stanovi rezervisani i da je potrebna veza za razgovor. Naravno, stanovi se polako rezervisu, ali daleko je to od toga da nema sta da se izabere. Za garazna mesta su mi rekli da ih vise nemaju i da su ostale samo klackalice, mada mislim da je ipak istina da ih cuvaju za kupce cetvorosobnih stanova. Planiran je i jedan mali broj slobodnih parking mesta izmedju objekta 1 i 2, ali ko zna sta se sve moze promeniti do zavrsetka projekta tako da mislim da se na to ne moze mnogo racunati, a broj je svakako mali.

Evo slike sa nesto detaljnijim planovima objekata i okoline, mozda moze da vam bude od pomoci:


Generalno, kao sto je neko rekao, vrlo malo ima vremena za razmisljanje kada naidje neka iole kvalitetnija gradnja za neku normalniju cenu. I ako zelite da odaberete stan na nekoj dobroj poziciji onda morate vrlo brzo da razmislite o svemu i donesete odluku sto moze da bude dosta stresno. Mi smo za sad resili da sacekamo i ne zalecemo se, pa i po cenu da potraga malo potraje.
 
VitezKoja":2gkrvqvo je napisao(la):
Mi smo ozbiljno razmatrali kupovinu, ali smo ipak resili da za sada sacekamo i razmislimo jos malo. Cena, kvalitet gradnje i prethodni projekat su nam bili veliki plus, ali dve stvari su nam bile minus koji je doneo prevagu za sad. Obisli smo malo okolinu same zgrade i ceo taj kraj i nije nam se bas svideo. Ulice su tesne sa dosta saobracaja, a trotoari dobrim delom zauzeti vozilima, i ceo kraj je generalno sa dosta starih i oronulih zgrada. Cini mi se da bi zena sa detetom imala bas poteskoca da krene bilo gde u setnju ili da se krece recimo kolicima po ovom kraju. Opet, da se ogradim, ovo je neki nas subjektivni utisak, a dosta dugo zivimo na drugom delu grada gde smo navikli na malo sire ulice u trotoare.

Druga stvar je sto smo razmatrali stanove na jugozapadnoj strani kompleksa, tj. svi ovi koji gledaju ka ulici. Problem je sto ce se preko puta, na mestu sadasnje kasarne graditi novi kompleks zgrada i to celom duzinom ulice preko puta svih objekata, zakljucno sa Vilom. Cini mi se da ce ulica biti relativno tesna tako da jedini pogled koji se moze imati je na komsijski stan preko puta, a guzva u celom kraju ce postati znatno veca. Na ovom linku se moze okvirno videti kako bi sve izgledalo:
https://www.ekapija.com/real-estate/262 ... arne-javni

Inace, ima dosta slobodnih stanova. Nije kao sto je neko rekao da su svi trosobni stanovi rezervisani i da je potrebna veza za razgovor. Naravno, stanovi se polako rezervisu, ali daleko je to od toga da nema sta da se izabere. Za garazna mesta su mi rekli da ih vise nemaju i da su ostale samo klackalice, mada mislim da je ipak istina da ih cuvaju za kupce cetvorosobnih stanova. Planiran je i jedan mali broj slobodnih parking mesta izmedju objekta 1 i 2, ali ko zna sta se sve moze promeniti do zavrsetka projekta tako da mislim da se na to ne moze mnogo racunati, a broj je svakako mali.

Evo slike sa nesto detaljnijim planovima objekata i okoline, mozda moze da vam bude od pomoci:


Generalno, kao sto je neko rekao, vrlo malo ima vremena za razmisljanje kada naidje neka iole kvalitetnija gradnja za neku normalniju cenu. I ako zelite da odaberete stan na nekoj dobroj poziciji onda morate vrlo brzo da razmislite o svemu i donesete odluku sto moze da bude dosta stresno. Mi smo za sad resili da sacekamo i ne zalecemo se, pa i po cenu da potraga malo potraje.
Ovo je zaista dobra analiza stanja.
Ja, kao neko ko živi u blizini i poznaje kraj, se u potpunosti slažem. Ipak, ja sam prešao preko nedostataka i odlučio se na investiciju.

Što še tiče šetnje sa dečijim kolicima, to je prava avantura nažalost. Ovo je skorašnje iskustvo. S druge strane, ima dosta lepih parkića za igru u okolini.

Ja se nadam da će cela aktivnost oko novih naselja pokrenuti i problem pristupnih ulica sa mrtve tačke. Ipak, ne očekujem ništa uskoro.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Slazem se da lokacija ima nedostataka, ali i dalje smatram da je ovo jako dobra ponuda i dobra investicija, imajuci u vidu kvalitet gradnje i cenu, a u odnosu na stanje trzistu. Ulice jesu uske, bice verovatno guzva, ali opet ceo kraj ce biti lep, pogotovo kada se izgradinto naselje Jakub Kuburovic, cije sadrzaje cemo svi moci da koristimo. Uz to je Zemunski kej blizu, pa za setnju u kola i za 10 minuta smo tamo ;)
 
A pa to je bas lepo ako bude u buducnosti naselje Jakuba Kuburovica cije sadrzaje cemo svi moci da koristimo.Samo mi nije bas jasno to oko kvalitetne gradnje,mislim da je za uveravanje o kvalitetu gradnje potrebne godine ili decenije a ovako ocenjivanje a tek temelj treba da se postavi mi nisu bas jasne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676984#p676984:16he08w1 je napisao(la):
Assad84 » Pon Nov 04, 2019 7:03 pm[/url]":16he08w1]A pa to je bas lepo ako bude u buducnosti naselje Jakuba Kuburovica cije sadrzaje cemo svi moci da koristimo.Samo mi nije bas jasno to oko kvalitetne gradnje,mislim da je za uveravanje o kvalitetu gradnje potrebne godine ili decenije a ovako ocenjivanje a tek temelj treba da se postavi mi nisu bas jasne.
Pa vi onda kupite stan za nekoliko decenija, kad se dobro uverite ;)
 
Jesam li ja jedini slucaj koga brine ova "ivica lesne zaravni"? Ovaj lesni plato ako se malo mrdne, ode Vila do Bolnice, a ostali stanovi u bescenje :?: Ali sa druge strane, jako mi se svidja sve ostalo, pa pokusavam da savladam svoju paranoju. Ima li neko stav o ovome?
 
Poštovani Alex1,

Ja sam još jedan potencijalni kupac (Vila) kome je ovo ključna dilema u glavi, siguran sam da nas ima još.

Činjenice za:
1. Postoje zgrade, koje su već napravljene na istoj udaljenosti od litice.
2. Mala spratnost.
3. I SDPR je dobio dozvolu za zidanje sličnih objekata na litici (buduće naselje Jakuba Kuburovića)

Činjenice protiv:
1. Udaljenost od litice je "samo" 30m.
2. Primeri odrona zemljišta u okolini u zadnjih nekoliko godina (Novogradska prema Glavnoj, vrtić Flora 2006 godine).
3. Nepredvidivost budućih radova na parcelama sa donje strane litice.
 
Da li je ikome od ljudi koji su potpisali predugovor sporan clan 13? Ili bar deo njega... Prema tom clanu, izmedju ostalog, kupac daje saglasnost prodavcu (ili pravnom sledbeniku, kupcu nepokretnosti) da izvrsi prenamenu zajednickih prostorija i povrsina koje "ne uticu na funkcionalnost" objekta. Vec vidim pregradne zidove po hodnicima da se spoji vise stanova, slicno kao u Zemunskim kapijama (ko je pratio)..
 
A ja vidim mogucu nadogradnju i guglam da li je to fizicki moguce i pod kojim uslovima. Ali ja sam pesimista po prirodi :rant: Pokusavam da shvatim koja bi namera mogla da stoji iza toga. Mislim da i na temi Gornji Grad postoji ova diskusija, a da su oni generalno (za sada) dobro prosli. U jednom drugom poznatom zemunskom projektu je postojala ista klauzula, a tamo su napravljeni dupleksi na poslednjem spratu od tavanskog prostora i prodavani regularno, sto je, meni barem, prihvatljivo, jer je projektom bilo nezvanicno predvidjeno.
Generalno, klauzula mi zvuci cudno i sumnjivo i naterala me je da dodatno razmislim.
 
Naravno da je rec o Zelenoj aveniji, gde smo svi to potpisali i na kraju od toga nastadose penthausi, a mi ostali bez tavana.
A i bez podruma tj. ostava, naravno. To svi rade i ne ocekujte izmenu bilo kakvu.

Vise obratite paznju na penale (0.1%), na odstupanje izvedenog stana od predvidjene kvadrature (svi nude 2-3%, ispod ne idu), na rokove za predavanje dokumenata na uknjizenje i slicno. Takodje, zahtevajte specifikaciju zidova, plocica, parketa i ne dozvolite da na kraju dobijete nesto neocekivano (losije).

Koliko znam, Merin radi okej, tako da bi trebalo biti sve okej, ali ta cena za tu lokaciju... Ludilo. Iz ove perspektive gde sve kosta 2000+ (pa i 2500+) to deluje okej, ali zapitajte se koliko je to para. Bolje kupiti kucu u Pazovi, isto vam vremena treba do starog grada :)
 
@zal2, hvala na odgovoru. Sad mi pade na pamet, znam da ste jedva dobili upotrebnu dozvolu, i to jos uvek ne za sve lamele. Je l to imalo veze sa ovim dupleksima umesto tavana? Je l' im to bilo u skladu za projektom za koji su dobili gradjevinsku dozvolu? Ako nije, to bas moze da bude problem za dobijanje upotrebne. Negde sam procitala da su imali neki spor sa EPS-om, ali ne znam sta je razlog. Izvinjavam se, znam da ovo nije direktno u vezi sa "Tri nove", ali me zanimaju svi moguci ishodi ovakvih klauzula. Mada realno, i ja mislim da su ovi korektniji i da nije bas za poredjenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677118#p677118:2ztqk66y je napisao(la):
Rikosito » Uto Nov 05, 2019 7:25 am[/url]":2ztqk66y]Poštovani Alex1,

Ja sam još jedan potencijalni kupac (Vila) kome je ovo ključna dilema u glavi, siguran sam da nas ima još.

Činjenice za:
1. Postoje zgrade, koje su već napravljene na istoj udaljenosti od litice.
2. Mala spratnost.
3. I SDPR je dobio dozvolu za zidanje sličnih objekata na litici (buduće naselje Jakuba Kuburovića)

Činjenice protiv:
1. Udaljenost od litice je "samo" 30m.
2. Primeri odrona zemljišta u okolini u zadnjih nekoliko godina (Novogradska prema Glavnoj, vrtić Flora 2006 godine).
3. Nepredvidivost budućih radova na parcelama sa donje strane litice.


Danas sam baš bio da pogledam kako napreduju radovi i prvi put sam ušao sa "zadnje strane" tj. pogled od Vile ka Novogradskoj. I da, tačno je da udaljenost od Vile od litice cirka 30 metara, mada ono kad dodješ na lice mesta utisak je malo drugačiji nego kada gledaš u mapu i procenjuješ na osnovu forumskih komentara. Moj utisak je da je sve OK i da fakat ima objekata koji su bliže litici nego Vila iz Tri Nove. Takodje, čitajući ovaj forum saznao sam da će i bivša kasarna u neko bliže ili dalje vreme postati stambeni kompleks, pa mi to dodatno uliva poverenje da se valjda tu ne bi gradilo da je iole sumnjivo oko odronjavanja.

Svakako da opreza nikad dosta, ali pogledajte desno u brdo kad idete Tošinim bunarom iz pravca Bežanijske ka Studentskom domu ... Koliko tu ima objekata izgradjeno baš na obodu ili na samoj litici. A u pitanju je isti sastav zemljišta i hajde tako da kažem isto brdo. Zato se i zove Zemun Gornji Grad :D

Evo i malo slika

Ovo je iz Novogradske pogled na objekat 1 koji je već izašao iz podruma

Pogledajte prilog 3

A ovo je pogled na buduću vilu, gde je još uvek rupa a u pozadini je objekat 2
Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
 
Da li neko zna ako postoji pešački prolaz ka Ivićevoj koji bi išao od naselja niz liticu, a da ne ide kroz nečije dvorište?
Meni se čini da nema, ali bilo bi jako dobro kada bi postojao. Tako bi za 15min lagane šetnje bili na keju... Izlazak na Novogradsku pa u Prilaz ili Ugrinovačku bi bila dosta duža putanja.


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
O Losmi, ima slepa ulica koja udara na okupirano brdo sa gomilom zice. Ne znam da li moze da se prodje. Pre ce biti da su namerno stavili zicu da ne bi moglo. Ali cim oribaju Prilaz i Ugrinovacku moci klinci ce prvi da naprave improvizovane stepenice, jedno 10ak
ATTACH]
 
Mrdjoni":2p8n9ezv je napisao(la):
O Losmi, ima slepa ulica koja udara na okupirano brdo sa gomilom zice. Ne znam da li moze da se prodje. Pre ce biti da su namerno stavili zicu da ne bi moglo. Ali cim oribaju Prilaz i Ugrinovacku moci klinci ce prvi da naprave improvizovane stepenice, jedno 10ak
A da tražimo gondolu od naselja do gradskog parka pod izgovorom turističke atrakcije?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima! Ja sam nevadvno obilazeći lokaciju srela ženu koja živi u jednoj od postojećih, novijih, zgrada, koja mi je rekla da postoji prolaz neki ( koliko sam shvatila, prođe se "Vila" i GPA Konstrakt zgrade pa malo iza toga...) .
 
BASS":102o5po4 je napisao(la):
Pozdrav svima! Ja sam nevadvno obilazeći lokaciju srela ženu koja živi u jednoj od postojećih, novijih, zgrada, koja mi je rekla da postoji prolaz neki ( koliko sam shvatila, prođe se "Vila" i GPA Konstrakt zgrade pa malo iza toga...) .
Hvala!

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zdravo svima,

s obzirom na to da je racun prodavca u UniCredit banci, vi koji ste potpisali predugovor, sa racuna u kojoj banci ste uplacivali 10% kapare? Postoji provizija za prenos deviznih sredstava koja zavisi od banke do banke pa me interesuju iskustva.
 
Vrh