Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Naši neimari radili, gradili svuda po belom svetu i bili cenjeni, priznati sad doživljavaju da im drugi nosi misteriju.
Sramota
 
Hvala svima na savetima. Ipak moram preko Čačka jer je to jednostavno moj rodni grad.
Poslušaću Miru i ići kroz Požegu i Lunovo selo do Užica.
Ufotkaću sve što mogu i postaviti.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Samo udji na prvo skretanje kroz grad jer je i od Prijanovica ka Ariljskoj Rampi ( onaj nadvoznjak sto su letos radili) sve takodje bilo u radovima pa da se ne zaglavis i tu. Budale ,sta reci, tek sad na tom nadvoznjaku stavili ivicnjake i jos nije zavrsni sloj asfalta uradjen ,od letos pa vi vidite....
Ako uspes da slikas kamp u mestu Pakovrace bice super, mozda nam preneses lepe vesti.
Ivchonny srecan put kroz nase krajeve!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678027#p678027:3clijv2i je napisao(la):
Svetlopis » 07 Nov 2019 08:24 pm[/url]":3clijv2i]Koliko li ovi radnici zaradjuju, ima li iko takvu informaciju?
S obzirom na to da im u Emiratima daju 100 dolara , jer za njih to predstavlja veliki novac, kapiram da je mangulici i gejevima kasika upala u med sto su na mala vrata doveli ove mucenike, i ucarili koji milion, jer domaci radnik za te pare nikad ne bi radio. Moja misao je da im daju 100-200 evra. sto posto.
 
I dalje ne razumem hoce li iskljucenje sa petlje na obrenovacki put bit raskrsnica ili kruzni tok...
 
Hvala Pancevac i od mene! Javljao si nam stanje sa terena sa raznih tacaka svo ovo vreme,hvala i za to! Da li te sele na nastavak Preljina - Pozega? Ili mozda da te pratimo na ovoj drugoj temi do Novog Bg?
 
Izgleda raskrsnica .
Hvala Pancevac dobro ovo privode kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678020#p678020:1b284gjr je napisao(la):
Žika » Čet Nov 07, 2019 8:36 pm[/url]":1b284gjr]Naši neimari radili, gradili svuda po belom svetu i bili cenjeni, priznati sad doživljavaju da im drugi nosi misteriju.
Sramota
Ako završe ovo u roku, daj Boze da svako gradilište u Srbiji bude outsourcovano :kk:
 
file.php


Ova bandera mi se ne cini narocito bezbedna ako je raskrsnica.
 
Projekat toliko preplacen, toliko skup, 200 miliona evra, da pohlepni gmizavci nece posle xy decenija unistavanja da posteno plate domaceg coveka, da I oni imaju koristi od toga. A posle ce od istih tih ljudi da traze da im vracaju kredite. Pa nece da moze, ce svi zaglavite u corku kad se zemlja oslobodi okupacije.
 
Kružni tok je najbolje rešenje, al videćemo uskoro šta će biti...
 
Nije problem u plaćanju nego u nedostatku radne snage kao i nedostatka volje i želje da rade na gradilištu. Moj otac u 65 godina i dalje radi Iako je penzioner. Kaže nema ni majstora ni proste radne snage. U Kragujevcu dolaze Turci da rade. Dovode ih neke agencije sa juga. Imaju dobre dnevnice ali malo, malo, pa zavlače za pare, oni štrajkuju. Ja znam mnogo ljudi koji nemaju posao, ali im ne pada na pamet da rade na gradilištu. Pre bi da voze taksi za 800-1000din nego da rade na gradilištu za 2000din dnevno.
 
Turci rade za 30-50e, a 2000 važi za prostu radnu snagu.
 
Nije mi jasan nedostatak perspektive pojedinih ljudi... Razumete li da naši ljudi isto tako rade u Nemačkoj poslove koje Nemci ne žele da obavljaju, za novac za koji oni ne bi ni u snu pristali?

U čemu je suštinska razlika?

Ajd prvo to probajte da sagledate, pa onda može neka dublja analiza da se radi...
 
Malo je off,ali jeste u vezi placanja radnika.
Pouzdano znam, na Zlatiboru se radi zgrada. Radnici su iz Turske ,kazu Kurdi i svaki dan po ceo dan fizikališu a plaćeni su 350 e mesecno. Za mene je to robovlasništvo...
 
Cinjenica jeste da masa nasih ljudi NECE da radi za te pare. Posebno te fizikalske poslove, tipa sezonske poslove branja, gradjevina itd itd...
Evo i u Hr je jos alarmantnija situacija, jer ljudi nece da rade, pa onda je logicno da se uvozi radna snaga, humanoidi, zuti, crni, crveni, svi koji zele, hoce, mogu da rade i zele da zarade.
Svako polazi od sebe, neko zeli da radi za 2000 dnevno, neko ne bi ni za 5000. To je cinjenica.
Poslodavac iz svog ugla gleda da prodje sto jeftinije, bas ga briga da li mu na gradilistu radi marsovac ili kinez :)
Potpuno je druga stvar kada bi drzava zaista brinula o domacoj radnoj snazi, kada bi je vrednovala i favorizovala kako bi trebalo. Ali nazalost nije tako iz vise razloga.
 
vratimo se temi :D

nego kako će zvati auto put u CG? Verovatno Milo Veliki? Mogu da iskoriste naše table, samo ofarbaju jedno slovo
 
Još ako će stvarno da se radi put Umka-Barič, ispašće ovaj deo puta kroz Srem "višak". Naravno tu je i most.
 
Vrh