Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Ako sam tačno prepoznao, to nije deo KCS, već neka zgrada koja, koliko ja znam, pripada vojsci.
 
Jedna sličica iz daljine.
842b13cb60b99365126c891654917679.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Već se smaram činjenicom da će smorna i ničim interesantna planirana fasada za ovaj fantastičan objekat na kraju upropastiti savršenu šansu da Beograd dobije jedan istinski landmark.
 
Nakon pisanija na BB i Vuckove pokazane zainteresovanosti
vratili brkcu na gradiliste :shock:
al samo da ,,oda,, po zemlji , nema da se penje na spratove... :laugh:
naravno peglaju se i papiri...
Eto neke vajdice od od BBa nastradalom ,,brkici,, koj verovatno nije cuo za Beobuild.
:sesir:
 
Ja zasita ne znam sta je falilo postojecoj fasadi. Mogli su samo da je isprate. A i ne dopada mi se sto je sam objekat produzen, umesto da je otisao jos u visinu.
 
Zanima me mišljenje forumaša o ovome: ako nakon završene rekonstrukcije dobar deo nove zgrade ostane prazan i neiskorišćen, da li se to može smatrati fejlom?
 
^ne. Nego kriminalom i idotlukom. Nije valjda da postoje takvi nagovestaji?
 
Samo moja očekivanja i uverenja, ništa više od toga. Videćemo da li sam u pravu.
 
Stari klinicki je imao neuklopljivu fasadu, u odnosu na bilo kakvo okruzenje, ali da je bio sam izgledao bi nekako ekscentricno i hipermoderno, enterijer je licio na enterprise, kao i cela zgrada, tako je i dizajniran futuristicki, mogu da zamislim koliko para bi trebalo izdvojiti za onakve obloge kakve su nekada posebno livene za tako nesto. Tako da sa jedne strane mi je drago sto je fasada modernizovana a sa druge strane mi je zao, jer je ona zgrada na neki nacin bila posebna i odisala je pravim duhom vremena u kome je nastala.
 
Ali problem je u tome sto ovde nista nije modernizovano...upravo to sto si naveo na kraju zgrada je odisala duhom svog vremena i bila je vrlo posebna.

Meni je licno ovo korak unazad sto se fasade tice...posebno sto su pozarne stepenice orjentiasane ka zapadu umesto ka istoku.
 
Fasada danas:

6sGKw8M.jpg



Jeziva gužva oko podne, ljudi parkiraju gde god stignu, a stubovi pored puta baš doprinose kvalitetu saobraćaja:

ZpwpRnB.jpg


Radnički kontejneri zauzimaju ono malo dragocenih parking mesta:

GR4tZO5.jpg
 
Kolje me ova fasada toliko da prosto boli.
Pa zar nisu mogli nešto bolje da smisle, za Boga miloga???????
 
Moгли су, али је изгледа неко близак добављач ових панела, па онда удри свуда, на наплатну рампу, клинички центар, пословне зграде по НБГ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678082#p678082:3ala965u je napisao(la):
zoran_m » Fri Nov 08, 2019 12:46 am[/url]":3ala965u]Fasada je najslicnija naslaganim kontejnerima
Хаха... Исто сам помислио! :lol:
 
Renovirana je intenzivna nega na I hirurškoj klinici, građevinski radovi, davnih dana. Zvrji prazna jer nema opreme skoro godinu dana.
 
Ja ne shvatam baš najbolje ovu fasadu, odnosno prozore. Jesu li ovo prozori od poda do plafona, i da li se (delimično) otvaraju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682559#p682559:3r1w6mm3 je napisao(la):
Veliki Vracar » 23 Nov 2019 08:53 am[/url]":3r1w6mm3]
Ovaj snimak me potseti na rekonstrukciju GAK-a na kojoj sam radio (instalacije) 2009. ili 2010. g, zaboravih vec.


Arhitekta I.Z. je predvideo dugaciju fasadu (jednobojnu) ali ga je gospodin vrhovni ginekolog najopustenije preglasao i specificirao da se omaltaju crvena rasirena krila, koja simbolizuju nov zivot... Jedino sto je arhitekta u svojoj nemoci mogao da uradi je da komentarise kako je grad zapravo dobio rasirene noge :lol:
 
Gledam sa gazele i mislim u sebi to je sigurno neka reklama preko skele ,neki print, kao ono medjutim...
extralarge.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682887#p682887:1kkhg41d je napisao(la):
mikelo90 » 25 Nov 2019 00:46[/url]":1kkhg41d]Ja ne shvatam baš najbolje ......
. Jesu li ovo prozori od poda do plafona, i da li se (delimično) otvaraju?

Otvaraju se :kk:
mada ni ja ne shvatam da NEMA ikakave zastite-ograde :shock:

te slobodan pad po cika Galileju za svakog pacijenta klinickog centra je vec poznat unapred
po formuli : V = g x t :lool:

:sesir:
 
Vrh