Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 242 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,7%

  • Ukupno glasača
    254
Tema je počela malo da liči na teme o Saskvoču. :mrgreen:

Inače vidim u novinama da hoće da uvedu mogućnost da vozači i sa 90 godina prevoze putnike. Fantastično! :kk: :lol:
 
Dovoženje autobusa svakako je u nadležnosti Kineza. A ovoliki posao, prevoz preko 100 autobusa prevazilazi kapacitete i velikih evropskih prevoznika. Zato mora da se angažuju vozila više firmi kako bi se završilo u razumnom roku i kako troškovi ležarine u Kopru ne bi rasli.
 
A šta će zemunska kanta 318 na liniji 77? Jel su prebačeni neki autobusi u Novi Beograd, ili šalju vozila iz 2 pogona na jednu liniju. Ako je tako, zašto tu praksu ne bi mogli da koriste na drugim linijama, kao što je 53, 89, 27e

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677916#p677916:18mkf2r7 je napisao(la):
Vinča307 » Čet Nov 07, 2019 2:28 pm[/url]":18mkf2r7]A šta će zemunska kanta 318 na liniji 77? Jel su prebačeni neki autobusi u Novi Beograd, ili šalju vozila iz 2 pogona na jednu liniju. Ako je tako, zašto tu praksu ne bi mogli da koriste na drugim linijama, kao što je 53, 89, 27e

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Pre oko godinu dana su na liniji 77 Novi Beograd i Karaburma radili zajedno nekih par dana.

Tu praksu bi u ovakvoj situaciji kad nema zglobnih vozila bilo najbolje primenjivati. Mnogim linijama bi značila 2-3 zglobna vozila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677882#p677882:1nxbqqnl je napisao(la):
Vinča307 » Čet Nov 07, 2019 1:11 pm[/url]":1nxbqqnl]
vlada107":1nxbqqnl je napisao(la):
Danas na potezu 300 vidjen 3372. Jel je Karaburma preuzela neku liniju?

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
Koja linija je u pitanju? Možda koriguju garažnw brojeve, pa zato.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Može biti i da Kosmaj nije imao vozila ili vozača. Iz tog razloga su jednom na 307 išla dva solo japanca.
 
Higera ili Japanezera?

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Jos jedan da dodam, Japanac, ostatak 491,762, 763,503,502...
 
U Kosmaj je danas doslo jos Higera. Ne znam tacan broj,ali mi je javio drug koji vozi u tom pogonu
 
106 (ИК103Ф, линија 405) је цркао на станици Јајинци (Дом здравља) у смеру ка граду. Избацио је мање путника, а заменски аутобус највероватније није послат.
 
Evo ih danasnje 16ice...

bAIO67L.jpg
 
Da li je tačno da autobusi BMC imaju jako slabe i male motore koji nisu predvidjeni za rad u Beogradu, već u nekoj ravnici i da zbog toga iste autobuse rasporedjuju na samo odredjene linije koje su najmanje zahtevne i nemaju uzbrdice, a da se pri tome ti autobusu i na tim linijama muče...
 
Istina je da imaju slabiji motor, valjda od 280ks, koji je predviđen za ravničarske linije. Trebali su da idu u pogon Zemun.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Jako slabe?
Ne tako davno 260ks je pogonilo zglobne autobuse, uostalom više zavisi od menjača i konfiguracije za koji je teren.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Pogoni još uvek nemali broj 201-ica D28 od 260ks, a opet, ne ni toliko davno baš, zglobne autobuse su pogonili atmosferski dizeli od "svega" 240ks, pa se ni oni nisu vukli ne znam kako zbog toga. Baš što kažeš, adekvatan prenos je ključ svega. Više puta se i pričalo da Cummins ISB pokreće solo autobuse širom sveta bez ikakvih problema, a poslednjih godina je takvih autobusa i kod nas sve više. Temze, MAZ-evi 103, Otokar Cent i Terito, Liaz (valjda je oznaka 5256), pa i BMC, a možda sam nešto i izostavio. I mnoge druge novije solo autobuse pokreću malolitražni motori sličnih karakteristika (Mercedes, MAN, IVECO...), tako da definitivno nema govora o nekom nedostatku snage.
 
Fap 127 se uključio u Ustaničkoj u 10 sati i već u 11 je otišao u garažu zbog kvara. Bio je na liniji 307, zamenio je pokvarenog 163 koji je oko 8 otišao za garažu.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Дошљак":3t59sy06 je napisao(la):
Цеде последње атоме из тих старих возила.
Meni je stvarno neverovatno da nemaju bolji bus da pošalju od fapa koji je očigledno bio neispravan i kad je izašao iz garaže. Došlo je bar 20-25 Higeri i ne mogu da kažu da nemaju bolje vozilo d pošalju.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Na 23 rade 2 solo busa!!!?? 763, taj sam zapamtila i neki koji ne lici na Ikarbus. Primeceni poslednjih sat vremena na Banovom Brdu.
Da nece i 23 da pretvaraju u solo, biiiip biiip biiiip?!? ^&#@!*$#
 
Taко то бива када се набави брдо соло аутобуса а исече се брдо зглобних аутобуса.
 
Vrh