Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Vidis ljude sa skelama kako postavljaju bilborde na nosace koji su usrafljeni u okrecenu fasadu. Bolju sliku nemam, samo hocu da kazem sta rade. Ne znam sta treba bolje da se vidi od ovoga?
 
Meni se i na kompu i na telefonu vidi, ne znam sta je. Nisam znao, izvinite, kacim ujutru opet. U ostalim temama gde sam kačio slike večeras se vide, ne znam u čemu je problem nastao..
 
Evo fotke, valjda sad vidite. Ne znam sta je bilo, ja i dalje vidim onu koju sam sinoc postavio.

ipVoNKP.jpg
 
Sad se vidi.
Već je neko bio postavio ono zeleno pored. Baš užasno oboje.
 
Uzas, ne postoji nekakav propis za bilborde na zgradama.
I za ova oblepljivanja citavog izloga plakatima.
 
Unazadjivanje i debilizacija naroda nema predaha. Onima koji izdaju dozvole za ovo sirom grada a pogotovu na ovakvim mestima gde se istovremeno skrnavi kultura i istorija i propagira izopacenost treba pod hitno staviti lisice na ruke. Ali naravno, ko to da uradi?
 
Vala da znaš. Da je kakva biblioteka ili muzej, pa da progledamo kroz prste, nego ovaj jad i bijeda od objekta.
 
Sta je ovo??? Centar grada, medju prvim zgradama koje se vide kada se dolazi sa Brankovog mosta?? Uzas!
Preuzeto: Bela sova - Skyscrapercity.com
 
to je obnovljena fasada grada Beograda. Nije tu problem toliko grad, problem su ljudi. Nije grad nadogradio i stavio klime, nego upravo Beogradjani.

Grad bez kulture zivljenja. Jos od kada govorim da ljudi na selu imaju vecu kulturu zivljenja nego u Beogradu.
 
Pa to je opet začarani krug...sve je to isti narod...da taj narod želi da pođe od sebe sve bi se dovelo u red i za 10 godina bi živeli u drugom gradu bukvalno...
 
Jeste grad. Ili je grad dao dozvolu, ili je dozvolio da se uradi bez dozvole. Nema treceg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677499#p677499:3r2pfja9 je napisao(la):
Drakche » 06 Nov 2019, 09:47[/url]":3r2pfja9]Uzas, ne postoji nekakav propis za bilborde na zgradama.
I za ova oblepljivanja citavog izloga plakatima.
btw za svaku reklamu koja se kaci na fasadu mora da se uradi projekat i trazi dozvola. Po zakonu. Cisto istine radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678149#p678149:8mwmlf6w je napisao(la):
varos kapija » Pet Nov 08, 2019 11:55 am[/url]":8mwmlf6w]Jeste grad. Ili je grad dao dozvolu, ili je dozvolio da se uradi bez dozvole. Nema treceg.

Koja opština daje dozvolu za ovog monstruma sa slike i ko je njen predsednik?
 
Неће да врате оригиналну фасаду старе ватрогасне команде?
 
Evo malo kvalitetnija slika...
Ne znam dal ce da vracaju stari izgled verovatno da ne a i ne zalim mnogo posto mi se nije svidjala ni predjasnja zgrada sa garazama...
 
Велика штета ако оставе овако коцкасту фасаду. Стара ватрогасна команда је била уметничко дело у односу на овај комунистички картон, а гараже у приземљу се данас лако могу претворити у локале.
 
Radi se prelepa fasada u Milesevskoj pored kafane Kalenic. Ako neko bude prolazio neka uslika
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678138#p678138:o4jgllh9 je napisao(la):
gradjanin » 08 Nov 2019 10:24 am[/url]":o4jgllh9]Sta je ovo??? Centar grada, medju prvim zgradama koje se vide kada se dolazi sa Brankovog mosta?? Uzas!
Preuzeto: Bela sova - Skyscrapercity.com
file.php
haha, pa ovo je nista u odnosu na ono preko puta sa druge strane mosta. Onde nema pomoci ni uklanjanje nadogradnje vec ljude treba raseliti i srusiti ceo taj deo koji se naslanja na most osim prve zgrade prema Karadjordjevoj.
 
Šteta što nije bilo sluha za vatrogasnu komandu kad je već ova priča sa fasadama uzela maha...baš je bila lepa zgrada...
Mogli bi malo i unutra da srede bazen...dugo se nije ulagalo...može to bolje za 360rsd ufur...
 
Da li je bilo ikakve reci o vracanju stare fasade na posti? Predpostavljam da projekat i dalje postoji, i da se ne bi radilo samo an osnovu fotografija?
 
На зграду Завода за заштиту споменика на Тврђави су били поставили скеле, да би их после скинули не урадивши ништа видљиво на њеној фасади:



На згради на углу Узун-Миркове и Цара Уроша обнавља се и кров:







Зграда у Сремској улици:














Фасаде у Бранковој улици - скинули су скеле с четврте зграде здесна:



 
Vrh