Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Meni nije jasno zasto se ove dve stanice posmatraju kao da su na dva razlicita kraja Beograda.
Razdaljina izmedjh njih manje od 3km i povezane zeleznicom (Bg voz) i mogucnost koristenja zel.staniceNBg koja se nalazi u sklopu novogBAS-a.
Moze neke da mi kaze kolika je udaljenost na pojedinim aerodromima izmedju terminala .
Mislim da se BAS nije mogao bolje pozicionirati u odnosu na Prokop .
I da konacno prihvatimo da stare stanice vise ne postoje svidjalo se to nekome ili ne to je činjenica.
 
Nisam ni ocekivao bolji odgovor.
A mozda postoji i bolje resenje srusit BG na vodi , Prokop zatrpat a ove radove na novoj stanici odmah zaustavit.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677525#p677525:19tk8rw1 je napisao(la):
Darko78 » Sre Nov 06, 2019 11:03 am[/url]":19tk8rw1]Meni nije jasno zasto se ove dve stanice posmatraju kao da su na dva razlicita kraja Beograda.
Razdaljina izmedjh njih manje od 3km i povezane zeleznicom (Bg voz) i mogucnost koristenja zel.staniceNBg koja se nalazi u sklopu novogBAS-a.
Moze neke da mi kaze kolika je udaljenost na pojedinim aerodromima izmedju terminala .
Mislim da se BAS nije mogao bolje pozicionirati u odnosu na Prokop .
I da konacno prihvatimo da stare stanice vise ne postoje svidjalo se to nekome ili ne to je činjenica.

Ne postoje a prave se ?

I što napisa dr strangelove , udaljenost starih stanica bukvalno 0 metara.
Bezbroj puta sam vozio putnike koji zakasne voz za Novi Sad i samo prođu do perona i ukrcaju se u autobus. Za Novi Sad će stajati sigurno na NB ali šta je sa drugim pravcima ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677553#p677553:3362n2zz je napisao(la):
Пантограф » 06 Nov 2019 12:04 pm[/url]":3362n2zz]Сви даљински возови стајаће на обе главне станице.
Upravo tako.
Milion puta rečeno. A i oduvek je tako bilo čak i dok je postojala GŽS.
 
Ево слике за крај радне недеље. Петак у подне.
Изгледа да су ископали пуну дужину потребну за темељ будуће станичне зграде.
Сада проширују откоп и праве рампе за силазак механизације.
 
Samo neka sire to samo znaci vise parking mesta.
Da je srece pa da celu povrsinu ukopaju.
 
Реално су могли испод целе површине станице да направе још већу подземну гаражу.
 
Bojim se da će tek posle izgradnje stanice shvatiti da je ceo blok trebao biti oivičen kružnim tokovima. Ne mogu ni da pomislim kolike gužve će biti u Jurija Gagarina kada se završi BAS.
 
vucko":3teo2mo4 je napisao(la):
Bojim se da će tek posle izgradnje stanice shvatiti da je ceo blok trebao biti oivičen kružnim tokovima. Ne mogu ni da pomislim kolike gužve će biti u Jurija Gagarina kada se završi BAS.
Ја могу да замислим,
и баш ме интересује ко ће онда да им буде крив.
А кружне токове бих стављао свугде, па ко не уме да вози нек иде аутобусом.

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
На НБГ има доста кандидата за кружни ток.
 
http://www.novosti.rs/вести/београд...це-Директор-БАС-о-динамици-и-завршетку-радова

Градња нове аутобуске станице: Директор БАС о динамици и завршетку радова
С.В. |

21. новембар 2019. 13:02 | Коментара: 0

Директор БАС Анђелко Мучибабић, уверен да ће перони у новобеоградском блоку 42 бити завршени на време

НОВА аутобуска станица у Блоку 42 у Новом Београду требало би да буде завршена до краја следеће године. Ово најављују из БАС, и истичу да пројекат изградње тече према планираној динамици.

Генерални директор овог предузећа Анђелко Мучибабић, реагујући на, како наводи, "нетачно и несхватљиво писање појединих медија", истиче да је у току изградња перонског простора са паркингом. Овај део обухвата горњи и доњи строј перона, елементе перонске надстрешнице, припремне радове на објекту аутобуске зграде.


- Пројекат изградње нове аутобуске станице у Блоку 42, као дела градског транспортног система и једног од најважнијих пројеката из области превоза путника, тече према планираној динамици која је усаглашена са надлежним институцијама Републике и Града - каже Мучибабић. - Уговор о изградњи предвиђа објекат аутобуске станице са станичним тргом, платоом, паркинг-простором и пратећим садржајима.
 
Kako misli direktor da zavrsi izgradnju za 12 13 meseci , ako je sadasnje stanje ovakvo kao sa slika?
 
Izvini, a sta tu ima toliko i da se radi? Imas zgradu od dva sprata i podzemnu garazu... ne vidim zasto se to ne bi moglo zavrsiti za godinu dana? Moze bez ikakvih problema samo ako se hoce...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682078#p682078:2td55dro je napisao(la):
Čika Brana » 21 Нов 2019 02:45 pm[/url]":2td55dro]Багери и данас стоје.
file.php
@Чика Брано, укњижн плусићћћ
Багери стоје и не ради се, зато што је тог дана била слава - Свети Арханђел Михајло.
 
Vrh