Šta je novo?

Savski trg

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675537#p675537:2wkl38iy je napisao(la):
Astrotrain » 31 Oct 2019 11:40 am[/url]":2wkl38iy]
64a6ad0cb72b87969892df299698b79c.jpg
Ili je ovo fotografisao Čarli Čaplin, nakrivljene glave, aparatom smeštenim u rukometnu loptu - prethodno nabijenu na kolac, ili sam baš loš u tumačenju senki.
 
Наводно треба да се пребаци у железнички парк. Мени је прикладније место испред генералштаба, да гузоње из владе гледају и пазе шта раде, мада бих ја сам споменик другачије решио.
 
Ma kakve zrtve ratova devedesetih, bitno je da se podigne spomenik vladara sa kojim se sadasnji vladar moze poistovetiti.
 
Predugo su ti ratovi trajali sa previse zrtava i muke da bi ih obelezili tako skromnim spomenikom. Verujem da mnogi Beogradjani nisu ni znali da imamo taj spomenik u gradu.
 
И прва локација на Савском тргу, и новоодређена у железничком парку су трагичне, а њихова изведба још трагичнија. Ја сам за локацију испред генералштаба, тј. за два споменика, један за погинула војна лица, а други за погинуле цивиле, значи испред обе зграде генералштаба, да буду са исписаним именима погинулих и да гледају на зграде владе и МСП да буду горки подсетник свим политичарима да пазе на животе наших грађана и војника.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677282#p677282:1serpy2c je napisao(la):
milanobelgrade » Uto Nov 05, 2019 6:56 pm[/url]":1serpy2c]Sta se desilo sa spomenikom zrtvama ratova devedesetih? Jel ce ga premestiti negde ili je celo resenje zavrsilo u djubretu?

Onakav "spomenik" je i trebalo srusiti. I nikako nije mogao zavrsiti u djubretu jer je on sam po sebi bio djubre.
 
Vazno da ce da poseku sva ova velika lepa stabla... st***! :bash: :bash:
 
Gledam sad slike planiranog trga i nije mi jasno ovaj spomenik ruskom vladaru...
I to što je sa strane nekako mi sve "polereno", i to ne na "dobar" način...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ком руском владару ? који план гледаш?
 
Nesto mi to u glavi da se spominjalo , verovatno sam promašio...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Igore, kad će reportaža o rekonstrukciji i budućoj nameni zgrade Glavne železničke stanice? :wink: U Beogradskoj hronici pre nekoliko dana rekoše da će se tu preseliti Muzej Nikole Tesle zato što je to najposećeniji muzej u gradu..O rekonstrukciji zgrade Pošte 2 i dalje nikakvih vesti.

Ispitaj ti to malo.. :sesir:
 
Prema ugovoru braća Arapi (BW) imaju pravo korišćenja svih zgrada od Brankovog mosta do sajma uključujući i Glavnu želiznčku stanicu i poštu 2. Prema tome ne pitamo se mi mnogo o krajnjoj nameni tih objekata. Naravno veće su šanse za muzej Nikole Tesle od Nemanjića, jer će biti posećeniji samim tim i profitabilniji za njih. A poštu će verovatno pretvoriti u hotel ili srušiti...
 
Ma nema tu nikakvih Arapa, oni su samo maska za ovu našu bratiju na vlasti.. U zgradi stanice će biti ono što Vučić odluči, to je bar jasno.. Muzej sednjovekovne Srbije je svakako najlošija ideja.
 
Od sutra pocinje nova faza na savskom trgu, izmesta se okretnica autobusa.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bilo je reci o tome u delu za JGP, koristice se sistem ulica za okretanje. Videcemo kako ce ovo da funkcionise.
 
Kao i inace prvih par nedelja ce biti opsti haos, posle toga ce se ljudi navici i zaboraviti kako uopste izgleda kada funkcionise normalno..

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Isto sto se praktikuje i u ostatku grada sve vreme..
 
Vrh