Šta je novo?

Pijace

Mogli su da popločaju okolo, kad se već uložilo toliko miliona u sam objekat.
 
Jedva su i za ovo imali, objekat je ispao mnogo skuplje nego što su planirali. Zato i kasni, jer su za neku dodatnu opremu raspisivali nove tendere od kojih je poslednji zavrsen pre 10 dana a ticao se vitrina za mlečnu halu koja je na mestu gde je prethodno trebao biti market koji je izmešten na sprat.
 
Da li je stavljanje behatona (ne treba svuda granit naravno) značajno skuplje od asfaltiranja, mislim da nije, a posebno što se kod nas ti asfaltirani trotoari veoma brzo raskopaju pa krpe (a nikada to ne rade tako što odrade ceo trotoar već išaraju kao deca) i ubrzo postanu svinjac (kao 90% asfaltiranih trotoara po gradu), a behaton uvek možeš da skloniš, kopaš i vratiš bez negativnih efekata.
 
Razočaravajuće je što zgrada koja ima ogroman krov nema ni jednu solarnu ploču ili barem neko zelenilo na krovu kao da nismo u 2019. godini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679889#p679889:yfmyi4n7 je napisao(la):
Piccolo » 13 Nov 2019 09:37 pm[/url]":yfmyi4n7]Mogli su da popločaju okolo, kad se već uložilo toliko miliona u sam objekat.

Toliko spucanih miliona u jednu svemirsku kacigu.
 
Unutra izgleda baš jadno i hladno. Umesto da isprate korišćenje toplih materijala spolja, pa da unutra vidimo neke obloge u vidu drveta recimo, onda ove metalne ograde da su staklene, neko zelenilo po njima u saksijama...
 
Čitam sad kako Grad namerava da traži partnere za pijace (ili Pijace, ako govorimo o preduzeću) jer ih ima dosta nerentabilnih.

Onda se s druge strane setim kako taj isti Grad pušta da svakog meseca nikne neki novi divlji buvljak. Pre neki dan se vozim Bulevarom Mihaila Pupina i malo pre starog Merkatora s leve strane vidim pravi mali buvljak-vašar na zelenim površinama unutar bloka. Ono buja, ljudi obilaze, prava mala fešta na javnom prostoru...

I tako, s jedne strane pijace poluprazne, a s druge strane, trotoari i javne površine uzurpirane divljačkom uličnom prodajom. Samo u Srbiji. :kafa:
 
Ово је можда и највећи промашај кад су јавни објекти у питању. Тачно се види незрелост аутора овог слона у стакларској радњи. И споља и унутра се виде неки почетнички шаблони устаљени на факсу. Унутрашњи простор је чак и непријатнији од спољашњег.
 
Pre neki dan je zavresn tender za preostale lokale, popunjenost je 95% koliko sam čuo. Otvaranje će verovatno biti negde pred novu godinu jer je 25i decembar rok za zakupce da urede svoje standove. Kazu da je pored Maxija u igri bio i Lidl.
 
Ovaj objekat će da "padne" na "tekućem održavanju", mislim da je to kod nas jedina konstanta...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ova zgrada će izgledati ovako max 2 dana posle otvaranja, posle će postati svinjac.
 
Не бих се сложио да изгледа јадно, али унутрашњост је свакако непримерено хладна. Поред поменутих фабричких хала, падају на памет и хируршке сале, затворске ћелије..

Можда ће шаренило робе донекле удахнути душу у тај простор, али овде није проблем само естетика.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684123#p684123:15w1q044 je napisao(la):
Zion Williamson » 30 Нов 2019 02:36[/url]":15w1q044]Tripujete se. Bice ovo dobro kad se popuni s robom i natpisima videcete
Да, можда и не испадне лоше. Уз мало шаренила натписа и робе, неће изгледати тако хладно.
 
Ja prošao pre neki dan i uopšte mi ne izgleda toliko strašno kao što se piše po forumima i medijima.
Ne kažem da je lepota, ali nije ni toliki užas kako se priča.
 
I kada se na kraju otvara ova zgrada, tj Paliluska pijaca? Datum otvaranja su već nekoliko puta pomerali...
 
srdjan":1071l9l9 je napisao(la):
I kada se na kraju otvara ova zgrada, tj Paliluska pijaca? Datum otvaranja su već nekoliko puta pomerali...
Ja što sam čuo od ljudi koji stanuju u blizini, a raspituju se sad je aktuelan 01.01 2020.
No naravno to se pomera po "piplmetrima"
Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ајмо,сви на отварање,да прославимо

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
Vrh