Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Konkretno, svakog dana čitam online Blic i B92 (navika, šta ćeš), a vrlo često i N1. N1 ima tu vest danas, ostali ako imaju, imaju negde zakopano.
 
Trebalo bi da svakodnevno čitaš beobuild. Da ti to bude navika. Ovde se sazna dosta stvari koje ne možeš da nađeš po medijima (bilo da tih stvari uopšte nema , bilo da su detaljnije objašnjene).
 
Nemam ništa protiv maratona, ali da li baš mora Beograd da ima 2 ulična maratona godišnje. Blokiran je bio Novi Beograd zbog tog maratona i ne vidim uopšte poentu da zbog maratonske trke bude blokirano 200.000 ljudi.

Ni maratoncima sigurno nije prijatno da trče okruženi izduvnim gasovima, a bilo je zagađenje više nego obično jer su kolone bile ogromne. Zar nije jednostavnije, jeftinije i zdravije da su organizovali maraton na Adi Ciganliji?

Ja se bojim da ovaj događaj nema cilj promovisanje sporta, nego je jedino cilj da se izvuku pare iz budžeta ministarstva i grada. A što veća organizacija, više para može da se izvuče.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
roland":4cmwzere je napisao(la):
Nemam ništa protiv maratona, ali da li baš mora Beograd da ima 2 ulična maratona godišnje. Blokiran je bio Novi Beograd zbog tog maratona i ne vidim uopšte poentu da zbog maratonske trke bude blokirano 200.000 ljudi.

Ni maratoncima sigurno nije prijatno da trče okruženi izduvnim gasovima, a bilo je zagađenje više nego obično jer su kolone bile ogromne. Zar nije jednostavnije, jeftinije i zdravije da su organizovali maraton na Adi Ciganliji?

Ja se bojim da ovaj događaj nema cilj promovisanje sporta, nego je jedino cilj da se izvuku pare iz budžeta ministarstva i grada. A što veća organizacija, više para može da se izvuče.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Zadnjim pasusom si odgovorio...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680963#p680963:5tg3xzgk je napisao(la):
roland » Ned Nov 17, 2019 3:51 pm[/url]":5tg3xzgk]Nemam ništa protiv maratona, ali da li baš mora Beograd da ima 2 ulična maratona godišnje. Blokiran je bio Novi Beograd zbog tog maratona i ne vidim uopšte poentu da zbog maratonske trke bude blokirano 200.000 ljudi.
Ja kao neko ko je istrčao nekoliko maratona (nažalost, zbog povrede ne i današnji) mislim da Beograd treba da ima i više od dva maratona (kao što ih i ima) i ne vidim šta je problem što je nekoliko sati grad bio blokiran u nedelju prepodne, kad većina ljudi i ne izlazi iz kuće. Ovo je divan sportski događaj, promocija sporta i zdravog života, koji okupi ne samo trkače, već i veliki broj Beograđana koji izađu na ulicu da podrže one koji učestvuju i isprate dešavanje. Tokom prethodnih trka kroz Beograd imao sam priliku da vidim i roditelje sa decom i penzionere kako izađu da podrže trkače, tako da ste vi kojima smeta (iako većini suštinski ne smeta) u manjini.

roland":5tg3xzgk je napisao(la):
Ni maratoncima sigurno nije prijatno da trče okruženi izduvnim gasovima, a bilo je zagađenje više nego obično jer su kolone bile ogromne. Zar nije jednostavnije, jeftinije i zdravije da su organizovali maraton na Adi Ciganliji?
Meni ne smeta, kao ni većini Beograđana koji svakodnevno trče ulicama, a trčati maraton oko Ade je malo dosadno jer je krug "samo" 8 km.
Naravno postoji i maraton koji se održava na Adi i zove se Plavi krug oko Ade, kao i veliki broj trka koje se na toj lokaciji održavaju.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680963#p680963:5tg3xzgk je napisao(la):
roland » Ned Nov 17, 2019 3:51 pm[/url]":5tg3xzgk]
Ja se bojim da ovaj događaj nema cilj promovisanje sporta, nego je jedino cilj da se izvuku pare iz budžeta ministarstva i grada. A što veća organizacija, više para može da se izvuče.

Da, da, sigurno se Jevrosimović obogatio od organizovanja maratona.
Oduševim se kad pročitam ova paušalna lupanja.
 
Sve to stoji, ali zašto ne praviti više maratona u toku leta, kada je Beograd prazniji? Naravno, odmah da se razumemo, ne mislim da to treba da bude na dane kad su temperature po 40 stepeni... Ali u periodu od 1. juna do 1. septembra, sigurno bi moglo da se nađe bar 10 vikenda koji bi pogodovali trkačima a opet minimizovali uticaj na grad i saobraćaj.
 
Kao što si i sam rekao u tom periodu temperature su problem, pa se uglavnom održavaju noćne trke, ili trail trke. Idealno vreme za šetanje i za trčanje se ne poklapaju. Najbolje vreme za trčanje je oblačno sa temperaturom oko 20 °C, tako da se ova dva maratona skoro održavaju u idealnim uslovima, iako mislim da bi ovaj trebalo da bude malo ranije, npr. kao što je bilo prošle godine 4. novembra.
Takođe trke se ne održavaju samo u Beogradu, pa je potrebno termine uskladiti i sa trkama koje se održavaju u drugim mestima. Recimo aerodrom je letos pomerio trku i termin se poklopio sa Valjevskim maratonom, što je izazvalo veliko nezadovoljstvo ovih koji su planirali da trče (uplatili) obe trke.
Kao što rekoh u prethodnom postu ne vidim šta je problem da se istrpi 2 puta godišnje zatvaranje grada na bukvalno 3 sata i to u nedelju, još kad se tome doda da policija i otvara pojedine deonice čim masa prođe.
 
Nije problem izdržati 2 puta godišnje blokadu saobraćaja, problem je što je saobraćaj u Beogradu u kolapsu skoro svaki dan. I sad treba dodatno praviti kolapse i vikendom samo zbog toga što je neko zamislio da Beograd ima maraton 2 puta godišnje, što nema ni London ni Boston.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Da se samocitiram:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678335#p678335:qwv7i7hk je napisao(la):
solecar » 08 Nov 2019 19:05[/url]":qwv7i7hk]Lakše je reći da svako ima pravo na protest , proslavu , organizovanje ovoga ili onoga , i kako se treba imati razumevanja jer je to samo jednom u godini , nego pogledati istini u oči , da kada se saberu sva ta jednodnevna ili dvodnevna jednogodišnja događanja , dođe se do ne tako male cifre. A na sve to imamo i proteste , vanredne okolnosti zbog ovoga ili onoga što se neplanirano desi , pa tu su onda i zatvaranja zbog prijema stranih državnika... Pametni ste sasvim dovoljno da možete da izračunate koliko je to dana u godini , okvirno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681031#p681031:2zdlyn6o je napisao(la):
roland » Ned Nov 17, 2019 9:26 pm[/url]":2zdlyn6o]Nije problem izdržati 2 puta godišnje blokadu saobraćaja, problem je što je saobraćaj u Beogradu u kolapsu skoro svaki dan. I sad treba dodatno praviti kolapse i vikendom samo zbog toga što je neko zamislio da Beograd ima maraton 2 puta godišnje, što nema ni London ni Boston.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Naučite onda da koristite alternativne pravce, ne morate da idete svaki dan istom putanjom.
 
Izvini, ali sa ovim iznad što si napisao ne mogu da se složim. Beograd je već toliko haotičan, toliko idiotski organizovan, i toliko opterećen, da ovdašnji vozač, da bi došao od jedne do druge tačke, mora da ima u glavi mapu celog grada i cele graske mreže ulica. Jer ovde ne sme da skrene levo, onde je jednosmerna ulica, tamo je uvek tesno, 'amo su u toku radovi...
Tako da tražiti od ovdašnjih vozača, da pored svih tih gluposti i muka, se još bore i sa zatvorenim ulicama, je već previše.

U redu, sad mi je jasnije zašto maratoni ne mogu da budu leti. Sad to razumem i sad znam za ubuduće zašto se mogu očekivati na proleće i jesen. Takođe razumem ideju da treba da ih bude više puta godišnje. I slažem se sa stavom da par maratona godišnje neće ništa škoditi gradu.

ALI... kao što lepo reče Sole, to bi bilo divno kada bismo imali po par maratona, poneku manifestaciju, poneki protest... i da to bude to. Ali kao što svi znamo, to nije tako već godinama. Više dana godišnje Beograd biva zatvoren zbog nekog: protesta, manifestacije, snimanja... nego obrnuto. To nije normalno. Jer grad da bi funkcionisao, on mora da bude prohodan. U suprotnom to više nije grad nego velika spavaonica, naseobina ljudi bez (dovoljnog) privrednog učinka. A još ako uzmemo u obzir da Beograd čini 1/4 celokupne populacije zemlje, i da je ekonomski centar, ne samo Srbije nego i regiona, postaje jasno zašto dani kada njegove saobraćajnice postaju vanredno zatvorene, moraju biti strogo ograničeni i regulisani. Inače kad bi svako od nekih nezadovoljnih grupa, ili svako kome se trči, ili svako ko bi da snima nešto, uvek nastupao sa stavom ''a dobro šta, pa dajte mi jedan dan od 365...'' paaa, Beograd bi ubrzo prestao da postoji kao grad. Dakle, neka mera i obzir moraju da postoje. Pogotovu kada manja grupa očekuje od veće grupe da joj se prilagodi. To ''imam pravo'', ''ja zahtevam'' i ''snađite se'' prosto ne stoji. Imam i ja pravo kao poreski obveznik i stanovnik Beograda da se nesmetano krećem, pogotovu ako time doprinosim privredi grada. Zahtevam i ja sve i svašta od Grada i države, pa kad mi ne daju, ne izlazim na ulice da ih blokiram ili da tamo pravim svoje trkalište, radionicu, filmski studio, šta god... Manjina treba da se prilagođava većini. Ne obrnuto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681043#p681043:33wcmgar je napisao(la):
Corradi » Sun Nov 17, 2019 9:12 pm[/url]":33wcmgar]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681031#p681031:33wcmgar je napisao(la):
roland » Ned Nov 17, 2019 9:26 pm[/url]":33wcmgar]Nije problem izdržati 2 puta godišnje blokadu saobraćaja, problem je što je saobraćaj u Beogradu u kolapsu skoro svaki dan. I sad treba dodatno praviti kolapse i vikendom samo zbog toga što je neko zamislio da Beograd ima maraton 2 puta godišnje, što nema ni London ni Boston.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Naučite onda da koristite alternativne pravce, ne morate da idete svaki dan istom putanjom.
Ja lično bih se vrlo lako snašao samo da mi je neko najavio. N1 je objavio kao udarnu vest - na dan trke. To mi je kao ona Politikina rubrika "sinoć u gradu", taman da pročitaš koji si sve provod propustio.
 
Ljudi, nedelja, realno, saobraćaj je blokiran 2 sata (od 10 do 12), posle toga može bez problema da se propušta saobraćaj jer je na stazi 300 trkača (maratonaca).

Kod mene je policija blokirala ulice gde se trči već u 9h (znam jer sam išao peške ka startu) i za tim nije bilo potrebe jer se blokada vršila uz pomoć nekoliko onih tabli koje se postave za 1 minut.

To što Policija ne ume da organizuje saobraćaj u Jurija Gagarina i Vojvođanskoj dvosmerno na pola ulice je problem Policije i Sekretarijata za saobraćaj, a ne Maratona.

Ovaj maraton mnogo manje blokira nego Beogradski maraton u aprilu kada je blokiran ceo potez od Zemuna do Brankovog mosta, ceo NBG i ceo centar.

I sada nekima smeta što je blokiran NBG, a potez Zemun Brankov most je bio potpuno slobodan.

Što se tiče neinformisanosti - kako očekujte da svi saznaju da je trka u pitanju? Na svakom sajtu u odeljku Beograd je dan ranije bila najava trke sa informacijama Sekretarijata za saobraćaj. Pa neće sigurno u 2. dnevniku RTS-a da stave to kao glavnu vest (a i da su stavili, šta vredi kada 99% foruma ne gleda te vesti), a sigurno neće to da bude glavna vest ni na internet portalima.

Naravno, može i bolje. Pisao sam već da u Ljubljani nekoliko dana ranije uz trasu stoje table koje obaveštavaju vozače da će ta ulica biti blokirana.

Inače, Goje i ja smo trčali i postigli zavidne rezultate
 
Astrodule i Goje čestitam!

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681064#p681064:3uza3rnz je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Nov 18, 2019 12:11 am[/url]":3uza3rnz]Izvini, ali sa ovim iznad što si napisao ne mogu da se složim. Beograd je već toliko haotičan, toliko id***** organizovan, i toliko opterećen, da ovdašnji vozač, da bi došao od jedne do druge tačke, mora da ima u glavi mapu celog grada i cele graske mreže ulica. Jer ovde ne sme da skrene levo, onde je jednosmerna ulica, tamo je uvek tesno, 'amo su u toku radovi...
Tako da tražiti od ovdašnjih vozača, da pored svih tih gluposti i muka, se još bore i sa zatvorenim ulicama, je već previše.

U redu, sad mi je jasnije zašto maratoni ne mogu da budu leti. Sad to razumem i sad znam za ubuduće zašto se mogu očekivati na proleće i jesen. Takođe razumem ideju da treba da ih bude više puta godišnje. I slažem se sa stavom da par maratona godišnje neće ništa škoditi gradu.

ALI... kao što lepo reče Sole, to bi bilo divno kada bismo imali po par maratona, poneku manifestaciju, poneki protest... i da to bude to. Ali kao što svi znamo, to nije tako već godinama. Više dana godišnje Beograd biva zatvoren zbog nekog: protesta, manifestacije, snimanja... nego obrnuto. To nije normalno. Jer grad da bi funkcionisao, on mora da bude prohodan. U suprotnom to više nije grad nego velika spavaonica, naseobina ljudi bez (dovoljnog) privrednog učinka. A još ako uzmemo u obzir da Beograd čini 1/4 celokupne populacije zemlje, i da je ekonomski centar, ne samo Srbije nego i regiona, postaje jasno zašto dani kada njegove saobraćajnice postaju vanredno zatvorene, moraju biti strogo ograničeni i regulisani. Inače kad bi svako od nekih nezadovoljnih grupa, ili svako kome se trči, ili svako ko bi da snima nešto, uvek nastupao sa stavom ''a dobro šta, pa dajte mi jedan dan od 365...'' paaa, Beograd bi ubrzo prestao da postoji kao grad. Dakle, neka mera i obzir moraju da postoje. Pogotovu kada manja grupa očekuje od veće grupe da joj se prilagodi. To ''imam pravo'', ''ja zahtevam'' i ''snađite se'' prosto ne stoji. Imam i ja pravo kao poreski obveznik i stanovnik Beograda da se nesmetano krećem, pogotovu ako time doprinosim privredi grada. Zahtevam i ja sve i svašta od Grada i države, pa kad mi ne daju, ne izlazim na ulice da ih blokiram ili da tamo pravim svoje trkalište, radionicu, filmski studio, šta god... Manjina treba da se prilagođava većini. Ne obrnuto.

Jbg ne možeš da generalizuješ i kriviš maraton zato što se grad zatvara konstantno zbog milion drugih razloga i da staviš u isti koš sportski događaj u kom učestvuje više hiljada ljudi i neuporedivo više dođe da gleda, sa zatvaranjem ulice zbog pukle cevi. Ako je ko tolerantan što se tiče uticaja na saobraćaj, onda je to trkačka zajednica.
Kada se dešava maraton sugde je to događaj, kako u Njujorku tako i u nekom mestu u Srbiji, eto recimo Beč je pre mesec dana zatvorio grad da bi jedan čovek trčao.
 
Astrodule , zato sam i napisao da treba da se posećuje beobuild redovno. Dalje (govorim generalno) , kako redovno čitaš blic i druge novine, sajtove TV stanica , a registrovan si ovde kao korisnik , onda bi trebalo i da posećuješ sajt redovno , barem da vidiš šta se dešava u gradu ili će se dešavati, koliko toliko blagovremeno. Oni koji nemaju nalog , ne može se od njih očekivati da svi znaju za ovaj sajt , te tako i da će ga redovno posećivati. Ali danas, kada sve više u udarnim terminima na najgledanijim TV stanicama imamo izjave zvaničnika tipa (parafraziram) "Ne verujte onome što piše po društvenim mrežama i forumima , nije tačno da su ulice na periferiji i po nekim brdima zatrpane snegom i da prevoz ne funkcioniše svuda ili su linije skraćene. Sve linije gradskog prevoza funkcionišu bez problema , sva raspoloživa mehanizacija je u punoj pripravnosti i radi i noću , kako bi sve ulice bile spremne za neometane polaske svih linija..." , više nego jasno je da moraju da se pronalaze alternativne metode stizanja do informacija. Barem u današnje vreme to nije problem. Sve što treba je da se društvene mreže i forumi koriste u svrhu informisanja , a ne u svrhu zaglupljivanja. Sva sreća pa još uvek ima dovoljan broj ljudi kojima se život ne vrti oko lajkova na selfije , "mudrolije u 250 karaktera" , kao ni oko broja pratilaca profila , niti oko prepričavanja šta si radio tokom celog dana , niti im je bitno ko je šta rekao ili uradio u nekom rijalitiju ili u nekoj emisiji gde se traže novi talenti...
Dalje , što se tiče alternative, po ko zna koji put ću ponoviti da je sve to lepo kada se sedi kod kuće ili se sa društvom bleji u naselju kod obližnjeg marketa , a dalje odatle ide svake prestupne godine. Eto recimo taj Beč na koji se pozivamo , izgradio je odavno metro , tako da ostatak grada može neometano da funkcioniše dok su ulice zatvorene zbog toga što trči jedan čovek. A kako konkretno rešiti problem u Beogradu , kada imaš situaciju da ti zakaže i alternativa? A meni se to dešavalo ne mali broj puta. Konkretno danas popodne , sa tri prevoza sam od Steca išao do Mirijeva , jer nije bilo linije 46. Došao sam do Mirijeva , a ni traga ni glasa od 46 sve vreme dok sam putovao. Kada sam ukucao da vidim kada će da dođe 46 , pisalo je jednu stanicu. I tako je on bio udaljen tu jednu stanicu i kada je naišao 55 koji je bio udaljen 5 stanica , i kada sam bio kod Cvetka i Kluza , a i u Mirijevu. A u povratku sam tu istu 46 čekao pola sata , kada sam na kraju ušao u šestu 27E , jer mi je bilo dosta da me brobija vetar na stanici. Sišao sam kod Vitezova Karađorđeve zvezde , i odatle peške do Kluza , pa onda preko Cvetka do okretnice trole 40. Ovo je samo jedan od mnogih primera gde mi čak ni alternativa ne pomaže.
Za kraj , mnogo pametnije je pronaći nešto čime ćeš se zanimati u životu , nego ga trošiti ovde na soljenje pameti drugima i svađanje svađanja radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681069#p681069:rtucbtr9 je napisao(la):
astrodule » 17 Nov 2019 11:24 pm[/url]":rtucbtr9]
Inače, Goje i ja smo trčali i postigli zavidne rezultate
Pa, kolega, ti jesi bio brži (čestitam), ali sam ja postigao svoj PB i zacrtani cilj.

Mislim da svi možemo da se složimo oko toga da su prošlogodišnje 4 masovne trke ulicama Beograda previše, ali ovogodišnje 2 - zaista nisu. Ipak, moram da konstatujem tužnu činjenicu o beogradskoj publici, koja (uz par divnih izuzetaka) nikako nije inspirativna, masovna, zainteresovana, prijatna...
 
Saobracajno (a i ne samo saobracajno) jucerasnji maraton je bio odlicno organizovan. Konstatacije da je Novi Beograd bio blokiran, apsolutno ne stoje. Pupin, Tesla, Autoput su bili otvoreni svo vreme. Jurija Gagarina i Tosin Bunar na jednu stranu svo vreme. Policija na svim mestima uredno propustala automobile i tramvaje.

Jedini kiks je bio neki genijalac koji je odlucio da je juce pravi dan da se farbaju pesacki prelazi kod SIV-a.
 
Za stanovnike blokova jučerašnji maraton naravno da nije bio odlično organizovan i naravno da nisu bili oduševljeni istim. Pa stanovnici blokova ostanu u getu kada se isti organizuje. Beogradski je bar neki na koji su svi navikli i on i nije loše primljen, ali svi (podvlačim svi) sa kojima sam ja pričao su bili vrlo neprijatno iznenađeni činjenicom da je sada maraton i da pola NBG naravno ne funkcioniše ili funkcioniše izuzetno otežano. Kako se gore pomenulo, potrebno je zanti sve staze i bogaze pa se izvući ako kojom sličujem npr završiiš u 60-im blokovima.

A ovaj maraton jeste vrlo slabo najavljen, bukvalno su ljudi krenuli po društvenim mrežama u petak da čuju za isti - ja sam obavestio pola društva, niko od njih pojma nije imao za isti. To kada je Beogradski maraton nije slučaj.
 
Hmmm neko je spomenuo da je temperatura od 20 stepeni idealna (što verovatno jeste) i da je ovaj datum dobar zbog toga...
Mislim da je 20 stepeni polovinom novembra anomalija, e sad moguće je da se klima rapidno menja i da će ovo postati pravilo, ali sumnjam..

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
@DusanBG U pravu si. 6X blokovi jesu odsečeni, i dok trče polumaratonci od 10 do 12, tada je zaista nemoguće propuštati vozila, ali posle toga nema problema.

Teoretski je i moj blok bio odsečen (Blok 3) zato što je trasa išla uz 3 strane mog bloka.

Što se tiče obaveštavanja - to je isto kao što se vrše obaveštenja o nestanku vode ili struje. Jednostavno moraju da se prate određeni portali. A recimo i da su ljudi pročitali da je neki maraton u toku - garantujem da 95% nije se potrudilo da otvori fajl Sekretarijata gde piše koje će ulice biti zatvorene i kada pa da preparkira svoja vozila tako da ne budu blokirana u kritičnom periodu.

Publika je naravno (nažalost) očekivano inertna, vrlo malo ljudi (dece) nas je bodrilo, ali to jednostavno više i ne očekujem od BGD publike. NS publika je još gora, jer kada sam tamo trčao, bukvalno su dve osobe tapšale i pozdravljale trkače (jedan od njih je bio radnik Čistoče), a jednim delom smo išli kroz sam centar i to dva puta.

@SerbPacker Tako je. Doduše, nije bilo baš 20 stepeni, ali vetar je obarao temperaturu. Doduše, bilo je delova staze gde je bilo baš vruće. Ovaj termin jeste idealan, ali samo ako su vremenski uslovi normalni za ovaj period, a to je 10-ak stepeni, suvo, oblačno i, uz malo sreće, bez vetra.
 
astrodule":12e6p86p je napisao(la):
@DusanBG U pravu si. 6X blokovi jesu odsečeni, i dok trče polumaratonci od 10 do 12, tada je zaista nemoguće propuštati vozila, ali posle toga nema problema.

Teoretski je i moj blok bio odsečen (Blok 3) zato što je trasa išla uz 3 strane mog bloka.

Što se tiče obaveštavanja - to je isto kao što se vrše obaveštenja o nestanku vode ili struje. Jednostavno moraju da se prate određeni portali. A recimo i da su ljudi pročitali da je neki maraton u toku - garantujem da 95% nije se potrudilo da otvori fajl Sekretarijata gde piše koje će ulice biti zatvorene i kada pa da preparkira svoja vozila tako da ne budu blokirana u kritičnom periodu.

Publika je naravno (nažalost) očekivano inertna, vrlo malo ljudi (dece) nas je bodrilo, ali to jednostavno više i ne očekujem od BGD publike. NS publika je još gora, jer kada sam tamo trčao, bukvalno su dve osobe tapšale i pozdravljale trkače (jedan od njih je bio radnik Čistoče), a jednim delom smo išli kroz sam centar i to dva puta.

@SerbPacker Tako je. Doduše, nije bilo baš 20 stepeni, ali vetar je obarao temperaturu. Doduše, bilo je delova staze gde je bilo baš vruće. Ovaj termin jeste idealan, ali samo ako su vremenski uslovi normalni za ovaj period, a to je 10-ak stepeni, suvo, oblačno i, uz malo sreće, bez vetra.
Uhhh pa ne možeš očekivati od tako velikog sloja društva (na čiji život ovo svakako utiče) da "prati portale".
To treba i mogu da rade učesnici maratona.
Ljudi koji koriste javni prevoz ili sopstveni prevoz, moraju biti informisani putem sredstava javnog informisanja i kačenjem obaveštenja na stanicama, u razumnom periodu pre održavanja događaja.
No to verovatno košta i novca a i treba imati neko znanje...

I dalje mislim da je datum suviše rizičan po pitanju vremenskih prilika, no to već ostavljam učesnicima da procene ;)

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681133#p681133:1kk9w7rz je napisao(la):
SerbPacker » 18 Nov 2019 11:20[/url]":1kk9w7rz]Uhhh pa ne možeš očekivati od tako velikog sloja društva (na čiji život ovo svakako utiče) da "prati portale".
To treba i mogu da rade učesnici maratona.
Ljudi koji koriste javni prevoz ili sopstveni prevoz, moraju biti informisani putem sredstava javnog informisanja i kačenjem obaveštenja na stanicama, u razumnom periodu pre održavanja događaja.
No to verovatno košta i novca a i treba imati neko znanje...
Da se po ko zna koji put , opet samocitiram:

solecar":1kk9w7rz je napisao(la):
Danas, kada sve više u udarnim terminima na najgledanijim TV stanicama imamo izjave zvaničnika tipa (parafraziram) "Ne verujte onome što piše po društvenim mrežama i forumima , nije tačno da su ulice na periferiji i po nekim brdima zatrpane snegom i da prevoz ne funkcioniše svuda ili su linije skraćene. Sve linije gradskog prevoza funkcionišu bez problema , sva raspoloživa mehanizacija je u punoj pripravnosti i radi i noću , kako bi sve ulice bile spremne za neometane polaske svih linija..." , više nego jasno je da moraju da se pronalaze alternativne metode stizanja do informacija. Barem u današnje vreme to nije problem. Sve što treba je da se društvene mreže i forumi koriste u svrhu informisanja , a ne u svrhu zaglupljivanja. Sva sreća pa još uvek ima dovoljan broj ljudi kojima se život ne vrti oko lajkova na selfije , "mudrolije u 250 karaktera" , kao ni oko broja pratilaca profila , niti oko prepričavanja šta si radio tokom celog dana , niti im je bitno ko je šta rekao ili uradio u nekom rijalitiju ili u nekoj emisiji gde se traže novi talenti...
 
Glede publike, da citiram moju drugaricu od sinoć:
Svuda je bila bolja podrska, Sarajevo, Ljubljana, cak i lane u Skoplju... Danas vidis ovde samo namrgodjene ljude na ulicama...
A jesmo, vala, mrštavci.
 
To je ono što je važnije od BDP, GDP, prosečnih plata...

Ne samo na trkama, ljudi u Srbiji su generalno mnogo namrgođeniji na ulici od ljudi van Srbije i to mnogi ljudi primete kada nekgde otputuju pa se vrate.

Prilično poražavajuće
 
Oćemo prvo da se smejemo, da budemo veseli, pa će onda da nam bude bolje ili da nam bude bolje pa da budemo manje namršteni?
Eto imam dilemu...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh